Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Koju marku kacige imate ?

AGV
16 (9.1%)
Airoh
18 (10.2%)
Arai
3 (1.7%)
BELL
1 (0.6%)
HJC
29 (16.5%)
IXS
17 (9.7%)
LS2
14 (8%)
Marushin
2 (1.1%)
Nitro
2 (1.1%)
Nolan
22 (12.5%)
Premier
3 (1.7%)
Schubert
6 (3.4%)
Scorpion
2 (1.1%)
Shark
5 (2.8%)
Shoei
7 (4%)
Suomy
5 (2.8%)
Uvex
6 (3.4%)
Vemar
7 (4%)
Held
6 (3.4%)
Givi
5 (2.8%)

Ukupno Glasova: 176

Autor Tema: KACIGA !!  (Posjeta: 149502 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #180 : 20 Listopad, 2017, 16:19:16 »
To mraleee, dobrodosao u Hjc fg-st odred :P, ja sam sebi isto stavio pinlock na crni vizir i milina :headbang:


Ova tvoja mi se sviđa al nije bilo broja,a ova druga meni zanimljiva s grafikom je bila mat pa si nisam htio opet skakat u stomak sa hiljadu metara,jer je održavanje mata muka

Offline Toni46

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 799
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 172cc
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
  • MojSetup: Malossi 172cc, Dellorto PHBL 25
  • MojSpuh: OEM
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #181 : 20 Listopad, 2017, 16:22:24 »
To mraleee, dobrodosao u Hjc fg-st odred :P, ja sam sebi isto stavio pinlock na crni vizir i milina :headbang:


Ova tvoja mi se sviđa al nije bilo broja,a ova druga meni zanimljiva s grafikom je bila mat pa si nisam htio opet skakat u stomak sa hiljadu metara,jer je održavanje mata muka
Ma bježi od mata, meni je i ova tvoja super.. jos kad stavis crni vizir :icon_thumright: :headbang:
:aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #182 : 20 Listopad, 2017, 16:23:34 »
Dobar je hjc,ventilacija puse za Oskara u modelu IS17.Jedino me stiskala od celo i to extremno  pa sam odustao od glavobolja nakon par pokusaja. I ne svidja mi se buka, mogu samo na tisu kacigu prec,me zanima me kak izgleda.
Htio sam rpha ali dzaba kad nije za mene kalup.
« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2017, 16:25:51 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #183 : 20 Listopad, 2017, 16:43:20 »
Ja sam htio uzet rpha 10 ili rpha-st jer su na jakom popustu,al ostalo je samo XXL brojeva

A i s ovom sam imao malo peripetija,opseg glave mi je 59cm,kaj je na donjoj granici L veličine,probam L ono nemoguće lufta,iza dva prsta upadaju između glave i kacige,reko kaje ovo ko da si mi dao XL a ne L,pa ovoliko ne lufta ni moja nošena kaciga,da mi lik M,imam je 15min na glavi i čelo i uši užarene,čelo žigosano bukvalno,svi se složili da to ne valja,i onda je čovjek(nek mu je večna slava) donio iz skladišta ganc novu L i veli sad probaj,uglavnom sjeda za oskara,stišće čelo i obraze,iza se ne da prst ugurat,pod konac kak treba i bit,ide na knap,al ne stvara bolove i nelagodu

A ovu njihovu probnu L je razvalio netko s ogromnom glavurdom  :toothy12:
« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2017, 16:53:15 Tomi_ZG »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #184 : 20 Listopad, 2017, 17:13:26 »
Ja sam htio uzet rpha 10 ili rpha-st jer su na jakom popustu,al ostalo je samo XXL brojeva

A i s ovom sam imao malo peripetija,opseg glave mi je 59cm,kaj je na donjoj granici L veličine,probam L ono nemoguće lufta,iza dva prsta upadaju između glave i kacige,reko kaje ovo ko da si mi dao XL a ne L,pa ovoliko ne lufta ni moja nošena kaciga,da mi lik M,imam je 15min na glavi i čelo i uši užarene,čelo žigosano bukvalno,svi se složili da to ne valja,i onda je čovjek(nek mu je večna slava) donio iz skladišta ganc novu L i veli sad probaj,uglavnom sjeda za oskara,stišće čelo i obraze,iza se ne da prst ugurat,pod konac kak treba i bit,ide na knap,al ne stvara bolove i nelagodu

A ovu njihovu probnu L je razvalio netko s ogromnom glavurdom  :toothy12:


Meni opseg glave 59,3cm, nosim RPHA10+ u L velicini. Kalup odgovara u velikoj mjeri, ali velicina bila na knap, malo je bila mala u pocetku, ali bez bolova, samo nelagoda nakon 20tak minuta na glavi. Nakon 20-30 sati nosenja ko salivena. Sada, par godina poslije, i dalje prva koju stavim na glavu, a doma je i Xlite X802R koja mi je od prvog dana bila odlicna velicinom i oblikom (isto L velicina, aliona je nazivno za 59-60cm opseg glave, a ne kao ova HJC za 58-59) koju godisnje provozam mozda 5-10 puta. Al barem je jos (bukvalno) ko nova :D
« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2017, 17:15:24 3alfa3 »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #185 : 20 Listopad, 2017, 17:25:17 »
Ak ću cjepidlačit i meni je opseg mrvicu preko 59cm,znači ziher sam u L-u,samo zbog razjebane probne kacige skoro nisam nikaj kupio i reko koji k je sad ovo

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #186 : 20 Listopad, 2017, 18:56:22 »
Ak ću cjepidlačit i meni je opseg mrvicu preko 59cm,znači ziher sam u L-u,samo zbog razjebane probne kacige skoro nisam nikaj kupio i reko koji k je sad ovo

Tak sam ja probao Schuberth SR1 (ali polovnu) u L velicini i sam sebi reko, ovo je super. U Austriji imao priliku kupit ju za 250 eura (u HR je tada bila 5500kn). Jedva navuko na glavu, za skidanje je skoro trebalo zvat doktora  :toothy12:

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #187 : 20 Listopad, 2017, 19:29:30 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #188 : 20 Listopad, 2017, 19:50:14 »
Ak ću cjepidlačit i meni je opseg mrvicu preko 59cm,znači ziher sam u L-u,samo zbog razjebane probne kacige skoro nisam nikaj kupio i reko koji k je sad ovo

Tak sam ja probao Schuberth SR1 (ali polovnu) u L velicini i sam sebi reko, ovo je super. U Austriji imao priliku kupit ju za 250 eura (u HR je tada bila 5500kn). Jedva navuko na glavu, za skidanje je skoro trebalo zvat doktora  :toothy12:
Ljetos naletio na zadnju SR1 u Šepiću za 2800kn,puna cijena je bila 5600kn,zadnji L model i savršeno mi je pasala,htio sam je kupit al bilo je ljeto i sve sam potrošio na kafanu  :toothy12:


Koji k je pantiljka?  :toothy12:

:icon_biggrin:


Hvala mrale jer si me edukovo  :laughing7:

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #189 : 20 Listopad, 2017, 20:26:53 »
Za početak,koji ti je opseg glave u centimetrima?
Izmjeri krojačkim metrom pa napiši



Nije sve u centimetrima, probao sam zadnju iz mase kaciga od Nolana 2XL i gornji dio mi paše savršeno ali kad sam zatvorio pomični dio stisnulo mi bradu ono u stilu maske hanibal kanibal.
Inače lokalni prodavači ne naručuju neke vanserijske brojeve tako da planiram ići do BIMa u Zagreb probat 3XL
Samo me zanimalo ako neko zna prodavača koji drži velike brojeve da mogu probat na licu mjesta

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #190 : 20 Listopad, 2017, 21:12:56 »
Ljetos naletio na zadnju SR1 u Šepiću za 2800kn,puna cijena je bila 5600kn

e sad zamisli istu kacigu, prije 2-3 godine u Louisu u Grazu za 1800-1900kn  ;D

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #191 : 20 Listopad, 2017, 21:14:34 »
Nije sve u centimetrima, probao sam zadnju iz mase kaciga od Nolana 2XL i gornji dio mi paše savršeno ali kad sam zatvorio pomični dio stisnulo mi bradu ono u stilu maske hanibal kanibal.

Cak i ovo gore se moze jako razlikovat, jer nisu sve glave iste. Glava ovalnog oblika moze biti i 3cm uza (desno lijevo) u odnosu na onu okruglijeg oblika, a nazivno obje imaju isti opseg, pa se moze desit da ista kaciga nekog zulja sastrane, a da moze gurnut prste kod cela, dok ce drugog zuljat na celu, a plesat sastrane.


Arai je prvi proizvodjac koji je davno poceo nudit iste modele istih velicina razlicitih kalupa.

Ove danasnej kacige su najcesce zlatna sredina - poluovalni oblik.

btw, Shoei u Aziji (isti model ko i u EU) u istom broju ima drugi kalup - okrugliji, jer Azijati imaju najcesce takav oblik glave.


Evropske glave su najcesce poluovalnog oblika, Americke isto poluovalnog, ali naginju prema ovalnom. Ali to je statistika, a statiskika je kurva  ;D




*pod oblikom glave mislim na "tlocrt"  ;D   gledano iz pticje perspektive  ;D
« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2017, 21:19:27 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #192 : 20 Listopad, 2017, 21:21:42 »
ja sam sebi isto stavio pinlock na crni vizir i milina :headbang:

Srecom, na mojoj RPHA10+ je bio u kutiji, a sa xlite X802R sam ga ostavio na prozirnom kojeg nikad ne koristim


Ionak mi se naocale prije zamagle, pa mi pinlock nis ne pomaze  ;D

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #193 : 20 Listopad, 2017, 21:40:58 »
ja sam sebi isto stavio pinlock na crni vizir i milina :headbang:

Srecom, na mojoj RPHA10+ je bio u kutiji, a sa xlite X802R sam ga ostavio na prozirnom kojeg nikad ne koristim


Ionak mi se naocale prije zamagle, pa mi pinlock nis ne pomaze  ;D
Za sta sluzi taj pinlock,jel to dode sa kacigom ili se to naknadno kupuje? Sada u zimskom periodu je jeftinije kupit kacigu ?
Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #194 : 20 Listopad, 2017, 21:49:51 »
Za sta sluzi taj pinlock,jel to dode sa kacigom ili se to naknadno kupuje? Sada u zimskom periodu je jeftinije kupit kacigu ?

Dodatak za vizir koji sprecava magljenje vizira (efekt duplog stakla). S nekim modelima kaciga dodje, s nekima ne. Vidi na stranici proizvodjaca kacige koja te zanima jel dolazi s njom. Ako ne dolazi, a vizir nema prihvat za njega, onda trebas busit vizir i montirat nosace za pinlock, a to cesto zavrsi lose pa kupis novi vizir i lupas se po glavi sto si se uopce upustio u montazu  ;D


inace, pinlock je jedan (zasticeni patent), postoje druge varijante koje su slicne, ali nisu iste. Pinlock se smatra najkvalitetnijom opcijom - ne iskrivljuje sliku (barem ne vidljivo, sto je najbitnije), ima silikonski obrub pa ne guli vizir..... Dobra stvar za one koji voze po hladnom i vlaznom vremenu, a ne nose naocale  ;D
« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2017, 21:52:10 3alfa3 »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #195 : 20 Listopad, 2017, 22:06:40 »
ja sam sebi isto stavio pinlock na crni vizir i milina :headbang:

Srecom, na mojoj RPHA10+ je bio u kutiji, a sa xlite X802R sam ga ostavio na prozirnom kojeg nikad ne koristim


Ionak mi se naocale prije zamagle, pa mi pinlock nis ne pomaze  ;D
Za sta sluzi taj pinlock,jel to dode sa kacigom ili se to naknadno kupuje? Sada u zimskom periodu je jeftinije kupit kacigu ?
Ta "zimska sniženja" kaciga su po meni k**ra*,uvijek snize hrpu sranja i XXL brojeve

Pinlock košta 250-300kn,dosta puno za komad folije

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #196 : 20 Listopad, 2017, 22:26:04 »
A šta gledate kad kupujete kacigu (osim veličine i izgleda same kacige ;D)?

Da može pinlock na nju? Da ima odvojivu unutrašnjost? Mogućnost crnog vizira? Još šta?
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #197 : 21 Listopad, 2017, 02:21:26 »
... Ako ne dolazi, a vizir nema prihvat za njega, onda trebas busit vizir i montirat nosace za pinlock, a to cesto zavrsi lose pa kupis novi vizir i lupas se po glavi sto si se uopce upustio u montazu  ;D
...

http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,1381.0.html





:zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #198 : 21 Listopad, 2017, 12:51:20 »
Uglancana i stavljen crni vizir pa to izgleda ovako


« Zadnja izmjena: 31 Listopad, 2017, 13:26:42 Tomi_ZG »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #199 : 21 Listopad, 2017, 12:59:33 »
Dobra boja kacige  :icon_biggrin: