Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Koju marku kacige imate ?

AGV
16 (9.1%)
Airoh
18 (10.2%)
Arai
3 (1.7%)
BELL
1 (0.6%)
HJC
29 (16.5%)
IXS
17 (9.7%)
LS2
14 (8%)
Marushin
2 (1.1%)
Nitro
2 (1.1%)
Nolan
22 (12.5%)
Premier
3 (1.7%)
Schubert
6 (3.4%)
Scorpion
2 (1.1%)
Shark
5 (2.8%)
Shoei
7 (4%)
Suomy
5 (2.8%)
Uvex
6 (3.4%)
Vemar
7 (4%)
Held
6 (3.4%)
Givi
5 (2.8%)

Ukupno Glasova: 176

Autor Tema: KACIGA !!  (Posjeta: 149827 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #100 : 15 Siječanj, 2016, 18:13:57 »
razlika samo u cvikama?
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #101 : 16 Siječanj, 2016, 12:52:32 »
Pa izmedu FG 17 i ST da, a izmedu IS 17 ogromna razlika. Drugi materijali kacige, bolje hladjenje, spojler itd.. Ovdje ide u kompletu i pin lock i chin guard.
Ova je odmah ispod RPHA.


Sent from my MI 3W using Tapatalk


Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #102 : 16 Siječanj, 2016, 13:58:02 »
Ej ljudi jel ima tko ideju za podbradak u slucaju da imam onaj tekstilni rupicasti? Navikao sam na kozni zatvoreni taj je odlican za hladnije vrijeme, a ovaj rupicasti skoro kao da ga nemam jer mi dosta struji zrak od brade prema celu.
Moram to rijesit jer mi jako smeta.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #103 : 18 Siječanj, 2016, 02:05:58 »
Imam rijesenje druze nemoj da ti guma struze

Nabavis potkapu ili malo deblji sal, imas i motoristicke marame za oko vrata da zatvori rupu ispod vrata izmedu kacige ibrade.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #104 : 18 Siječanj, 2016, 09:31:41 »
Odlicno, koristim i to sve, medjutim opet malo pirka. Nista morati cu nesto smisliti.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #105 : 18 Siječanj, 2016, 10:22:35 »
Ja sam preko rupicastog metno od obicnog podbradka tkaninu samo ispod njega zguro za probu.
To je takvo kuhanje za poludit.  Bas nema zraka za disat.
Nekidan super kombinaciju probo,  tanka podkapa i preko nje buff oko vrata,  i ne puse nis,  najslabija karika su prsti postali ;D

Sent from my D6603 using Tapatalk

Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline NoName_ZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: Nolan N86
  • MojSetup: serijala
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #106 : 01 Veljača, 2016, 21:45:33 »
Ima tko kakvu ideju za dobru kacigu do 700tinjak kn novu? Naravno najbitnija mi je sigurnost, a zatim izgled i sve ostalo. Trenutno su mi u uzem izboru: MDS M13, MT THUNDER ROADSTER II i LS2 ne znam koji model  :icon_biggrin:

Uglavnom gledam ocjene sigurnosti na nekoj britanskoj stranici i ova MT ima 4 zvijezdice, dok za druge nisam nasao ocjenu. Stoga mi je MT trenutno prvi izbor no svaki prijedlog je dobrodosao. Cifra do koje bi isao je tako nekih 700tinjak kn.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #107 : 01 Veljača, 2016, 21:48:23 »
dodaj si jos 400kn i imas pravu kacigu, hjc, nolan...
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #108 : 01 Veljača, 2016, 21:51:15 »
Za 700kn samo ćesme,minimum minimuma 1000-1100 da ikaj valja

Offline NoName_ZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: Nolan N86
  • MojSetup: serijala
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #109 : 01 Veljača, 2016, 21:56:53 »
dodaj si jos 400kn i imas pravu kacigu, hjc, nolan...
Za 700kn samo ćesme,minimum minimuma 1000-1100 da ikaj valja

Aj dajte neke linkove pa da ja to vidim. No ko sto rekoh nije mi sad bitno da je periva unutrasnjost, ne znam kakvi viziri, izgled itd. Najbitnija mi je sigurnost.
Sad vidim u Ami-tradu MT Revenge, 5 zvjezdica na testu, 830kn. Sto mislite o njoj, dobra ili losa i zasto? Ovih 700kn je koliko bi ja htio potrosit, al ako mi netko lijepo argumentirano objasni zasto uzet skuplje i nije bed, na sigurnosti necu stedjeti.

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #110 : 01 Veljača, 2016, 23:07:55 »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #111 : 01 Veljača, 2016, 23:17:22 »
Nesto od ovog ce ti vjerojatno savrseno sjesti na glavu

http://www.bim-bike.hr/proizvodi/nolan-n86-classic-n-com-2/

http://www.kacige.hr/proizvod/is-17/

http://www.kacige.hr/proizvod/fg-17/


jednobojne su ti jeftnije od grafika.


A nikada necu razumjeti naivne glupane koji daju 800kn za kacigu s megakul grafikom (realno vrijedi 140kn), jer ne daju pare za pravu kacigu s grafikom, a ispod casti im je uzeti takvu istu jednobojnu za par stotina kuna vise.


>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline NoName_ZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: Nolan N86
  • MojSetup: serijala
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #112 : 01 Veljača, 2016, 23:24:59 »
Nesto od ovog ce ti vjerojatno savrseno sjesti na glavu

http://www.bim-bike.hr/proizvodi/nolan-n86-classic-n-com-2/

http://www.kacige.hr/proizvod/is-17/

http://www.kacige.hr/proizvod/fg-17/


jednobojne su ti jeftnije od grafika.


A nikada necu razumjeti naivne glupane koji daju 800kn za kacigu s megakul grafikom (realno vrijedi 140kn), jer ne daju pare za pravu kacigu s grafikom, a ispod casti im je uzeti takvu istu jednobojnu za par stotina kuna vise.

Iskreno meni puca k za grafiku, MTRevenge mi je upala u oko cisto zbog ocjene 5 za sigurnost, a to mi je najbitnije. Inace te ocjene gledam na ovoj stranici, cini mi se pouzdana, kao euro ncap za kacige: http://sharp.direct.gov.uk

Bum se sutra zaletio do Bim-bikea, to mi je 3 min od skole pa cu probat ovu N86. A za ove HJC cu morat prvo nac ducan koji ih drzi pa da probam, al IS 17 mi se jako svida (5 zvjezdica  :icon_biggrin: ).

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #113 : 02 Veljača, 2016, 07:19:38 »
Nema se o kacigama kaj više objašnjavat sve je objašnjeno traži malo po forumu sve piše,ima na desetke stranica u par tema vrlo detaljno.
I zabrijao si sa zvjezdicama,ti testovi se vrše pri 27kmh tak da ti to niš ne znači,osim ak buš vozio max 27kmh i ložio se kak imaš kacigu sa 5 zvjezdica,ima kaciga po 5000kn kaj su dobile 3 zvjezdice,a vrhunske su.
Kad pročitaš tih par tema shvatit ćeš koji su bitni kriteriji kod kupnje kacige(a nisu zvjezdice)

Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #114 : 02 Veljača, 2016, 07:53:37 »
Pa dovoljno je samo da proba kacigu od 700 i cca 1200 kN pa će vidjeti. Naravno ako se ima para ;).
Meni je smiješno staviti FG pored stare Heldice...ova izgleda kao dječja za bicikl :)

Sent from my MI 3W using Tapatalk


Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #115 : 02 Veljača, 2016, 08:28:21 »
Potrudi se, pogledaj ostale teme o kacigama...

Uzmi krojački metar, izmjeri si opseg glave oko visine čela...

Ako kaciga nije sjela dobro, a prema predviđenom opsegu glave koji piše na njoj bi trebala bit OK, kalup ti ne odgovara...

Ako pritiska gdje je podstava tanka spužva, na čelu, tjemenu, zatiljku, opet kalup ne valja... Pritisak na obrazima i inače gdje je podstava debela spužva je OK, formirat će se prema tvojoj glavi...

Baš zbog tih debelih spužvi novu kacigu je obično teško navuć i skinut, ali ako su veličina i kalup OK, kad je navučeš bude OK...

Nova kaciga koja se prelako navlači i skida znači da će uskoro kad se formira klapat i bit potencijalno opasna... I također znači da je ili pogrešan broj ili pogrešan kalup...

Za kacigu je najvažnije da dobro 'sjedne' i da štiti, što će više-manje sve odradit jer bi sve trebale biti homologirane i imati ušivak homologacije...

Onda ti dalje novac kupuje udobnost i kontrolu kvalitete koju najčešće nose poznatije marke, ali i ne mora uvijek biti pravilo, možda pinlock protiv magljenja, dodatak za zatvoriti podbradak, dostupnost rezervnih dijelova i dodataka itd...

Ali moraš se potrudit i naći sebi odgovarajući kalup i broj... Inače si bacio novac, ili možda još i gore ne daj Bože, koliko god da koštala...

 :zubo:

P.S. kad si već u bim-a, pogledaj i druge modele, ima ih i povoljnih... Ali obrati posebnu pažnju na ispravnu veličinu i kalup...

http://www.bim-bike.hr/kategorija/moto-oprema/kacige-moto-oprema/integralne-kacige/?orderby=price

 :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 02 Veljača, 2016, 08:51:59 Doomsday »
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline NoName_ZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: Nolan N86
  • MojSetup: serijala
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #116 : 02 Veljača, 2016, 10:40:19 »
Potrudi se, pogledaj ostale teme o kacigama...

Uzmi krojački metar, izmjeri si opseg glave oko visine čela...

Ako kaciga nije sjela dobro, a prema predviđenom opsegu glave koji piše na njoj bi trebala bit OK, kalup ti ne odgovara...

Ako pritiska gdje je podstava tanka spužva, na čelu, tjemenu, zatiljku, opet kalup ne valja... Pritisak na obrazima i inače gdje je podstava debela spužva je OK, formirat će se prema tvojoj glavi...

Baš zbog tih debelih spužvi novu kacigu je obično teško navuć i skinut, ali ako su veličina i kalup OK, kad je navučeš bude OK...

Nova kaciga koja se prelako navlači i skida znači da će uskoro kad se formira klapat i bit potencijalno opasna... I također znači da je ili pogrešan broj ili pogrešan kalup...

Za kacigu je najvažnije da dobro 'sjedne' i da štiti, što će više-manje sve odradit jer bi sve trebale biti homologirane i imati ušivak homologacije...

Onda ti dalje novac kupuje udobnost i kontrolu kvalitete koju najčešće nose poznatije marke, ali i ne mora uvijek biti pravilo, možda pinlock protiv magljenja, dodatak za zatvoriti podbradak, dostupnost rezervnih dijelova i dodataka itd...

Ali moraš se potrudit i naći sebi odgovarajući kalup i broj... Inače si bacio novac, ili možda još i gore ne daj Bože, koliko god da koštala...

 :zubo:

P.S. kad si već u bim-a, pogledaj i druge modele, ima ih i povoljnih... Ali obrati posebnu pažnju na ispravnu veličinu i kalup...

http://www.bim-bike.hr/kategorija/moto-oprema/kacige-moto-oprema/integralne-kacige/?orderby=price

 :icon_thumright:

Puno hvala na opseznom odgovru. Izmjerit cu si glavu pa onda dalje, ali odlucio sam da cu dic budzet na oko 1000kn pa sam suzio izbor na Nolan N84/85/86 ili HJC GF/IS17, no svakako cu prvo isprobat.

I da odmah pitam, koja je razlika izmedu kaciga od polikarbonata i fiberglasa?
« Zadnja izmjena: 02 Veljača, 2016, 10:42:14 NoName_ZG »

Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #117 : 02 Veljača, 2016, 11:02:58 »
1. Kevlar (carbon, više kompozitne)
2. Fiber
3. Poli
Težina, ponašanje pri udarcu, cijena, uglavnom puno mjesta za diskusiju ;)

Sent from my MI 3W using Tapatalk

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #118 : 02 Veljača, 2016, 11:51:04 »
Za vožnju pri manjim brzinama, i za ljude koji pri malim udarcima-padovima ne mjenjaju odmah kacigu, slobodno obrni redosljed...

Ali, kako kaciga nije samo školjka, ne igra samo materijal školjke... Jako je bitna i unutrašnjost te absorpcija energije udarca koju odrađuje većinom liner/podstava...

Iako generalno za školjke, svi kompoziti uključujući i fiberglass imaju plastičnu deformaciju (mikropukotine, raslojavanje...) prilikom svakog pa i najmanjeg stresa i time polako ali sigurno degradiraju, dok polikarbonat pri manjem stresu ima elastičnu deformaciju... A opet, kompoziti generalno manje pate od utjecaja toplinskih extrema i UV zraka koje polako ali sigurno degradiraju polikarbonat koji je termoplast...

U biti, veličina i kalup, to je majka, sigurnost je li-la kod homologiranih kaciga, ispravna veličina i kalup omogućavaju kacigi da odradi svoj sigurnosni dio kako treba... Onda ide udobnost, aerodinamičnost, težina, buka, opcije, grafike...

 :frajer:
« Zadnja izmjena: 02 Veljača, 2016, 11:52:51 Doomsday »
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline NoName_ZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: Nolan N86
  • MojSetup: serijala
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #119 : 02 Veljača, 2016, 21:45:39 »
Za vožnju pri manjim brzinama, i za ljude koji pri malim udarcima-padovima ne mjenjaju odmah kacigu, slobodno obrni redosljed...

Ali, kako kaciga nije samo školjka, ne igra samo materijal školjke... Jako je bitna i unutrašnjost te absorpcija energije udarca koju odrađuje većinom liner/podstava...

Iako generalno za školjke, svi kompoziti uključujući i fiberglass imaju plastičnu deformaciju (mikropukotine, raslojavanje...) prilikom svakog pa i najmanjeg stresa i time polako ali sigurno degradiraju, dok polikarbonat pri manjem stresu ima elastičnu deformaciju... A opet, kompoziti generalno manje pate od utjecaja toplinskih extrema i UV zraka koje polako ali sigurno degradiraju polikarbonat koji je termoplast...

U biti, veličina i kalup, to je majka, sigurnost je li-la kod homologiranih kaciga, ispravna veličina i kalup omogućavaju kacigi da odradi svoj sigurnosni dio kako treba... Onda ide udobnost, aerodinamičnost, težina, buka, opcije, grafike...

 :frajer:

Budem se vodio tom logikom pri kupnju, al eto hipotetski da mi npr. HJC CS14 i FG17 jednako dobro pasu, jel se isplati dat za fg17 preko duplo vise?