Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Liberty 50 1999  (Posjeta: 3866 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Piaggio Liberty 50 1999
« : 25 Kolovoz, 2013, 17:59:41 »
Ovo ce mi bit glavna zanimacija ove zime, lagano sam vec sad poceo sa raskopavanjem.

Piaggio Liberty 50 1999god. original boja je bila zuta, 2001 je bio skuter u jednoj pizzerij, 05e je zavrsio u drugoj pizzerij gdje je vozen do prije 2 godine kad je zaribao ugl skuter je u mene dosao preko frenda koji ga je dobio kao poklon od gazdarice. ugl ja cu ga radit on ce financirat. :laughing7:
mada mu govorim da prepise skuter na mene da cu ga je o svom trosku slozit a njemu cu dat punomoc, ionako imam vecinu dijelova koji su mu potrebni, no vidit cemo. :dontknow:

Plastike su manje vise citave, postoje par njih koje treba krpat ali o tome vise kad dodjem do toga. sad sam trenutno u fazi rastavljanja do zadnjeg sarafa i ciscenja/zamjene odredjenih dijelove.

cilj je slozit skuter u tvornicko stanje kakv je jednom bio, to se odnosi najvise na boju i masinu.

koja slikica trenutnog stanja, slike budu isle kako bum kaj delal.  :laughing11:







čak kutiju za pizze ima :toothy12:

prvi problem je u malom bloku, gornji nosac auspuha je pukao. kako ja imam mali blok od novije LC verzije potrebno je probusit rupu za struju, obojano crvenom bojom. imao sam dva-tri mala bloka, gledao sam koji se najbolje poklapaju, imao sam srece ovaj sjeda u milimetar s drugim, ovi ostali su zjevali po 2-3mm. radilica je odnesena u tokara da popravi navoje, frend ima kupit lezajeve i semeringe pa ide sklapanje. :icon_thumright:


danas ocisceni karb, filter, prirubnica i uljna pumpa. prirubnica je popucala trebat ce novu.


nagradno pitanje, gdje je vijak ler gasa. :toothy12:







otvorio sam i getribu, nije bilo neke potrebe osim sto me tjerala neka znatizelja kako se nisam susreo s ovim tipom getribe nikad, i miris starog ulja za getrib ima ono nesto. :toothy11:


nikakav dihtung pa ni diht masa  :icon_scratch:

ugl pakne i plocice su dobre, gume su skoro nove michelin m45, jako dobre gume za ovu dimenziju.
auspuh ce bit sc22, karb je dellorto phva 12 QD, igla A26, dizna 63 stock. ostatak je serijala, ako uleti 17,5 karb dobro dosao ako ne dobro i ovo. cilindru trebaju nove karike.. ugl nema previse posla koliko sada vidim. :icon_thumright:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Piaggio Liberty 50 1999
« Odgovori #1 : 25 Kolovoz, 2013, 18:44:01 »
pa na piaggiu 50 nema brtve na poklopcu getribe , samo diht masa bude

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Piaggio Liberty 50 1999
« Odgovori #2 : 25 Kolovoz, 2013, 18:49:32 »
nisam ni sam vise siguran, na LC sam vidjao dihtung, barem mi se cini, takodjer na drugim libertiema  sam vidjao dihtung tu, moze i diht masa, ali u ovom slucaju nije jedno ni drugo bilo. :notworthy:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Piaggio Liberty 50 1999
« Odgovori #3 : 25 Kolovoz, 2013, 19:38:36 »
ne ide brtva na LC , samo očistit i malo diht mase

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Piaggio Liberty 50 1999
« Odgovori #4 : 27 Kolovoz, 2013, 18:33:26 »
skinuti rezrvari ulja i goriva te prednji oklop i vilice.


odmascivanje i ciscenje izvanka iznutra

unutar rezervara ulja se stvorila ova bijela ljiga, to sam vidajo i na autu kad se dosta dugo ne vozi pa se na cepu stvori ta tvar, kod auta ugl treba ga malo provozat da se zagrije na radnu temp i to nestane. ali ovdje bi mozda zacepil protok ulja. :dontknow:



pa rezervar goriva

mjerac razine goriva treba djelomicno rastavit kako bi izasao, a vakum ventil nije ispravan, pa ce morat novi.


sklopljeno.


znaci dovod ulja u masinu sav ociscen spreman za ugradnju, potreban mikroremen, sustav dovoda goriva ociscen, potrebno zamjenit prirubnicu, lamelice i vakum ventil, sustav dovoda zraka, potrebno mjenjat cijev sto spaja karb-airbox i cijev koja uvlaci svjez zrak u airbox. (slika na dnu)

onda vilice.



sad.. Pitanje, je li u ove vilice ide ulje i koliko ili mast kao u piaggio zip? :icon_scratch:

i ako netko ima ovu cijev viska, rado cu je udomit, stvar dogovora. :icon_thumright:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34