Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem sa Malaguti Firefox F15  (Posjeta: 5109 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BlackCode

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Firefox F15
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Problem sa Malaguti Firefox F15
« : 31 Srpanj, 2008, 00:45:48 »
Pozdrav svima ,

ovako imam jedan problem sa Malagutijem Firefox F15 1998 godina. Uglavnom kupio sam Polini 70 ccm , variomat sa setom 9 rollica, karb 19mm Dellorto. Takođe uzeo sam i LeoVince ZX auspuh. Motor jednostavno nikako da ide kako treba. Skinuo sam filter i stavio sportski , onda sam na kraju promjenio i vratio serijski auspuh motor donekle ima predobar start do nekih 60 poslije toga vuče se do 70 i to je to. Stvarno ne znam više sa njim šta da radim , ako netko ima savjete bio bih mu jako zahvalan.

Unaprijed hvala.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem sa Malaguti Firefox F15
« Odgovori #1 : 31 Srpanj, 2008, 00:47:01 »
Jesi siguran da su rolice u variomatu odgovarajuce tezine? Trebas oko 9200 okretaja u ubrzanju full gasom, a to stelas tezinom rolica. Lakse rolice - vise okrataja i obratno.
Jesi stavio tvrdje federe kuplunga?

Offline BlackCode

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Firefox F15
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Problem sa Malaguti Firefox F15
« Odgovori #2 : 31 Srpanj, 2008, 00:50:30 »
Jesi siguran da su rolice u variomatu odgovarajuce tezine? Trebas oko 9200 okretaja u ubrzanju full gasom, a to stelas tezinom rolica. Lakse rolice - vise okrataja i obratno.
Jesi stavio tvrdje federe kuplunga?

Jesu rollice odgovarajuće težine.Znam za rollice sad sam stavio stari variomat sa 6 rollica i start sam dobio , ali nema kranje sve sam pokušao.Što se tiče federa jesam promjenio ih takođe i ovaj veliki.Sve je novo na motoru , ali jednostavno nikako ga uštelovati. Znači misliš da ZX može na 70 ccm iako sam čitao na dosta foruma da je taj auspuh isključivo namjenjen 50 ccm ?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem sa Malaguti Firefox F15
« Odgovori #3 : 31 Srpanj, 2008, 00:52:53 »
Moze on na 70ccm. Jedino sto nece motor imati snage kao sa nekim jacim spuhom namijenjenim bas za 70ccm.

jesi izvadio blokadu iz spuha? Ona je naprijed u grani. Tuljac zavaren sa 1 ili 2 tocke kojeg treba maknuti.

Offline BlackCode

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Firefox F15
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Problem sa Malaguti Firefox F15
« Odgovori #4 : 31 Srpanj, 2008, 00:56:12 »
Moze on na 70ccm. Jedino sto nece motor imati snage kao sa nekim jacim spuhom namijenjenim bas za 70ccm.

jesi izvadio blokadu iz spuha? Ona je naprijed u grani. Tuljac zavaren sa 1 ili 2 tocke kojeg treba maknuti.

Jesam odmah čim sam ga kupio , a da li ima on još neke blokade? Problem je što sam ja iz BiH i kod nas malo ko zna uštelovati skuter kako treba , a sve dijelove sam kupio iz AMI trade u Karlovcu. Previše sam para uložio i nikako da dobijem ono što sam očekivao. U frenda mi Malaguti Firefox F15 serijska ide brže nego moj , stvarno ne znam više šta da mu uradim.

A što se tiče auspuha koji mi preporučuješ , nešto sam razmišljao o Yasuni R ili Ginelli Shot , a ni Hebo nije na odmet?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem sa Malaguti Firefox F15
« Odgovori #5 : 31 Srpanj, 2008, 00:59:02 »
Moze on na 70ccm. Jedino sto nece motor imati snage kao sa nekim jacim spuhom namijenjenim bas za 70ccm.

jesi izvadio blokadu iz spuha? Ona je naprijed u grani. Tuljac zavaren sa 1 ili 2 tocke kojeg treba maknuti.

Jesam odmah čim sam ga kupio , a da li ima on još neke blokade? Problem je što sam ja iz BiH i kod nas malo ko zna uštelovati skuter kako treba , a sve dijelove sam kupio iz AMI trade u Karlovcu. Previše sam para uložio i nikako da dobijem ono što sam očekivao. U frenda mi Malaguti Firefox F15 serijska ide brže nego moj , stvarno ne znam više šta da mu uradim.

A što se tiče auspuha koji mi preporučuješ , nešto sam razmišljao o Yasuni R ili Ginelli Shot , a ni Hebo nije na odmet?

Ako je skinuta blokada (samo je jedna na ZX-u), onda jedino jos treba provjeriti koliko okretaja imas u ubrzanju kad ubrzavas full gasom. Trebao bi imati izmedju 9000-9500.
Yasuni R je idealan za tvoj kit, ali i sa ZX-om bi morao brutalno razvaliti serijske skutere u performansama.
« Zadnja izmjena: 31 Srpanj, 2008, 01:00:33 3alfa3 »

Offline BlackCode

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Firefox F15
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Problem sa Malaguti Firefox F15
« Odgovori #6 : 31 Srpanj, 2008, 01:03:56 »
Jeste skinuta je , a okretaje nemogu provjeriti nikako to je i problem.Znači ipak ZX treba da bude brutala prema serijskim , eh , ali da je ono odgonetnuti zašto mi skuter ne ide kao što bih trebao da ide. Mislim da je još do karburatora kupio sam ga , ali sad vjerovatno nisam dobro podesio omjer zraka i goriva , a nigdje da nađem neko dobro upustvo po mogućnosti na hrvatskom ili engleskom po kojem da ga pokušam uštelovati. Jedino on može ovo sve da koči.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Problem sa Malaguti Firefox F15
« Odgovori #7 : 31 Srpanj, 2008, 01:18:29 »
Sa tim setupom bi odlicno isao za ZX-om, nema potrebe za skupljim spuhom jer bi trebao biti zadovoljan.

Offline BlackCode

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Firefox F15
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Problem sa Malaguti Firefox F15
« Odgovori #8 : 31 Srpanj, 2008, 01:23:39 »
Sa tim setupom bi odlicno isao za ZX-om, nema potrebe za skupljim spuhom jer bi trebao biti zadovoljan.

Hvala vam dečki , znači auspuh da ne diram.Eh sad treba vidjeti u čemu je problem , jer njega nešto doslovno guši neda mu da ide , ali šta stvarno pokušavam odgonetnuti. On ima snage i sve , ali jednostavno kao da je ne može da iskoristi i kao da ga guši nešto. Ja i dalje mislim da je Karburator stavio sam i veću diznu i sve , ali opet kao da mu goriva nedaje dovoljno. Ne znam više ni sam šta da radim , vozio sam i kod nekih "majstora" isto slabo se poznaju ovdje kod nas , a u da ga vozim kod vas nemam novca dovoljno. Baš sam u bad-u totalno više sa ovim motorom jednostavno kao da mi nije sretan i kurbla mi puče neki dan.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Problem sa Malaguti Firefox F15
« Odgovori #9 : 31 Srpanj, 2008, 01:54:22 »
Odakle si? ak si blizu to ja znam sredit
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline BlackCode

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Firefox F15
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Problem sa Malaguti Firefox F15
« Odgovori #10 : 31 Srpanj, 2008, 08:34:51 »
Buraz ja sam iz Bihaća čini mi se da smo podaleko  :(

Offline dewil007

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa Malaguti Firefox F15
« Odgovori #11 : 08 Srpanj, 2013, 09:58:48 »
druze imam malaguti f15 imao sam isti problema kao i ti svega sam se namjenjao ali nisam nista postigao ali sam napokon otklonio bolest svom malagutiju  do cega je bilo jeste filter nemoj mjenjati filter vrati fabricki  istekaj malo crijevo a zacepi veluku rupu na filteru pa ces vidjeti komedije za nepovjerovati

Offline kimi16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: speedfight 2
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSetup: polini variomat,dizna 64
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Problem sa Malaguti Firefox F15
« Odgovori #12 : 08 Srpanj, 2013, 10:13:06 »
Prvo jesi ti to ikako razradjivo ili si odma po ful gasu drugo idi nekoliko km ful gas i onda skini svijecicu i pogledaj koje je boje treba biti boje cigle, bijela premalo goriva, crna previse eto za pocetak to provjeri.

Offline maXonja

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VŽ-KA
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Racing
  • Moja Kaciga: HELD T. Champ
  • MojSetup: MHR Replica 70ccm
  • MojSpuh: LeoVince
Odg: Problem sa Malaguti Firefox F15
« Odgovori #13 : 08 Srpanj, 2013, 13:22:16 »
Koju si to vecu diznu stavio? Nisam neki ekspert, ali ovo mi se cini kao premala dizna

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Problem sa Malaguti Firefox F15
« Odgovori #14 : 08 Srpanj, 2013, 13:27:38 »
Tema uopće nije stara 5 godina

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: Problem sa Malaguti Firefox F15
« Odgovori #15 : 08 Srpanj, 2013, 14:16:18 »
ako imas digitalni km/h mozes gledat okretaje  :icon_thumright: