Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 15. Dalmatinski susret oldtimer motocikala, K. Sućurac  (Posjeta: 1689 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Dana 2., 3. i 4. VIII u Kaštel Sućurcu pod organizacijom "OMK ADRIA" organiziran je susret iz naslova. Malo sam otišao pogledat što se nudi i naletio na dva primjerka koji su zasjenili sve ostale. A bilo je tu da se razumimo dosta za mene klasičnih motocikala starijih od 30 godina koji su kao da su izašli iz salona, al su svi na isti kalup pa ih nisam puno ni gledao. Al ta dva motorčića koja spominjem su Puch R2 iz 1912. godine i NSU iz 1935. godine



Puch R2 star već 101 godinu dolazi iz Šibenika. Na novo restauriran. 250 ccm i 2.5 KS (2-3) postiže brzinu od 70 km/h i troši 5 litara goriva i 3 deca ulja na 100 km. Na drugoj slici ima kao ova šprica koja služi za ručno ubrizgavanje ulja. Na prvoj slici se vidi ova remenica i kao nekakva ručna kočnica kao kod auta (:laughing7:) ispod slova P i U. S tom se "ručnom" ubacuje u brzinu i ona zategne remen i par puta propedalate i on upali iz druge vjerovali ili ne. Zvuk odličan, baš ga je gušt slušat. Ima također karbidnu svjetiljku i trubu sa mijehom. Ma vrh je motorčić, šteta šta se nemože registrirat al ionako je to za vozit 1-2 puta godišnje :icon_thumright:








Čovjek po meni još više uložio truda nego ovaj vlasnik Pucha. NSU poznati njemački proizvođač motocikli, ovakvi motocikli su se koristili u 2. svjetskom ratu kao vojni motori. Svaki detalj je obrađen pa čak i registarske oznake "1935". Inače 1935. godina. Sve imate na zadnjoj slici njegove tehničke osobine. Ma ovaj mi je motor još veći vrh kako je održavan. Svaka čast! Kad vidim kako ovi drže do motora dođe mi da odma u garažu odem radit oko svoga Baotiana :toothy10:

Zadnji tjedan 9. mjeseca je u Kaštel Sućurcu "Susret Tomosa" pa će tad bit nova tema i zanimljivih slika. Ako ima neko u blizini sa Tomosom neka slobodno navrati.
« Zadnja izmjena: 04 Kolovoz, 2013, 20:46:56 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!