Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: piaggio NRG by elmir >> 180sp??  (Posjeta: 1873 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline elmirarmina

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio NRG
piaggio NRG by elmir >> 180sp??
« : 04 Kolovoz, 2013, 11:00:20 »
piaggio nrg, 2000-ta godina, kupljen u dobrom stanju za male pare na njemackim papirima, registrovan, na meni zeleni karton, obicni piaggio sa svim blokadama bio .. kupljen prije 35 dana, prvo poskidane blokade i nezadovoljstvo sa 70 km/h koliko je isao pocelo je sa preradama..
prvo uzet kit malossi MHR replica, tecnigas TEK auspuh.. postavljeno sve bilo pa sam imao problema sa vucom uz brdo jer je bio karburator 12mm, stavljen mikuni vm20 i nastelan sa diznom 82 + malossi red sponge filter.. izbacivao mi je vodu na cep od boce i to sam rijesio drugim dihtungom od cilindra.. ima dobar start a krajnja kad se sagnem po ravnom 110km/h.. oko rolica i federa jos nista nisam dirao.. onda problem sa izgaranjem dihtunga na auspuhu posto mi je takav tecnigas dosao da ne ide kao u drugih auspuha za piaggio gornji onaj dio na grani, odvukao covjeku koji vari auspuhe i to prevarimo sa serijskog auspuha tj. onaj gornji dio grane.. sad nemam problema.. jucer stigao downhill volan marke "hebo" i evo jutros postavljen.. jos ce tu ici bruka prerada samo treba vremena i novca.. na skuteru je neka "bosch" svjecica i jucer u servisu kupljena NGK BR9ES i kad uhvatim vremena sutra ili prekosutra postavit cu je.. slikeee cu isto postaviti sutra posto moram na posao i jedva sam odvojio vremena da i ovo napisem i postavim.. do tipkanja..
« Zadnja izmjena: 13 Kolovoz, 2013, 23:45:05 elmirarmina »

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: piaggio NRG by elmir
« Odgovori #1 : 04 Kolovoz, 2013, 11:11:14 »
Sad ti je auspuh za bacit jer je ta grana preuska. Tj., skuter ce vozit, al bitno slabije

Offline elmirarmina

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio NRG
Odg: piaggio NRG by elmir
« Odgovori #2 : 04 Kolovoz, 2013, 11:31:55 »
Sad ti je auspuh za bacit jer je ta grana preuska. Tj., skuter ce vozit, al bitno slabije
.                   


Prvo smo izmjerili sve i pregledali, iste širine je, taj ko fol serijski auspuh je bio iz 2 dijela, tj grana koja je išla iz cilindra se sarafila dole u auspuh, i meni je to bilo ne izvodljivo ali kad smo izmjerili sve  ista širina cijevi je bila pa smo i radili, da je uza cijev bila ne bi ni preradjivao.. Dosadiloo mi je bilo svaki dan skidat sve i praviti i mijenjati dihtunge.. Nista nisam izgubio sve je kao prije, jos me interesuje za svjecicu, Sta to gubim sa ovom BOSCH a Sta dobijam sa NGK BR9ES

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: piaggio NRG by elmir
« Odgovori #3 : 04 Kolovoz, 2013, 11:37:19 »
Ništa ako su iste toplinske vrijednosti.
A ovo za technigas, neznam kakvi su to inženjeri u tvornici pa tak naprave auspuh za piaggio :laughing7:
P.S.Stavi neku sliku :icon_thumright:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: piaggio NRG by elmir
« Odgovori #4 : 04 Kolovoz, 2013, 11:42:06 »
ista širina cijevi je bila

To onda znaci da je taj rezo spuh zapravo jako "slab" i samo za serijski cilindar.

Koliki je unutarnji promjer na dijelu koji se spaja na cilindar? Jel barem 21-22mm?

Offline elmirarmina

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio NRG
Odg: piaggio NRG by elmir
« Odgovori #5 : 04 Kolovoz, 2013, 13:04:32 »
ista širina cijevi je bila

To onda znaci da je taj rezo spuh zapravo jako "slab" i samo za serijski cilindar.

Koliki je unutarnji promjer na dijelu koji se spaja na cilindar? Jel barem 21-22mm?

nisam siguran al mislim da je 22mm, nisam siguran, znam da smo mjerili i isto je bilo.. a upravo sam kontao pitati u prijasnjem postu da li mi je slab ovaj spuh da ga zamijenim, i koji mi preporucujete na MHR replicu i mikuni vm20 karbas.. koji bi mi najbolje pasao.. i ja sam ubjedjen bio da se moze jos izvuci iz setupa..

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: piaggio NRG by elmir
« Odgovori #6 : 04 Kolovoz, 2013, 13:22:20 »
na pjadju, mhr replika je na donjoj granici kaj se spuha tice sa yasuni R. Iz nekog razloga, on na pjadju ima uzu granu nego na minarelliju. Nardo je gornja granica (cak bi reko da je to malo "prejak" spuh za serijsku repliku - imo sam ga i znam iz prve ruke)


Sa replikom+yasuni r sigurno neces pogrijesit. Jedino sto yasuni nije jeftin kad ga kuujes, ali dugorocno, vrlo je isplativ jer ga montiras i zaboravis na njega - vunu nisam morao mijenjat ni nakon 20.000+km, a spuh je dihtao na svim mjestima kako treba i izgledao ko nov. Ne pricam o hrdji ako vozis po mokrom i zasoljenom kolniku, ali i tada se radi samo o izgledu, a funkcionalno je i dalje odlican
« Zadnja izmjena: 04 Kolovoz, 2013, 13:25:36 3alfa3 »

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
piaggio NRG by elmir
« Odgovori #7 : 04 Kolovoz, 2013, 14:01:11 »
Meni se nardo i replica sve manje svida iz razloga kaj mi 11.000 okretaja nije za svakodnevnu uporabu.. Imam doma malossi wild lion, pa cu njega staviti.. Nek i izgubim odredeni % snage, ali bar cu znati da mogu "prevaliti svijet" sa njim bez greske
Trgo - Prijevoz RT

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: piaggio NRG by elmir
« Odgovori #8 : 04 Kolovoz, 2013, 14:25:40 »
Meni se nardo i replica sve manje svida iz razloga kaj mi 11.000 okretaja

kod mene je najbolje radilo na 11200-11300. Ni meni se nije svidjalo  ;D

Offline elmirarmina

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio NRG
Odg: piaggio NRG by elmir >> 180sp??
« Odgovori #9 : 13 Kolovoz, 2013, 23:50:27 »
posto mi je vec jako dosadilo voziti ovih par dana skoro naturpijanu 70-tku, bolje reci svaki dan bi da je brza i brza, i od ulozenih para nije to to razmisljao sam o ubacivanju masine sa gilere runner 180sp, masina je u kompletu s felgom auspuhom,elektronikom, upalit se odma moze, nosac je prepravljen da pase na gileru 50cc a koliko znam i razumijem se isti su nosaci i kod piaggia i gilere, dakle to je sve razmisljajuci rijeseno.. muci me drugi problem, sta je tu jos potrebno promijeniti da vozim bez problema, prednje vile? staviti od 180-ke? da li pase to? kakve trebaju jos prepravke? nasao bi u kompletu  sa prednjim tockom diskom i ostalim, ima tog sad na bacanje, znaci spreman sam uloziti jer imam novca.. pucajte sa savjetima sta trebam sve odraditi da to bude funkcionalno i da se moze voziti

Offline elmirarmina

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio NRG
Odg: piaggio NRG by elmir >> 180sp??
« Odgovori #10 : 14 Kolovoz, 2013, 09:41:19 »
znaci nasao sam masinu koja se prodaje od sp180, prepravljena je vec da pase na gileru runner sp50, nosaci,seleni,sve stavljeno, gore je znaci i elektronika,ama bas sve, nasao sam na forumu u pretragama da bi trebale vile i plus hladnjak od 180-ke, sve bi ja to uzeo, za sve imam pare i sve sam nasao vec od dijelova.. samo me interesuje jeli to to sto se tice svega ili ima tu jos bruka nekih prepravljanja,budalesanja i ostalog.. ako ima volio bi znati odma s cim se susrecem.. da li ce ram od nrg-a 50-tke izdrzati to ili moram i na ramu radit prepravke??

Offline Aprilia sr70

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 807
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Travnik(BiH)
  • Moj Skuter: Aprilia sr <3
  • Moja Kaciga: SHOEI
  • MojSetup: Stage6 racing mk2,Stage6 mk2 clutch 107mm,dell 21,multivar..
  • MojSpuh: Yasuni c21 :)
Odg: piaggio NRG by elmir >> 180sp??
« Odgovori #11 : 14 Kolovoz, 2013, 10:03:45 »
Treba ti prednje vile ja msm,hladnjak,struja komplet,Masina citava (logicno),Tocak zadnji..A sada za ram ne znam nisam siguran.. :icon_scratch:

Offline zoki_24

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 355
  • Spol: Muški
  • gilera runner 70cc
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSetup: Stage6 mk2 racing,Stage6 hpc,Multivar 2000,Dellorto21 itd...
  • MojSpuh: Stage6 r1200
Odg: piaggio NRG by elmir >> 180sp??
« Odgovori #12 : 14 Kolovoz, 2013, 11:22:21 »
bok,meni je prijatelj sastavia jedan nrg 180...i znam da mi je prica da je pojacava ramu..i stavia je hladnjak sp180 i malossi vilice vidia sam osobno taj nrg predobro izgleda reklo bi se da je 50cc jer ima malu tablicu i reg je na 50 cc,radio je njega oko mjesec dana

Offline elmirarmina

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio NRG
Odg: piaggio NRG by elmir >> 180sp??
« Odgovori #13 : 14 Kolovoz, 2013, 18:41:30 »
nasao sam u kompletu masinu citavu s tockom,auspuhom sa svime, cak i elektronikom, prepravljena da ide na ram od 50cc tj. nosaci prepravljeni.. danas sam stavio u oglas da prodajem svoju masinu 70cc i imam kupca koji ce doci i probati.. cim je prodam po toj istoj cijeni uzimam i 180 masinu.. pa cu probati to sastaviti sve, hladnjak cu morat kao i vile naknadno uzimati, ne zuri mi se, pronaci i kupiti..

Offline zoki_24

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 355
  • Spol: Muški
  • gilera runner 70cc
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSetup: Stage6 mk2 racing,Stage6 hpc,Multivar 2000,Dellorto21 itd...
  • MojSpuh: Stage6 r1200
Odg: piaggio NRG by elmir >> 180sp??
« Odgovori #14 : 14 Kolovoz, 2013, 19:29:58 »
ja isto imam 70cc masinu mozda budem i ja stavio sp masinu na runner svog...ali necu nista onda prodat od ove druge masine to cu ostavit  nek stoji...a masinu ja vec mogu nabavit nasa sam ja to...samo se mislim ili da to uvalim u njega ili normalan kit i neki normalan auspuh...ili se zajebavat i ubacit 180 u njega...