Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Riya Spider X5 s talijanskom dusom :)  (Posjeta: 4298 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Laviper

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 300ie
Riya Spider X5 s talijanskom dusom :)
« : 02 Kolovoz, 2013, 23:38:34 »
znaci sve je pocelo ovako, nije se imalo para za nis posebno, jbga student ovo ono, kupio se prvi baotian poznata batina, koja je ubrzo zamjenjena s ovim cistokrvnim kinezom. Nije bio u nekom krasnom stanju, imao je neki auspuh koji nije naljegao dobro zbog otepene usice na cilindru di se montirao ( nepitajte me kako je to uspio, ni ja neb znao  :icon_scratch: ) .

Na dan kad je dovezen doma izgledao je ovako:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Međutim zima je bila taman dosla, nisam mira imao, a nije mi se nes ni svidjala ta peder plava boja u kombinaciji sa srebrnom, pa smo mal to sve lijepo poskidali i prebacili u neku bijelu boju pa je sa ranim zvucima proljeca kineza docekalo novo ''bijelo odijelo'' :



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Pa smo investirali malo u oslobađanje snage iz te svemocne kineske masine te je iso po satu isto kolko je i sat lago  :icon_biggrin:



Uploaded with ImageShack.us

Iiiii tak smo moj beli grom i ja provodili dane zajedno, bilo nam je lijepo. Ali sve sto je lijepo kratko je i trajalo, pa se jednog dana u voznji pocelo nesto cut, reko da ga gasim, ma necu imam 100 metara do doma , ali prvih 10 metara bilo je kobno jel gospon kinez nije dobro namontiro osigurac klipa, ili ti sfusario ga je majku mu petokraksku    :drunken_smilie:



Uploaded with ImageShack.us

I tako rastavio ja to sve, slijedilo je ono ceskanje po glavi koje smo pokupili od nasih predhodnika majmunceka , i pitanje sta cemo sad. raspitivo se ja malo, trazio, kopao , rovao, posto fizikalac uz studiranje, al bezuspjesno. U hrvatsku dosla samo jedna serija 1e40fm masine, koja nema raspored rupa za brezone na cilindru iste ko 1e40qmb kinezi tipa lune i te ekipe, te mi je neki ciko iz osijeka ponudio da sirim cilindar na prvu specijalu i kupim veci klip. Sjeo razmislio, opet imam isti cilindar s otepenim nosacem auspuha jednim  i razbijo glavu par dana, bezuspjesno , sve dok nisam dobio ponudu od lokalnog servisera citaj wannabe servisera, ocu kupit minarelli masinu komplet za 500 kn. Usporedjujem cifre, busenje i novi klip 450 kn , masina 500..vazem se i prevagnem da idemo na minarellia , i sutamo tog nestandardnog kineza napolje i mecem masinu od aprilie sr www. da bi stvar bila ''bolja'' dobijam i obje felge od iste aprilie, pa reko sto nebi preso i na 13'' ak mogu.. prvo smo to smontirali sve, pa cak i upalili  :toothy3:



Uploaded with ImageShack.us

mucila me ta razlika sto je prednji bio 12'' a zadnji 13'' tocak, al potraga za vilicama se malo oduzila. u međuvremenu kupljen je Leo Vince ZX u ''super'' stanju , koji jednostavno nije htio ic na moj skuter, bio neki iskompleksirani mali valda, posto je gazdi na aeroxu stimo ko iz pi*ke kako je on to obrazlozio, no o tom iskustvu mozete vise citat u podforumu ''Dobri i losi trgovci '' .  :drunken_smilie:



Uploaded with ImageShack.us

I dosao ja do vila, stigle doma, na ocigled siri vrat, i nista ajmo kod cike majstora da to rijesi. Tokar to napravio da bolje nije mogao i vilice legle gore ko budali samar. Lijepo je izgledao podignut i nekako mi se cinio upravljiviji malo. Ali tu prici nije kraj, falio je jedan mali detalj na prednjem tocku zvan kocnica. ajde nadjemo i kocnicu  i disk, super ajmo montaza isprobavanje i prvi fail : disk plese koda je u disku ,termin subota iza 00:00 h  :toothy3: pa krenili u nabavku drugog novo-polovnog diska , na kraju zavrsili na trecem koji je bio ravan hvala ti  boze  ;D i tako finese privodili kraju, auspuh u međuvremenu prepravljen na sto slicnije originalu, pa da imam i neke koristi od njega , a i deklo tj remen se malo bunio da mu je vruce pa smo mu dali zraka  :icon_biggrin:

Skuter je napokon u pali-vozi stanju, beli grom i ja smo opet na ulicama ali ovaj put glasniji , jako glasniji  :toothy3:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Najvece zahvale i najvise odrađenog posla kojeg ja nisam mogo/znao pripada gosponu Kambi  ali hvala i ostalim kolegama ( i onim manje kolegijalnima) ovdje s foruma za kompletiranje ovoga skoro do kraja kao sto su gumy, walkay, tomoRI, swift , jozy . te hvala onima koji su uvijek bili spremni odgovorit na pm mada se znamo samo prek foruma, i pomagali mi kad god je sta zapelo ( pronaci ce se oni koji ovo procitaju )  :)

Ovo je sad sto imam materijala, uskoro mozda neki updejt, blatobrani , malo deklo porijesavat jos i tako to :)

Vasa misljenja/prijedloge/ komentare mozete tapkat ovdje :

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,87939.0.html

Tolko od mene za sad   :hello: :hello:



 
« Zadnja izmjena: 02 Kolovoz, 2013, 23:43:13 Laviper »