Tehnički kutak > Tuning skutera

Variomat J COSTA stiže na test!!

<< < (2/7) > >>

Drnda:
preko slika ne kontam na koji princip se siri variomat, posto su kugle u lezistu koliko vidim cijelo vrijeme i ne izlaze prema van...

giannelli:
nisu kugle,nego  valjci. imas video prezentaciju u prvom postu. :icon_tongue:

Drnda:
jesam glup navecer u pm  :toothy12: :toothy12:

djeluje mi da ce biti dosta bolji od ovih dosadasnjih aftermarket variomata.. i prva verzija je bila hvaljena na vecim kubikazama.. a sad bi trebalo biti i bolje

efz:
Danas je vario montiran jer nisam mogao dečekati VT da ga isprobam  ;D

Za početak ću samo reći da je vario BRUTALAN  :headbang:


Start je najbolji do sada (samnom koji nisam baš lagan, uspravno zadnji kotač prokliže na šoderu), vrti se taman 7800-8000 RPM i jako ljepo ubrzava, specifične su dvije stvari da otpuštanjem gasa motor koči, nije kao na motoru na brzine ali se osjeti kad si recimo na 100 i pustiš gas da osjetno zakoči, drugo što je specifično da gas možeš finije/točnije regulirati, znači ručica gasa "točnije" reagira na odvrtanje (puno lakše možeš recimo držat putnu brzinu) motor radi mirnije na mjestu i u vožnji, manje su vibracije, manje bruji i ne zvecka nego Polini (vjerovatno klizači)

"Rolice" po manualu traju cca za velike maxi skutere 15000-2000 km, za srednje 10000-15000 km, manje 5000-10000.......piksa je samopodmazivajuća i može se mjenjati  tolerancija je 0,2mm i za razliku od drugih varia ima je za kupiti, nema klizača tako da se oni nemogu ni trošiti ni mjenjati i i spada da kad jednom uzmeš ovaj Vario imaš ga dok ne prodaš skuter  ;D

Na prvu i na osječaj svi segmenti su mi bolji nego na Poliniju za kojeg sam smatrao da ga nitko neće nadjačati, vozio sam još serijski i FR4 vario, Malossi nisam probao (niti neću) i definitivno mogu reći da ja imam svog pobjednika J COSTA je zbilja bez konkurencije  :hbusa:

efz:
E da i još jedna finta......vario svuči kao da imaš "turbinu" fora je  :toothy12:


Ovo nije moj ali možete čuti: http://www.streetfire.net/video/j-costa-variator-sound_702584.htm

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju