Tehnički kutak > Tuning skutera

Variomat J COSTA stiže na test!!

<< < (5/7) > >>

efz:
Ekipa molim malo strpljenja što se cijena tiće, mogu samo reći da će cijene biti sportske sa posebnim pogodnostima za prve kupce forumaše   :icon_scratch:

Vario je zbilja brutalano napravljen a brutalne su i performanse   :headbang:

giannelli:
bas me zanima kako bi se ponasao na 50 kubichnihčentimetri

neos 123:

--- Citat: giannelli - 24 Kolovoz, 2013, 22:18:59 ---bas me zanima kako bi se ponasao na 50 kubichnihčentimetri

--- Kraj citata ---

i mene isto

steeef:
evo da napišem i par riječi u vezi coste nakon ugodnih 200+ km druženja sa istim na nexusu 250..
pa ajmo redom početi od samog starta..
variomat odlično i odlučno prenosi snagu agregata na kotač i podlogu s tim da je znalo doći i do proklizavanja stražnjeg kotača ako je bilo kamenčića po cesti usprkos nadasve fantastičnim gumama dunlop scoot smart koje se voze na spomenutom nexusu :D
na startu kod odvrtanja ručice gasa do kraja okretaji motora su cca 7900-8000,to i jesu okretaji kroz ubrzanje koi s minimalim rastom prate ubrzanje i povećavanje brzine..skuter ima jednolično ubrzanje od 0 pa sve do preko 130 kmh (okretaji na brzini od 130kmh su između 8200 do 8300 a na brzini od 140+ su 8400)..
međuubrzanja su također iznenađujuća i vario reagira bez ikakvih zadrški,odma skače u optimalne okretaje (npr ako kruzate na 80kmh na sat pri 5000rpm,otvaranjem ručice gasa okretaji odma skaču na 8000 rpm i skuter 'ljepi' za sic),bilo da sam vozil sam ili sa curom ko suputnikom (znala je vikat i lupat me pod rebra ako sam pre naglo stiskal gas pa je par puta poletjela unatrag i lovila se za kaj je stigla da se zadrži na skuteru :zubo: )
kak je već napisano,skuter osjeti svaki milimetar dodavanja ili otpuštanja gasa i odlučno reagira..
na otpuštanje gasa motor osjetno usporava i padaju okretaji kaj nie bil slučaj do sad ni sa jednim isprobanim variomatom..
najveći dokaz kolko vrijedi ovaj vario bil je dok sam nakon tih 200+km skinul j.costu i stavil serijski vario sa serijskim rolicama,to je bil šok i nevjerica kak skuter 'ne ide' nakon daun grejdanja..čak je i cura skužila i osjetila kak je skuter tromiji i sporiji (ko da s trkaćeg konja zajašiš kravu muzaru,hahahah)

konstrukcijski dio smo već opisali,samo još da velim da nema nikakvih znakova trošnje ni 'tampona' a ni bilo koje druge komponente variomata..
debeli palac gore za j.costu  :icon_thumright:
po mom mišljenju i dosadađnjem iskustvu definitivno vario numero uno

Peksy:
Znafi napokon neki odlican vario bez jebavanj* :D stef jeli znas jeli ima to za bb-a :D

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju