Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...  (Posjeta: 8358 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Etore

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Jbg vozim motor
  • MojSetup: nemam
  • MojSpuh: oriđiđi
Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« : 29 Srpanj, 2013, 22:29:50 »
Evo, prije neki dan vratio sam se sa svojim skut' iz Istre i u Labinu na INA pumpi natočio sam bengulu (inače sam ovo ljeto točio na INA-i) pun rezervar, i tek drugi dan motor na ler-gasu vrti se kao da mu je gas sajla zaštekala, na 3 soma ok/min. Ugasim ga i poslje 15min neče više upaliti. Upalio je tek poslije dugog- dugog verglanja. 2-3 puta je puklo iz auspuha i sada ide po starom. Naravno odmah sam ga išao natočiti.
Ko mi kriv, prošlo ljeto točio sam ga na Istra- Benzu i nije bilo problema, a ljepo su mi rekli ljudi da stavljaju vodu u benzin ili šta ti ja znam šta kemijaju ali ne valja im bengula.
Toliko od mene "Pazite gdje točite svoje pile" Sretno svim putnicima.... :glasses9:   

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #1 : 29 Srpanj, 2013, 23:42:21 »
malo nevjerujem da moze voda se miksat s benzinom,da imam neku kramu od skuta bas bi probao uliti 3l benze i pomjesat sa 3 deca vode da vidim sta bi bilo,jer ta voda bi isparila iz rezervoara na ovim temperaturama

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #2 : 30 Srpanj, 2013, 00:43:41 »
misaju misaju itekako. Ode kod mene na otoku redovito skuteri nece da pale radi toga, pa trokavaju itd

A onda kad skines karb i dies cistiit rezervar zacudis se..

Da stave samo 20-30l na 10tis litara opet su na dobitku
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #3 : 30 Srpanj, 2013, 00:51:11 »
ako netko ide iz smjera splita prema dubrovniku, u opuzenu je Ina oke, sa lijeve strane, dok je privatna nekih 1km dalje sa desne strane, i ima smeca i vode u njoj, meni ni auta ni motori , a quad pogotovo ne rade, pucaju iz spuha i slicno... tako da ako prolazite kroz Opuzen, na Ini je oke, a mislim da je energo petrol privatna, na njoj ni pod razno nemojte tociti
izlio sam iz quada nekih 10l benzina, sljedece jutro je u kanistru od 10l bilo na dnu nekih 1 ili malo vise litara mulj, bas gusti, onda nekih 6-7 litara normalni benzin, i na vrhu 2-3 litra vode... eto da znate kakvo je gorivo...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #4 : 30 Srpanj, 2013, 07:20:58 »
najčešće nije baš voda, nego benzin loše kvalitete..
jer se voda sa benzinom neda pomiješati.
a u cisternama se gorivo toči na kile. nikada se iz cisterne nemože ispustiti sav benzin, uvijek nešto ostane. često se voda kondenzira unutar spremnika.
imam frenda koji radi u ini i vozi baš takvu cisternu. on se vozi badava. a kako? kaže da nakon svakog istakanja u cisterni ostane 50-100 litara benzina koji se ne može ispumpati.
onda on s frendom stavljaju gas maske, ulaze u cisternu i izvlače benzin kantama van. nekad taj benzin prodaju za 7-8 kn na crno. to su vam žive istine.

Offline arz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #5 : 30 Srpanj, 2013, 07:44:59 »
INA Supetar-Bol, Otok Brac, do sada nikad nikakvih problema. Uzimam benzin za quadove, jet i brod. Dizel tocim u svoj auto.
Prije sam uvijek tocio na Tifonu, sada samo Ina i Omv.
Inace, nisam nikad tocio al navodno da na Petrolu imaju dobro gorivo, da ga dovoze iz neke rafinerije u Kopru, mozda bi Slovenci vise znali o tome ako ih ima na forumu.
Inace, posao mi je za volanom svakodnevno, vozim i dizele i benzince, kao firma imamo ugovor sa Ina-om, zadnjih 10tak god nikakvih problema sa gorivom. Da, nekad se svasta radilo al danas su kontrole rigorozne i mislim da je to samo ruzna proslost. Samo je stvar rafinerije, sve nove i moderne isporucuju kvalitetno gorivo.


iPh4S

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #6 : 30 Srpanj, 2013, 07:49:31 »
najčešće nije baš voda, nego benzin loše kvalitete..
jer se voda sa benzinom neda pomiješati.
a u cisternama se gorivo toči na kile. nikada se iz cisterne nemože ispustiti sav benzin, uvijek nešto ostane. često se voda kondenzira unutar spremnika.
imam frenda koji radi u ini i vozi baš takvu cisternu. on se vozi badava. a kako? kaže da nakon svakog istakanja u cisterni ostane 50-100 litara benzina koji se ne može ispumpati.
onda on s frendom stavljaju gas maske, ulaze u cisternu i izvlače benzin kantama van. nekad taj benzin prodaju za 7-8 kn na crno. to su vam žive istine.

može, itekako može

radija je meni otac za inu 5 godina i znam točno u čemu je sve šema

PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #7 : 30 Srpanj, 2013, 08:16:13 »
onda iznesi a ne nagađaj..

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #8 : 30 Srpanj, 2013, 09:11:12 »
onda iznesi a ne nagađaj..

nebih sad u javnost o tome, ali mogu ti samo reći da to šta im ostaje "viška" goriva nije normalno i mogu sve istočiti ali znaju caku kako ih zajebati. jeli ti ikad reka koliko mu litara ostane kad vozi nekoj firmi ili privatniku  :icon_biggrin:

a i ina ništa drugo i ne zaslužuje jer je cijene toliko smanjila da vozači nisu mogli niti cijenu goriva nadoknaditi
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #9 : 30 Srpanj, 2013, 09:16:45 »
ako ne želiš zbog straha iznjeti sve činjenice a znaš ih onda ne iznosi sitnice..

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #10 : 30 Srpanj, 2013, 09:17:40 »
malo nevjerujem da moze voda se miksat s benzinom,da imam neku kramu od skuta bas bi probao uliti 3l benze i pomjesat sa 3 deca vode da vidim sta bi bilo,jer ta voda bi isparila iz rezervoara na ovim temperaturama

Kako bi voda isparila? Na koju rupu?
Uostlaom, proli 1dl vode na pod, a pored toga proli 1dl benzina pa gledaj sto ce brze isparit  ;D


a da se voda i benzin ne mogu mijesat je istina. Voda je teza i pada na dno koliko god ti mijesao

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #11 : 30 Srpanj, 2013, 09:19:53 »
često se voda kondenzira unutar spremnika


to je to  :icon_thumright:


Inae, nekad se varalo, ali ne tako da se stavljala voda. To je mit. Stavljao se loz ulje koje je jeftinije. a razlika od prodaje je isla u privatne djepove. U bisoj jugi je radit na benziskoj bio san snova. Svaki pumpek je imao dobar auto, kucu, stan...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #12 : 30 Srpanj, 2013, 09:27:54 »
tako i u rezervoaru auta.. ako se često voziš na rezervi, dosta zraka se nalazi unutar rezervoara koji je zasićen vlagom i zbog promjena temperature taj zrak se grije i hladi pa se vlaga iz njega kondenzira i pretvara u vodu, mulj itd..
rješenje:
kad kupiš novi auto, uvijek drži rezervoar pun do čepa :laughing7:

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #13 : 30 Srpanj, 2013, 09:36:33 »
a benzin i voda se raslojavaju,kao i ulje i voda,to oni smiksaju s nekim aditivima i to e to

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #14 : 30 Srpanj, 2013, 09:44:43 »
a benzin i voda se raslojavaju,kao i ulje i voda,to oni smiksaju s nekim aditivima i to e to

Mislis da kupuju aditive koji omogucuju da se voda i benzin pomijesaju? Daj molim te.... Prvo, to je trosak, drugo - to ne postoji  ;D


|Uostalom, zasto bi miejsali vodu i benzin? Zasto ne recimo loz ulje i benzin?

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #15 : 30 Srpanj, 2013, 09:49:33 »
ja sam u rijeci na ini u ditecha jednom natocio benzin oko 23 sata navecer, ima od toga dve godine.
Novi injektori i pumpa  :) pa ti toci na ini

edit: nedugo nakon toga pukla mi je i radilica, osim sto je lose gorivo prati te i losa sreca  :laughing6: :laughing6: :laughing6:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #16 : 30 Srpanj, 2013, 09:52:53 »
ako takav aditiv i postoji, on je na razini znanosti i laboratorija i litra košta 10000kn..
tko bi i zašto proizveo takav aditiv jer nikome on ne treba osim za eksperimente..
previše birtaških priča slušate..

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #17 : 30 Srpanj, 2013, 09:58:36 »
ja radim hrpu kilometara i točim gdje stignem osim na OMVu jer su šupci teže kategorije!
jako dobro i čisto gorivo mi se pokazalo na Tifonu i NOVAK Benzu

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #18 : 30 Srpanj, 2013, 09:59:38 »

previše birtaških priča slušate..
Ko i cijela tema, nema di nisam točil, pa evo me živog i zdravog, zajedno sa svim vozilima u kući :icon_biggrin:
A u zadnje vrijeme točim samo na ini, jer imaju najjeftinije gorivo(onu običnu 95-icu), i u gradu samo kod njih točim, jedino ak sam baš negdi na putu i ne vidim inu u blizini, onda natočim di stignem.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Čuvajte se benz. pumpi, podvaljuju vodu...
« Odgovori #19 : 30 Srpanj, 2013, 09:59:52 »
ali isto tako moram priznati da točim na crpkama sa relativno puno prometa!