Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Brzine ADSL T-Com  (Posjeta: 9551 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #40 : 02 Ožujak, 2009, 17:39:43 »
jeli veca brzina ako isklucim MAX TV

ne

Offline goga100

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DUBROVNIK
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: 200ccm
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #41 : 06 Ožujak, 2009, 17:26:41 »
sada nesto skidam film,ja i prijatelj isti torent skidamo njemu brz 450 meni max 150,oba dvoje imaomo flat i istu brzinu,pa kako njemu skida toliko puno brze, meni je bezzicni internet  a njemu s kabelom imali to veze kakve i u cemu je prob

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #42 : 06 Ožujak, 2009, 18:26:23 »
sada nesto skidam film,ja i prijatelj isti torent skidamo njemu brz 450 meni max 150,oba dvoje imaomo flat i istu brzinu,pa kako njemu skida toliko puno brze, meni je bezzicni internet  a njemu s kabelom imali to veze kakve i u cemu je prob


frendu su ti vjerojatno povećali brzinu na 4mbit a tebi još nisu... najbolje da provjeriš pomoću speedtesta ili carnet badnwith metera svoju brzinu... susjedu sam jučer ugradio maxtv i kad sam ga spojio aktiviro provjerim brzinu na kompu ono 4 mbit j#bote a meni još nisu povečali ništa... valjda su to njemu usput kad se mora povećavat upload zbog maxtva  :dontknow: il kak to već ide povećanje ručno u centralama  :dontknow:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #43 : 06 Ožujak, 2009, 18:29:55 »
fino... svi se prebacujete na 4 mbit... :sad1:     ja sam i dalje na 2mbit i ni ne treba mi brze... :dontknow:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #44 : 06 Ožujak, 2009, 18:33:15 »
dali ima veze koliko je dugačka žica od parice do modema a radi brzine adsl-a
Piaggio X9 250  Black Box

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #45 : 06 Ožujak, 2009, 18:38:35 »
dali ima veze koliko je dugačka žica od parice do modema a radi brzine adsl-a


Od uticnice do modema? Nema nikakve veze.
Ali od centrale do tebe ima itekako.

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #46 : 06 Ožujak, 2009, 19:01:20 »
i ima velike veze kvaliteta spoja ethernet žice koja u mom slučaju ide kroz zid i spajana je na 5 mjesta  :drunken_smilie: pakao!

Offline YamahaSpy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 806
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mojskuter.com
  • Mjesto: Velika Goric
  • Moj Skuter: Yamaha Spy
  • MojSetup: Top Performance
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #47 : 06 Ožujak, 2009, 20:09:14 »
Nema veze jbt, to je tvoja stvar sto ti je zica izlomljena, ali jedan normalan kabel, nema opce veze kolko je dugacak. Jedino ima veze ovo sto je alfa reko i sto se vise racunala spaja na isti net onda je sporije.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #48 : 06 Ožujak, 2009, 20:09:32 »
imam dvije kutijice jednu na zidu a jednu na tavanu te od kutijice na tavanu  dugačku žicu od mjesta spajanja u kuči.

dali svi ti spjevi imaju utjecaja na brezinu jer meni je non stop brzina na 1725 umjesto na 2048 što je prava 2m/bit brzina koju sada deklariraju.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #49 : 06 Ožujak, 2009, 20:40:30 »
i ima velike veze kvaliteta spoja ethernet žice koja u mom slučaju ide kroz zid i spajana je na 5 mjesta  :drunken_smilie: pakao!

Pričaš nebuloze pajdo, ako nema fizičkog oštečenja, ethernet kabal gubi signal na oko 100 metara dužine.

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #50 : 06 Ožujak, 2009, 21:18:31 »
www.speedtest.net



download   1483 kb/s   
upload    210 kb/s     

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #51 : 06 Ožujak, 2009, 22:12:38 »
Pričaš nebuloze pajdo, ako nema fizičkog oštečenja, ethernet kabal gubi signal na oko 100 metara dužine.

a jel??? onda ne znaš neke stvari oko otpora.... uglavnom na sredini tog svog ožičenja imam jedan switch jer jednostavno nije htjelo radit jer su dost loše žice i dost loš spoj i sve je sfušareo ali na kraju ipak sve radi full speed  :happy8:

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #52 : 06 Ožujak, 2009, 22:19:51 »
a jel??? onda ne znaš neke stvari oko otpora.... uglavnom na sredini tog svog ožičenja imam jedan switch jer jednostavno nije htjelo radit jer su dost loše žice i dost loš spoj i sve je sfušareo ali na kraju ipak sve radi full speed  :happy8:

Provjeri informaciju/specifikacije pa ćeš vidjeti. Nisam ja kriv što se špara kod kupnje kablova i sl. Ako imaš para kupi si 80-100 metara kabla, spoji i probaj i vidjet ćeš da će radit. Preko toga se mora staviti nešto između jer se signal gubi, a i glupo je razvlačit 100m kabla. Staviš wireles i miran si :D

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #53 : 06 Ožujak, 2009, 22:23:24 »
e imam ti ja wireless karticu canyon wf 511 i spajo bi se prek nje odavno ali jebe me to šta dok igram call of duty ili neki drugi multiplayer svakih recimo 20 sekundi veza zašteka na sekundu i to me užasno iritira pa jel bi znao dal postoji možda kakav način da se to ukloni ili nešto  :angry7: .... ovih 100 metara vrijedi za dobar nekrpan i nesfušaren ethernet kabel  :laughing7:

Offline NeoDJW

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 666
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Djakovo
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #54 : 07 Ožujak, 2009, 13:33:44 »
Never gave a shit, never gave a fuck.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #55 : 07 Ožujak, 2009, 13:43:19 »
imam dvije kutijice jednu na zidu a jednu na tavanu te od kutijice na tavanu  dugačku žicu od mjesta spajanja u kuči.

dali svi ti spjevi imaju utjecaja na brezinu jer meni je non stop brzina na 1725 umjesto na 2048 što je prava 2m/bit brzina koju sada deklariraju.

Zapravo je u slucaju HT-a rijec o 2016. Ne znam zasto, ali je tako. Sada slijedi povecanje brzina do 4 megabita, ali kako cujem sada ljudima daju nazivnih 4 megabita sto u praksi znaci malo preko 500kb/s download.


Kod tebe to mozda nece biti moguce jer i sada nemozes postici 2 megabita jer ocito linija nije kvalitetna.
Ja sam u slicnoj situaciji jer meni modem neki put spoji sa DSLAM-om u centrali na 1700, 1800, 1900, a neki put i 2016. Meni je cetrala dosta daleko.

Lijek je reklamacija, ili traziti providera DSL2 standard jer se na njemu mogu ostvariti cca. duplo vece brzine obzirom na kvalitetu veze. U tom slucaju centrala to treba podrzavati kao i tvoj modem (dobijes novi ako ovaj ne moze).

Dobar trik je ukoliko je HT lijen i ne reagira na reklamaciju traziti MAXADSL jer zbog njega moraju osigurati veliki protok, a ukoliko on stvarno nije moguc, onda nista od svega toga.
« Zadnja izmjena: 07 Ožujak, 2009, 13:46:11 3alfa3 »

Offline runnersp49

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: bauštelska
  • MojSpuh: leo tt
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #56 : 07 Ožujak, 2009, 20:40:45 »
 [/img]

Offline runnersp49

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: bauštelska
  • MojSpuh: leo tt
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #57 : 07 Ožujak, 2009, 20:41:51 »
nema veze s t-comom,vip povećao brzinu,   :glasses9:

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #58 : 08 Ožujak, 2009, 11:15:49 »
neda mi se speedtest radit pa evo malo realne brzine od uTorrenta!



e da, nije T-Scum već optima.

Offline runnersp49

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: bauštelska
  • MojSpuh: leo tt
Odg: Brzine ADSL T-Com
« Odgovori #59 : 08 Ožujak, 2009, 18:20:55 »
area,na koju ti foru skida tako brzo?   ???