Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Nexus-Par pitanja  (Posjeta: 1674 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DV

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: LeoVince SBK
Gilera Nexus-Par pitanja
« : 06 Srpanj, 2013, 06:44:00 »
Dobro jutro svima  :)

U startu se ispricavam ako sam pogresno odabrao gdje staviti temu,
dakle kao sto sam u predstavljanju naveo vozim nexusa 300, prvi sam vlasnik i imam ga od kraja 2009. god. do sad sam s njim napravio 18 000 km, nikad nista

na njemu nisam mijenjao do sada kad sam odlucio kupiti leovince sbk (novi stigao nedavno nakon dva mjeseca natezanja s onima u P&B), odabrao sam toga jer sam ga jednom vidio na nexusu jos prije nego sam kupio svog pa mi je nekako ostao u srcu.

Skuter sam oduvijek redovito servisirao u ovlastenim servisima, posto se ne razumijem u takve stvari, radio sam sto mi je receno da bi bilo pozeljno...

Doduse u zadnjih godinu dana mi se dogadaju stvari koje su mi malo nejasne pa bi molio vasu pomoc, (pardon ako sam oduzio uvod, znam da vi momci volite imati sve detalje hehe)...

Dakle sve je pocelo prije malo vise od dvije godine, motor je isao normalno nikakvih problema onda sam imao prometnu (i nakon 6 mjeseci natezanja s osiguranjima) na skuteru je promijenjeno sve osim rame i nekih dijelova same masine... nakon toga skuter je isao O.K. ali kad bi dosegao 141km/h motor bi sam poceo kociti pa bi brzina pala na 139km/h pa bi se opet digla na 141 km/h pa 139 km/h i tako stalno dok zbog same ceste nebi bio primoran ici sporije...

U ovlastenom servisu su mi rekli da neznaju sto je to i samo su mi stavili teze rolice i rekli da ce sad duze razvlaciti ali da ce brze ici, no ja nisam mogao preci 125-130 km/h na ravno odnosno 140 km/h niz brdo, dok jednom nisam uspio uhvatiti 151 km/h prije godinu dana i to se vise nikad nije ponovilo, a na toj relaciji vozim svaki dan...

Od kad sam kupio auspuh nekad imam osjecaj da motor ide bolje a nekad da jednostavno ide grozno, jedva dosezem brzine od 120 km/h na ravno, a i imam osjecaj da je skuter dosta izgubio na ubrzanju...

Takoder imam osjecaj da skuter ide u velike okretaje preko 9000 ( no mislim da je to i prije radio) ali isto me poprilicno brine jer promjena u brzini nije znacajna kao prije...

Pa me najvise zanima zasto se sve to dogada i zasto su promjene tako drasticne?

Ehh da, i mislim kupiti variomat, u prvom planu je bio polinijev multivar (onaj s 9 rolica) ali mi je receno da skuter pocme trositi puno ulja s njim i da cu svakih 1000-1500 km morati dolaziti u servis nadoljevati ulje (serviserove rijeci).

Pa me zanima da li se to uopce isplati kupovati i ili bi mozda trebao uzeti neki drugi u obzir ( ili pak ni jedan uopce)??

Zahvaljujem se svima na vremenu, koji su stali i procitali ovaj poduzi post i dali si vremena da mi odgovorite i pomognete =)
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2013, 08:18:19 daRio »

Offline gricko

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: gilera runner 70
  • MojSetup: s6 racing mk2-70,polini hi-speed,torque control malossi,
  • MojSpuh: s6 R1200
Gilera Nexus-Par pitanja
« Odgovori #1 : 06 Srpanj, 2013, 07:12:09 »
rjesi te probleme u nekoga ko zna sta radi i ne diraj nista,to je dobar skuter i premalo dobivas sa tin stvarima,za mene bacanje love,da je 50ccm,pa ti je sporo,ajde,ali to ne tribas dirat
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2013, 08:18:51 daRio »

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Nexus-Par pitanja
« Odgovori #2 : 06 Srpanj, 2013, 08:28:12 »
Nexusa 300 sam imao vrlo kratko,samo 4000 km ali sam imao druge skutere iz Piaggio grupacije sa 278 ccm asgregatom tako da je to isto jer u tvom slučaju raspravljamo o problemu oko agregata.
Da sam na tvom mjestu stavio bi originalne rolice (o težini govorim) i vratio originaln auspuh i onda isprobao motor.Ako ti se u originalnom podešenju bude ponašao normalno glede ubrzanja i krajnje brzine onda znaš da je problem oko teških rolica ili auspuh traži dodatnja podešavanja.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Nexus-Par pitanja
« Odgovori #3 : 06 Srpanj, 2013, 09:44:27 »
ajmo redom..prvo ovo sa dostizanjem brzine od 141 pa pad na 139 događa se kad skuter usljed prevelikih okretaja lupa u blokadu pa gubi snagu,to naravno i nije dobro za skuter..uzrok more bit prelagane rolice ili potrošenost remena..
pitanje je dal se to događalo prije ili nakon ugradnje auspuha i dal su teže rolice stavljene prije ili nakon ugradnje auspuha?

polini multivar ne postoji (malossiev variomat se zove multivar,to je ime njihovog proizvoda), polini ima speed control (naziv polinievog variomata)..
to da bude trošil više ulja zbog njega je teška glupost i onaj koi je to rekel pojma nema kaj priča

sa tvoim skuter je u biti sve ok samo treba uštelat ga sa auspuhom prvo a onda ako uzmeš variomat i njega treba poštelat..to se neisplati radit u servisu em zbog cijena em zbog 'znanja' mehaničara o takvim stvarima,bolje dat to nekom ko je to radil i ko zna kaj radi.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline vigilante

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Nexus
Odg: Gilera Nexus-Par pitanja
« Odgovori #4 : 14 Svibanj, 2020, 18:44:12 »
Pozdrav! Pisem ovdje da ne bi otvarao novu temu. Moze li mi neko reci sta da gledam prilikom kupovine auspuha? Htio bi
kupiti jedan za gileru nexus 500, za sada neku repliku. Vidim da najvise ima ovih "akrapovic" modela...

Dakle po vama sta mi je najbitnije da provjerim prije kupovine? Primjetio sam da fabricki auspuh i original model akrapovica za nexus 500 su dosta "glomazni", pa da li da gledam kojih je dimenzija auspuh? Ako se kupi manji nego sto bi trebao da li moze praviti neke probleme?

Unaprijed hvala na odgovorima!! :help: :) :)

Offline ultravires

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 300ie
  • Moja Kaciga: MT Thunder III
Odg: Gilera Nexus-Par pitanja
« Odgovori #5 : 09 Srpanj, 2020, 15:03:26 »
Opet ovdje, jer je naslov Gilera Nexus, a to je moj (300) a da opet ne dižem neku mrtvu temu od prije 10 godina.

tema je ulje u motoru. Za 7 dana mi treba doći ogroman paket s uljima, filterima, rolicama... a danas pogledao ulje je na minimumu. Nemam pojma što je ulijevano u njega prije (odnosno što je sad u njemu i ne mogu saznati), a htio bi ga nadopuniti malo.

koje da ulje nadolijem da ne napravim štetu sa miješanjem različitih ulja (jel to postoji uopće) ili bolje da ništa ne nadolijevam i vozim se još par dana s minumumom dok mi sve ne dođe i kompletno ne zamjenim?
Ne možeš znati koliko je lokva duboka sve dok ne staneš u nju

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Gilera Nexus-Par pitanja
« Odgovori #6 : 09 Srpanj, 2020, 15:46:26 »
5w40 nadolij. Nije bitna marka, moze i auto ulje. Svakako bolje bilo kakvo ulje nadolit nego vozit ispod minimuma ili ostat bez ulja...