Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kawasaki Z750  (Posjeta: 13878 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Caky644

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 781
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: komplet 200
  • MojSpuh: serijalovic
Kawasaki Z750
« : 18 Kolovoz, 2013, 17:59:16 »
evo zanima me nesto o ovome motru moga bi bit sljedecu ljubimac pa da saznan nesto vise od iskusnih,uzea bi stariji model 2004,2005
svaki savjet je dobrodosa  :hello:

Offline tommy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 823
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jupiter
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Malossi Sport 70
  • MojSpuh: Puvalica
Odg: Kawasaki Z750
« Odgovori #1 : 18 Kolovoz, 2013, 19:56:40 »
jedan od najbolji motora na svijetu ikad :icon_thumright:
zajedno smo skupa

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: Kawasaki Z750
« Odgovori #2 : 18 Kolovoz, 2013, 21:45:03 »
evo zanima me nesto o ovome motru moga bi bit sljedecu ljubimac pa da saznan nesto vise od iskusnih,uzea bi stariji model 2004,2005
svaki savjet je dobrodosa  :hello:

Imam '04 godište, dobro služi, u ovih par godina i 10000km što ga imam nije bilo nikakvih kvarova.

Pripazi samo da nije prevelika kilometraža, makar sve ovisi kako je održavan i vožen pa ni to nemora biti razlog da ga ne kupiš, poslušaj kako radi da se ne čuju ventili (mislim da se na 48000 štelaju).

Ja bi ti preporučio noviji model koji se ljepše vozi (nisam probao ali tako se priča), jer ono što je poznato na Z-u da ovjes i kočnice ne prate snagu motora, primjeti se u vožnji, ali opet ovisi kakav ti je stil vožnje, moj je takav da me to ne smeta, one koje smeta kupili su krivi motor i trebali su uzet neku ninju ;)

Offline Caky644

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 781
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: komplet 200
  • MojSpuh: serijalovic
Odg: Kawasaki Z750
« Odgovori #3 : 18 Kolovoz, 2013, 21:53:39 »
to je motor sa koji cu ja prec kilometara i kilometara ne za divljanje nego za normalnu voznju zato bi i uzea njega da normalno sidin a i dalje iman 750ccm pod sobon da uvik mogu stisnut malo,svida mi se pre lip je eventualno bi otisa godisnje par puta na pistu ga raspuvat dobro,novi mi se ne svida...koliko san ima cut to su masine peri deri samo uredan servis i gorivo da ne bude zedan

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: Kawasaki Z750
« Odgovori #4 : 18 Kolovoz, 2013, 22:08:31 »
to je motor sa koji cu ja prec kilometara i kilometara ne za divljanje nego za normalnu voznju zato bi i uzea njega da normalno sidin a i dalje iman 750ccm pod sobon da uvik mogu stisnut malo,svida mi se pre lip je eventualno bi otisa godisnje par puta na pistu ga raspuvat dobro,novi mi se ne svida...koliko san ima cut to su masine peri deri samo uredan servis i gorivo da ne bude zedan

Najnižu potrošnju sam izmjerio 5.5l na 100km uglavnom oko 6 troši koliko sam primjetio.

Nezgodan je zbog nikakve zaštite od vjetra, da se stavit vjetrobran mali, ali neznam koliko to pomaže, a poružnjuje motor.

Druga stvar je loša pozicija za suvozača jer je vozač poprilično uspravljen a položaj sica tjera suvozača da se nagne prema napred (rep je kao na ninji) pa je na kraju vožnja u dvoje neugodna i za vozača i suvozača.

Uzmi u obzir i da je dosta težak motor kao i da zbog svojih nesretnih 81kw (1kw previše) upada u najskuplju kategoriju poreza (godišnjeg).

Offline Caky644

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 781
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: komplet 200
  • MojSpuh: serijalovic
Odg: Kawasaki Z750
« Odgovori #5 : 19 Kolovoz, 2013, 00:10:31 »
Tog san svega svjestan  a sumnjan da cu sa nekin ic na neku dalju voznju,nade se nacina za odmor u voznji
Vitar ne smeta toliko osin pri dosta velikoj brzini koju cu razvit rijetko recimo auto put oko 140,150 uz dobru opremu dobro se podnosi a vise cu po gradu i okolo di se ne vozi priko 100

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kawasaki Z750
« Odgovori #6 : 19 Kolovoz, 2013, 01:37:08 »
Sa vizirom se ne dobiva puno, ali se ponekad puno gubi. Recimo, zna volan trest zbog vizira na vecim brzinama, zrak ne ide preko kacige nego direktno u nju itd.
To je naked, i takav bi trebao ostat. Do 150 km/h vjetar ne smeta, a preko toga nema ni potrebe ic. Sva zabava na 2 kotaca je ionako ispod 150 km/h. Ja sam sa proslim zecom mozda 2 puta potego koliko ide (i to na manje od minutu). Ovaj sadasnji zec nisam preko 170 km/h vozio (a i to mozda pola minute). Odjednom na 150 vjetar postaje neprijetelj, a do te brzine ugodno hladi

Ovjes mu je najveca mana, ovaj noviji je bolji po tom pitanju, al svejedno i dalje nije odlican, dok je Z750R ono sto je zec oduvijek trebao bit.

Potrosnja je kao sto je receno - 6 litara za neku normalnu voznju. Moze i 10 popit, al to je ili na autoputu na jako visokim okretajima, ili na stazi. Ako trosi 5,5, onda se vozi prelagano jer za samo pola litre vise u prosjeku, zabava je nemjerljivo veca
« Zadnja izmjena: 19 Kolovoz, 2013, 01:40:01 3alfa3 »

Offline Caky644

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 781
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: komplet 200
  • MojSpuh: serijalovic
Odg: Kawasaki Z750
« Odgovori #7 : 19 Kolovoz, 2013, 09:51:29 »
Uzea bi nakeda jer mi je vise dosta lezanja priko tanka i upijanja na sportivama a od nakeda mi je z750 najprivlacniji izgledon za osobine san vas pita vidin nije ni tu los,ima san ga prilike jednon vozit i svida mi se opusten polozaj sidenja i ta snaga

Offline bosko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Zip 50 SP -00
  • Moja Kaciga: HD Burnout
  • MojSetup: Trenutno orig.
  • MojSpuh: oriđiđi
Odg: Kawasaki Z750
« Odgovori #8 : 20 Kolovoz, 2013, 15:09:02 »
Ovak, ovo šta kažeš opušten položaj sjedenja, nebi se tu složio, zekan je gradski razbijac, 110 ks iskoristivih isključivo za divljanje, položaj vozača napadački (čitaj svaku rupu na cesti osjetiš na ramenima), zaštita od vjetra 0%, kad kreneš u zavoj motor te sam povuče i ako si nespreman velika mogučnost pada- mene je iznenadilo a vozim kotore 24 godine, iskreno moja r6 2005 je bila opuštenija i finija za vožnju. Moja preporuka ti je da odvojiš još nešto sitno para i uzmeš horneta 600 2005+ godište, ima ti up side down vilice, mašina je nenadmašno bolja od zekana, a da ne govorim o getribi i osječaju u vožnji......imal sam 99, 2003, vozio 2005, 2008god horneta i nebreš fulati sa 2005+ jer su napravil8 zastvarno vrhunski proizvod

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Kawasaki Z750
« Odgovori #9 : 25 Kolovoz, 2013, 00:53:02 »
Sto se mene tice bolje ne postoji Z750 Z750R i Z800 ...savrsenstvo od motora..lijepo izgledaju,idu,ugodni za vozit...sve pohvale ...prodo neki dan Z750 2008 i vjeruj mi srce me jos uvijek boli :D ...ali bice Z800 do godine pa cemo lijecit rane :)
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: Kawasaki Z750
« Odgovori #10 : 25 Kolovoz, 2013, 18:21:10 »
navodno im ovjes nije bas nes odnosno tvrd je il tak nes
a i getriba voli izbacivat iz brzine..
tak sam cuo sad kaj je istina ne znam nisam probao, sretno pri kupnji  :icon_thumright: