Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 50 tkm, servis nužan ili ne baš?  (Posjeta: 498 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bozoou

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR
  • Moja Kaciga: HJC
50 tkm, servis nužan ili ne baš?
« : 22 Lipanj, 2013, 16:06:58 »
Pozdrav,
moj VXR-ić još malo pa stiže na 50 tkm. ...pa me zanima o kojim stvarima bi trebao razmišljati da mu osiguram daljnji dug život

Servisera dosad nije ni vidio osim za mijenjanje guma, i pumpa vode je zamjenjena na servisu. Od ostalog je naravno redovito mjenjano ulje, remen, rolice,  ulje-kočnice, antifriz.
Također su promjenjeni ležajevi volana, centralna opruga (kvačilo), mebrana karburatora i to je više manje to.. (ne računajući lampice, pokoji akumulator, i takve sitnice xd...)

..mene zanima jel mu ipak pošten servis nužan? Recimo poštelavanje ventila i takve stvari u koje nisam upućen??
Hvala!

Offline Peksy

  • Tržnica : (+28)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1617
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Aprilia Sr 180
  • Moja Kaciga: Glava
  • MojSetup: Money
  • MojSpuh: Drnda
Odg: 50 tkm, servis nužan ili ne baš?
« Odgovori #1 : 22 Lipanj, 2013, 16:11:28 »
a ako imas viska love malo,nebi mu lose dosa servis po meni :)
Bolje ne moze :)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: 50 tkm, servis nužan ili ne baš?
« Odgovori #2 : 22 Lipanj, 2013, 16:12:20 »
Pojma nemam koji su servisni intervali za taj skut, al kontrola ventila sigurno nebi odmogla  ;D

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: 50 tkm, servis nužan ili ne baš?
« Odgovori #3 : 22 Lipanj, 2013, 16:24:43 »
Karike, fazni lanac, lanac uljne pumpe, dihtunzi se mjenjanu na blizu te kilometraže(kolko točno piše u manualu neznam).
Štelanje ventila je na 24-25 tkm, tak da si do sad već drugi put moral štelat :icon_biggrin:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline bozoou

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: 50 tkm, servis nužan ili ne baš?
« Odgovori #4 : 22 Lipanj, 2013, 16:36:56 »
Da, znam da je interval za ventile tako nekih 25tkm, ali čuo sam isto tako mišljenja da je najbolje niš tamo dirati dok se ne počmu čuti. Jer ako im je ugodno kako im je...da ih je bolje i ne dirati. E sad, rekla kazala..ko će ga znati.

Zato bi najviše volio čuti iskustva ljudi..koliko su im išle mašine bez takvih održavanja.

Još mi se čini najisplativije čekati da mašina rikne, i onda uzeti novu, mislim novu rabljenu xd....al se možda grdo varam zbog više faktora. (jedan od njih je da nemam pojma ni kakva je to nova mašina bez istog servisa na njoj...)

Naravno, problem je taj što nemam viška love.. a nebi si htio na vrat dovući još veće probleme.
Koliko opće moram pljuniti para za tako jedan generalni servis mašine?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: 50 tkm, servis nužan ili ne baš?
« Odgovori #5 : 22 Lipanj, 2013, 16:45:15 »
Ako se ventili kontroliraju na 25, a ti imas 50 tkm, onda uz pretpostavku da je sve bilo tvornicki slozeno kak treba i da je skuter koristen ispravno - vrijeme je za tu kontrolu i po potrebi stelanje.

Nema pravila koliko se van propisane kontrole moze ici. Neki puta ce sve bit ok i na 75000km, a neki put bi trebalo i na 12000km to sredit.
Obzirom na kilometrazu, ja bi to obavio, a tebi ostavljam na izbor hoes li to obavit ili ne

Offline bozoou

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: 50 tkm, servis nužan ili ne baš?
« Odgovori #6 : 22 Lipanj, 2013, 16:53:18 »
Mislim da će ipak na servis :).
Sad pošto nemam pojma kakvih servisa ima, a plaše me jako, jer dosadašnja iskustva su katastrofa....pa bih molio da mi i preporučite neki kvalitetan i povoljan servis u zg, ili čak i okolici zg! Hvala!