Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sad pak trese SF2, pogledati na 3. zajte  (Posjeta: 4952 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Sad pak trese SF2, pogledati na 3. zajte
« : 21 Srpanj, 2008, 11:43:22 »
Ako motor stoji 15+ sati neće zapalit, valjda presuši gorivo u cilindru i ništa ga ne doveze, i onda se upali jedino na način da direktno u cilindar nakapljem malo benzina, znači prvo skinem svječicu i moram malo nakapati i onda zapali i radi. Ali to nije baš ugodno jer je potrebno 5+ minuta za skinut svječicu nakapat i vratit ju nazad.

Fergazer je počišćen.
« Zadnja izmjena: 23 Srpanj, 2008, 15:43:49 vktr »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Imas zicu koja ide iz brave i ona ti ima 12V kada das kontakt.

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odi na styling a ne tuning skutera

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Zna li netko? Svašta sam pokušavao iskemijati ali mi nne ide.
BTW nemojte se previše smijati ali što točim u ovo SF2 prdekalo? 95? koje ulje? i čini mi se da kočnicama fali ulja, ono na volanu ima onaj neki kaj prikaže, i piše MIN i nema ga ni ispod crte i malo zacvile kočnice ali dobro koči, kaj tamo ide od ulja?i Jel u redu da se tolko grije da nakon 2-3 pređena kilometra iz hladnog stanja bude onaj zaštitni metal na auspuhu prevruć da bi ga dirao i jednu sekundu? I nekak čudni smrad ima kad ga zapalim.
 I jel to sigurno 4 taktni, meni se ne čini tak iako piše u prometnoj?

I evo baš sad ga probao upalit i ne ide kaj je to?????
to ti je 2 t skuter, ulje lijevaj polusintetiku neku, toci 95 slobodno iako ja tocim uvijek 98, kada je vec skupo, razlika mi je 10 lipa po litri, onda trebas promijeniti ulje u kocnicama, i u redu ti je da spuh bude tako vruć
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears


Skut je proradio nakon brušenja svječice i ljevanja benzina u cilindar ali ne sviđa mi se to.
je li itko imao ovakvih iskustava da skut neće zapalit ako je neko vrijeme stajao cca 24 sata i onda neće zapalit dok se ne pobrusi svječa i nalije benga u cilindar,  ili zna li netko što je to i zašto i kako riješiti

I vidi li netko imalo ulja ovdje????


Ja ne.

I sad sam probao kao što mi je Drnda rekao da spojim plus na aku a minus na masu i neće :( nula bodova
« Zadnja izmjena: 21 Srpanj, 2008, 13:43:32 vktr »

Offline sax

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 466
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot SF2
  • MojSetup: Nema
  • MojSpuh: Leo Vince


Skut je proradio nakon brušenja svječice i ljevanja benzina u cilindar ali ne sviđa mi se to.
je li itko imao ovakvih iskustava da skut neće zapalit ako je neko vrijeme stajao cca 24 sata i onda neće zapalit dok se ne pobrusi svječa i nalije benga u cilindar,  ili zna li netko što je to i zašto i kako riješiti


Ja sam imao istih problema.To ti se zaprljao karburator 100%.A to je zato jer točis 95,i jos ako tocis na Ini to je katastrofa.Otkad su mi u servisu ocistili karburator,tocim samo OMV 100 i nemam nikakvih problema a i skuter ide bolje.čisšćenje karburatora me doslo 230kn.
« Zadnja izmjena: 21 Srpanj, 2008, 14:58:43 sax »

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
A kaj misliš jel bi to mogo ja sam počistit, skinem to i i malo namočim u benzin, malo sa nekim kistom pročačkam po tome  i propušem sa kompresorom jako, jel bi to bilo dovoljno? Jer ne namjeravam uložit još para u vrlo skupi i precjenjeni skuter
« Zadnja izmjena: 21 Srpanj, 2008, 15:16:42 vktr »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Ja sam imao istih problema.To ti se zaprljao karburator 100%.A to je zato jer točis 95,i jos ako tocis na Ini to je katastrofa.Otkad su mi u servisu ocistili karburator,tocim samo OMV 100 i nemam nikakvih problema a i skuter ide bolje.čisšćenje karburatora me doslo 230kn.

Meni se jos nikada nije zacepio karburator, cistio sam cist karburator :drunken_smilie:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin


Skut je proradio nakon brušenja svječice i ljevanja benzina u cilindar ali ne sviđa mi se to.
je li itko imao ovakvih iskustava da skut neće zapalit ako je neko vrijeme stajao cca 24 sata i onda neće zapalit dok se ne pobrusi svječa i nalije benga u cilindar,  ili zna li netko što je to i zašto i kako riješiti


Ja sam imao istih problema.To ti se zaprljao karburator 100%.A to je zato jer točis 95,i jos ako tocis na Ini to je katastrofa.Otkad su mi u servisu ocistili karburator,tocim samo OMV 100 i nemam nikakvih problema a i skuter ide bolje.čisšćenje karburatora me doslo 230kn.

lol,ja ti ga ocistim za 50 kn :icon_thumright:


Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa pežotom i kako spojit neonku preko kontakta
« Odgovori #9 : 21 Srpanj, 2008, 15:41:42 »
Evo sad ćemo mi to rastavit pa da vidimo, moram pohvalit vrlo srdačnu ekipu tu na forumu koja mi je spremna pomoći  hvala :icon_thumright:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Problem sa pežotom i kako spojit neonku preko kontakta
« Odgovori #10 : 21 Srpanj, 2008, 15:43:18 »
Evo sad ćemo mi to rastavit pa da vidimo, moram pohvalit vrlo srdačnu ekipu tu na forumu koja mi je spremna pomoći  hvala :icon_thumright:
rijesit cemo mi to preko msn-a za tren,samo da filmic pogledam :icon_thumright:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa pežotom i kako spojit neonku preko kontakta
« Odgovori #11 : 21 Srpanj, 2008, 16:08:28 »
Ja sam sad to rstavio i ne znam kaj s tim  :toothy9:

evo ako još neko oće poslušat zvuk jel to u redu http://www.speedyshare.com/241391783.html

a u fergazeru  se bojim rastavljat one žice i cijevi  :toothy3:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Problem sa pežotom i kako spojit neonku preko kontakta
« Odgovori #12 : 21 Srpanj, 2008, 16:12:10 »
Ja sam sad to rstavio i ne znam kaj s tim  :toothy9:

evo ako još neko oće poslušat zvuk jel to u redu http://www.speedyshare.com/241391783.html

a u fergazeru  se bojim rastavljat one žice i cijevi  :toothy3:

raskopaj sve dolje,one zive su s dva sarsaf pricvrsene na karb

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa pežotom i kako spojit neonku preko kontakta
« Odgovori #13 : 21 Srpanj, 2008, 16:13:16 »


Boji mse da neću znat sasatavit nazad, i kaj kad završim a to sve bude suho bez kapi benzina da ne bi krepala mašina jel trebam onda naliti malo nutra u ferzagezr*

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: Problem sa pežotom i kako spojit neonku preko kontakta
« Odgovori #14 : 21 Srpanj, 2008, 16:32:57 »
samo skini casicu i na kompresor propusi dizne i sve rupice na karbu sto postoje...tako se cisti....mene bi bilo sramota ocistit karb za 230kn
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa pežotom i kako spojit neonku preko kontakta
« Odgovori #15 : 21 Srpanj, 2008, 17:02:23 »
Evo ja sam to sve propuho, niš posebno nije izišlo van, osim naravno malo benzina čistog što se vidi u kantici onoj, i onda sam opet nalio nutra malo benzina jer naravno ne želim dam i motor krene na suho. I sad se bojim upalit, mislite da ne bi trebalo bit problema?

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa pežotom i kako spojit neonku preko kontakta
« Odgovori #16 : 21 Srpanj, 2008, 17:20:08 »
Sad opće ne radi, nalio sam i u fergazer benzina malo, i direktno u cilindar, i zapali onak na sekundu i gotov je, i tak sam još jednom nalio u cilindar, mislio možda će povuć sad benzin i ništa, mrtav je, šta sad ???????
« Zadnja izmjena: 21 Srpanj, 2008, 17:22:28 vktr »

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Problem sa pežotom i kako spojit neonku preko kontakta
« Odgovori #17 : 21 Srpanj, 2008, 18:42:39 »
za neonku, spoji + i - , žicu od plusa prereži i dovedi je do volana gdje ćeš staviti prekidač, spoji na prekidač i onda s tim pali, preko kontakta je q

preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa pežotom i kako spojit neonku preko kontakta
« Odgovori #18 : 21 Srpanj, 2008, 18:57:32 »
A tak imam spojeno sad ja bi htio da mi je prek kontakta ali to je manji prbolem, j abi rađe ad radi skutre

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa pežotom i kako spojit neonku preko kontakta
« Odgovori #19 : 21 Srpanj, 2008, 21:01:06 »
Evo uspio sam ga zapalit i prošo 5 kilometri trese ga sad odjednom, prije nije, baš vibra onak pod guzicom :dontknow: ajde bar radi
a zna li neko zašto to trese sad odjednom