Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: farbanje kacige  (Posjeta: 1567 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline skeronix

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: osijek jug2
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
  • Moja Kaciga: koja kaciga
  • MojSetup: serijala
farbanje kacige
« : 12 Lipanj, 2013, 18:59:19 »
 :hello: Zanima me kako i kojim redom ide cijeli proces bojanja kacige  :icon_thumright: naso sam samo ovu temu http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,49453.msg713684.html#msg713684 ali nista nisu objasnili..znaci skinem sve one naljepnice i pocnem smirglat vodobrusnim ali kojim? i jel ide za sve isto ako hocu mat boju? kako da skinem one plastike za zrak a da ne pokidam sve  :laughing9: jel moram onaj spric kit kupovat za mat?  ;D

Offline logitech

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner 50
Odg: farbanje kacige
« Odgovori #1 : 12 Lipanj, 2013, 21:29:45 »
Skini  sve sta mozes skinit s kacige vizir onda unutrasnjost i ako imas srece onda bi unutra ispod  obloge treba bit nacin za skinit sve te  usise za zrak.
Ako nisi te srice onda ces ih morat  precizno zastit  da ih ne pobrusis i ne prepituras.
Ukoliko ti kaciga   ima ostecenja  onda trebas  pobrusit  ta mjesta s nekih 240-360 papirom da zagladis i nakon toga stavljas kit  kojega brusis   nakon susenja  do te razine da  ti ostane  samo u pukotinama  .Isto ga brusi s nekih 240-360.
Iza toga  ide sprickit  kojega naneses u šire    i kad se osusi    samo mu zagladis    rubove da nema grubih prelaza  -   1000  vodobrusnim  da ti ne ostanu   tragovi od papira po  sprickitu .

A ako nemas  ostecenja onda samo kacigu  nakon skinutih naljepnica prodes s 1200-1500 da ga izmatiras da se nova boja moze uhvatit .
Preporucavam ti da neradis to doma s sprejevima nego ljepo das nekome tko ima kompresor i spricu.
Za mat boju   ima crnu bazu i na to polijes  mat lak .

Iskusniji slobodno me ispravite ako sta nevalja
« Zadnja izmjena: 12 Lipanj, 2013, 21:32:30 logitech »

Offline skeronix

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: osijek jug2
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
  • Moja Kaciga: koja kaciga
  • MojSetup: serijala
Odg: farbanje kacige
« Odgovori #2 : 12 Lipanj, 2013, 23:33:48 »
Skini  sve sta mozes skinit s kacige vizir onda unutrasnjost i ako imas srece onda bi unutra ispod  obloge treba bit nacin za skinit sve te  usise za zrak.
Ako nisi te srice onda ces ih morat  precizno zastit  da ih ne pobrusis i ne prepituras.
Ukoliko ti kaciga   ima ostecenja  onda trebas  pobrusit  ta mjesta s nekih 240-360 papirom da zagladis i nakon toga stavljas kit  kojega brusis   nakon susenja  do te razine da  ti ostane  samo u pukotinama  .Isto ga brusi s nekih 240-360.
Iza toga  ide sprickit  kojega naneses u šire    i kad se osusi    samo mu zagladis    rubove da nema grubih prelaza  -   1000  vodobrusnim  da ti ne ostanu   tragovi od papira po  sprickitu .

A ako nemas  ostecenja onda samo kacigu  nakon skinutih naljepnica prodes s 1200-1500 da ga izmatiras da se nova boja moze uhvatit .
Preporucavam ti da neradis to doma s sprejevima nego ljepo das nekome tko ima kompresor i spricu.
Za mat boju   ima crnu bazu i na to polijes  mat lak .

Iskusniji slobodno me ispravite ako sta nevalja

e hvala ti  :) samo ovo sto si napiso ako nemam ostecenja da idem 1200-1500 vodobrusnim ili? imam onako ogrebotina ali nista strasno  :icon_thumright: evo ove obje..ova sa crnim vizirom ide u rozu mat ( to mi je za curu) a ova lijevo ide u crnu mat  ;D http://www.zaslike.com/viewer.php?file=44hy9z7mclsk1trecxc4.jpg

Offline logitech

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner 50
Odg: farbanje kacige
« Odgovori #3 : 13 Lipanj, 2013, 00:22:24 »
Ti tu kacigu moras svejedno matirat cilu ,znaci imala ona ogrebotine ili ne moras je matirat tako da se nova pitura moze uhvatit za povrsinu.A sad je na tebi dali ces  sredit te  pukotine s kitavanjem ili ces ih ostavit .


Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: farbanje kacige
« Odgovori #4 : 13 Lipanj, 2013, 00:40:29 »
što se farbanja tiče, ako ti je lakše doć do 2k boje, postoji i ona u mat opciji
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline maXonja

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VŽ-KA
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Racing
  • Moja Kaciga: HELD T. Champ
  • MojSetup: MHR Replica 70ccm
  • MojSpuh: LeoVince
Odg: farbanje kacige
« Odgovori #5 : 06 Srpanj, 2013, 19:49:01 »
Ovo bih i ja uskoro trebao raditi na jednoj kacigi, radi se o Suomy kacigi, ne znam točno koji je model (neka starija kaciga je i već se boja dosta oljuštila dole).

Ako ja sve to rastavim, ošmirglam, što je sljedeći potez? Jel ok da je onda pošpricam sa primerom za plastiku u spreju i onda 2 sloja boje i na kraju 1 ili 2 sloja bezbojnog laka?