Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Znacenje 12db/octave filtera?  (Posjeta: 1810 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Znacenje 12db/octave filtera?
« : 07 Lipanj, 2013, 13:14:43 »
zanima me, sto zapravo meni predstavlja kad na LPF filteru na pojacalu vidim onu oznaku -12db/octave, ne kuzim potpuno iz onoga sto vidim po netu, tamo su sve neki strucni izrazi pa nemogu iz toga iscitati sto to zapravo predstavlja
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Znacenje 12db/octave filtera?
« Odgovori #1 : 24 Lipanj, 2013, 12:06:57 »
zanima me, sto zapravo meni predstavlja kad na LPF filteru na pojacalu vidim onu oznaku -12db/octave, ne kuzim potpuno iz onoga sto vidim po netu, tamo su sve neki strucni izrazi pa nemogu iz toga iscitati sto to zapravo predstavlja

Nekakva amplitudno frekvencijska karakteristika. Odnosno u teoriji amplituda pada sa porastom/padom frekvencije za 12 dB po oktavi. Što to u svakodnevnom radu za taj filter znači nemam pojma :binkybaby:  Jesi li našao rješenje mogu se ja raspitat ako treba?
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Znacenje 12db/octave filtera?
« Odgovori #2 : 24 Lipanj, 2013, 12:19:44 »
ma nije toliko ni bitno vise.. kupio sam pojacalo to, vidio sam da sto je veci po oktavi taj broj da je kao kvalitetnije (barem po forumima tako citam)..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Znacenje 12db/octave filtera?
« Odgovori #3 : 24 Lipanj, 2013, 13:26:41 »
Prema nekakvoj mojoj logici trebalo bi bit lošiji što je pad amplitude veći s porastom frekvencije odnosno što je "broj" veći. Ali ako koristiš u kućne svrhe (a očito koristiš :laughing7:) to ti nije baš previše bitan čimbenik
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Znacenje 12db/octave filtera?
« Odgovori #4 : 24 Lipanj, 2013, 20:59:08 »
ne, za auto je ovo, pojacalo pioneer gm3300t
u sobi je pioneer vsx917 vks  ;D
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline StudioIT

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500
  • Moja Kaciga: Nolan N85
Odg: Znacenje 12db/octave filtera?
« Odgovori #5 : 25 Lipanj, 2013, 00:31:31 »
Svaka skretnica ima taj broj i označuje slabljenje signala za svaku oktavu iznad (ili ispod) frekvencije reza. Može biti 3, 6, 12, 18, 24 db/oct... Što je broj manji i slabljenje signala je manje. Za spajanje recimo mid/basseva i visokih se najčešće koristi 6 ili 12 (ili kombinacija recimo 12 LPF i 6 HPF) ali ovisi o karakteristikama samih zvučnika, kod jeftinijih samo stave jedan kondenzator na visoke (to je skretnica 1. reda, znači 6db/oct) a na midbass ništa. Što se čistog suba tiče po meni je bolje čim veća (18db ili čak 24db/oct) kako se ne bi miješao sa mid/basevima i zadržao kick (ne troši snagu na više frekvencije koje ionako pokriva midbass).
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Znacenje 12db/octave filtera?
« Odgovori #6 : 25 Lipanj, 2013, 03:24:37 »
Svaka skretnica ima taj broj i označuje slabljenje signala za svaku oktavu iznad (ili ispod) frekvencije reza. Može biti 3, 6, 12, 18, 24 db/oct... Što je broj manji i slabljenje signala je manje.

 :icon_thumright: