Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: "Rupa" u gasu....  (Posjeta: 828 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BlacK DragoN

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Virovitica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • Moja Kaciga: V - CAN
  • MojSetup: Serial (for now...)
  • MojSpuh: Serial
"Rupa" u gasu....
« : 25 Svibanj, 2013, 20:39:02 »
Sanli Devil Silverstone - stavljen drugi, recimo da je dobar, karburator. Stari je toliko preljevao da se morao izmijeniti. Sada ne curi gorivo ali imam sljedeći problem. U vožnji jednostavno ima na recimo 2./5 gasa "rupu" - ne vuče na tom mjestu, kad se jače da gas onda opet povuče i ubrzava i nekako čudno "grublje" mašina radi. Kolega ima Explorer koji je gotovo jednak kao i moj pa njegov radi dosta ljepše, tiše i mekanije. Još sam primjetio da sam jako jako teško upalio ponovoj svoj skut nakon recimo 20ak minuta vožnje ulicama, nije crko nego sam ga ugasio, za 5-6 min pokušao upaliti ali je trebalo jako puno verglanja i to preko auto akumulatora... zašto mi je to napravio?

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 947
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: "Rupa" u gasu....
« Odgovori #1 : 25 Svibanj, 2013, 22:21:33 »
Probaj spustit iglu u fergazeru za 1 zub, a ako će bit gore onda dić iglu za jedan zub u odnosu na serijsku postavku. Ak će u oba slučaja bit gore neg kaj je sad, vrati kak je bilo.

Ak to ne pomogne, probaj se malo poigrat sa šrafićem smjese, on je djelomično odgovoran za ponašanje motora na malim otvorima gasa.
Njega štelaš tak da zagrijani, upaljeni skuter digneš na centralni nogar (da je zadnji kotač u zraku), malo pojačaj ler-gas (na onom šrafiću s desne strane fergazera koji ima feder ispod sebe) i onda kreće igra sa šarafom smjese. Zapamti u kojem je položaju sad jer u slučaju da sve propadne, backup plan je vratit sve na staro.
Zavrni ga do kraja al ne jako jer ćeš mu slomit šiljasti vrh (čim osjetiš otpor prestani zatezat) i onda ga polako otpuštaj (po 1/4 kruga i prati reakcije). Ovisno o položaju šrafa okretaji se budu mjenjali (viši, niži...). Cilj je postić čim više okretaje, dakle kad dodatnim otpuštanjem šrafića okretaji prestanu rast i počnu padat, malo ga opet zavrni do te mjere di su okretaji bili najviši. Onda vrati ler-gas (na onom njegovom šrafiću) na normalu i test-drive.

Za "grublji" rad serijske mašine ne znam kaj bi mogel bit uzrok osim možda raštelanih ventila (nije rijetkost na kinezima). Nije ih komplicirano poštelat pa slobodno to napraviš. Zazori su 0.05mm za usisni ventil i 0.10 mm za ispušni.

Teže paljenje nakon 5-15 minuta je klasično ponašanje automatskog čoka. Njegov način funkcioniranja je dosta glupav, ne prati temperaturu motora nego vlastitu temperaturu - on ima u sebi grijač i nakon nekog vremena izbaci iglicu i time se "deaktivira", al kad se ohladi onda uvuče iglicu natrag i tada je on upaljen. Problem je da se čok ohladi puno brže od mašine i nakon 5 minuta si palio s upaljenim čokom makar je mašina bila topla i čok joj je samo smetao. Ovisno o tome kolko je mašina osjetljiva na to, problemi s paljenjem će bit više ili manje izraženi. Za kineza me ne čudi, neki normalno rade a neki imaju tih problema. Pravog rješenja nema al se problem da zaobić. Predpostavljam da uvijek pališ bez gasa al dodavanje malo gasa kod paljenja često pomogne. Moraš sam otkrit kolko točno treba tvojem motoru da bi dobro palio, upoznaj se s njim  :icon_biggrin:
Moj recimo, bez gasa ćeš ga upalit teško il nikad, al s tek tolko gasa da osjetiš neki otpor na ručki pali iz prve.

Ak ti treba pojasnit nekaj javi mi se na pm :)
Forumska Sirotinja R/T