Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Blic pitanja  (Posjeta: 1808801 )

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11900 : 02 Rujan, 2021, 19:04:59 »
Ta fora ne radi na Runneru jer nema vakuum ventil već vakuum pumpu. A pumpa hoće "pufkanje" da bi radila  ;D mislim da ti je najbolje prskati mu start spreja da ga odrzavas da radi ne bi li napokon doslo gorivo do karba. Ili probaj paliti tako sto ces prstom totalno zacepiti ulaz zraka u airbox. Kad se prvi put javi da bi upalio, onda mu daj pola otvora za zrak i drzi ga tako dok se ne stabilzira na leru. Ako nista ne pomogne onda skidaj ralicu da dođeš do punpe.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11901 : 02 Rujan, 2021, 19:15:16 »
Odspojis crijevo sa karba i verglaš,ako ne baca gorivo otisla pumpa.To ti je najbrze i najjednostavnije za provjeru.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline NightWalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 94
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kvarner
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11902 : 02 Rujan, 2021, 19:42:25 »
hvala, probam sutra pa javim

Offline Bakonja fra Brne

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: -
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11903 : 02 Rujan, 2021, 20:41:42 »
Najmanji problem je zajebat STP, ali doci ce kad tad vrijeme da ce nam panduri na cesti gledat jel spuh upisan e onda ce bit sranja
Pa vidiš da meni i nije baš tako mali problem. Sreća da imam drugi skuter, ali CPI ne mogu vozit kad mu je izišao tehnički.
Ne znam gdje nabaviti neki stari lonac za slikanje... :sad3:
Mislim da imam ja neki spuh orginalni od Lune il nekog drugog kineza, moro bi pogledat na tavan
Ajde , molim te baci pogled na tavan. Bio danas na dva tehnička pregleda  i odmah su mi rekli da se auspuh mora atestirati, a jebali su me i za žmigavce jer nemaju oznake "E".
Auspuh ima oznaku "E" , ali proizvođač mi kaže da ne može izdati certifikat tako da odustajem od te verzije. Sad je cilj naći neki auspuh koji bi udovoljio barem za potrebe slikanja ako ne bi na njemu i ostao. Zvao sam u Sevete skuter dijelove gdje mi nude neki za 450 hrk bez papira 🙄 za koji mi opet nitko ne može garantirati da će proći tehnički , a neki normalni s papirima košta 850 kn👋. Što sad napraviti? Ima li netko savjet ili neki rabljeni auspuh za moj CPI Aragon. Inače od djelatnika na tehničkom skuter mi je nazvan kinesko smeće iako izgleda gotovo kao nov i postiže preko 70 km/h po gps-u.

Offline grebenar1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: silver wing 600
  • Moja Kaciga: N100 i N62
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11904 : 02 Rujan, 2021, 20:45:07 »
Pozdrav, trebam informaciju koje ulje ide u prijenos kod piaggio x10 350. Skuter ima uljno kvačilo. Negdje pise da ide 80w90 a negdje da isto kao u motor.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11905 : 02 Rujan, 2021, 21:15:48 »
Najmanji problem je zajebat STP, ali doci ce kad tad vrijeme da ce nam panduri na cesti gledat jel spuh upisan e onda ce bit sranja
Pa vidiš da meni i nije baš tako mali problem. Sreća da imam drugi skuter, ali CPI ne mogu vozit kad mu je izišao tehnički.
Ne znam gdje nabaviti neki stari lonac za slikanje... :sad3:
Mislim da imam ja neki spuh orginalni od Lune il nekog drugog kineza, moro bi pogledat na tavan
Ajde , molim te baci pogled na tavan. Bio danas na dva tehnička pregleda  i odmah su mi rekli da se auspuh mora atestirati, a jebali su me i za žmigavce jer nemaju oznake "E".
Auspuh ima oznaku "E" , ali proizvođač mi kaže da ne može izdati certifikat tako da odustajem od te verzije. Sad je cilj naći neki auspuh koji bi udovoljio barem za potrebe slikanja ako ne bi na njemu i ostao. Zvao sam u Sevete skuter dijelove gdje mi nude neki za 450 hrk bez papira 🙄 za koji mi opet nitko ne može garantirati da će proći tehnički , a neki normalni s papirima košta 850 kn👋. Što sad napraviti? Ima li netko savjet ili neki rabljeni auspuh za moj CPI Aragon. Inače od djelatnika na tehničkom skuter mi je nazvan kinesko smeće iako izgleda gotovo kao nov i postiže preko 70 km/h po gps-u.

Najbolje ti prebolit ulozeni novac kojim si platio tehnicki pregled. Naci nekog normalnog u drugoj stanici i regat skuter.
A ovi sta gledaju "e" oznake na zmigavcima skutera nisu uracunljivi i netreba sa njima imat posla nikad!
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Bakonja fra Brne

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: -
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11906 : 02 Rujan, 2021, 21:21:29 »
Nisam ja ni platio tehnički. Skužio sam da će me slat na homolgaciju auspuha pa sam u startu pronjušio.
E oznaku gledaju u Utinama, Sigetu i Baotiću. Govorim o žmigavcima. Za auspuh kuže da ima E oznaku, ali ne puštaju bez certifikata. S obzirom da moj skuter ima kopiju minareli mašine gledam neke auspuhe koji bi mogli odgovarati da ga zakačim za njihovo slikanje. Žmigavci s oznakom E dođu skoro 20 hrk

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11907 : 02 Rujan, 2021, 22:13:59 »
E jbt bio danas na tavanu trazio neki vrag al se nisam sjetio uopce auspuha, sutra ti ga iskopam al da ti odma velim to ti je spuh izgledom kao rezonantni ali je serijski, cini mi se da je Luna Vision 2 imala taj spuh u serijali i jos pokoji kinez

Ovakav je, kad ga nadem javim ti, posalji mi samo broj moba na PM da ti mogu slike spuha poslat ak imas wacap

Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11908 : 02 Rujan, 2021, 22:14:45 »
Ta fora ne radi na Runneru jer nema vakuum ventil već vakuum pumpu. A pumpa hoće "pufkanje" da bi radila  ;D

Uvijek sam mislio da ljudi brkaju pojmove ''ventil'' i ''pumpa'', nisam znao da postoji zapravo pumpa, a ne ventil kao kod mene.

Offline Bakonja fra Brne

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: -
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11909 : 02 Rujan, 2021, 23:01:57 »
E jbt bio danas na tavanu trazio neki vrag al se nisam sjetio uopce auspuha, sutra ti ga iskopam al da ti odma velim to ti je spuh izgledom kao rezonantni ali je serijski, cini mi se da je Luna Vision 2 imala taj spuh u serijali i jos pokoji kinez

Ovakav je, kad ga nadem javim ti, posalji mi samo broj moba na PM da ti mogu slike spuha poslat ak imas wacap


Nemoj uopće tražiti ako je takav. Odmah će pretpostaviti da je to neki športski auspuh, a onda sam opet na istom. Mora izgledati jadno ko kifla da bi mogli popušiti da je original. Čim vide neki zavijutak odmah im se pali lampica iznad glave, faca im poprima izobličeni izgled i samo im je atest na pameti. Još će me tražiti da atestiram i toga. Hvala ti na trudu, ali nemoj gubiti vrijeme. Mora izgledat ko na Baotianu da me puste. A žmigavci su mi super samo razmišljam da iz nekih sličica izrežem slovo "E " i naljepim ga na kučište žmigavca :icon_biggrin:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11910 : 02 Rujan, 2021, 23:10:19 »
Mislim da ti je onda najlakse na fejsu potrazit neki krs auspuh za chinarelli za cca 100kn i to je to.. Ja sam svog naso za 70kn od lune, prepravio ga da pase na minarelli i taj mi sluzi samo za regu. Mada su mi i za njega srali prosle godine jer sam izvadio katalizator pa je malo bucniji al nije ni to problem neg su lika pikali u oko varovi, zasto je auspuh rezan i varen.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Bakonja fra Brne

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: -
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11911 : 02 Rujan, 2021, 23:35:23 »
Pametan savjet. Sad sam se učlanio u neku grupu gdje prodaju dijelove za skutere preko mobitela od sina jer j nemam Facebook.

Offline NightWalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 94
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kvarner
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11912 : 03 Rujan, 2021, 12:18:43 »
Odspojis crijevo sa karba i verglaš,ako ne baca gorivo otisla pumpa.To ti je najbrze i najjednostavnije za provjeru.

Odspojio i gorivo ide dok verglam, probao sam i start sprejom odrzat ga da radi al nema sanse umre uvijek nakon 2 sek...

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11913 : 03 Rujan, 2021, 13:40:36 »
Fratre evo spuha, posudim ti ga pa odi probaj na tehnicki, morao bi proc jer je to serijski spuh i cuje se ko serijski ne prdi kao rezonantni a ak kaj budu srali reci im nek si pogledaju na netu da to serijski dolazi na nekim lunama



Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Bakonja fra Brne

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: -
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11914 : 03 Rujan, 2021, 20:24:23 »
Hvala na trudu, ali prije par sati sam naručio novi auspuh preko jednog poljskog web shopa. Izgleda ko drek na šibici pa vjerujem da će proći. Kod nas traže za takvog oko 350 hrk, a u Poljskoj je 17 eura. Nažalost dostava je 15 eura, ali uzeo sam još neke sitnice. Stavit ću ga za slikanje i mora proć. Ako mi se svidi možda ga i ostavim i prodam ovog zx-a jer se da homologirat za Yamahu, ali vjerujem da če ipak natrag na skut.
Još moram naći neke univerzalne led bijele stražnje žmigavce i onda na tehnički. Poslije zapalim svijeću na Kamentim vratima.
Jedino u Hrvatskoj je moguće da auspuh 14 godina prolazi tehnički, ali onda odjednom ne može jer se neko sjetio tražit papire nakon toliko godina. I ovaj spuh što sam uzeo je za Yamahu, ali je obični i izgleda ko Šeks nqkon kapljice, a to jedino na tehničkom prolazi. Po ovima n tehničkom skuter bi trebao u smeće jer se za njega više nigdje ne može kupit originlni auspuh jer je tvornica propala. Hvala ti na trudu, ali ja sam se odlučio za ovu opciju.
« Zadnja izmjena: 03 Rujan, 2021, 20:30:01 Bakonja fra Brne »

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11915 : 03 Rujan, 2021, 20:38:03 »
Može link za taj sajt ?

Offline Bakonja fra Brne

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: -
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11916 : 03 Rujan, 2021, 20:44:53 »

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11917 : 03 Rujan, 2021, 21:02:31 »
Hvala.
BTW, ima već tema o skoro džabnim dijelovima sa te stranice, ali na žalost ne šalju u BIH.  :(

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11918 : 03 Rujan, 2021, 21:37:24 »
www.motor-x.com

Super si se snasao da kupis povoljno auspuh koji ce valjda bit ok. Kazem valjda jer nikad se nezna sta ce sada na tehnickom izmislit da fali.
Ali svakako ces ga dovest cim blize tvornickom izgledu pa mora valjat. Inace ni meni nije jasno zasto nesmimo stavit zamjenski auspuh? Ako prolazi sve norme koje treba prolazit u cemu je problem?
Pa kaj bumo pobacali sve skutere u smece kad auspuh strune?
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Bakonja fra Brne

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: -
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #11919 : 03 Rujan, 2021, 22:01:15 »
Cilj je zajebavat i tlačit ljude da se pokaže u ime višeg interesa da se može. I da je on gazda koji odlučuje što i kako može.
Pa se tako odluči da semafor više ne smije treptati zeleno prije dolaska žutog. Pa netko odluči da ćemo svi moći kupiti samo nove automobile s tri cilindra. Pa netko odluči da izbor za pop pjesmu Europe mora postati središnji pederski dernek.
Pa netko odluči da sva ljudska populacija mora imati maske.
Itd itd