Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Blic pitanja  (Posjeta: 1808705 )

0 Članova i 14 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10500 : 29 Travanj, 2020, 23:23:59 »
Squish je samo mjera,nista vise,nista manje.

Omjer kompresije je taj koji govori nesto,a da bi ga dobio moras izracunati vise stvari.

Drug stvar postoji manual u kojem ti pise omjeri kompresije sa pojedinim dihtungom,ali za to moras izmjeriti koliko celo izlazi van ravne plohe cilindra.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10501 : 30 Travanj, 2020, 07:32:04 »
Milijun puta sam mjerio kompresioni omjer na mini, uvidas svjećicu, glava naopako i u livel...ulivas ulje 1ml po 1ml i umačeš klip ko keks u mliko dok ulje i rub cela klipa ne budu poravnati s ivicom glave...zbroj toga i povrsine klipa puta hod klipa kroz samo to je kompresioni omjer...
Kuzim to, al iz guzice ako netko moze izvuc npr skini cil za 1mm i oke je ili ciljaj skviš 1mm... :toothy11:
Pokusa bi sa sto manje muke malo ojacat garnituru al cini mi se da ne bu išlo bez šprice i olja :icon_biggrin:
Na mini smo znali napamet, ima i po starim temama od mene i došena, za minu ac glava od lune i skviš 1,2mm npr

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10502 : 30 Travanj, 2020, 13:22:18 »
Koliko znam iz manuala kompresioni omjer na pia 50 lc je od 11.3-12.8:1 tako da tu nemas bas puno lufta.Za squish nezz,ali manual ne mogu nac da ti posaljem.

Mozda se netko sa nekim infom javi...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1085
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10503 : 02 Svibanj, 2020, 14:17:44 »
Blic pitanje😁
Može li puknuće rezervoara utjecati na rad vakum pumpe, a samim time i na višak/manjak goriva u karburatoru?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10504 : 02 Svibanj, 2020, 14:33:23 »
Ovo ti je za purejeta:




Ali ako vec tuniras, onda obavezno proracunaj omjer.

Blic pitanje😁
Može li puknuće rezervoara utjecati na rad vakum pumpe, a samim time i na višak/manjak goriva u karburatoru?

Ako je pukao i curi, nema veze s ventilom, njemu je bitno da ima neprekinutu opskrbu benzinom.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1085
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10505 : 02 Svibanj, 2020, 15:14:21 »
Blic pitanje😁
Može li puknuće rezervoara utjecati na rad vakum pumpe, a samim time i na višak/manjak goriva u karburatoru?

Ako je pukao i curi, nema veze s ventilom, njemu je bitno da ima neprekinutu opskrbu benzinom.
Šteta, već sam se ponadao da sam riješio trokiranje.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10506 : 02 Svibanj, 2020, 22:45:39 »
skinuo sam cilindar za 0,7mm, squish je oko 1,4, kompresioni omjer je 1:10.88, otvoren je jos malo, podignut i ispoliran ispuh...skuter leti i na 12mm, iduci tjedan ide veci karb i stelanje prijenosa :icon_biggrin:

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10507 : 03 Svibanj, 2020, 09:44:13 »
Jel ovo duga prirubnica rms sto paše na runnera?

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10508 : 03 Svibanj, 2020, 09:45:55 »
Je
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Kinez22

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • Tablica pod sic
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: SR 150
  • Moja Kaciga: Nolan N64
  • MojSetup: serijski osim dell 25
  • MojSpuh: Izvaden katalizator
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10509 : 03 Svibanj, 2020, 10:33:29 »
izlizal mi se navoj na magnetu,(piaggio) pa ga nemogu sa izvlakacem izvadit, nabavil sam i tri izvlakaca s kracima al nijedna nepase, ona metoda sa rupicama  od ventilatora isto nece jer je navoj također sje***, znaci treba mi nesto da ga samo izvadim, moguce i sve  fuš metode samo da mi bas neide radilice u tri lijepe...

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10510 : 03 Svibanj, 2020, 10:35:26 »
 Probusi nove rupe i narezi navoje

Ili uzmi srafice koji ti nece trebat i zavari ih za te rupice kad ih postavis skupa sa izvlakacem.  Magnet je ionak za smece
« Zadnja izmjena: 03 Svibanj, 2020, 10:39:35 PchelaUbica »
:yamaha:

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10511 : 03 Svibanj, 2020, 15:22:17 »
Zagrijes ga okolo industrijskim fenom i uz malo kuckanja cekicem spadne bez problema..

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10512 : 03 Svibanj, 2020, 21:03:24 »
AJP kočnice se ne mogu odzračit da si apostol. Sa koje god strane, što god da radio, jednostavno, to je nemoguće. Kolega sa foruma je neki dan pokušavao isto sa svojima, i bez učinka.
Za ne povjerovati
Aaaaaaaaaaaaaaa

Ja sam na SF2 zadnja kljesta odrzacivao isto satima i nikad nisu bila skroz odzracena al bi ipak uspila zablokirat straznji kotac...na luni npr nisam ni osjetio problem, frendu sam pumpicu, lajtung s lune montirao na nrg i isto bez greske za sekundu odzracen...

Aaaaaaaaaaa



Kao vlasnik peze, najebao se jedno 3x, znaci da odzracim obje kocnice treba mi 2h posla,i tek s vremenom nadodje kako treba, evo konkretno, prednja mi je nadosla priie tjedan dva, a odzracivao ih priie pola godine. Jedino jos nisam probao metodu upompavanja tekucine u celjust, i istovremeno izvlaceci istu iz posude. A to peugeot manual sugerira.

odšerafiti čeljust sa vilice dići iznad pumpe a između pločica staviti komad flaha otprilike debljine diska  ((2-3 mm svejedno flah)... tak se odzračuju zločeste kočnice  :glasses9:

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10513 : 03 Svibanj, 2020, 21:24:08 »
Yamaha x max 250, jel se prodaju djelovi za reparaturu alnasera, (neki set) ili se mora uzet drugi alnaser? Ne znam jesu samo četkice, one su 90%,(kuckanje drškom je vratilo paljenje u normalu), a u kakvom stanju je ostalo unutra, ne znam.
Taj skuter mi je osnovno prevozilo, pa ne bi da leži rastavljen, ali bi rješija četkice, jer mi neće upalit di mi to najmanje bude tribalo..

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10514 : 03 Svibanj, 2020, 21:48:02 »
Rastavi ga. Ako su cetkice lose ili gotove zamjeni ih. Treba ih izmjerit pa kupit druge takve
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10515 : 03 Svibanj, 2020, 21:48:39 »
Yamaha x max 250, jel se prodaju djelovi za reparaturu alnasera, (neki set) ili se mora uzet drugi alnaser? Ne znam jesu samo četkice, one su 90%,(kuckanje drškom je vratilo paljenje u normalu), a u kakvom stanju je ostalo unutra, ne znam.
Taj skuter mi je osnovno prevozilo, pa ne bi da leži rastavljen, ali bi rješija četkice, jer mi neće upalit di mi to najmanje bude tribalo..
Otvori anlaser i vidi na cemu si. Cetkice se uvijek daju prilagoditi i kad nema orginalnih. Kupis neke vece i brusnim papirom ih dovedes na željenu mjeru.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10516 : 03 Svibanj, 2020, 22:41:06 »
AJP kočnice se ne mogu odzračit da si apostol. Sa koje god strane, što god da radio, jednostavno, to je nemoguće. Kolega sa foruma je neki dan pokušavao isto sa svojima, i bez učinka.
Za ne povjerovati
Aaaaaaaaaaaaaaa

Ja sam na SF2 zadnja kljesta odrzacivao isto satima i nikad nisu bila skroz odzracena al bi ipak uspila zablokirat straznji kotac...na luni npr nisam ni osjetio problem, frendu sam pumpicu, lajtung s lune montirao na nrg i isto bez greske za sekundu odzracen...

Aaaaaaaaaaa



Kao vlasnik peze, najebao se jedno 3x, znaci da odzracim obje kocnice treba mi 2h posla,i tek s vremenom nadodje kako treba, evo konkretno, prednja mi je nadosla priie tjedan dva, a odzracivao ih priie pola godine. Jedino jos nisam probao metodu upompavanja tekucine u celjust, i istovremeno izvlaceci istu iz posude. A to peugeot manual sugerira.

odšerafiti čeljust sa vilice dići iznad pumpe a između pločica staviti komad flaha otprilike debljine diska  ((2-3 mm svejedno flah)... tak se odzračuju zločeste kočnice  :glasses9:

E hvala na infu, dobra ti je ova rekao bih, francuska ideja.  Samo ima jedan problem. Kako dici lajtunge sa skutera koji je potpuno oklopljen? he he.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tihich

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: B.Poljice
  • Moj Skuter: Typhoon, Vespa lx
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Serijski
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10517 : 03 Svibanj, 2020, 23:27:49 »
Okreneš skuter kao kad popravljaš bicikl, naopako pa je kočnica gore i pumpaš :laughing7:

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10518 : 03 Svibanj, 2020, 23:42:55 »
Yamaha x max 250, jel se prodaju djelovi za reparaturu alnasera, (neki set) ili se mora uzet drugi alnaser? Ne znam jesu samo četkice, one su 90%,(kuckanje drškom je vratilo paljenje u normalu), a u kakvom stanju je ostalo unutra, ne znam.
Taj skuter mi je osnovno prevozilo, pa ne bi da leži rastavljen, ali bi rješija četkice, jer mi neće upalit di mi to najmanje bude tribalo..
Otvori anlaser i vidi na cemu si. Cetkice se uvijek daju prilagoditi i kad nema orginalnih. Kupis neke vece i brusnim papirom ih dovedes na željenu mjeru.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
Baš sam to želija izbjeć, rastavit jedinu mogučnost paljenja skutera, pa tek onda tražit šta ću stavit unutra, tek tad nabavljat četkice, pješke, i kad nađem, i pitat se jel tvrdo, i oće li iskopat pločice na rotoru, ili je meko, pa ću minjat za godinu opet...
Nazvat ću sutra Yamahu, i pitat šta imaju, pa ću vidit, jer kako vidim ne gine mi možda ni rastavljanje bez djelova za sastavit...
Jesam li paranoičan kod odabira četkica, ili su one stvarno sve iste?

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10519 : 03 Svibanj, 2020, 23:53:19 »
Yamaha x max 250, jel se prodaju djelovi za reparaturu alnasera, (neki set) ili se mora uzet drugi alnaser? Ne znam jesu samo četkice, one su 90%,(kuckanje drškom je vratilo paljenje u normalu), a u kakvom stanju je ostalo unutra, ne znam.
Taj skuter mi je osnovno prevozilo, pa ne bi da leži rastavljen, ali bi rješija četkice, jer mi neće upalit di mi to najmanje bude tribalo..
Otvori anlaser i vidi na cemu si. Cetkice se uvijek daju prilagoditi i kad nema orginalnih. Kupis neke vece i brusnim papirom ih dovedes na željenu mjeru.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
Baš sam to želija izbjeć, rastavit jedinu mogučnost paljenja skutera, pa tek onda tražit šta ću stavit unutra, tek tad nabavljat četkice, pješke, i kad nađem, i pitat se jel tvrdo, i oće li iskopat pločice na rotoru, ili je meko, pa ću minjat za godinu opet...
Nazvat ću sutra Yamahu, i pitat šta imaju, pa ću vidit, jer kako vidim ne gine mi možda ni rastavljanje bez djelova za sastavit...
Jesam li paranoičan kod odabira četkica, ili su one stvarno sve iste?
Pa nisu bas sve iste. Neke su vise grafitne a neke su vise bakarne. Al u anlaser 12v uvijek idu više bakarne. Stavis li s vise grafita samo dobiješ grijanje i slabo okretanje oni kao da je loš akumulator.

Nema polemike oko orginala ali ako ne možeš naći orginal valja se snalazit. Neces sad radi cetkica parkirat skuter.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle