Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Blic pitanja  (Posjeta: 1782199 )

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #180 : 04 Lipanj, 2013, 23:15:17 »
....znači baca iskru i na alnasovanje i nogom.... al upalit hoće samo nogom kad je ovaj cdi bez limita gore, tako ni onaj CDI za Minarelli (AEROX) nema 6 nego 5 žica i opet se smeđa ne spaja pa sve radi kažu....  :dontknow:  ???
može li bit da je slabija iskra s tim?

....budem sutra pogledao iskru.... al gledam tu shemu i nikako mi nije jasno što nedostaje.... ta smeđa žica (br 4.) je istosmjerna struja koja dolazi sa kontakt bravice kad je u položaju ON i napaja prekidače štop svjetla, trubu, utičnicu, mjerač ulja za mješavinu (i oni svi rade na kontaktu) i cdi (orginalni) ovaj valjda ne treba napajanje kad radi bez te žice, ali zašto se samo na kurblu može upalit???? dal nogom jače okrenem magnet nego alnaserom pa možda baci jaču iskru zbog bržeg okretanja magneta (indukcija), a serijskom (orginalnom) pomogne pojačalo (napon na smeđoj žici)???? neka moja teorija razmišljanja....

Offline dzeba

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 644
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mostar
  • MojSpuh: furnja boze sacuvaj....
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #181 : 05 Lipanj, 2013, 10:10:04 »
zna li neko moto salon za piaggio/gileru dje mogu uzet centralni selen za stari runner 125/180 2t  da ga imaju na lageru a ne da cekam 15 dana :$
Nadi kucu sa auto dijelovima i kupi selen motora za Golfa 4!  :icon_thumright: Ali prije nego sto kupis izmjeri svoj i taj kad ti daju, neki su to stavili na SP, ja sam to stavio na Skippera!  :icon_thumright:



Hvala ti ali prije da ce bit jeftiniji nosac za motor nego taj od golfa 4 a i neznam kolko je to sigurno :$
hvala ti svakako  :icon_thumright:

Offline Peksy

  • Tržnica : (+28)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1617
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Aprilia Sr 180
  • Moja Kaciga: Glava
  • MojSetup: Money
  • MojSpuh: Drnda
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #182 : 05 Lipanj, 2013, 14:16:58 »
zna li neko moto salon za piaggio/gileru dje mogu uzet centralni selen za stari runner 125/180 2t  da ga imaju na lageru a ne da cekam 15 dana :$
Nadi kucu sa auto dijelovima i kupi selen motora za Golfa 4!  :icon_thumright: Ali prije nego sto kupis izmjeri svoj i taj kad ti daju, neki su to stavili na SP, ja sam to stavio na Skippera!  :icon_thumright:



Hvala ti ali prije da ce bit jeftiniji nosac za motor nego taj od golfa 4 a i neznam kolko je to sigurno :$
hvala ti svakako  :icon_thumright:
nebudi siguran :) ovo je 30-40 kn i ovo je selen od viljuske od 4 a taj za motor koliko se sican je cca 200kn tu negdi :)
Bolje ne moze :)

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #183 : 05 Lipanj, 2013, 15:33:55 »
Zelija bi prominit ulje u getribi na zipu 2t 2009god
kako se zna odredena kolicina koja tu ide jel mi netko moze objasnit proces itd...
Jel tria naginjat skuter itd

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #184 : 05 Lipanj, 2013, 15:40:25 »
Zelija bi prominit ulje u getribi na zipu 2t 2009god
kako se zna odredena kolicina koja tu ide jel mi netko moze objasnit proces itd...
Jel tria naginjat skuter itd

Jel imas mjernu sipku? Ako imas, tamo ima oznaka min i max pa kad stavis novo ulje, stavi da bude blizu max (nikako preko).
Ne traba naginjat skuter, ispust je rijesen tako da sve isuri, ali daj vremena, jer to ulje je gusto pa mu treba dosta da iscuri. Ako bas zelis, slobodno digni prednji kotac malo u zrak, al u principu - nema potrebe.

Jos nesto...
Obicno je bakrena ili aluminijska brtva na serafu gdje se ispusta, pa bi bilo pozeljno nabavit istu takvu i nju stavit umjesto stare. Nije obavezno, al je pozeljno. Tako ce sigurno dobro brtvit. I nemoj taj seraf pretezat - blok je legura aluminija i moze ti se desit da sjebes navoj ako ces silovat kod zatezanja.

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #185 : 05 Lipanj, 2013, 16:13:38 »
Nevirujen da ima sipku za mirenje
a kako kad je nema mogu li u spricu ulit 100ml i to je to  :dontknow:

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #186 : 05 Lipanj, 2013, 17:16:36 »
....znači baca iskru i na alnasovanje i nogom.... al upalit hoće samo nogom kad je ovaj cdi bez limita gore, tako ni onaj CDI za Minarelli (AEROX) nema 6 nego 5 žica i opet se smeđa ne spaja pa sve radi kažu....  :dontknow:  ???
može li bit da je slabija iskra s tim?

....budem sutra pogledao iskru.... al gledam tu shemu i nikako mi nije jasno što nedostaje.... ta smeđa žica (br 4.) je istosmjerna struja koja dolazi sa kontakt bravice kad je u položaju ON i napaja prekidače štop svjetla, trubu, utičnicu, mjerač ulja za mješavinu (i oni svi rade na kontaktu) i cdi (orginalni) ovaj valjda ne treba napajanje kad radi bez te žice, ali zašto se samo na kurblu može upalit???? dal nogom jače okrenem magnet nego alnaserom pa možda baci jaču iskru zbog bržeg okretanja magneta (indukcija), a serijskom (orginalnom) pomogne pojačalo (napon na smeđoj žici)???? neka moja teorija razmišljanja....

....danas se išao provozat sa Citomarx CDI-em, i naravno, neće upalit na verglanje, nogom sastavi odmah bez diranja kočnice, uredno radi u leru, zagrijem ga lagano cca 2km, i pun gas jedno 12km i divlja malo obrtaljka i ne zaguši se niz brdo, a po ravnom nije ništa brži, ali kao da mi malo bolje povuče (možda subjektivno), kad sam ga ugasio nakon 12km punog gasa, skinem svječicu
NGK BPR7HS stara 100km
, vatim je nazad reko idem probat sad tipkom, kad zavrti, malo teže sastavi ali upali  :icon_scratch:, niš malo ga iz gasiram, ugasim, probam ponovno i ma kakvi, kurbla i kaciga na glavu i doma.... e sad kako da je sad kresnio (jel toplina motora?), a prije nije htio ni ćut alnaserom (gledao sam iskru, djeluje mi jednako na oko i kurblom i alnaserom).... sad stavio sam na njušku ovaj CDI i mislim kupit od Aeroxa '98.-'02. Minarelli ne limitirani, al me brine (pošto je i taj sa 5 žica, smeđa se ne spaja kao ni na ovom) dal ću ga moći palit tipkom.... dečki koji imaju kažu da radi bez greške (osim obrtaljke)....
e sad....

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #187 : 05 Lipanj, 2013, 17:31:16 »
zna li neko moto salon za piaggio/gileru dje mogu uzet centralni selen za stari runner 125/180 2t  da ga imaju na lageru a ne da cekam 15 dana :$
Nadi kucu sa auto dijelovima i kupi selen motora za Golfa 4!  :icon_thumright: Ali prije nego sto kupis izmjeri svoj i taj kad ti daju, neki su to stavili na SP, ja sam to stavio na Skippera!  :icon_thumright:



Hvala ti ali prije da ce bit jeftiniji nosac za motor nego taj od golfa 4 a i neznam kolko je to sigurno :$
hvala ti svakako  :icon_thumright:

Ovaj selen od Golfa 4 kosta 40 kn a kad sam trazio orginal za SP rekli su da kosta 250 kn i to skroz drugaciji selen sto nije puna guma vec ima neki most, pa ce prije raspast nego ovaj od Golfa. Nisam ja izmislio, decki su trpali na SP-a, ja na Skipper sto je za stazu, zasto tebi nebi bilo dobro... izmjeri pa vidi sta hoces.

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #188 : 05 Lipanj, 2013, 17:37:07 »
....danas se išao provozat sa Citomarx CDI-em, i naravno, neće upalit na verglanje, nogom sastavi odmah bez diranja kočnice, uredno radi u leru, zagrijem ga lagano cca 2km, i pun gas jedno 12km i divlja malo obrtaljka i ne zaguši se niz brdo, a po ravnom nije ništa brži, ali kao da mi malo bolje povuče (možda subjektivno), kad sam ga ugasio nakon 12km punog gasa, skinem svječicu
NGK BPR7HS stara 100km
, vatim je nazad reko idem probat sad tipkom, kad zavrti, malo teže sastavi ali upali  :icon_scratch:, niš malo ga iz gasiram, ugasim, probam ponovno i ma kakvi, kurbla i kaciga na glavu i doma.... e sad kako da je sad kresnio (jel toplina motora?), a prije nije htio ni ćut alnaserom (gledao sam iskru, djeluje mi jednako na oko i kurblom i alnaserom).... sad stavio sam na njušku ovaj CDI i mislim kupit od Aeroxa '98.-'02. Minarelli ne limitirani, al me brine (pošto je i taj sa 5 žica, smeđa se ne spaja kao ni na ovom) dal ću ga moći palit tipkom.... dečki koji imaju kažu da radi bez greške (osim obrtaljke)....
e sad....

Siromasna ti je smjesa, koja dizna je gore, koji auspuh, jesi dirao airbox? Po pravilu kad skines blokadu i stavis drugi cdi, ni dalje nemas potrebe da diras karb i airbox, mora biti gumica na ulazu boxa i spojena airbox i plastika od hladenja cilidra.

Offline dzeba

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 644
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mostar
  • MojSpuh: furnja boze sacuvaj....
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #189 : 05 Lipanj, 2013, 18:02:34 »
zna li neko moto salon za piaggio/gileru dje mogu uzet centralni selen za stari runner 125/180 2t  da ga imaju na lageru a ne da cekam 15 dana :$
Nadi kucu sa auto dijelovima i kupi selen motora za Golfa 4!  :icon_thumright: Ali prije nego sto kupis izmjeri svoj i taj kad ti daju, neki su to stavili na SP, ja sam to stavio na Skippera!  :icon_thumright:



Hvala ti ali prije da ce bit jeftiniji nosac za motor nego taj od golfa 4 a i neznam kolko je to sigurno :$
hvala ti svakako  :icon_thumright:

Ovaj selen od Golfa 4 kosta 40 kn a kad sam trazio orginal za SP rekli su da kosta 250 kn i to skroz drugaciji selen sto nije puna guma vec ima neki most, pa ce prije raspast nego ovaj od Golfa. Nisam ja izmislio, decki su trpali na SP-a, ja na Skipper sto je za stazu, zasto tebi nebi bilo dobro... izmjeri pa vidi sta hoces.

Ahamm a kako da kazem u auto kuci sta mi tocno treba
nosac motora za golf 4 ?
ili ?

evo kako je u mene motor je 2000godina fx 2t


jeli vako kod tebe i kolko ti vec drzi ?

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #190 : 05 Lipanj, 2013, 18:23:35 »


Trazi za Golfa 4 selen motora, spremi ovu moju sliku pa da imas, i da mozes pokazati njima. Izmeri sublerom velicinu rupe na nosacu pa kad ti daju selen znat ces. Inace ima 2 vrste selena, jedan sa rubom ( ima L rub sa strane ), drugi je bez.

Offline Bikelover

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 543
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #191 : 05 Lipanj, 2013, 18:45:12 »
Pozdrav :hello:

Dali itko zna koja je dužina(od sredine do sredine vide) mono amortizera od yamahe xt 125 x, hvala :headbang: i jos ako ima sliku ma to bi bila milina, i ako mi moze rec jeli je gornji prihvat vide slican doljemu a ne da se zavidaje ili sta ja znan :glasses2:
Ne vozi, gura!

Offline dzeba

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 644
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mostar
  • MojSpuh: furnja boze sacuvaj....
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #192 : 05 Lipanj, 2013, 18:59:56 »


Trazi za Golfa 4 selen motora, spremi ovu moju sliku pa da imas, i da mozes pokazati njima. Izmeri sublerom velicinu rupe na nosacu pa kad ti daju selen znat ces. Inace ima 2 vrste selena, jedan sa rubom ( ima L rub sa strane ), drugi je bez.

Ocu sad je kasno da zovem auto kuce ujutro zovem pa ti sve javim kako se vamo krecu cjene nemoze bit vise od 60 kn sta mislis ?
evo bas sam mjerio rupu za nosac sa sublerom i bude 60-61 na pola :D
nerazumjem to s RUBOM :S
koji da trazim s rubom ili bez ?

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #193 : 05 Lipanj, 2013, 19:15:25 »




Kad pogledas drugi selen, imas metalno kuciste, sa jedne strane ima on L "nogicu", na prvoj slici on nema nista, samo vanjska cahura obicna.

Offline dzeba

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 644
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mostar
  • MojSpuh: furnja boze sacuvaj....
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #194 : 05 Lipanj, 2013, 19:19:32 »




Kad pogledas drugi selen, imas metalno kuciste, sa jedne strane ima on L "nogicu", na prvoj slici on nema nista, samo vanjska cahura obicna.

znaci da trazim prvi koji nema zeljezno kuciste ?


saraf ide kroz ocu vjev oznacenu na slici ona je 1cm znaci taj utor je 1 cm nece bit problema i ova cjev mi nece trebat ?

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #195 : 05 Lipanj, 2013, 19:27:35 »
Lega, pogledaj sad ovu sliku, kao sto sam rekao, ovaj prvi selen nema ovo sto je sa crvenom oznaceno, svaki selen ima metalno kuciste. U sredini taj cijevcic mozes izvaditi a i ne moras, meni je trebalo.




Offline dzeba

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 644
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mostar
  • MojSpuh: furnja boze sacuvaj....
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #196 : 05 Lipanj, 2013, 19:29:37 »
Lega, pogledaj sad ovu sliku, kao sto sam rekao, ovaj prvi selen nema ovo sto je sa crvenom oznaceno, svaki selen ima metalno kuciste. U sredini taj cijevcic mozes izvaditi a i ne moras, meni je trebalo.



znaci taj selen je ovakav kao sa slike i ja trebam skinuti ovo zeljezno kuciste oznaceno sa crveenim i onda ce moc uci i sve ce bit uredu ?
i cjevcicu koju spominjem jel trebam ili ne staviti ?

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #197 : 05 Lipanj, 2013, 19:34:36 »
Napisao sam vec, stavio sam 2 slike, na prvoj slici je selen bez ruba, ovaj moj je imao, seleni su isti, dimenzija je ista, razlika je u rubu. Trazi selen bez ruba, ne znam sta tu nije jasno. Nista ne moras rezati. Mozes namjestiti koliko zelis ugurati selen u kuciste, a taj cijevcic mora ic gore da ti drzi razmak izmedu nozice bloka, i da ti masina ne seta na dugackom sarafu. Molim te povecaj one slike gore, gdje je masina na nosacu, sve se lijepo vidi.

Offline dzeba

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 644
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mostar
  • MojSpuh: furnja boze sacuvaj....
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #198 : 05 Lipanj, 2013, 19:39:07 »
Napisao sam vec, stavio sam 2 slike, na prvoj slici je selen bez ruba, ovaj moj je imao, seleni su isti, dimenzija je ista, razlika je u rubu. Trazi selen bez ruba, ne znam sta tu nije jasno. Nista ne moras rezati. Mozes namjestiti koliko zelis ugurati selen u kuciste, a taj cijevcic mora ic gore da ti drzi razmak izmedu nozice bloka, i da ti masina ne seta na dugackom sarafu. Molim te povecaj one slike gore, gdje je masina na nosacu, sve se lijepo vidi.

Okej hvala ti nisam te bio odmah skonto sutra cu trazit to puno ti hvala ;)

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #199 : 05 Lipanj, 2013, 19:51:49 »
Izmjeri kuciste na nosacu, pa sutra ako ti daju u trgovini, izmjeri ponovo da ne kupis bzvz. Da se preraditi malo ako je potrebno, ja na svom SP-u jos nisam dirao selen, ali uskoro cu i ja ubaciti isti takav.