Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Blic pitanja  (Posjeta: 1803510 )

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6600 : 06 Srpanj, 2018, 14:53:39 »
Zalegnut moj drevo na duzoj sniti nalovi 129km/h,pod obavezno ide 126km/h zalegnut.Ja sam patuljak sa 173cm i 80kg,al s corectorom je isao 123km/h dok je jos u steli bio,a on je 190cm i 90+ kg

Uspravan ide 117-120km/h samnom bez nekih velikih problema.

Uostalom ima par videa kak se drzi sa puno jacim setupima.
Potrosnja je max sto sam izmjerio 5.3L,al pod normalno se oko 4.5-4.7L krece

Edit:Pricam o brzinama koje sat pokazuje...
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2018, 14:59:16 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6601 : 06 Srpanj, 2018, 14:59:00 »
Zalegnut moj drevo na duzoj sniti nalovi 129km/h,pod obavezno ide 126km/h zalegnut.Ja sam patuljak sa 173cm i 80kg,al s corectorom je isao 123km/h dok je jos u steli bio,a on je 190cm i 90+ kg

Uspravan ide 117-120km/h samnom bez nekih velikih problema.

Uostalom ima par videa kak se drzi sa puno jacim setupima.
Potrosnja je max sto sam izmjerio 5.3L,al pod normalno se oko 4.5-4.7L krece

jel govorimo o celeru ili gpsu?
ti si produziva getribu?
život je borba, dan mi je meč!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6602 : 06 Srpanj, 2018, 15:01:02 »
O celeru,nisam mjerio gpsom,al brojke na satu se podudaraju s Daxovim brojkama,tako da sat pokazuje kao i svaki drugi NRG Power,ili 2km/h manje od onog sta Runnerov pokazuje.

Dap getriba je 21% duza.Nisam mjerio razliku dok je nardo gore,ali sa leovinceom je sa serijskom getribom isao 108km/h,a sa produzenom 119-123km/h
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2018, 15:03:33 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6603 : 06 Srpanj, 2018, 15:01:26 »
ti si produziva getribu?

on ima 21% dulju getribu (ja sam imao serijsku, a sa 7% duljom am imao tocno toliko i vecu krajnju - 7%)

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6604 : 06 Srpanj, 2018, 15:02:40 »
O celeru,nisam mjerio gpsom,al brojke na satu se podudaraju s Daxovim brojkama,tako da sat pokazuje kao i svaki drugi NRG Power,ili 2km/h manje od onog sta Runnerov pokazuje.

Nrg power, obzirom da nema mehanicki brzinomjer, laze linearno. Oko 6-7-8 % odstupanja, kao i vecina motora, barrem Versys i Z750 koje sam mjerio.
U praksi, na 50 GPSa ce pokazat 53-54, na 100 GPSa ce pokazivat 106-108


Tak da ako ti pokauje 129 po satu, to je 120 ili par kmh manje gpsa
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2018, 15:05:01 3alfa3 »

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6605 : 06 Srpanj, 2018, 15:04:33 »
meni je serija getriba i max sta je celer ikad pokaza nizbrdo u volanu je 130.
na 108 celera pocnu okretaji se povecavat inace su zakucani na 9800
život je borba, dan mi je meč!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6606 : 06 Srpanj, 2018, 15:14:12 »
Jedino sto ti mogu rec da je 9800 okretaja grdno previse za extru,tolko ja s Nardom vrtim,a Nardo je od extre neusporedivo jaci.

3alfa3- Tako su decki nekako i mjerili,dacerovs ima 119km/h gps-a,Dax nije mjerio,al je trenutni max 131km/h po satu.Oni jesu nesto brzi do krajnje,al kasnije drzimo istu razdaljinu otprilike,tako da bi i brojke trebale biti tu negdje...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6607 : 06 Srpanj, 2018, 15:16:36 »
sad san na yasuni r i drevo i na tin okretajima ga vrtin.
koko je idealno produzit getribu za ovakav setup. procackat cu getribu ove dane pa ako u majstora nađen koju duzu getribu da je montiramo.
život je borba, dan mi je meč!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6608 : 06 Srpanj, 2018, 15:20:47 »
7-13% je idealno,ja sam malo pretjerao,al mi se nije dalo kemijat,pa sam trpao kaj sam imao.

Probaj,moras pogodit do savrsenstva da bi izvukao sve benefite duze getribe,a da ne ubijes start.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6609 : 06 Srpanj, 2018, 15:22:40 »
od kojeg motora pase getriba a da je u tim rasponu produzena.
zip sp? ac getriba?
život je borba, dan mi je meč!

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6610 : 06 Srpanj, 2018, 15:31:35 »
Jedino sto ti mogu rec da je 9800 okretaja grdno previse za extru,tolko ja s Nardom vrtim,a Nardo je od extre neusporedivo jaci.

3alfa3- Tako su decki nekako i mjerili,dacerovs ima 119km/h gps-a,Dax nije mjerio,al je trenutni max 131km/h po satu.Oni jesu nesto brzi do krajnje,al kasnije drzimo istu razdaljinu otprilike,tako da bi i brojke trebale biti tu negdje...

Kod "elektronskih" brzinomjera je jednostavno: tvornica namjerno podesi da brzinomjer pokazuje par % vise da se ne uvalja u probleme vezane uz tuzbe zbog dobivenih kazni za prebrzu voznju, najcesce 6-7 % odstupanje, a svaki porast brzine ce biti linearan i jednolik bez odstupanja u postocima. Bilo to na 20 ili 300 kmh. Tako na 100 pokazuje 107, na 200 pokazuje 214 itd..... Uvijek u istom postotku. Kod skutera, gdje je "puz" na prednjem kotacu je bitan i opseg prednjeg kotaca, kod motora gdje je najcesce senzor brzine na izlazu prijenosa (ajmmo rec prednji lancanik iakko nije bas tako, ali da bude jednostavnije) je bitan opseg zadnjeg kotaca. Cak i potrosenost gume malo utjece, ali i vise od toga i model gume bez obzira na dimenziju, jer, dimenzija nije sveto pismo, zna bit razlika, pogotovo na motorimma na zadnjoj gumi gdje su neke i par postotaka veceg opseg iako pricamo o istim nazivnim dimenzijama.



btw, dokaz tome je i da ce bez obzira sto brzinomjer pokazuje (na primjer) 7% vise od stvarne brzine, broj prijednjenih kiometara biti vrlo tocno prikazan, i na nrgu ina Z750 je bio unutar 1% sto spada pod toleranciju mjerenja.


nema razloga da to ne moze bbiti savrseno ispisano na bbrinomjeru, ali eto, proizvodjaci se na taj nacin ogradjuju od potencijalnih problema sa tuzbama



Kome ni to nije dovoljno, uvijek moze nabavit Healtech Speedohealer koji ce "presretat" impuls koji dolazi na brzinomjer i koji se moze podesavat u decimalu postotka. Ali tada ce i pokazivac prijedjenih kilometara pocet lagat za postotak kojim se kkorigira brzina.
Prvenstvenaa namjena mu je da na motorima, kada ljudi mijenjaju prijenosni omjer (lancanike sa drugacijim brojem zubi) sat pocne lagat znacajno pa da to vrate u normalne okvire (vec sam napisao da kod motora prednji kotac nije bitan nego zavrsni prijenos ,barem na 99,9% motora proizvedenih u zadnjih 10 tak godina ako ne i vise)
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2018, 15:47:42 3alfa3 »

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6611 : 06 Srpanj, 2018, 16:01:17 »
Kod skutera igraju jako veliku ulogu tezina i visina,dokazano vec bezbroj puta!
I to cak u malim mjerama,10kg i 10-15cm visine vozaca sa sigurnoscu nosi 5gpsa u krajnjoj,a u ubrzanju da i ne pricamo!
Cak visina radi veci problem zbog zraka
Recimo samnom se mogu mjerit i malo slabiji setupovi jer imam 193cm i 95kg,tako da recimo Rade i Dacerovs se komotno drze uz mene sa replicom i drvom sa duzom getribom
Mada sam ipak malo jaci u ubrzanju i komcnici zbog snage,ali to je zanemarivo
Ali kad sjedne na moj skuter Tomi,Suhi ili Rade koj je jos malo manji i laksi omjeri se mjenjaju drasticno!!!
Onda je problem sto se moj skuter malo vise vrti sa njima i trebalo bi recimo otezat role za 0.2,tek onda bi se zapravo vidlo kolika je to razlika od starta do kranje

Zato recimo mene nikad nije replica i yasuni r zadovoljavao,pre slab setap i stalno sam bio na full gasu
A potrosnja je veca uvijek barem za pila litre na 100km nego njima

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6612 : 06 Srpanj, 2018, 16:08:15 »
Kod skutera igraju jako veliku ulogu tezina i visina,dokazano vec bezbroj puta!
I to cak u malim mjerama,10kg i 10-15cm visine vozaca sa sigurnoscu nosi 5gpsa u krajnjoj

Tezina ce biti glavna prepreka ubrzanju (razlog je gravitacija), visina vozaca krajnjoj brzini ako je ona iole znacajna, ajmo rec 100 kmh iakko je i ispod toga otpor zraka bitan faktor ali nakon 100 postaje bitno teze poveavat brzinu bez bitno vece snage). Fizika. Vidis i da Veyrone ide ko gluha svinja u krajnjoj, a ima 2 tone. Tezina moze (to i radi) utjecat na otpor kotrljanja, ali, otpor zraka je ono sto na vecim brzinama ima presudnu ulogu, a tu je visina vozaca na skuteru/motoru presudna (on je zapravo jedro koje pruza otpor, saginjanjem se taj otpor smanjuje jer se aerodinamika poboljsava). Preciznije, aerodinamika tijela koje se giba (vozilo+vozac).
Zato i auto na 150 kmh trosi vise nego na 90 km/h bez obziraa kaj ga mozes vozit na istim okretajima. Na 200+ ce trosit ohoho vise, treba hranit konje koji se bore sa onim stoih sputava - atmosferom koja jesastavni dio kugle na kojoj zivimo :D .  Otpor zraka glavni uzrok.
Jos jedan primjer koji mi pada na pamet: motor od 100+ konja ce vjerojatno ici oko 250, za 300 ce ipak trebat jos jaaaaako puno konja jer se moraa nosit na otporom zraka. 70-80, mozda i vise konja (ugrubo, toliko postotaa u snazi) vise samo za tih 50tak kmh razlike. amisli koliko bi motor od tih 70-80 konja isao da mu je samo to na raspolaganju? Preko 200 sigurno, a ipak, to je snaga koja je potrebna samo da bi se nosila sa otporom zraka (u daleko najvecnoj mjeri) za razliku izmedju 250 i 300




Da smo u vakumu, ako bi uklonili otpor kotrljanja, bilo bi dovoljno ulozit energiju za ubrzanje, a onda ugasit motor jer bi brzina ostala identicna. I tako zauvjek ako se nebi imalo nacina nekako kocit :D  Zato mi je uvijek bilo smijesno u SF filmovima vidit kako motori brodova rade konstantno, a samo odrzavaju brzinu.... Ali ljepse izgleda na filmu  ;D
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2018, 16:31:43 3alfa3 »

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6613 : 06 Srpanj, 2018, 16:42:01 »
Al si se raspisao,morao sam si skuhat kavu  i zapalio sam dvije cigarete dok sam sve procitao :))

Slazem se,zato i kazem da neke lakse vozace skutera zadovoljavaju neke slabije termo grupe dok mene bas i ne


Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk


Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6614 : 06 Srpanj, 2018, 16:46:07 »
Al si se raspisao,morao sam si skuhat kavu  i zapalio sam dvije cigarete dok sam sve procitao :))

 ;D

Slazem se,zato i kazem da neke lakse vozace skutera zadovoljavaju neke slabije termo grupe dok mene bas i ne

Ja rijesio problem NRGa sa Z750. Jedino kaj jje i to odavno postalo preslabo, ali financije ne dopustaju nekaj jace   ;D

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6615 : 06 Srpanj, 2018, 20:26:07 »
Meni je tih 107(100 pravih) hvatao drevo,tt i multivar,bez nekih napora,uspravan položaj po ravnom
Kolika ti je max bila sa tt, multivar?

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6616 : 06 Srpanj, 2018, 23:32:38 »
Meni je tih 107(100 pravih) hvatao drevo,tt i multivar,bez nekih napora,uspravan položaj po ravnom
Kolika ti je max bila sa tt, multivar?

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Nema ti neke spektakularne razlike u krajnjoj izmedju serijale sa tt i multivarom i sa base kitom i istim djelovima. Sto serijala moze izvuc u idealnim uvjetima base kit može uvijek pa cak i sa lakšim suvozačem.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6617 : 08 Srpanj, 2018, 19:45:53 »
Koje su najjače pumpice kočnica a da idu na starog Runnera i da imaju navoje za retrovizore?
Heng tong od novijeg Runnera sa 13mm klipicem? Imali šta jače? :)
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6618 : 08 Srpanj, 2018, 21:04:50 »
Nema ti neke spektakularne razlike u krajnjoj izmedju serijale sa tt i multivarom i sa base kitom i istim djelovima. Sto serijala moze izvuc u idealnim uvjetima base kit može uvijek pa cak i sa lakšim suvozačem.
Nije to baš tak,serijala sa tt-om i multivarom mi ide 85 po gps-u(bez varanja,zalijeganja,nizbrdo i sl.),a kad sam stavio dr evo išao je 100 po gps-u u istim uvjetima,u praksi je to poprilična razlika

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6619 : 08 Srpanj, 2018, 21:32:57 »
Nema ti neke spektakularne razlike u krajnjoj izmedju serijale sa tt i multivarom i sa base kitom i istim djelovima. Sto serijala moze izvuc u idealnim uvjetima base kit može uvijek pa cak i sa lakšim suvozačem.
Nije to baš tak,serijala sa tt-om i multivarom mi ide 85 po gps-u(bez varanja,zalijeganja,nizbrdo i sl.),a kad sam stavio dr evo išao je 100 po gps-u u istim uvjetima,u praksi je to poprilična razlika

Pa u zalijeganju je razlika. Po meni je to ok nacin za izmjeriti krajnju jer kad ne zalegnes onda gabariti sofera uveliko mjenjaju rezultat. I ne samo gabariti sofera nego i jakna ima veze, jel ti koji broj veca ili je taman koliko su rukavi labavi iki tjesni itd. A kad zalegnes masina uradi ono sto u njoj ima i to je to.

A i sa base kitom kad zalegnes opet je to razlika od 5kmh spram zalegnute serijale jer se vrti kao i serijala. A o ubrzanjima i medju ubrzanjima pa i potrošnji goriva ne treba trošiti rijeci. Sve je na strani kubicnih centimetara.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj, 2018, 22:02:02 dino73n »
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle