Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Blic pitanja  (Posjeta: 1803350 )

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Stipee98

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Speedfight 2
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6460 : 14 Lipanj, 2018, 20:19:06 »
Sta tocno treba rezat? Trenutno je ovakvo stanje
https://i.imgur.com/5LGRpZs.jpg

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6461 : 14 Lipanj, 2018, 21:18:37 »
Sta tocno treba rezat? Trenutno je ovakvo stanje
https://i.imgur.com/5LGRpZs.jpg
Tako kako je sad nema sanse da stavis airbox. Ja sam na svom pezi imao istu usisnu granu kao i ti,isti taj nastavak na koji se stavi karb samo sto je karb bio 19mm al verzija za am6 minarelli masinu koji se nabije na taj nastavak i nije bilo potrebno crijevo i selne i airbox je stajao bez problema. Kasnije sam nabavio stage6 big valve usis i u njeg se mogao ubaciti bilo koji karb bez problema i da opet stane airbox lagano.

A.ako hoces da stavis airbox sa tim djelovima koje imas o da moras skinuti taj kulturni nastavak sa grane i odrezat s grane te uske kroz koje ide sarafi,skratiti granu za 1 do 2 cm i to pod odgovarajucim uglom i onda upasovati karb tako da moze stat airbox.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Stipee98

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Speedfight 2
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6462 : 14 Lipanj, 2018, 21:29:08 »
a onda ostajem bez ovog malo crnog crijeva za ulje,di si njim  :dontknow:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6463 : 14 Lipanj, 2018, 21:33:14 »
Imas na karbu mjesto za crijevo za ulje. Eto taj slobodni pipac zlatne boje sto je okrenut gore.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6464 : 15 Lipanj, 2018, 13:12:14 »
Jel netko vozio pug zracnjak i minu zracnjak da mi veli jel to ide otprilike isto ili ne? Zanimaju me oni trekkeri, dal to ide bolje ili losije od rallya :/..

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6465 : 15 Lipanj, 2018, 14:14:27 »
Na sta treba pripaziti kad se ugraduje nova termogrupa, koliko traje razrada, i sto bi sve bilo dobro zamijeniti? Prvi put bi mi to bilo da mijenjam termogrupu,pa svaki savjet bi dobro došao. Radi se o nrg poweru

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6466 : 15 Lipanj, 2018, 14:23:55 »
Na sta treba pripaziti kad se ugraduje nova termogrupa, koliko traje razrada, i sto bi sve bilo dobro zamijeniti? Prvi put bi mi to bilo da mijenjam termogrupu,pa svaki savjet bi dobro došao. Radi se o nrg poweru

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

pazis da su dosjedi bloka i cilindra obradjeni i ocisceni, tj glatki, koristis nove brtve, a ne stare, prekontroliras skvis reda radi, ako je vodeno hladjenje, dobro odzracis, 2-3 puta na povisenom leru zagrijes skuter i potpuno ohladis prije prve voznje, mozes dodat mrvcu ulja u tank u pocetku, ali nije uvjet (pola % da bude vise ulja nego inace, ali ponavljam, nije uvjet), prvu voznju nisi dugo na full gasu, zapravo, vozis kao sto bi vozio po kisi - lagano ubrzavajuci i ne max brzinom, a poslije te voznje kad se sve jos jednom ohladi - vozi kako hoces

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6467 : 15 Lipanj, 2018, 16:04:30 »
Na sta treba pripaziti kad se ugraduje nova termogrupa, koliko traje razrada, i sto bi sve bilo dobro zamijeniti? Prvi put bi mi to bilo da mijenjam termogrupu,pa svaki savjet bi dobro došao. Radi se o nrg poweru

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

pazis da su dosjedi bloka i cilindra obradjeni i ocisceni, tj glatki, koristis nove brtve, a ne stare, prekontroliras skvis reda radi, ako je vodeno hladjenje, dobro odzracis, 2-3 puta na povisenom leru zagrijes skuter i potpuno ohladis prije prve voznje, mozes dodat mrvcu ulja u tank u pocetku, ali nije uvjet (pola % da bude vise ulja nego inace, ali ponavljam, nije uvjet), prvu voznju nisi dugo na full gasu, zapravo, vozis kao sto bi vozio po kisi - lagano ubrzavajuci i ne max brzinom, a poslije te voznje kad se sve jos jednom ohladi - vozi kako hoces
Znaci ide gore nova originalna piaggio termogrupa, stavio bi novi iglicasti, nove dihtunge, koliko kilometara da predjem ns prvoj voznji? Koliko vremenski da radi u leru? Izbacena je i uljna i mehanicka vodena te je stavljena elektricna, sad mjesam 2%,pa bi trebalo sad 2,5%? Kad budem karike stavljao, jesu obe iste ili ide bilo koja gornja i donja? Strelica na klipu ide prema ispuhu? Znam da je puno pitanja i vjerojatno dosadujem al prvi put radim to i ne bi da zeznem nesto.

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6468 : 15 Lipanj, 2018, 16:10:39 »
Sve sto si napisao je u redu.

Do kad grijat? Do radne temperature, kako se mashina grije, tako mozes i povecavat gas, lagano turirajuci, da bas ne cekas na leru, a i da svjecicu ne zaprljas vise nego sto treba. Mozes prstima procjenit kad je to ako nemas bolji nacin za mjerit, a obrati paznju i da su crijeva vode priblizno ili isto zagrijana kao i kiler, to ti je dobar znak da je sistem odzracen. Poanta je da se termo grupa (pogotovo klip) zagriju i onda potpuno ohlade. To ce usput donekle i karike razradit. I kad se POTPUNO ohladi, ponovis radnju. Nece skodit ni ako 3 puta to napravis.
Prva voznja koliko km? Zapravo, svejedno, ali nek prvih 50-100 bude lagano. Poslije vozi kako hoces. Uz prethodna grijanja i hladjenja, i tih 50-100km laganije voznje, razradio si manje vise sve sto treba, barem u najvecoj mjeri.

Karike ako izgledaju isto - onda znas da svejedno koja je gornja koja donja. Mozes prije sastavljanja izmjerit zazor karika, tek toliko da imas informaciju koliki je i po potrebi ga povecas ako bi bio premali kojim slucajem. Ne znam koliko na tom kitu treba bit, ali, ajmo rec da je 0,3mm OK sigurno, a koliko ispod toga je prihvatljivo, nek napise neko ko zna sa sigurnoscu (ako ne pise u uputama)

Nakon razrade, pogledaj samo svjecicu jel preprljava, pa ju pocisti ili stavi novu po potrebi
« Zadnja izmjena: 15 Lipanj, 2018, 16:19:34 3alfa3 »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6469 : 15 Lipanj, 2018, 16:24:18 »
Do 0.15 je okej zazor i toliko bi trebalo biti na novom cilindru i klipu.
Kod serijale su ti iste gornja i donja karika,a okrenut ih mozes samo na jedan nacin,radi spoja karike,tako da nemas kaj fulat.
Pripazi jedino s osiguracima klipa,kad ih stavljas naguraj krpe u karter da ti kojim slucajem ne odleti zeger unutra.
Kad ih smontiras zarotiraj ih u svom lezistu da budes siguran da je dobro stavljeno.
To je u globalu to...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6470 : 15 Lipanj, 2018, 16:27:36 »
Sve sto si napisao je u redu.

Do kad grijat? Do radne temperature, kako se mashina grije, tako mozes i povecavat gas, lagano turirajuci, da bas ne cekas na leru, a i da svjecicu ne zaprljas vise nego sto treba. Mozes prstima procjenit kad je to ako nemas bolji nacin za mjerit, a obrati paznju i da su crijeva vode priblizno ili isto zagrijana kao i kiler, to ti je dobar znak da je sistem odzracen. Poanta je da se termo grupa (pogotovo klip) zagriju i onda potpuno ohlade. To ce usput donekle i karike razradit. I kad se POTPUNO ohladi, ponovis radnju. Nece skodit ni ako 3 puta to napravis.
Prva voznja koliko km? Zapravo, svejedno, ali nek prvih 50-100 bude lagano. Poslije vozi kako hoces. Uz prethodna grijanja i hladjenja, i tih 50-100km laganije voznje, razradio si manje vise sve sto treba, barem u najvecoj mjeri.

Karike ako izgledaju isto - onda znas da svejedno koja je gornja koja donja. Mozes prije sastavljanja izmjerit zazor karika, tek toliko da imas informaciju koliki je i po potrebi ga povecas ako bi bio premali kojim slucajem. Ne znam koliko na tom kitu treba bit, ali, ajmo rec da je 0,3mm OK sigurno, a koliko ispod toga je prihvatljivo, nek napise neko ko zna sa sigurnoscu (ako ne pise u uputama)

Nakon razrade, pogledaj samo svjecicu jel preprljava, pa ju pocisti ili stavi novu po potrebi
E hvala ti, ako mi nesto ne bude jasno pitat cu, samo ako netko ima neki video tutorial montaze klipa na klipnjacu i stavljanje osiguraca to me zanima, sarafe na glavi stezem u x (prvi, četvrti , drugi, treći)?

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6471 : 15 Lipanj, 2018, 16:32:18 »
Osigurace prstima ako mozes, ako ne, pomogni si serafcigerom, ali, stisni ih samo toliko da sjedu u utor, nikako jace od toga. Idealno, nabavi C osigurace ako u kitu dolaze oni "uhati" (G). Naravno, pazis da su pravilne dimenzije, ak ti se neda trazit, stavi te koje dobijes, ali nikako stare koristit.
Prvi osigurac stavi na klip kad jos nije na klipnjaci, lakse je   :icon_thumright:   2t uljem kojeg koristis namazi iglicasti prije montaze, mozes ga i potopit u ulje prije montaze pa otrest visak :D   Mozes i malo ulja stavit na klipnjacu di dodje iglicasti, nece skodit, prstom samo malo razmazi.

Serafe na glavi da, u X stezes jednolicno, pazi na moment stezanja, vjerojatno pise u uputama i vjerojatno je 1,2 kgm (12-13Nm). Provjeris nakon prvog djira jel stegnuto kako treba
« Zadnja izmjena: 15 Lipanj, 2018, 16:37:22 3alfa3 »

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6472 : 15 Lipanj, 2018, 17:09:59 »


Serafe na glavi da, u X stezes jednolicno, pazi na moment stezanja, vjerojatno pise u uputama i vjerojatno je 1,2 kgm (12-13Nm). Provjeris nakon prvog djira jel stegnuto kako treba

Eh sad problem je što nemam kilo kljuc


Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6473 : 16 Lipanj, 2018, 15:54:52 »
kak vam se cini ova svecka?


Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6474 : 16 Lipanj, 2018, 16:19:12 »
Odlicna,skolski!
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6475 : 16 Lipanj, 2018, 16:58:09 »
a majku mu, promjenio sam filter zraka koji je bio sav masan i prasnjav i sad sa novim ne vuce tak dobro vise :/

Online ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6476 : 16 Lipanj, 2018, 17:00:17 »
Ovo je cak malo pre bogato..na kojoj poziciji gasa je slikana svjecka?

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6477 : 16 Lipanj, 2018, 17:17:21 »
vozil sam ful gas, stao i ugasio...

Online ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6478 : 16 Lipanj, 2018, 21:53:24 »
Ide to na manju glavnu diznu 100%

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6479 : 16 Lipanj, 2018, 23:07:41 »
hm, a na koju foru je onda bolje iso sa prljavim filterom zraka, kad je imao manje zraka nego sad :/ nije se valjda nes syebalo jos u medjuvremenu.. samo sam filter mjenjao :/