Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Blic pitanja  (Posjeta: 1797882 )

2 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6320 : 02 Lipanj, 2018, 12:34:00 »
e jel postoji za minarelli centralni koji je izmedju serijskog i malossi bjelog?

sa malossi bjelim fino vuce, al gubim krajnju, sa serijskim u brdu pocne da varira sa okretajima i onda to nikak ne izgleda... sve je serijala... al centralni original je poprilicno mekan :/

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6321 : 02 Lipanj, 2018, 12:38:22 »
Vozio sam multivar + sc08

Bijeli feder odma u smeće,super mi je radio sa serijskim centralnim i 7.2g rolicama iz pakiranja


Eto, onda rijeseno  ;D


btw, meni je fakat bilo ok i sa bijelim na full serijali NGR Power (bez blokade na spuhu) tih par dana  :)


Kako bilo, lakse probat sa serijskim centralnim jer je on vec gore, pa samo promijenit vario i rolice  :icon_thumright:

Offline floky22

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
Blic pitanja
« Odgovori #6322 : 02 Lipanj, 2018, 12:48:08 »
Pozdrav,

nakon koliko tkm se mjenja remen prijenosa na 50 ccm, te nakon koliko remen od pumpe ulja?

Hvala unapred
« Zadnja izmjena: 02 Lipanj, 2018, 12:52:44 ljubo46 »

Online ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6049
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6323 : 02 Lipanj, 2018, 12:53:14 »
Pozdrav,

nakon koliko tkm se mjenja remen prijenosa na 50 ccm, te nakon koliko remen od pumpe ulja?

Hvala unapred
Koji skuter je u pitanju?

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6324 : 02 Lipanj, 2018, 13:04:21 »
e jel postoji za minarelli centralni koji je izmedju serijskog i malossi bjelog?

sa malossi bjelim fino vuce, al gubim krajnju, sa serijskim u brdu pocne da varira sa okretajima i onda to nikak ne izgleda... sve je serijala... al centralni original je poprilicno mekan :/
Probaj žuti

Samo normalno da serijali padaju okretaji uz brdo pa nema snage,to je 50ka,a taj bijeli centralni na mini bi trebao bit dobar,ja sam ga dosta dugo vozio

Offline floky22

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6325 : 02 Lipanj, 2018, 13:11:45 »
Pozdrav,

nakon koliko tkm se mjenja remen prijenosa na 50 ccm, te nakon koliko remen od pumpe ulja?

Hvala unapred
Koji skuter je u pitanju?

Derbi boulevard

prošle god. u slicno vrijeme sam napravio servis prešo sam 1300 km skinuo sam poklopac remen izgleda solidno nema naznaka onih puknuća sa gornje strane, a neznam niti na koliko bi trebao remen ulja promjenit?

Offline Prebi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Zip 2t & Aprilia srR
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: DrEvo 70, Multivar, DellOrtO 17.5ID...
  • MojSpuh: Giannelli Rekord, YasuniZ
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6326 : 02 Lipanj, 2018, 13:47:21 »
aa jednu 5 6 tisuca. Puca na 12 13 iljada km.
najbolje minirat oko motora,pa nek se usudi ga ukrast O0

Offline Dark_Knight

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6327 : 02 Lipanj, 2018, 14:23:25 »
Oce mi srat ista na prvoj regi zbog rezonantnog auspuha koji ima homologacijsku oznaku na sebi i sto nemam ralicu?

Offline Kinez22

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • Tablica pod sic
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: SR 150
  • Moja Kaciga: Nolan N64
  • MojSetup: serijski osim dell 25
  • MojSpuh: Izvaden katalizator
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6328 : 02 Lipanj, 2018, 14:29:18 »
Oce mi srat ista na prvoj regi zbog rezonantnog auspuha koji ima homologacijsku oznaku na sebi i sto nemam ralicu?
nece ako neide vise od 50 i ak nije previse glasan a mozda ti zazmire sto nemas ralicu

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6329 : 02 Lipanj, 2018, 15:01:56 »
po zakonu ne prolazis

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6330 : 02 Lipanj, 2018, 16:04:44 »
po zakonu ne prolazis

tj. propisu, jer zakon se samo odnosi na brzinu  :icon_thumright:

Nije šija nego vrat   :toothy12:



P.S.
na forumima citam kako su ove godine u ZG jako poceli pazit jel spuh atestiran (ne homologiran, jer homologacija je samo preduvjet za atest). Vjerojatno ovisi od stanice do stanice, ali, vidim trend i pitanje je vremena kad ce to postat sveto pismo. Srecom, rijesio to prije par godina i spuh je uredno upisan u prometnu. CAk me ove godine lik gledao i smijuljio se kak necu proc tehnicki, na kraju tehnickog je reko - sve u redu, ali auspuh nije originalni. Bilo je dovoljno rec mu nek malo bolje pogleda prometnu - pokunjio se i ispunio formular sa kiselim izrazom lica :D
« Zadnja izmjena: 02 Lipanj, 2018, 16:09:11 3alfa3 »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6331 : 02 Lipanj, 2018, 16:26:43 »
Evo ja isao u CVH prije mjesec dana  s 2 skutera 50ccm, jedan Leovince GP, drugi TT... jako su zajebani, i rekao mi je da skinem bijele bas bijele ledice kao pozicije iz prednjegs svjetla.
Za auspuhe niti rijeci (nis se ne cuju pod blokadom).

Priiensu mi kenjali zbog nekiu drugih sitnica, ali za spuhove nikada, cak nit za onaj ZX s dvostruko duzim topom.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6332 : 02 Lipanj, 2018, 16:32:57 »
Evo ja isao u CVH prije mjesec dana  s 2 skutera 50ccm, jedan Leovince GP, drugi TT... jako su zajebani, i rekao mi je da skinem bijele bas bijele ledice kao pozicije iz prednjegs svjetla.
Za auspuhe niti rijeci (nis se ne cuju pod blokadom).

Priiensu mi kenjali zbog nekiu drugih sitnica, ali za spuhove nikada, cak nit za onaj ZX s dvostruko duzim topom.


To je zbog lijenosti ispitivaca u STP, po pravilniku koji su dobili vec prije nekog vremena (mozda i 2-3+ godine) - nebi smio proc sa zamjenskim spuhom ako nije atestiran pri CVH

ZG je obicno lakmus za to - prvo ce u njemu bit problema, a tek nakon toga se prosirit ko rak po ostatku HR :D
Bilo je upravo smijesno kad sam radio atest u STP u Zaboku (bio i EFZ sa svojim tadasnjim Versysom, otisli to obavit prije nego smo otisli na neki djir kad sam dolazio po njega u Zabok). Lik koji je to radio nije znao kako se to radi pa smo mu mi objasnjavali  (ak se dobro sjecam, htio je gurnut fonometar u cijev spuha, tako nesto)  :toothy12:
« Zadnja izmjena: 02 Lipanj, 2018, 16:36:47 3alfa3 »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6333 : 02 Lipanj, 2018, 17:00:11 »
e jel postoji za minarelli centralni koji je izmedju serijskog i malossi bjelog?

sa malossi bjelim fino vuce, al gubim krajnju, sa serijskim u brdu pocne da varira sa okretajima i onda to nikak ne izgleda... sve je serijala... al centralni original je poprilicno mekan :/
Probaj žuti

Samo normalno da serijali padaju okretaji uz brdo pa nema snage,to je 50ka,a taj bijeli centralni na mini bi trebao bit dobar,ja sam ga dosta dugo vozio

pa kaj nije zuti jos  tvrdji od bjelog? pa bjeli mi krade krajnju vec :D
gledam polini plavi za koji pise da je 10% tvrdji... sad nisam pametan ili jel bi torsion neki pomogo, isto za nijansu da dobim tvrdocu da vidim jel to to... velim sa bjelim vuce u brdo sa normalnim okretajima, dok sa serijom jase gore dole... tocno osjetim da zagnjuri u polutke remen... ak stanem pa krenem skoce okretaji opet, pa dok ne dodje u neku brzinu pa opet booo...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6334 : 02 Lipanj, 2018, 17:29:27 »
e jel postoji za minarelli centralni koji je izmedju serijskog i malossi bjelog?

sa malossi bjelim fino vuce, al gubim krajnju, sa serijskim u brdu pocne da varira sa okretajima i onda to nikak ne izgleda... sve je serijala... al centralni original je poprilicno mekan :/
Probaj žuti

Samo normalno da serijali padaju okretaji uz brdo pa nema snage,to je 50ka,a taj bijeli centralni na mini bi trebao bit dobar,ja sam ga dosta dugo vozio

pa kaj nije zuti jos  tvrdji od bjelog? pa bjeli mi krade krajnju vec :D
gledam polini plavi za koji pise da je 10% tvrdji... sad nisam pametan ili jel bi torsion neki pomogo, isto za nijansu da dobim tvrdocu da vidim jel to to... velim sa bjelim vuce u brdo sa normalnim okretajima, dok sa serijom jase gore dole... tocno osjetim da zagnjuri u polutke remen... ak stanem pa krenem skoce okretaji opet, pa dok ne dodje u neku brzinu pa opet booo...


te postotke zaboravi - ili isprobavaj, ili polovi po formima, od brojki na papiru samo boli glava (i poslije novcanik)

Torsion bi uz prvenstvenu namjenu za koju je zamisljen trebao i malo dodat na tvrdoci federa, ugrubo, ko broj lakse rolice, mozda i vise ovisi o kakvim rolicama pricamo
« Zadnja izmjena: 02 Lipanj, 2018, 17:31:39 3alfa3 »

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6335 : 02 Lipanj, 2018, 18:02:02 »
e jel postoji za minarelli centralni koji je izmedju serijskog i malossi bjelog?

sa malossi bjelim fino vuce, al gubim krajnju, sa serijskim u brdu pocne da varira sa okretajima i onda to nikak ne izgleda... sve je serijala... al centralni original je poprilicno mekan :/
Probaj žuti

Samo normalno da serijali padaju okretaji uz brdo pa nema snage,to je 50ka,a taj bijeli centralni na mini bi trebao bit dobar,ja sam ga dosta dugo vozio

pa kaj nije zuti jos  tvrdji od bjelog? pa bjeli mi krade krajnju vec :D
gledam polini plavi za koji pise da je 10% tvrdji... sad nisam pametan ili jel bi torsion neki pomogo, isto za nijansu da dobim tvrdocu da vidim jel to to... velim sa bjelim vuce u brdo sa normalnim okretajima, dok sa serijom jase gore dole... tocno osjetim da zagnjuri u polutke remen... ak stanem pa krenem skoce okretaji opet, pa dok ne dodje u neku brzinu pa opet booo...

Lako moguce da ti bjeli feder krade krajnju ne zbog tvrdoce nego zbog duzine. Pokusaj otvoriti polutku u rukama i gledaj dal se fader potpuno sabije prije nego se polutka otvori do kraja
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6336 : 02 Lipanj, 2018, 18:29:17 »
Lako moguce da ti bjeli feder krade krajnju ne zbog tvrdoce nego zbog duzine. Pokusaj otvoriti polutku u rukama i gledaj dal se fader potpuno sabije prije nego se polutka otvori do kraja

Isto tako, dulji feder se moze do odredjenog sabijanja pokazat kao odgovarajuci, a onda naglo postat premekan jer nije "ïzbalansiran" za potrebe prijenosa. Zato je serijski pjadjo feder ok za serijale i kod startova - pruza veliki otpor i ne dozvoljavva mashini da padne u rupu s okretajima - kasnije to ionako nije bitno za serijale, a i pjadjo serijski variomat ima kanale koji dizu okretaje nakon 75-80 kmh pa se donekle kompenzira ponasanje federa

Dokaz za to je upravo serijski pjadjo feder u odnosu na najtvrdji, plavi Malossi za pjadjo. U pocetku je serijski cak i tvrdji, zbog vece duljine, tj veceg broja namotaja, bez obzira kaj je plavi Malossi od deblje zice napravljen, ali kad su polutke vec pri kraju sabijanja, malossi plavi to "nadoknadi" jer je i on tada prilicno sabijen, a tada do izrazaja dolazi debljina zice od koje je napravljen




Eto i razlog zasto je Malossi bijeli dulji od zelenog, ljubicastog i plavog (za pjadjo 50tke). U pocetku ima crvstocu gdje je ona potrebna za startove u gradskoj voznji za serijale sa multivarom, ali medjuubrzanja od (na pamet) 50+ km/h na vise je jednostavno preslab i remen u zadnjim polutkama prebrzo potone, prijenos postane predug i performanse pate




btw, NIKAD ne koristit na pjadju torsion controller uz dugacki feder - prijenos gotovo sigurno nece doci u najdulji omjer jer ce feder biti sabijen totalno prije nego remen potone skroz u njih, a onda je prijenos prakticki fiksan - brze skuter moze ici samo povecanjem okretaja mashine jer je prijenos u blokadi
« Zadnja izmjena: 02 Lipanj, 2018, 18:35:57 3alfa3 »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6337 : 02 Lipanj, 2018, 21:29:27 »
e jel postoji za minarelli centralni koji je izmedju serijskog i malossi bjelog?

sa malossi bjelim fino vuce, al gubim krajnju, sa serijskim u brdu pocne da varira sa okretajima i onda to nikak ne izgleda... sve je serijala... al centralni original je poprilicno mekan :/
Probaj žuti

Samo normalno da serijali padaju okretaji uz brdo pa nema snage,to je 50ka,a taj bijeli centralni na mini bi trebao bit dobar,ja sam ga dosta dugo vozio

pa kaj nije zuti jos  tvrdji od bjelog? pa bjeli mi krade krajnju vec :D
gledam polini plavi za koji pise da je 10% tvrdji... sad nisam pametan ili jel bi torsion neki pomogo, isto za nijansu da dobim tvrdocu da vidim jel to to... velim sa bjelim vuce u brdo sa normalnim okretajima, dok sa serijom jase gore dole... tocno osjetim da zagnjuri u polutke remen... ak stanem pa krenem skoce okretaji opet, pa dok ne dodje u neku brzinu pa opet booo...

Lako moguce da ti bjeli feder krade krajnju ne zbog tvrdoce nego zbog duzine. Pokusaj otvoriti polutku u rukama i gledaj dal se fader potpuno sabije prije nego se polutka otvori do kraja
ma radio je dobro sa hi speedom, ali za serijski vario ko da je pretvrd ili je zapravo polini kompenzirao krajnju... polutka se moze otvorit do kraja... ne znam, dal da neki tanji prsten stavim na tork ili da riskiram tih cca 3kmh krajnje :D ili budem pustio sve, jer ionak imam linearne polutke koje cekaju da im promjenim lager pa budu isle gore---

Offline Dark_Knight

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6338 : 03 Lipanj, 2018, 00:55:45 »
Kakvi semering ide na sekundar na kinezu i di ima uzet, 12 cola tocak tipa Keeway Fact. Curi mi ulje unutar bubnja po paknama

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #6339 : 03 Lipanj, 2018, 05:15:21 »
ski es stari semering i vidis sta pise na njemu i tako ides kupit
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"