Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Blic pitanja  (Posjeta: 1805654 )

0 Članova i 17 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12820 : 29 Lipanj, 2023, 17:43:53 »
Evo je vani....



Sve je za otpad....

E sad, bušiti cilindar (ima jednu malu crticu sa ove strane gdje je strugala klipnjača, jeeeedva da se osjeti pod noktom) prema većem klipu i stavit Piaggio OEM radilicu, ili uzeti neki DR ili nešto drugo od 70ccm, i koju radilicu na to, nešto best buy.... I gdje uzimati? Jel opet SA ili negdje drugdje.... Normalno gledam da prođem povoljnije....

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12821 : 29 Lipanj, 2023, 19:37:10 »
A moze se busiti na specijalu, al stvarno ne znam koja je ponuda klipova i kojih proizvodjaca...  mozes uzet onda neku radilicu koja i nije sa punim polutkama, al nek bude renomirana...

ako ides na 70 pune polutke su must po meni...  doppler, top performances, stage 6, bi trebale biti solidne radilice...

mada, ja nebi ni izbacio 50cc kiteve iz opcije, top performances ima od 140€ , ako oces ostat na 50, a ne znas kak ces i kome ces davat na busenje cilindar...

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12822 : 29 Lipanj, 2023, 20:20:13 »
Radilice pogotovo jeftinije znaju stići dobrano van centra iz tvornice...Tebi se svaki mogući ležaj rasuo, moguće da je bila jako van centra te je stvarala vibracije i naprezanja.
Radilice OEM Piaggio nisu toliko skupe, uzimao sam nedavno baš, a bar znaš da valja koliko toliko.
Cilindar ako nije puno dobio preleti malo brusnim, klip također da malo to "osvježiš" i teraj dalje.
Premjeri zazor karika, eventualno karike zamijeniš.
Taj OEM cilindar se može bušit na specijale, mislim da ima čak do mjere 42mm klipova za uzeti.
Viđao sam Meteor, Vertex i ProX klipove u raznim dimenzijama za specijalu.

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12823 : 29 Lipanj, 2023, 22:49:38 »
Karike nemaju niti crtice, nove su OEM Piaggio prije 450km, pisao sam gore, mislim da sam jedva 0,10mm špijun nagurao, sad nisam mjerio, budem sutra. Klip ima to što se vidi, cilindar jedni crticu s te strane, di je klipnjača ribala i to 2cm koja se jeeedva osjeti pod noktom.... Brine me mjerena kompresija od 5,5bar na hladno i 6bar na toplo, možda da nađem od nekog polovini OEM klip 40,0mm u boljem stanju?! Imam jednu rabljenu OEM radilicu, nije bilo problema s njom, nema zvonjave na udarac dlanom o klipnjaču, samo nez di sam je uturio.... A vagat ću još koji dan, pa ću iza nedjelje iz ZD odlučit što ću.... Pisao sam već da je vibrirao cijeli skut od 1. vožnje, ono, škakljanje po tabanima.... No netko mi je pisao da pune polutke hoće to, mislio sam da sam možda i selene pretegnuo, no sad znam što je vibriralo.... Ostavio sam Corteco semeringe u blokovima, nez jel ih mogu iskoristiti ili ne, isto imaju 450km i izgledaju neoštećeno, još je mast u usnama.... Aaaa recimo, da li je sigurna kombinacija neki kit od 70ccm sa novom OEM Pia radilicom? Onaj uvlakač radilice što Dario koristi u klipu dok sastavlja Pia blokove, to Zovnkec radi, jel? Momci ako čitate, u ponedjeljak sam u ZG koji sat iza podne, pa ako ste voljni prodat jedan meni matorome, da ne zajebavam lokalne tokare koji samo cvile kako nemaju vremena (ako ne mogu uzet 300-400€ za po sata).... I ako imate klip koji je u boljem stanju, dajem keš na ruke odmah.... Da ne zatrpavam privatno ljude, evo tko ima što za prodat neka mi se javi na PM, pa se dogovorimo.... Eto, za sad sam najbliže opciji ostanka na 49,jer stvarno je fino išao do jeseni....

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12824 : 29 Lipanj, 2023, 23:01:30 »
Jbt, kad se sjetim kakve smo cilindre i klipove na Tomosima vozali, sa mješavinom od INA DELTA, i vozali se, možda čak i manje šarafali nego ja sad.... Štelanje karba na uho6, kakva boja svječice, svječka išla ona koja stane, BOSNA super, kaki broj!? I peglali smo.... Karike bile 18kn u lokalnom i jedinom dućanu s dijelovima, svaka 2 tjedna druge, brtve rezali iz brtvenog papira, kolike debljine, pitaj Boga, onoga kojeg smo mogli lapiti uji mehaničaru....

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12825 : 30 Lipanj, 2023, 02:32:02 »
0.1 mm zazor na karikama je odličan.
Ako je zazor i dalje toliki ili barem približno toliko nemaš potrebe ništa dirati.
Očitanja niske kompresije ne moraju biti točna, provjeri da ti manometar dobro očitava.
6 bara nije neka sreća ali s tim može raditi sigurno.
Imao sam prilike vidjeti motore koji voze normalno i sa skoro 1mm zazora na karikama.
Provjeri kreću li se obe karike slobodno u utorima na klipu, moraju biti onako labave.
Novi klip ne igra toliko ulogu kod kompresije, karike su ti najbitnije. Između klipa i cilindra može biti zračnosti dosta, a i dalje možeš imat dobar rad motora, nije to toliko osjetljivo.
Čim si osjetio neke vibracije znaš da nešto ne valja, nešto nije bilo u centru kad se svaki ležaj tako rasuo. Ako budeš montirao tu rabljenu OEM radilicu koju imaš svakako provjeri koliko je odstupanje i po potrebi centriraj.
Uvlakač radi Zvonkec, sigurno ima koji na lageru ali kod Piaggio blokova i OEM radilica možeš bez problema složiti sve toplo-hladno metodom bez da ti radilica zapne na pola dosjeda u ležaju i slično u slučaju da uvlakač ne nabaviš.
Semeringe promjeni, ne isplati se riskirati da ti nakon sklapanja krene falšat na semerinzima radi par eurića.
Tomosi su zakon i uvijek će biti, nisu toliko osjetljivi kao skuteri, daju se skrpat sa takoreći nikakvim dijelovima i opet će voziti...



Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12826 : 30 Lipanj, 2023, 10:13:23 »
Hvala ti. Od pon sam u okolici ZD 10ak dana, volio bih vas (množina) upoznat, iznimno cijenim savjete, znanje se mukotrpno stječe i rijetki ga žele džabe podijeliti. Za mene je to jedna od najvažnijih odlika čovjeka i takvim ljudima želim zahvaliti!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12827 : 30 Lipanj, 2023, 10:19:37 »
Bilo je več slučajeva da se ta radilica zasipa, Matiji se na DNA bio razletio donji igličasti, tako da sad definitivno treba izbjegavati tu radilicu.
Postoji ona sa plastikama, MF30.140002 i ta se pokazala kao jako dobra radilica. Svoju sam na raznim setupima vozio i stvarno s njom nikad problema nije bilo.
Semeringe bi ja osobno koristio ponovno. Lezajevi su ti svi dobili jer su se nagutali špene iz mašine, a vidim da si ti to i dobro išcekičao kad si vadio radilicu.

Termogrupu bi ja eventualno pohonao i vozio dalje ako veliš da nema nekih tragova.

Imaš sad na attacku na akciji serijsku radilicu, uzmi si nju i za 50cc ili neki base kit ti je to dovoljno.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12828 : 30 Lipanj, 2023, 10:28:43 »
Pa lupao sam da, uz malo grijanja i špananja blokova, jer čuo sam ležajeve, a vidio klipnjaču, tako da mi nije bilo niti malo žao! Gledao sam i ja OEM na SA! nisam gledao jel još stoji poštarina 15€ do 115€ narudžbe?

Offline Dwayne

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 50,SKR 150 2T
  • MojSpuh: Giannelli Reverse
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12829 : 01 Srpanj, 2023, 22:43:52 »
Baš čitam gore postove o radilicama i tražim po forumu i ne znam što uzet.

Iman MHR replicu 70cc kit a dvoumin se oko radilice, neko kaže može na orginalnu a neko stavi TP Competition onda san sad vidia da dario kaze da je mf30.140002 dobra itd itd..

Setup bi bija gianelli reverse i 17.5 karb. Nebi nešto previše cilja na snagu rađe bi da je dugotrajan i pouzdan ako može ko pomoć bia bi zahvalan.
« Zadnja izmjena: 01 Srpanj, 2023, 22:45:32 Dwayne »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12830 : 02 Srpanj, 2023, 12:58:25 »
Ja sa Doplerovom radilicom nemam nikakvi problem
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12831 : 02 Srpanj, 2023, 18:09:39 »
I meni jasilka dobro sluzila.
Svakako treba izdvojit cifru
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12832 : 02 Srpanj, 2023, 19:15:53 »
ja sam odvozio 4 godine na doppler endurance i drevo 70... sad se skoro ne vozim, al nije ni trune lufta dobila...

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12833 : 05 Srpanj, 2023, 10:26:11 »
Mislim da sam se odlučio, biranjem između orginal radilice+meteor klip 40,0mm i Dr evolution 70ccm + Stage6 pro repica.... Ipak sam nagrebao za ovo drugo.... Trenutno imam doma OEM Pia rolice, nisam mjerio masu, imam i 2 paketa Jasil 6,0g i 5,5g. Hoće li to sad bit preteško, da uzmem neke druge sad. Za sad će ostat SC46 (cat out), možda neki drugi dođe s vremenom....

Edit: I od prilike s kojom glavnom diznom krenut, pa prema dolje štelat? Trebam li staviti veći broj za ler diznu, 30 ili 32 je sad, daleko sam od skutera.
« Zadnja izmjena: 05 Srpanj, 2023, 11:42:30 jony b. »

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12834 : 05 Srpanj, 2023, 12:53:14 »
Los izbor auspuha (s6). Zasto izmisljati toplu vodu, idi na provjereno, LV tt, zx, zx-r i sl.
Ler diznu ne diraj. Glavna dizna 80 pa ces se spustiti kroz štelu.
Rolice ces vidjeti kad isprobas...

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12835 : 05 Srpanj, 2023, 16:09:09 »
Ne ne, za auspuh nemam para sad nikako.... Tako da ovo ljeto će OEM Pia SC46 sa izvađenim katalizatorom morat gurat.... Eventualno ako uleti nešto rabljeno a dobro i jeftino.... Valjda će s tim spuhom iči bolje nego OEM 50....

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12836 : 05 Srpanj, 2023, 17:02:57 »
Upravo mi je u dvorištu novi Runner di sam radio generalku DR.evo i Stage 6 radilica sa leo zx dugim i multić. Karb je trenutno na lulici od šprice 19.5mm i dizna je 82, ali je tamna svječica pa bude išla 80 dizna. Rolice su 7.2 u multiću sa ljubičastim federom i vrti 9000rpm, kad smanjim diznu ocekujem i da ce malo više vrtiti.

Setup inače dost mlak, taj dugi leovince mu ne paše nikak. Sreća kaj je vlasnik naručio C10, pa cemo to ufaziti gore kad stigne.







Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12837 : 05 Srpanj, 2023, 18:19:20 »
https://www.scooter-attack.com/en/scooter/exhaust/exhausts-oem-style/

Na ovo navedeno, kit i radilicu, ajde, možda bi nagrebao cca 100€ za neki spuh koji mogu upisati u prometnu, tipa ovih gore sa linka. Piše da svi idu na Apriliu, kao da sam negdje čitao da ima neke razlike u grani za SR naspram NRG i Runnera, drugačija rama, ovo-ono....

Tiši su sigurno, što mi odgovara, ima li što momenta više u njima na DR Evo 70?

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12838 : 05 Srpanj, 2023, 19:47:11 »
Ovaj motoforce nemoj uzimat jer nema homologaciju, dreči, trazi visoke okretaje i nema niš momenta.

Slagao sam jednog Powera(AC) sa Drevom i ovim Sito auspuhom i iznenadio se kako ide, radi i ne buči, tako da preporuka za njega.

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12839 : 05 Srpanj, 2023, 20:49:27 »
Fala!