Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Blic pitanja  (Posjeta: 1782240 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12340 : 15 Travanj, 2022, 13:53:00 »
Pozdrav ekipa.
Koju to točno Android apk za mjerenje brzine koristite (vidim na forumu da dosta članova koristi istu), ne mogu pronači niti jednu s takvim sučeljem. Probao sam mnoge i ne sviđaju mi se. Baš bi tu, pa ako nije problem da netko zakači ili mi na PM pošalje. LP
Vj. misliš na Ulysse speedometer?

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12341 : 15 Travanj, 2022, 13:58:32 »
Pozdrav ekipa.
Koju to točno Android apk za mjerenje brzine koristite (vidim na forumu da dosta članova koristi istu), ne mogu pronači niti jednu s takvim sučeljem. Probao sam mnoge i ne sviđaju mi se. Baš bi tu, pa ako nije problem da netko zakači ili mi na PM pošalje. LP

Obična sa reklamama: https://play.google.com/store/apps/details?id=luo.speedometergps

Pro verzija bez reklama i radi vrhunski: https://play.google.com/store/apps/details?id=luo.speedometergpspro
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12342 : 16 Travanj, 2022, 02:41:28 »
Fala. Budem isprobao, pa ostavim koji mi se više dopadne.

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12343 : 16 Travanj, 2022, 18:54:39 »
E jesam jebene sreće.
SR 50 Piaggio mašina karb, došao pogledat tekmu 2 sela dalje, krenem doma upalim, ostane "ključ" na displayu, hoću krenut krepa. Alnaser više ne reagira uopće, nema ni klika, iskru ne baca ma kurblu, svjećica mokra, goriva ima, kontakt radi, žmigavci, štop, truba rade.... Osigurači plavi i zeleni ispravni.... Jel moguće da je kratki spoj u blokadi? Mislim da bi alnasovao bar. Što bi moglo bit od struje. Napominjem još jednom da je ostao "ključ" na tabli (nez jel možda "ključ" stoji zato jer je okrenuo 28000km taman, možda vrijeme za servis po km?) . Bobina, paljenje, regler, bravica ili neki kratki spoj negdje? Čekam sina da posudi nekog dostavnjaka i dođe po mene. Ugl sranje. Iza ponedjeljka tek mogu rastavljati, blagdani su, pa ako netko ima neki prijedlog od kuda krenut.... Bio bih zahvalan!
« Zadnja izmjena: 16 Travanj, 2022, 18:56:19 jony b. »

Offline Vodena Pumpa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio fly 50 2t
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12344 : 23 Travanj, 2022, 12:03:14 »
Kad se mijenja semering na radilici, jel se treba skidati komplet motor dolje i rastaviti ga ili se može samo maknuti magnet i variomat.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12345 : 23 Travanj, 2022, 12:23:48 »
Samo magnet i variomat
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12346 : 23 Travanj, 2022, 12:25:35 »
Kad se mijenja semering na radilici, jel se treba skidati komplet motor dolje i rastaviti ga ili se može samo maknuti magnet i variomat.






Evo ako je samo semering u igri, baš nekidan mijenjao na AC 50 cc 2T piaggio na strani variomata.. samo zabiješ ravnu kacavidu i okreneš
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Vodena Pumpa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio fly 50 2t
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12347 : 23 Travanj, 2022, 12:39:11 »
Hvala. Razlog pitanja je što jedni kažu da treba skidati sve dolje da se zamjeni, a jedni govore da se može bez skidanja motora. Ovi što mi kažu da treba sve ići dolje je izgleda razlog da se uzme više novca od vlasnika skutera.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12348 : 23 Travanj, 2022, 15:38:02 »
Sve se ovako napravi,samo obrati paznju na dubinu upucavanja semeringa.Do variomata ide ravno s blokom,a do magneta 11.5mm.Pricam za Piaggio 50 masine.Mozes ih kljucem za svjecice upucat,on ti lijepo pase.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Vodena Pumpa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio fly 50 2t
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12349 : 23 Travanj, 2022, 18:49:54 »
Sve se ovako napravi,samo obrati paznju na dubinu upucavanja semeringa.Do variomata ide ravno s blokom,a do magneta 11.5mm.Pricam za Piaggio 50 masine.Mozes ih kljucem za svjecice upucat,on ti lijepo pase.

Zanima me koji je promjer semeringa kad ih budem kupovao. Skuter je Piaggio fly 50 2t 2011 godište.

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1080
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12350 : 23 Travanj, 2022, 19:39:01 »
Zar nebi trebali pisati na svakom....

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12351 : 26 Travanj, 2022, 21:09:28 »
Lamela i remen za Gilleru Runner 2002, koji kupiti, dimenzije, da ne tražim po postovima ?
Nije moj skuter, od kolege, ja sam vjeran Apriliji.  :)

Offline bh_rider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50R
  • Moja Kaciga: MT Helmets
  • MojSetup: Malossi
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12352 : 26 Travanj, 2022, 21:27:17 »
Da li je ko pravio homemade distancer amortizera za piaggio masinu, trebaju mi samo dimenzije??  :toothy9: :toothy9:
Jedina stvar za kojom se okrenem je zvuk motora

Offline SX

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 357
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio X8
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12353 : 28 Travanj, 2022, 20:28:19 »
Pozdrav,
molio bih pomoc.

Nexus 250. Volan u desno mogu okrenuti na malo vise od pola okreta prema desno dok na lijevoj strani kad se ide ima više hoda i udara cak u vizir. U voznji ne osjećam ništa spec.

Video

 https://files.fm/u/ns8at2ded

Isto tako volan mogu ispraviti i korigirati tako da stisnem prednje kolo nogama i volan se relativno lako ispravi. Trebalo mi je to nakon na jednog pada na mjestu gdje vise nije bio centriran.

Uglavnom molio bih pomoc jer nemam nikakvog iskustva s ovim i  naravno zbog sigurnosti koliko ovo može bit opasno?
Hvala.
« Zadnja izmjena: 28 Travanj, 2022, 20:37:32 SX »

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12354 : 29 Travanj, 2022, 04:00:18 »
Pod hitno raskopaj plastike i stegni guvernal na stupu volana. Imao sam takvu situaciju gdje se umalo nisam prosuo po podu. Ostavio skut da mi se zagrije prije voznje (prije toga se skoro svaki dan vozio, noc prije ga parkirao u garazu, sve ok bilo) i sjedam, dajem gas, krenem s mjesta i skrecem ulijevo, rucke okrennute u stranu a on nastavlja pravo.. blagi šok na prvu al sam se brzo sabrao i sreća imao dovoljno mjesta pa polako usporio.  Zamisli da ti se to desi u voznji na vecoj brzini... zato ne vozi vise ni metra dok ne raskopas i ucvrstis to.
Sto se tice skretanja, jedino mi pada na pamet da je neko granicnik odstranio ali to ne treba da te dira, u voznji neces nikad toliko okrenuti rucke a u mjestu se mozes valjda kontrolisati.. mislim da nije vrijedno raskopavanja prednjeg kraja osim ako nemas visak slobodnog vremena.

Offline SX

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 357
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio X8
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12355 : 29 Travanj, 2022, 09:03:35 »
Hvala ti.

Taj guvernal je pretpostavljam neka vida/šaraf na vrhu(ispod plastika na volanu) koja spaja volan i vilice?
I ako netko ima možda sliku kako izgleda to, pretpostavljam da je gedor... Ne znam koliki je opseg posla pa da vidim dal da ga vodim nekom..

« Zadnja izmjena: 29 Travanj, 2022, 10:19:12 SX »

Offline Vodena Pumpa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio fly 50 2t
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12356 : 29 Travanj, 2022, 10:49:43 »
Hvala ti.

Taj guvernal je pretpostavljam neka vida/šaraf na vrhu(ispod plastika na volanu) koja spaja volan i vilice?
I ako netko ima možda sliku kako izgleda to, pretpostavljam da je gedor... Ne znam koliki je opseg posla pa da vidim dal da ga vodim nekom..

Ovo je volan od naxusa-

Ovo je za beverly--


Ovo je za nexus sa stranice za dijelove--[url=https://postimages.org/]


Vidi se da je sve isto. Evo film za beverly
Pogledaj cijeli snimak pa ćeš vidjeti kako spaja volan na vilicu.
« Zadnja izmjena: 29 Travanj, 2022, 12:30:33 Vodena Pumpa »

Offline SX

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 357
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio X8
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12357 : 29 Travanj, 2022, 12:12:35 »
Hvala, od koristi je.

Premda mi kao laiku nije jasno što treba stegnut, pretpostavljam ova s brojem 13 koju si zaokružio. Video pogledam.
« Zadnja izmjena: 29 Travanj, 2022, 12:36:44 SX »

Offline Vodena Pumpa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio fly 50 2t
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12358 : 29 Travanj, 2022, 12:40:41 »
Hvala, od koristi je.

Premda mi kao laiku nije jasno što treba stegnut, pretpostavljam ova s brojem 13 koju si zaokružio. Video pogledam.

Na slici što je zaokruženo 10,11 12,13 se spaja na vilicu, zaokruženo na slici

Ako budeš sam skidao plastiku trebaš doći do tog dijela gdje se upravljač ( volan ) spaja sa vilicom pa pogledaj taj vijak pod brojem 13 jel u njemu problem. Ali je bolje da voziš nekome tko zna sa tim da ne bi bilo ti skrećeš,a skuter ravno ode. Tražio sam po internetu za nexus kako se rastavlja,  ali samo sam našao za beverly. Trebalo bi to biti isto.
« Zadnja izmjena: 29 Travanj, 2022, 12:50:36 Vodena Pumpa »

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12359 : 29 Travanj, 2022, 13:47:05 »
E jesam jebene sreće.
SR 50 Piaggio mašina karb, došao pogledat tekmu 2 sela dalje, krenem doma upalim, ostane "ključ" na displayu, hoću krenut krepa. Alnaser više ne reagira uopće, nema ni klika, iskru ne baca ma kurblu, svjećica mokra, goriva ima, kontakt radi, žmigavci, štop, truba rade.... Osigurači plavi i zeleni ispravni.... Jel moguće da je kratki spoj u blokadi? Mislim da bi alnasovao bar. Što bi moglo bit od struje. Napominjem još jednom da je ostao "ključ" na tabli (nez jel možda "ključ" stoji zato jer je okrenuo 28000km taman, možda vrijeme za servis po km?) . Bobina, paljenje, regler, bravica ili neki kratki spoj negdje? Čekam sina da posudi nekog dostavnjaka i dođe po mene. Ugl sranje. Iza ponedjeljka tek mogu rastavljati, blagdani su, pa ako netko ima neki prijedlog od kuda krenut.... Bio bih zahvalan!

Samo da napomenem da mi prošli dvokotač nije imao "kill switch", dalje ćete sami predpostavit 🥴

Nego, pati me i dalje situacija sa startom. Dariov savjet je 4-5 dana "radio" i sad po starom.
Znači spuh sc47 (izvađen katalizator), Dellorto 17,5 glavna dizna 60, igla A21 2 zub odozgo, ručni čok, oba vijka na 1,5 kruga, remen orginal, cca 300km, novi klizači i jasil 5,7g rolice, Pollini crne opruge kvačila, orginal nova centralna opruga, Pollini plavo-sivi novi filter zraka opran u mješavini, limić na karbu, orginal termogrupa, svjećica super boje, sad sam novu stavio pa trenutno još nije uhvatila boju.
Nebitno, bio hladan ili topao ili vrel, kad se upali, radio u leru 2sec ili 2h, prvi start po meni odličan, nabire bez rupe u ubrzanju, ponekad i drugi start sve dalje nije dobro, stanem na semaforu ili u raskrižju, jedva nabire na oko 5-6tis o/min, i onda poludi oko 40kmh ispuca na 8800 i zakuca kazaljku na 80kmh (dalje ne ide na SRu), zavrti ga na ravnici do 9200 po KOSO rpm. Probat s tvrđim oprugama kvačila, tvrđom centralnom, lakšim rolicama....? Na terenu sam sad, pa kad dođem doma za 10ak dana, snimim video ubrzanja, pa dam sinu da digne na svoj YT kanal i nakeljim tu nekako.