Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Blic pitanja  (Posjeta: 1805117 )

0 Članova i 10 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline SX

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 360
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio X8
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12280 : 09 Ožujak, 2022, 17:56:04 »
Ma samo me zanima jel u redu da je povise minimuma. Cilja sam da je sta vise na Max ali sam pretjera hbg.

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2841
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12281 : 09 Ožujak, 2022, 18:01:22 »
i da je malo preko max mu nis ne bude

Offline SX

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 360
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio X8
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12282 : 09 Ožujak, 2022, 18:14:19 »
Onda u redu, hvala

Offline SX

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 360
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio X8
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12283 : 12 Ožujak, 2022, 22:09:33 »
i da je malo preko max mu nis ne bude

Evo provjeravam na centralnoj nogari 10 min stoji nakon vožnje i bude na Max. Ali nakon dužeg stajanja kad se skroz ohladi (isto centralna nogara na ravnom) bude iznad Max. Danas se izgasio u voznji i upalio bez problema pa sam odlučio jos jednom provjerite ali ne nakon 10 min nego par sati stajanja i bilo je osjetno iznad Max. Sad sam izvadio 30 ml. Da je kakva steta od viska ulja dal' bi se do sad manifestiralo? Prosao sam nekih 25 km?
« Zadnja izmjena: 12 Ožujak, 2022, 22:37:30 SX »

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2841
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12284 : 13 Ožujak, 2022, 08:01:20 »
izletiti ce ti klip van

Offline SX

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 360
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio X8
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12285 : 13 Ožujak, 2022, 09:53:57 »
Kaže se da nema glupih pitanja, za odgovore to nije slučaj :)

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12286 : 13 Ožujak, 2022, 10:57:48 »
daj slikaj svjecicu i daj sliku...

normalo da sto duze skuter stoji da raste ulje jer se cjedi od svuda u karter... nije normalno da je preko max... jel ima miris na benzin?
jel ti se povecala potrosnja benzina?

Offline SX

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 360
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio X8
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12287 : 13 Ožujak, 2022, 11:11:26 »
Aha jel onda mjerodavno ono kad izmjerim nakon 10 min stajanja na centralnoj nogari ili ovo kad stoji duže dva tri sata...? To mi nije jasno.
Nema mirisa benzina, samo se jednom izgasio ( nizbrdica bez gasa)  i dalje upalio normalno

Hvala

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12288 : 13 Ožujak, 2022, 11:35:54 »
A ne znam kaj veli manual, al opet nije isto 10 min na 5 stupnjeva i 10 min na 30 stupnjeva... tebi je realna razina ulja u masini ta koja je kad se maksimalno ocjedi...

slikaj svecku

nebi se smio sam ugasit, jel pricamo o 250 IE?

Offline SX

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 360
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio X8
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12289 : 13 Ožujak, 2022, 11:41:46 »
Da 250 ie. Da i meni je logično da je to realna slika. Slikat cu danas i nastojat pogledat filter zraka.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12290 : 13 Ožujak, 2022, 12:09:03 »
filter promjenit/oprat, klapnu skinut oprat dobro, brake cleaner, karb cleaner, kaj vec imas, ispuhat kompresorom bi bilo super.. mozda je svecka i za zamjenu

Offline SX

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 360
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio X8
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12291 : 13 Ožujak, 2022, 17:57:44 »
Pozdrav filter zraka je kao kad sam ga prije 3 mj gledao. Dakle filter nije nauljen i sl.
Svjećicu sam uslikao :

https://ibb.co/WHgqD5w

https://ibb.co/Ltwtn50

Kad budem imao vise vremena možda bi bilo dobro ocisit kuciste filtera zraka malo je masno, nista strasno..
Samo da napomenem akumulator je 11ah a po manualu ide 14ah možda se zbog tog tad ugasio (Nexus 250 ie.) Svjećica je nova , presla je 500 km. U međuvremenu sam vozio 25 kn raznolike voznje i nije bilo nikakvih poteškoća.
« Zadnja izmjena: 13 Ožujak, 2022, 18:00:29 SX »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12292 : 13 Ožujak, 2022, 19:15:25 »


Ma filter zraka samo da nije postopan, prljav, to sta nije nauljen nema veze, nema veze ni da je tipa malossi nutra...

Svecka mi cak ok izgleda, nek neko sa vise iskustva na 4t kaze, mene samo zanimalo da nije skroz crna... to bi znacilo da je prebogat...

Mozes ocistit kuciste, al nije sigurno uzrok..

Manje Ah je samo manji kapacitet akumulatora da obavlja posao pod opterecenjem, ako je ispravan radit ce i sa 11.. ti mozes mjeriti kolko v ima kad je skuter ugasen, kad je na leru i kad je u okretajima, upaljen bi trebao imati od nekih 13 pa do 14 i nes sitno...

Ostaje ti onda oprat klapnu, to moze dosta utjecat na rad, i pogotovo na ler... prekontrolirat jackove od zica da nije kakav kontakt jos

kakvo je crijevo za odusak uljanih para ? to je ono koje ide sa poklopca glave na filter zraka

Offline SX

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 360
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio X8
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12293 : 13 Ožujak, 2022, 19:33:03 »
Ma najlakše mi je onda primit filter zraka. Ovaj je već malo ispuca na rubovima, samo sam gleda dal ima ulja zbog ovoga prilikom provjere.
Nexus ima na ekranu punjenje baterije to je u redu.
S klapnom nemam nikakvog iskustva a to crijevo trebam locirati, nisam pogleda.
Sta se akumulatora tice malo duze vergla (2 sekunde) pa se mislim stavit 14 ah kako je propisano. Ne radi samo mjerac okretaja ostalo sve u redu, potrošnju nisam mjerio, u mene je pola god.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12294 : 13 Ožujak, 2022, 20:21:43 »
to sto duze vergla isto moze bit do prljave klapne, jer ga ler zeza...

evo ti video otprilike da vidis kak se skida...


Offline SX

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 360
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio X8
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12295 : 13 Ožujak, 2022, 21:13:06 »
Aha, sta se tice voznje sve ok. Dobar odaziv i brzina.
Bacim oko na klapnu pa ako nije komplicirano mogu sam probat

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12296 : 13 Ožujak, 2022, 21:38:04 »
Pozdrav ekipa.
Aprilia SR50, Piaggio HI-PER2 mašina, orginal cilindar, stavio sam novi orginal remen, ostavio rolice koje su bile (34g 6kom, što daje 5,66g po kom, izlizale se oznake, smeđe su, alo išta znači) jer pravilno su okrugle i 19,04mm imaju, imam i nove od 5,5g i 6,0g. Očistio sam variomat, stavio nove klizače, novi orginal remen vodene. Koliko sam vidio na polutkama je crni centralni, predpostavljam orginal, polutke lako klize. Rastavio i očistio u potpunosti Del 17,5mm, ima limić na ulazu, vratio ga. Glavna dizna je 60, ler dizna je 32, igla A22 je na 2. utoru odozgo (bila na 1.). Prilikom rastavljanja i odvrtanja šarafa za smjesu sin me zapričao nešto i zaboravio sam koliko je bio zavrnut! Čok grije onaj mali klipić izlazi iz mesinga van cca 5mm. Opran filter u mješavini i još lagano pošprican WDom iz daljine i razmazano po njem. Šaraf smjese sam odvrnuo krug i po, isto tako i ler šaraf. Auspuh je PG8723005 rezan i odstranjeni katalizator i crijevo za zrak (tako je bilo kad sam kupio skut). Karb sam rastavio i čistio jer je bilo prljavštine i koja kapljica vode. Nije postojao mali filter goriva prije karba, sad sam ga ugradio. Ustima povukao vakum crijevo, napunio karb i filter. Upalio za 3-4 sec verglanja, prvo sam ulio pola litre mješavine dok pumpa ulja ne izgura ulje kroz pipu u karb. Krajnja lagano zakuca kazaljku u 80 (dalje ne ide), ali ubrzava još, nisam pratio po GPS ( prije je bio 85km/h GPS-a, jednom 88km/h).
Problem:
-Kad ga upalim hladnog ubrzava odmah super, slijedeće stajanje i ubrzavanje jako loše, kao da ne prima gas u 1/3 okretaja ako ga full odvrnem, ako lagano dajem kao da bolje uzima, ali nije to to, kao da nema snage. Kad dođe do 2/3 okretaja poleti. To se počelo događati još jesenas prije ovog servisiranja. Gledam da čok ima mogućnost štelanja na samom plastičnom tijelu onim navojem. Ja sam ga do kraja zašarafio. Ler je ok, kad se ugrije padne iz okretaja u 2-3 sec na ler okretaje (nemam taho pa nez koliko su, ali planiram KOSO uzet s Alija). Čitajući ovdje o štelanjima dotičnog karba i postavkama prijenosa, stvorio sam si neku sliku i tako sam radio. No pati me ovo kretanje iz mjesta, smetam na semaforu, u brdo jedva kreće. A prošlo ljeto bilo sve super, počelo mi se negdje krajem rujna to događati.
ima li tko ideju, odakle da počnem, da se igram sa šarafićem smjese, pročitah ovdje da je taj šaraf za niže okretaje, da vratim iglu gdje je bila, da čupam limić, mijenjam rolice, čekam da remen sjedne?! Aj pomozite starcu....
E da, i rashladna je nova na - 36°C, kočiona i pločice ljetos mijenjao. Molasice ko ljepilo (jedan put me iznenadile, na Lidlovoj zebri, malo vlažnoj, ali noga je bila tu).

P.S. Rega vrijedi do 30.03., čekam Corectorovu blokadu pa da je uštimam za regu, no trebao bi ovaj problem gore riješiti prije.
« Zadnja izmjena: 13 Ožujak, 2022, 21:48:34 jony b. »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12297 : 14 Ožujak, 2022, 05:49:15 »
Slikaj taj auspuh koji je gore,a bilo bi dobro da snimis sta se to tocno desava u startu?

Desava li se da se zakotura iz preniskih okretaja pa za 2-3 s drzanjs punog gasa uđe u okretaje?
Ako je to trebas uzeti nove malko tvrđe opruge kvacila.Obicno to budu najmekse iz bilo kojeg sport seta malossi/polini/leovince.Uglavnom svi preferiraju malossi crne.

Cok u hladnom stanju od tijela do vrha iglice treba biti 18-19mm i izaci kroz 1min do min 21.5mm.

Sto se serafa smjese tice ako ima malu zadrsku sa okretajima kad stanes pritvaraj ga po 5min dok ti na toplu masinu ne spusti odmah na ler.Fali ti 5-10 min otprilike.

Poziciju igle mozes ostaviti ako nemas trokiranje na malom gasu,a sudeci po piziciji serafa smjese nemas.
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak, 2022, 05:54:53 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12298 : 14 Ožujak, 2022, 07:30:39 »
Fotkam auspuh danas. A kako da stavim video, to nisam nikad?

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #12299 : 14 Ožujak, 2022, 19:47:41 »
aploudaj na jutub i stavi link ovdje
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"