Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Najbolji dijelovi za Piaggio masine (provjereno,iz iskustva)  (Posjeta: 5847 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Scooterist_#1

• Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: DiesiS
  • MojSpuh: ZX
Pozz ljudovi!!! Evo samo bih se osvrnuo (iz vlastitog loseg iskustva i iskustva drugih ljudi na dijelove koje bi bilo fkt najbolje staviti prilikom remonta kompletne Piaggio masine...

Znaci ovako ako se radi opet serijala da traje i daje:

-cilindar obavezni serijski uzeti ako je za zamjenu bolje i polovni original neg zamjenski
-klip original s original karikama Piaggio (NIKAKO RMS jer 8 od 10 njihovih klipova opce nema iste tolerancije i kad se motor zagrije zna se gasiti)
-iglicasti lezaj na klipnjaci serijski ili malossi ( nikako Koyo)
- vodena pumpa- moze se kupiti slobodno RMS- ov set i iz njega uzeti osovinu, zegere nove (nikako stare vracati!!!), lezaje (dobri su) i onu sajbicu... semering kupiti plavi Corteco s duplom usnom i ostaviti serijski Piaggio impeler (RMS ne stavljati jer se izvitoperi kod visokih temp
-prirubnicu kupiti RMS-ovu jer je cijela od gume i ima bolji kut i nagib te manji je fi od serijske original Piaggio one s metalnim kucistem (motor fkt bolje radi i dise s rms-ovom
-lezaje na radilici uzeti iskljucivo Koyo Japan s 10 kuglica nikako sa 8 i semeringe Corteco ( nikakve NTN Taiwan ili SKF Bugare, ni KOK semeringe, moze i NTN Japan samo je tesko dobavljiv

Eto to je najbitnije od vitalnih stvari...
I ne pricam gluposti samo dajem korisne savjete koji, nadam se, budu pomogli nekome!!! :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 22 Svibanj, 2015, 20:49:19 steeef »

Offline Corector

• Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • Dr. PUREJET
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Samo Purejet
  • MojSetup: Vječni setup
  • MojSpuh: Duga grana ZX Purejet
Odg: Najbolji dijelovi za Piaggio masine (provjereno,iz iskustva)
« Odgovori #1 : 22 Lipanj, 2015, 13:34:44 »
Ako vam skuter dugo stoji i nece upaliti, ili jednostavno zelite ubrzati proces da upali. Ovisno o skuteru i podesenosti karburatora ucinite sljedece:

Stavite prste preko rupe gdje usisava zrak u kuciste filtera zraka, ili stavite neku krpu, bitno je da se smanji protocnost za barem 50%. U prvih par sekundi bez gasa, a kasnije lagano trazite na malom gasu da se motor javi.
Cim se motor javi, potrebno je sve vise zraka, i onda s osjecajem treba zatvarati/otvarati dovod zraka, a tek nakon nekoliko sekundi stabilnog rada mu ne treba pomoc iz vana.

Primjer, skuter je stajao tri mjeseca i nece upaliti, nakon minute bezuspjesnih pokusaja nista.
Stavim 2 prsta preko rupe na airboxu i skuter upalim unutar 10 sekundi.
Purejet - Ditech - TSDI

Offline JosipMarijanovic

• Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
« Odgovori #2 : 22 Lipanj, 2015, 13:40:19 »
Ako vam skuter dugo stoji i nece upaliti, ili jednostavno zelite ubrzati proces da upali. Ovisno o skuteru i podesenosti karburatora ucinite sljedece:

Stavite prste preko rupe gdje usisava zrak u kuciste filtera zraka, ili stavite neku krpu, bitno je da se smanji protocnost za barem 50%. U prvih par sekundi bez gasa, a kasnije lagano trazite na malom gasu da se motor javi.
Cim se motor javi, potrebno je sve vise zraka, i onda s osjecajem treba zatvarati/otvarati dovod zraka, a tek nakon nekoliko sekundi stabilnog rada mu ne treba pomoc iz vana.

Primjer, skuter je stajao tri mjeseca i nece upaliti, nakon minute bezuspjesnih pokusaja nista.
Stavim 2 prsta preko rupe na airboxu i skuter upalim unutar 10 sekundi.
Corrector zeli reci da je bitna tehnika, velicina i iskustvo.

Offline Corector

• Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • Dr. PUREJET
  • Moj Skuter: Samo Purejet
  • MojSetup: Vječni setup
  • MojSpuh: Duga grana ZX Purejet
« Odgovori #3 : 22 Lipanj, 2015, 13:44:36 »
Najbolji nacin za upaliti ispravan skuter kada dugo stoji, npr. na moru, i ako se slabo koristi.

*provjereno iz iskustva
Purejet - Ditech - TSDI

Offline Aprilia97

• OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Illegal :)*
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zlobin-RI
  • Moj Skuter: Runner
  • Moja Kaciga: HJC,Airoh,Uvex
« Odgovori #4 : 23 Lipanj, 2015, 11:48:53 »
Da nadodam,na RMS pakiranju od vodene pumpe,onaj semering je loše napravljen,ja i frend smo imali problem s njim tako da bi se brzo pumpa raspadala,uglavnom nakon 2-3 pokopane pumpe našli smo riješenje problema!
Onaj semering skratite sa strane di je rupa 3-4 mm,ili jednostavno za pola i problem riješen,pumpa mi već drži 4 mjeseca a motor je u pogonu svaki dan i to skracivanje nam je skratilo muke...

Uglavnom RMS izbjegavati i zamjenske dijelove,original su skuplji ali opravdano skuplji :icon_thumright:

Offline Tomi_ZG

• maxi forumaš
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
« Odgovori #5 : 23 Lipanj, 2015, 11:59:41 »
Ko treba ntn japan lagere za pia 50 ima trenutno u lager komercu na jankomiru za 160kn dva komada,dobra cijena ak se uzme u obzir da je do nedavno jedan komad koštao cca 180kn,ja sam si uzeo set da nebi ponestalo

Offline Tomi_ZG

• maxi forumaš
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
« Odgovori #6 : 26 Ožujak, 2016, 19:07:28 »
Da malo nadodam,nisam zadovoljan sa Gates mikroremenom za piaggio iz kreše,radi se o renomiranom proizvođaču remenja za aute al tu očito fušare,dotični se nakon par hiljada rasteže ko gumica,cijeli je mlohav i nikakav,mislim da sam ga još malo nastavio vozit da bi puknuo,dok za usporedbu imam doma piaggiov s 20 hiljada na grbači i krut je ko nov,rastegnut minimalno

Do sada sam stavljao samo original,reko da probam ovog al više ne,cijenom je duplo jeftiniji

Offline tinizg01

• Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Years
  • Moj Skuter: Piaggio nrg power
  • Moja Kaciga: Nolan prastari
  • MojSetup: pol mm veci klip navodno,mallosi multivar
  • MojSpuh: pise titanium ??
« Odgovori #7 : 23 Veljača, 2017, 07:09:59 »
Lijepo napisano i jako korisno, samo jedno pitanje. Gdje se  kod nas mogu kupiti original piaggio dijelovi?

Online dario007

• moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio nrg mc3
  • Moja Kaciga: Črna
  • MojSetup: S6 racing mk2,phbg 21,Yasuni vario...
  • MojSpuh: Top performance Nardo
« Odgovori #8 : 22 Ožujak, 2017, 14:52:47 »
Global plus,skuterdijelovi...s njima imam iskustva pa eto preporuka za njih.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!