Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kineske gume - najbolji izbor...!!  (Posjeta: 17583 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
Kineske gume - najbolji izbor...!!
« : 10 Srpanj, 2008, 15:41:20 »
Evo za potrebe portala 4T skuteri napravio malo istraživanje..Znate da vozim Agility-ja 50 s gumama Cheng Shin
Googlao malo:  - Evo činjenica:

1.Cheng Shin je veliki Taiwanski proizvođač guma, - 12.  na svijetu, osnovana 1967.
-vidi:
http://www.cst.com.tw/
2. njihov brand Maxxis za US i ostala tržišta spada među najkvalitetnije, ako nije i najkvalitetniji brand guma za dvokotače...http://www.maxxis.com/
Dokaz..?
vidi: - koje gume su na motociklima velike četvorke ( Honda, Suzuki, Kawasaki, Yamaha )
      -  vidi koje gume su serijski montirane na maxsi- Apriliama ( Atlantic i dr. )
      - vidi http://www.maxxis.com/about_maxxis/docs/maxxis_profile.pdf

Normalno, s naslovom malo provociram, ali razmislite...ionako živimo u svijetu laži, predrasuda i privida, s lažnim i poremećenim vrijednostima...a pogotovo kod nas - kriminalci ugledni građani i dužnosnici , ubojice i bolesnici - nedužni i žrtve, poremećeni - diskriminirani....talijanski skuteri neprikosnoveno bolji u svemu od kineskih...i.t.d.

         www.4Tskuteri.com

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #1 : 10 Srpanj, 2008, 15:45:44 »
Pa ja na skutu imam maxxis gume i na njima piše MADE IN TAIWAN,a mislim da sam vidio Maxxis gume i na nekim biciklima :icon_scratch:
« Zadnja izmjena: 10 Srpanj, 2008, 15:47:46 Bokygs »

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #2 : 10 Srpanj, 2008, 15:47:51 »
Pa ja na skutu ima maxxis gume i na njima piše MADE IN TAIWAN,a mislim da sam vidio Maxxis gume i na nekim biciklima :icon_scratch:
istina ja sam imao maxxis na cpi-u i dobro su drzale nikad problema s njima
dok na ovim savinim mi nekad zna malo zaplesat zadnji kraj
a i na biciklu imam maxxis  :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline metalac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Pimp My Pickup
  • Mjesto: ?akovec
  • Moj Skuter: Gilera Runner
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #3 : 10 Srpanj, 2008, 15:50:31 »
ja još nakon 6 godina imam prvu maxxis gumu na gileri i nikaj joj ne fali  :drunken_smilie:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #4 : 10 Srpanj, 2008, 16:21:13 »
Otkako sam kupio Metzeler, vise me ne zanima niti jedna guma. Iako nisam obracao paznju o maxxis gumama  :dontknow:
« Zadnja izmjena: 10 Srpanj, 2008, 16:24:34 SlowRider »

Offline baotian500

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 387
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb(rakov potok)
  • Moj Skuter: piaggio free
  • MojSetup: serijala...
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #5 : 10 Srpanj, 2008, 16:23:04 »
eo susjed ima motocross klup,mozda ste culi mck(TRP) marovic,i jedine gume na kojima voze su maxis,predobre su gume
malossi fly clutch,zuti federi,zuti centralni,
polini 8.4g role

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #6 : 10 Srpanj, 2008, 16:31:51 »
Otkako sam kupio Metzeler, vise me ne zanima niti jedna guma. Iako nisam obracao paznju o maxxis gumama  :dontknow:
to mogu potvrditi! ovdje po selu ima svačega na cesti ali ove moje metzelerke drže da je to milina! slow; hvala za preporuku tih guma!
pko 550 kuna za obadvije gume nije puno, kad vidiš kako ljepo rade svoj posao!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #7 : 10 Srpanj, 2008, 16:32:41 »
Otkako sam kupio Metzeler, vise me ne zanima niti jedna guma. Iako nisam obracao paznju o maxxis gumama  :dontknow:
to mogu potvrditi! ovdje po selu ima svačega na cesti ali ove moje metzelerke drže da je to milina! slow; hvala za preporuku tih guma!
pko 550 kuna za obadvije gume nije puno, kad vidiš kako ljepo rade svoj posao!

Ti si imao maxxis gume na serijskoj luni, pa nam mozes reci iz prve ruke kakve su to gume  :dontknow:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #8 : 10 Srpanj, 2008, 16:36:18 »
ni najmanje zadovoljan! proklizavanje, plesanje a nedaj bože zadnjom kočnicom zakočiti malo jače!
jedan plus imaju! na mokrome su jako dobre ali tek nakon 3000 kilometara jer se tek onda potrošila ona plastika!

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #9 : 10 Srpanj, 2008, 16:39:44 »
eo susjed ima motocross klup,mozda ste culi mck(TRP) marovic,i jedine gume na kojima voze su maxis,predobre su gume
možda su za cross dobre a možda i za druge klasse ali za skuter nevaljaju pišljiva boba

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #10 : 10 Srpanj, 2008, 16:42:51 »
evo kako ta guma izgleda nakon 13000 km na skuteru! skoro pa nov profil! to bi značilo definitivno pretvrda guma!

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #11 : 10 Srpanj, 2008, 16:58:00 »
...nema tu plastike - na gumi fino piše 100 % nylon

začudu neki tu činjenicu uzimaju znakom nekvalitete, ali jednom sam naišao na bridgestone site gdje su se isticale brojne prednosti guma koje nose znak - 100 % nylon

inače, ja sam zadovoljan svojim Cheng Shin gumama....drže dobro na mokrom, ( istina nakon nekog vremena ) ..još bolje na suhom...( s tim da osobno nemam previše iskustva s gumama )

Evo još jedne hrvatske diskusije gdje se vidi da ih mnogi hvale iz prakse,  a da se mnogi ravnaju po predrasudama:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,44182.0.html
         www.4Tskuteri.com

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #12 : 10 Srpanj, 2008, 17:03:41 »
meni su te gume pretvrde kako kaze robert...

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #13 : 10 Srpanj, 2008, 17:07:25 »
meni su te gume pretvrde kako kaze robert...

znaš li kako je ljep osjećaj kad možeš sigurno ući u zavoj? nema proklizavanja ili sličnoga! od sada mi na skuter dolaze samo ove metzelerke!
pa nek drže samo jednu sezonu isplati se!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #14 : 10 Srpanj, 2008, 18:35:52 »
Ja imam Maxxisove gume na scootu pod serijalom... I moram priznati da idu bez problema u pun nagib, sigurna, kontrolirana guma. Jako jako dobra na kiši. :notworthy:
Imao sam laganog bježanja guzice ali je to bilo uzrokovano bijelim crtama po cesti koje su kao što svi znamo izrazito skliske. Čak i tada nisam pao več malo proklizao i nastavio dalje.
Očigledno je proizvođač napravio veliki iskorak prema naprijed no da napomenem.. Ne suditi proizvođača po jednom modelu guma... Več kao cjelinu a oko toga nisam znalac kao ni 99% vas tu.

Moj glas je ZA MAXXIS gumu ali samo ovo kaj ja vozim. Točan model neznam... Pogledam pa dodam naveče ime modela.  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 10 Srpanj, 2008, 18:37:30 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #15 : 10 Srpanj, 2008, 18:45:00 »
Sad tek vidim ovaj topic....

Pa kaj kinezi znaju radit kvalitetno? Samo kineze, nis drugo.  ;D
Ja sam probao dosta guma za skutere, ali Metzeler je meni najbolje legao. Uz to, jeftina guma za popizdit. Evo, uskoro cu trebat prednju novu, a nije potrosena po sredini nego po rubovima. To govori o stilu voznje sa tim gumama i nikad nisam imao neugodnih proklizavanja osim namjernih - sa zadnjim kotacem, ali ko nebi prodrifto na par kruznih tokova u gradu kad se vec pruza prilika?  ;D

Btw, vec sam 2 seta Metzelerki kupio, a i ubuduce cu se drzati njih dokle god ih bude za kupit.

Offline exfreerider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Divlja po metropoli
  • Moj Skuter: ex.VXR 200, ex. Zip 125 4T LC RR sada Polo TDI RR
  • MojSetup: najja?i kit - konj za volanom
  • MojSpuh: Samo najglasniji
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #16 : 10 Srpanj, 2008, 19:16:44 »
Ajd ne hvali kinesko smeće samo zato jer ga imaš,vjeruj mi kad osjetiš bolje promijenit češ mišljenje
No drift no fun

Na ravnom se vide konji a po zavojima majmuni ja sam ipak ve?i majmun lol

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #17 : 10 Srpanj, 2008, 19:27:15 »
Jbt, pa kad malo bolje razmislim, neznam za koju bi kinesku stvar rekao da je kvalitetna  :icon_scratch:

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #18 : 10 Srpanj, 2008, 21:15:22 »
Citat:
Jbt, pa kad malo bolje razmislim, neznam za koju bi kinesku stvar rekao da je kvalitetna 

Kineski trgovinski bruto balans...??
         www.4Tskuteri.com

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Kineske gume - najbolji izbor...!!
« Odgovori #19 : 10 Srpanj, 2008, 21:18:44 »
po kisi nikako ne volim imati te gume

cst , maxxis , itd..


jedan sam od onih koji kad su gume u pitanju prihvacam jediono i iskljucivo najbolje..

sto se tice guma na serijskim skuterima , takodjer sam primjetio da su jedva zadovoljavajuce gledano po mojim kriterijima za dobre gume  :redface:

pametniji znaju da prica s gumama ne pocinje samo s imenom branda, vec je bitno uzeti mnoge faktore , nacini i uvjeti koristenja te podloga ..

o nacinima voznje i uvjetima tipa kisno ili suncano , ljudi vec dosta znaju..  ono sto bih naglasio posto dosta kilometara imam na raznim asfaltima u raznim gradovima, bitna je i podloga, jer postoje uistinu razliciti asfalti ...

eto pa razmislite
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!