Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 300 ie - must have  (Posjeta: 2806 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
300 ie - must have
« : 22 Travanj, 2013, 16:50:52 »
tražih i ne nađoh pa ako može malo pomoći, naime brzine i snage nikad dosta pa dali ima nešto oko čega se svi slažu da da poboljšava perfomanse?
na vxr-u sam bio stavio top, filter zraka i druge rolice i nisam dobio baš ništa.
promjena bregaste je skupa i malčice komplicirana
vidio sam na e-bayu, na talijanskim stranicama nekakvu centralinu sa podešavanjem ali isto košta 200-300 eur.
auspuh sa db-killerom ne daje praktički ništa...
naravno svo vrijeme imati na umu da smo i ovako preblizu sa cijenom "pravim" motociklima

i kojim putem krenuti?
Pula Über Alles

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: 300 ie - must have
« Odgovori #1 : 22 Travanj, 2013, 16:59:02 »
Zaboravi tuning i vozi sto imas.

Sent from my HTC One X


Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 300 ie - must have
« Odgovori #2 : 22 Travanj, 2013, 17:05:50 »


i kojim putem krenuti?

Drži se ovog puta na kojem jesi,sve drugo je uzaludno trošenje novaca i vremena za skoro nemjerljivo poboljšanje.
U prijevodu....sjedi,toči,vozi i štedi za neki ozbiljan motor.
« Zadnja izmjena: 22 Travanj, 2013, 19:36:22 daRio »

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: 300 ie - must have
« Odgovori #3 : 25 Travanj, 2013, 22:13:26 »
Moja preporuka, uzmi si bregastu i multivar. Auspuh serijski ali ne granu od novijih modela nego od starijih koja je sira. I obavezno ako imas keihin prebaci se na walbro
4t u srcu <3

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: 300 ie - must have
« Odgovori #4 : 25 Travanj, 2013, 22:26:44 »
grana je ne loša i jeftina ideja, ubrizgavanje mi se ne dira baš  :nono:
Pula Über Alles

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: 300 ie - must have
« Odgovori #5 : 25 Travanj, 2013, 23:12:24 »
Moja preporuka, uzmi si bregastu i multivar. Auspuh serijski ali ne granu od novijih modela nego od starijih koja je sira. I obavezno ako imas keihin prebaci se na walbro
Ili polini sc,po želji kak hoćeš.
Vidim da ima i power commander za piaggio mašine,baš me zanima kak to šljaka na skuteru.

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: 300 ie - must have
« Odgovori #6 : 26 Travanj, 2013, 01:13:30 »
grana je ne loša i jeftina ideja, ubrizgavanje mi se ne dira baš  :nono:

ma joj da nisam vidio da je i.e. tuljan kaj da ti velim onda taj dio zanemariš  :icon_thumright:
4t u srcu <3

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: 300 ie - must have
« Odgovori #7 : 26 Travanj, 2013, 07:43:55 »
za vxr si odabral totalno krivi put..
sa spuhom dobijes zvuk i izgled i toe to,sa rolicama nist a sa filterom zraka takodjer nist,pogotovo ako se radi o necem tipa red sponge..

jedino kak bi bez kopanja masine ja stavil je polini speed control variomat..za sve ostslo mora se cackat po masini..

ja imam 250 ie masinu na runneru al kad se vec kopalo onda sam neke stvari ubacil pa setap bude sljedeci..
sredjeni kanali na glavi
malossi bregasta
malossi federi ventila
pm tuning powercomader
otvoreniji filter zraka,nije gljiva nego airboks
polini speed control
polini zvono kuplunga
sbk carbon spuh (ali sa custom granom koja bude 1,5mm sira neg serijska,to bude kopija pm 360 pipe-a koja je i dulja nekih 50% nego serijska na tom spuhu da se kompromitira njegova otvorenost i da se ne izgubi moment i snaga na srednjim okretajima i na medjuubrzanjima)..
imam jos jednu glavu doma koja bude sredjene i u koju budu uglavljeni malossi ventili koi su veci nego serijski (serijski usisni je 22 mm a malissi je 25, ispusni serijski je 19 mm a malossi 22.5)
uz to u planu je slozit i cilindar ( imam ekstra garnituru doma) za malossi klip 74 mm da se dignem na 269cc ili uzet kit ako mi se bude davalo para

ukratko,variomat uzmi  :icon_thumright:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Etore

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Jbg vozim motor
  • MojSetup: nemam
  • MojSpuh: oriđiđi
Odg: 300 ie - must have
« Odgovori #8 : 19 Svibanj, 2013, 12:05:15 »
Imam ja polinijev vario i čini mi se da ništa nisam dobio sa njim,,, i nakon godine dana išao sam mu rolice zamijniti za lakše,, i sranje, sada pogotovo ne ide. Probati ču mu vratiti original centralni feder+original 9 rolica pa ču viidijeti,,još se nisam odlučio dali da mu i polinijev remen metnem, ni sam ne znam... Sa original vario' kad sam u vožnji naglo dodao gas zadnji mu je kotač proklizavao, samo što se nije digao na zadnji. Sa polinijem samo diže buku a nikud s mjesta ne ide. Ne kužim u čemu je fora... A možda Malossi??? 

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: 300 ie - must have
« Odgovori #9 : 19 Svibanj, 2013, 12:15:53 »
Imam ja polinijev vario i čini mi se da ništa nisam dobio sa njim,,, i nakon godine dana išao sam mu rolice zamijniti za lakše,, i sranje, sada pogotovo ne ide. Probati ču mu vratiti original centralni feder+original 9 rolica pa ču viidijeti,,još se nisam odlučio dali da mu i polinijev remen metnem, ni sam ne znam... Sa original vario' kad sam u vožnji naglo dodao gas zadnji mu je kotač proklizavao, samo što se nije digao na zadnji. Sa polinijem samo diže buku a nikud s mjesta ne ide. Ne kužim u čemu je fora... A možda Malossi???
teoretski nije moguce da ti skuter ide losije sa polinijem,mora ici osjetno bolje...gotovo sam siguran da nisi potrefio odgovarajucu gramazu rolica,u tome i je problem...koliko ti se vrtio sa serijski variomatom kroz ubrzanje a koliko sa polinijem ako znas mozda?

Offline Etore

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Jbg vozim motor
  • MojSetup: nemam
  • MojSpuh: oriđiđi
Odg: 300 ie - must have
« Odgovori #10 : 19 Svibanj, 2013, 17:36:13 »
Imam ja polinijev vario i čini mi se da ništa nisam dobio sa njim,,, i nakon godine dana išao sam mu rolice zamijniti za lakše,, i sranje, sada pogotovo ne ide. Probati ču mu vratiti original centralni feder+original 9 rolica pa ču viidijeti,,još se nisam odlučio dali da mu i polinijev remen metnem, ni sam ne znam... Sa original vario' kad sam u vožnji naglo dodao gas zadnji mu je kotač proklizavao, samo što se nije digao na zadnji. Sa polinijem samo diže buku a nikud s mjesta ne ide. Ne kužim u čemu je fora... A možda Malossi???
teoretski nije moguce da ti skuter ide losije sa polinijem,mora ici osjetno bolje...gotovo sam siguran da nisi potrefio odgovarajucu gramazu rolica,u tome i je problem...koliko ti se vrtio sa serijski variomatom kroz ubrzanje a koliko sa polinijem ako znas mozda?
Kad sam metnuo polinija prva stvar koja me je jako začudila bilo je to što mu je trebalo puno više gasa da uopće krene: original vario kreče sa 3000 o/min
                                                  polini 4000 o/min
sa polinijem se puno prije razvrti do max to ti je negdje oko 82-8400 o/min a sa originalnim isto toliko samo mu treba puno, puno duže da se toliko razvrti. I sada ide matematika,,, oriđiđi rolice 21x17 13,8gr 6 rolica. Polini rolice (one koje dobiješ u kompetu za multivar per scooter) 241.665 su dimenzija 20x12 9,2gr 9 rolica,,,a račun je 13,8x6=82.8 i 9.2x9=82.8 i ne kužim u čemu je fora kad su iste težine. Onda je samo u centralnom federu plavom polinijevom koji je i puno jači.
Prije mjesec dana zamjenio sam samo rolice, pošto nisu imali od 9,2gr kupio sam lakše od 8gr. i sada se samo vrti jedva nabere na 120  prije je išao do 140 po cajgeru. Mislio sam ostaviti mu polini vario a samo mu vratiti oriđiđi feder i metnuti mu rolice od 9.2gr. Šta misliš o toj idei??? Bilo bi me baš briga koliko juri da ne moram ići sa njim na more, ne bi htio da mi se negdje u Gorskom Kotaru razleti nešto u motoru...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: 300 ie - must have
« Odgovori #11 : 19 Svibanj, 2013, 18:11:17 »
kak sam vec ti odgovaral u jednoj od tema,rolice su prelagane i ove koje su dosle sa polinijem a ove od 8 gr su pre pre pre uber lagane.rolice se ne kupuju napamet ili u ovom slucaju one koih ima u ducanu jer to je samo bacanje para.
treba vratit serijski centralni i onda stelat variomat..
a start ovisi o federima kuplunga a ne variomatu..ako su stavljeni tvrdji neg serijski onda normalno da bude spajalo kvacilo na visim okretajima..

tvoja racunica za gramazu rolica je tu nebitna.
nema veze kaj je ona ista u konacnici za serijski variomat i polini variomat (polini multivar ne postoji) jer serijski variomat ima drugaciji kut kanala rolica i drugaciji kut povrsine po kojoj se penje remen.

moj savjet je da odes sa skuterom do nekog ko zna to ustelat i ustedis si vrijeme i novce
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Etore

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Jbg vozim motor
  • MojSetup: nemam
  • MojSpuh: oriđiđi
Odg: 300 ie - must have
« Odgovori #12 : 19 Svibanj, 2013, 20:22:59 »
Fala ti Steeef, ok shvatio sam. Bilježim se sa štovanjem, mislim ako može preporuka nekog dobrog meštra, može i u inbox :notworthy: