Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: satovi na luni  (Posjeta: 6424 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: satovi na luni
« Odgovori #40 : 14 Srpanj, 2008, 15:41:09 »
da ali onda ne stoji na nuli kad je motor ugašen. zato kažem da treba prvo usporediti u vožnji pa onda isprintati podlogu kako treba.te netreba dirati iglicu.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: satovi na luni
« Odgovori #41 : 14 Srpanj, 2008, 16:22:08 »
to se ne moze rijesit, on ce se vracat na nulu, al drugaciji mu je otpor opruge kad je kazaljka na npr.80.
znaci ako mu je razmak brojeva od 3cm do 80, nakon 80 razmak mora bit drugaciji, recimo 80-90 2cm, dalje je otpor jos veci, znaci 90-100 1cm.

keeway ti ima digitalni sat koji ide plug n play u lunino kuciste, pa pogledaj jel bi taj bio ok!

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: satovi na luni
« Odgovori #42 : 14 Srpanj, 2008, 16:28:01 »
to se ne moze rijesit, on ce se vracat na nulu, al drugaciji mu je otpor opruge kad je kazaljka na npr.80.
znaci ako mu je razmak brojeva od 3cm do 80, nakon 80 razmak mora bit drugaciji, recimo 80-90 2cm, dalje je otpor jos veci, znaci 90-100 1cm.

keeway ti ima digitalni sat koji ide plug n play u lunino kuciste, pa pogledaj jel bi taj bio ok!
da al koliko keeway ima kotace 12 cola vjerovatno , a robert je stavio 13 tak da je i tu problem

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: satovi na luni
« Odgovori #43 : 14 Srpanj, 2008, 16:44:00 »
da al koliko keeway ima kotace 12 cola vjerovatno , a robert je stavio 13 tak da je i tu problem


Gleda se opseg kotaca, a ne samo felge. Vjerojatno se radi o razlici od 2-5%

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: satovi na luni
« Odgovori #44 : 15 Srpanj, 2008, 09:48:37 »
Stoji na nuli opet. Nije problem.

Neće biti ni problem u linearnisti, jer je opruga linearna (to znamo iz osnovne škole čak) a magnetska indukcija je linearna (to znamo iz srednjih elektrotehničkih škola čak...)

Nema frke, vozi miško!!!!!

@mrcina & roby44

pogledajte i proučite post koji sam napisao...

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=5734.0
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2008, 09:50:34 gozz »

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: satovi na luni
« Odgovori #45 : 15 Srpanj, 2008, 10:40:14 »
to je tocno,ali opruga se rasteze linearno SAMO do 80km jer je tako konstruirana, iznad vise nije linearno i zato ne pokazuje tocnu brzinu.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: satovi na luni
« Odgovori #46 : 15 Srpanj, 2008, 13:26:17 »
ali zato neki skuteri kao i vozila nemaju takve kazaljke več koriste struju kao turceleri.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: satovi na luni
« Odgovori #47 : 15 Srpanj, 2008, 18:48:35 »
to je tocno,ali opruga se rasteze linearno SAMO do 80km jer je tako konstruirana, iznad vise nije linearno i zato ne pokazuje tocnu brzinu.


Ma ide onalinearno dok ne stane, to jest dok ne lupi u neki graničnik...


Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: satovi na luni
« Odgovori #48 : 16 Srpanj, 2008, 00:38:02 »
mislim da nije tako, jer to jedino moze objasnit ovu situaciju, ili jednostavno rastavit pa pogledat...

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: satovi na luni
« Odgovori #49 : 16 Srpanj, 2008, 01:02:29 »
Ja sam svoj problem 'vako rjesio.

Kupio sam ciklokompjuter Sigmu najjeftiniji model 110 kn i zicu 120 cm za zadnju montazu na bicikl. Taman
na mjeru za Beverly. U originalnom Sigma pakiranju stoji zica za montazu na prednje kolo bicikla koja je duga 70 cm pa je nedovoljna za vecinu skutera. Nabavio je magnet sa rupom da se moze zasarafiti kroz onu plastiku koju Beverly ima na kotacu, pricvrstio senzor na vilicu gumicama iz
kompleta i jos dodatno plasticnom vezicom. Magnet s rupom je bilo prilicno tesko naci ali u trgovini raznim vijcima, maticama i sarafima moze se kupiti i magnet za namjestaj pa se izvadi iz one plastike u kojoj stoji, ti magneti vecinom imaju rupu u sredini (to je onaj sto dodje na vrata nekog jeftinijeg namjestaja). Raskopali prednji kraj skutera, provukli zicu do posude kocione tekucine i pricvrstili nosac Sigme za po
nama najbezbolnije mjesto. Podesili Sigmu, isprobali tocnost brzine i to je to.

Naravno sve radi toga da se moze mjeriti TRIP DISTANCE (koju standardni Beverly instrumenti nemaju) ili predjeni kilometri izmedju dva točenja goriva, na izletu sa društvom ili nešto treće...

Magnet i senzor


Jedini je problem sto se mora skroz raskopati prednji dio skutera da bi se povukla instalacija.


Nosac uredjaja (mozete si dati masti na volju onoliko kolko vam je zica duga)


Montirana Sigma (kasnije je jos podesena da se bolje citaju podaci)


Sigma se moze namjestiti vrlo vrlo tocno jer sami unosite podatke o svom kotacu. Uzmes gps i mjeris i ispravljas brzinu. Super fora.

Nadam se da sam nekome pomogao.  :D


Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: satovi na luni
« Odgovori #50 : 16 Srpanj, 2008, 09:15:42 »
to sam ja mislio, al mi je premali taj ekran...  :drunken_smilie:

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: satovi na luni
« Odgovori #51 : 16 Srpanj, 2008, 09:59:50 »
mislim da nije tako, jer to jedino moze objasnit ovu situaciju, ili jednostavno rastavit pa pogledat...

Ma već sam napisao, rastavio sam baš svoj na Luni, i postao link na slike koje sam baš ja slikao na baš mojoj luni...

I radi bez greške, linearna je i sve je 5...

Ne znam kako to još mogu jednostavnije objasniti...

Matematički, ili kako???

Opruga JE linearna!!!!! Jesmo li se s time složili???

Ona napinje kazaljku prema nuli, i drži ju zakucanu na onaj nosić kod broja o km/h. Jesmo li se tu složili???


Magnet se vrti kako se vrti i kotač prednji (preko puža, sajle, znači sve linearno i proporcionalno), jesmo li se tu složili???

Magnet u kazaljci inducira protu EMS (protuelektromotornu silu) koja inducira moment, koji je proporcionalan ilit LINEARAN brzini magneta iliti prednjeg kotača. (Linearan sve do magnetskog zasićenja koje se tu ne događa osim ako ne voziš 3000 (tri tisuće) km/h...) Jesmo li se tu složili???

Brzina prednjeg kotača raste, moment na kazaljci raste ali je pre slab jer kazaljku opruga drži na nosiću nule.
Brzina i dalje raste, savladava oprugu, tj njenu kontra silu i otklanja kazaljku linearno/proporcionalno s porastom brzine prednjeg kotača...


Jačanjem ili slabljenjem opruge, pomičemo položaj kazaljke na pravu  vrijednost (kalibriramo), s time da sustav i dalje OSTAJE linearan, no jedino što se mjenja je osjetljivost kazaljke oko nule (step funkcija), to jest, ok, ako si na to mislio, tada JE nelinearan oko nule!

Ako si na to mislio, onda dobro kažeš!
« Zadnja izmjena: 16 Srpanj, 2008, 10:10:57 gozz »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: satovi na luni
« Odgovori #52 : 16 Srpanj, 2008, 10:21:26 »
Ovaj Sigma ciklokomp se podesava tako da uneses predjeni put kotaca kada napravi jedan puni krug :icon_thumright:

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: satovi na luni
« Odgovori #53 : 16 Srpanj, 2008, 11:43:49 »
Ovaj Sigma ciklokomp se podesava tako da uneses predjeni put kotaca kada napravi jedan puni krug :icon_thumright:
Ili se pomognes sa ovim tu http://www.miata.net/garage/tirecalc.html na dnu stranice, pa dodas ili oduzmes par milimetara i nastimas tocno Sigmu. Ekran nije premali, sasvim se solidno citaju podaci, a ima i sa vecim brojkama.