Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Suzuki a142 tunning i styling  (Posjeta: 913 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SuzukiMan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Suzuki a142 tunning i styling
« : 20 Travanj, 2013, 21:05:27 »
Sve je pocelo pre 2 godine kada sam od prijatelja kupio skuter Suzuki a142(tako pise u saobracajnoj,ni bog ne zna koji je model).Tada sam ga platio 200e bio je sav izlupan,ali je i dalje mogao da se vozi.Da napomenem da je imao i kit od 80cc i da je i kada je bio kupljen lepo vukao i isao 50 km/h bez ikakvih problema.Kupljen je u julu i vozen 1m,a onda sam odlucio da odem do majstora da promenim rolnice(stavim lakse) i zamenim karike.Vec posle toga sam osetio da je skuter isao bolje,tako je vozen jos 2m a onda je otisao na malo sredjivanje plastika,posle toga je pala i mat crna farbica.Jednom prilikom u toku voznje je nesto pocelo da zvoni i ugasio je se.Onda sam shvatio da nije imao dovoljno ulja,i da je najverovatnije zakovao.Odneo sam ga kod majstora on je potvrdio moju pretpostavku,klip je otisao skroz,a posto radilica traje od 96' i ona je bila zrela za menjanje.Od kada je sve to zamenjeno vozen,od izmena od tada je bilo sledece:skinute plastike prednje kod volana,zamenjen auspuh za sportski posto je bio fabrika,kupljen filter za vazduh(i danas ne upotrebljen) i skinut rep i zmigavci.Pre 2 dana sam resio da rastavim motor od skutera,da uradim plastike,pregitujem,osmirglam i ofarbam,tapacarim sediste u belu kozu i kojesta izmena :D
Sada da krenem sa pitanjima,obecavam da cu u roku od 3 dana staviti i slike,trenutno ne mogu.
E sad:1.Uzeo sam od sportskog auspuha onog savijenog kao sto daje na startnosti samo nastavak,a lonac mi je ostao od fabrickog,pa se pitam dali bi sta pokvarilo performanse da uzmem auspuh od Tomosa automatika i da navarim taj nastavak sportski?
2.Fabrickom filteru je kutija prsla i dotrajao je,koji filter preporucujete da uzmem ali da je najblizi fabrickom po potrosnji da ne moram da stavljam 10 brojeva vecu diznu,samo mi je bitno to?
3.Sto se tice blokada,kada vozim on bas brzo stigne do 50 ali osecam da ga nesto kao vuce nazad da ne moze preko vidi se da je blokiran,gledao sam varijator-nije,gde li je pojma nemam,zna li neko,ako je na cdi-ju mogu da ga slikam pa da mi vi kazete sta da secem tj. koju zicu :)
4.Farbao bih felne koje su ponegde zardjale,kako da to najbolje odradim koji mi git treba,sta za rdju?
To je to za sada,nadam se da cete mi odgovoriti ubrzo  :notworthy:  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 20 Travanj, 2013, 21:13:10 SuzukiMan »