Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nexus 250/300  (Posjeta: 5028 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Erko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Nexus 250/300
« : 17 Travanj, 2013, 12:29:58 »
Pretrazio sam po forumu ali nigdje nisam nasao odgovor za ovo sto mene zanima.
Naime, nasao sam Nexusa 300, 2009 god. 15.500 km na satu, nove gume servisiran, kofer,registrovan cijelu godnu, u tvornickom stanju za 3000 eura.

Taman sam se odlucio za tog Nexusa kad mi par ljudi kaze da se model 300 jako puno kvari zbog elektronskih dizni. bla bla bla i da bih trebao da gledam 250-ke umjesto 300.

S obzirom da nemam nikoga u svom okruzenju kompetentnog da mi iskustvima kaze kako stvari stoje, molim vas forumase da mi malo razjasnite oko razlike 250/300 po pitanju tih "cestih i ogromnih kvarova". Znam da je 250 karb a 300 i.e.
Usput, potrosnja i cijena registracije mi neigraju nikakvu ulogu prilikom odabira.

Unaprijed hvala :)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Nexus 250/300
« Odgovori #1 : 17 Travanj, 2013, 12:33:59 »
Efz vozi 250 i nije karb verzija.
Ako ti rega ne igra, uzmi 300, iako, to je skoro isti skuter koji ne ide bitno bolje, a dosta skuplji zbog rege

Sent from my HTC One X
« Zadnja izmjena: 17 Travanj, 2013, 12:35:36 3alfa3 »

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Nexus 250/300
« Odgovori #2 : 17 Travanj, 2013, 12:36:04 »
Nisi ti ni pipnul tražilicu :angry7:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Erko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nexus 250/300
« Odgovori #3 : 17 Travanj, 2013, 12:40:40 »
Ma nasao sam brdo tema ali nigdje nisam nasao da neki kudi nexusa 300, sva polemika je bila oko potrosnje i registracije, mene interesuje bas model 300, ali ako se bas toliko kvari radi dizni onda bih trazio neki drugi motor, nebih karb. Registracija za 300 je 110 eura tako da mi iz tog razloga neigra reg. ulogu a ni neka razlika u brzini i potrosnji.

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nexus 250/300
« Odgovori #4 : 17 Travanj, 2013, 13:05:16 »
Ma nasao sam brdo tema ali nigdje nisam nasao da neki kudi nexusa 300, sva polemika je bila oko potrosnje i registracije, mene interesuje bas model 300, ali ako se bas toliko kvari radi dizni onda bih trazio neki drugi motor, nebih karb. Registracija za 300 je 110 eura tako da mi iz tog razloga neigra reg. ulogu a ni neka razlika u brzini i potrosnji.

Evo ja ću ti reći svoja iskustva,zanemari modele već obrati pažnju na agregate koji su u Piaggio grupaciji isti.
Imao sam Beverly 250 i 300,Aprilia Sport City 250 ,Nexus 300 i zadnji je bio Scarabeo 300.
Mašina 300 nije pravi 300 jer ima 278 ccm ali je mrvicu jača od 250 i mrvicu bolje ide i manje trtoši a i to je relativno i ovisi o vozaču i kako je motor održavan.
Da skratim,na svim navedenim skuterima nije bilo kvarova,svi su kupljeni novi i svi su prešli minimalno 10000 km prije prodaje,neki čak i 20000 i nikada ništa,čak ni žarulja,na benzin se nije pazilo,točilo se gdje se stiglo a pošto sam iz ZG pretežno je bila INA,manje OMV a Tifon skoro nikako jer mi se ne nalazi baš na relacijama kojima se krećem.
Povremeno sam iz preventivnih razloga stavio Liqui Moly Injection Cleaner,neka se nađe jer naštetiti ne može.
Nakon svog iskustva mogu reći da su proizvodi Piaggio grupacije više nego dobri i pouzdani a isto tako i sam znaš da će biti ljudi sa totalno suprotnim iskustvima.
Što se tiče dileme između 250 i 300.........pošto ti rega ne znači ništa onda 300,noviji je mrvicu dorađeniji a i sve novije je kasnije lakše prodati.
Sretna kupovina. :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 17 Travanj, 2013, 13:07:20 daRio »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Nexus 250/300
« Odgovori #5 : 17 Travanj, 2013, 13:15:42 »
Ma nasao sam brdo tema ali nigdje nisam nasao da neki kudi nexusa 300, sva polemika je bila oko potrosnje i registracije, mene interesuje bas model 300, ali ako se bas toliko kvari radi dizni onda bih trazio neki drugi motor, nebih karb. Registracija za 300 je 110 eura tako da mi iz tog razloga neigra reg. ulogu a ni neka razlika u brzini i potrosnji.

Evo ja ću ti reći svoja iskustva,zanemari modele već obrati pažnju na agregate koji su u Piaggio grupaciji isti.
Imao sam Beverly 250 i 300,Aprilia Sport City 250 ,Nexus 300 i zadnji je bio Scarabeo 300.
Mašina 300 nije pravi 300 jer ima 278 ccm ali je mrvicu jača od 250 i mrvicu bolje ide i manje trtoši a i to je relativno i ovisi o vozaču i kako je motor održavan.
Da skratim,na svim navedenim skuterima nije bilo kvarova,svi su kupljeni novi i svi su prešli minimalno 10000 km prije prodaje,neki čak i 20000 i nikada ništa,čak ni žarulja,na benzin se nije pazilo,točilo se gdje se stiglo a pošto sam iz ZG pretežno je bila INA,manje OMV a Tifon skoro nikako jer mi se ne nalazi baš na relacijama kojima se krećem.
Povremeno sam iz preventivnih razloga stavio Liqui Moly Injection Cleaner,neka se nađe jer naštetiti ne može.
Nakon svog iskustva mogu reći da su proizvodi Piaggio grupacije više nego dobri i pouzdani a isto tako i sam znaš da će biti ljudi sa totalno suprotnim iskustvima.
Što se tiče dileme između 250 i 300.........pošto ti rega ne znači ništa onda 300,noviji je mrvicu dorađeniji a i sve novije je kasnije lakše prodati.
Sretna kupovina. :icon_thumright:

potpis  :icon_thumright:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Erko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nexus 250/300
« Odgovori #6 : 17 Travanj, 2013, 14:21:59 »
To je to sto sam trazio, puno hvala, dilema rijesena ide 300 i zavrseno. Jos jednom puno hvala na savjetima. :)

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Nexus 250/300
« Odgovori #7 : 17 Travanj, 2013, 15:28:11 »
nexus ne postoji u karb izvedbi ni jedan osim 125 cc.
ako zbog niceg drugog uzel bi 250 zbog jeftinije rege,ima malo manje momenta,ostalo sve isto.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Nexus 250/300
« Odgovori #8 : 17 Travanj, 2013, 19:34:24 »
imam 300ie, 6500km, treća godina ide, kvarovi do sada kontakt štop svjetla i jedan otpušten šaraf na nosaču auspuha.
pred servis je počeo malo negodovati oko paljenja iz prve, poslije servisa (5000 km) ponovo pali na prvi dodir
u svakom slučaju preporučam.
jedina bolja mašina u klasi je po mom mišljenju 350, ali je koliko znam dostupna samo na bevu.


Pula Über Alles

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Nexus 250/300
« Odgovori #9 : 17 Travanj, 2013, 21:55:46 »
da bude jasno,250 mašine nisu ništ lošije nit se kvare više nego 300cc
250 mašine su dobro isprobane prvo u karb verziji koja se godinama ugrađivala a kasnije i sa direktnim ubrizgavanjem..isti princip tog direktnog ubrizgavanja ima i 300cc mašina,obje su bazirane na istom quasar bloku i sve komponente su im iste osim naravno borunga (promjer klipa i cilindra) i hoda radilice,sve ostale komponente mehaničke ili električne su iste (dok velim iste,to se ne odnosi na bukvalno iste,razlika je u mapi paljenja,protoku injectora,utikaču lambda sonde..ali princip rada je isti)
snaga je ista,cca 22,5 ks s tim da 300cc ima cca 1,5 Nm više okretnog momenta.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline derbiGP1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: MT 07
  • Moja Kaciga: Airoh warrior
Odg: Nexus 250/300
« Odgovori #10 : 17 Travanj, 2013, 22:55:32 »
Imam 300totku, do sada predjenih 11000 kilometara, jednom mi se odvrnuo lijevi retrovizor- toliko o kvarovima  :dontknow: