Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: male, velike rege i tko smije na autoceste  (Posjeta: 2927 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
male, velike rege i tko smije na autoceste
« : 22 Studeni, 2006, 14:23:47 »
Eto, da se malo razjasne neke stvari i učestala pitanja napisao sam, usidrio i zaključao neke članke ZOSPC i najnužnije komentare, a sva vaša pitanja, komentare, off topice i spamove vezana za te dvije nove temice očekujem ovdje!  :toothy12: :old: :glasses9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
Odg: male, velike rege i tko smije na autoceste
« Odgovori #1 : 22 Studeni, 2006, 14:56:51 »
Hm... dosta zanimljivo...malo izneneđujuće. Osobno bih zagovarao varijantu da je minimum 125ccm za autocestu. Ali je vjerojatno i dalje najveći problem u cijeni autoceste, tako da bi HAC po ovim cijenama mogao slobodno dozvoliti promet i motokultivatorima i pješacima jer ih sigurno neće biti (naravno zbog cijene).

Inače, cijene cstarina kod nas su VELIKE! Putujući često po Europi automobilom cestarine su neusporedive u odnosu na HR:
- Austrija 10 dana - 7,6€ - istina je da se nekoliko tunela posebno/dodatno naplaćuje
- Češka 10 dana - cca 6,50€, Mađarska, Slovačka još niže. (Cijene su za automobil).
- Njemačka - besplatno za sve osim kamiona,  itd.





Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: male, velike rege i tko smije na autoceste
« Odgovori #2 : 22 Studeni, 2006, 15:21:41 »
upravo sam cestarinama posvetio glavnu temu prošlog broja moto kluba... a što se tiče ograničenja snage motora za auto-ceste, mislim da je važeći propis u redu. malo je motocikala/skutera (ako ih uopće ima) s velikim registracijama koji ne postižu 60 km/h... mnogi i s malim agregatima premašuju stotku... Uostalom, u klasi 50-125 ccm malo je modela ...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: male, velike rege i tko smije na autoceste
« Odgovori #3 : 04 Veljača, 2007, 23:45:32 »
sustav naplate cestarina kod nas je po km i tu se ne može puno... no da se može za dvokotače tražiti niža cestarina od one za aute, druga je priča. Ovdje je na forumu postojala stanovita inicijativa, ali je zimi splasnula. hoćemo li što konkretno poduzeti???
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: male, velike rege i tko smije na autoceste
« Odgovori #4 : 05 Veljača, 2007, 08:34:37 »
Ja sam i dalje za prosvjed... iako ih dosta odustaje radi prijašnjeg promašaja
Who's looking for punishment ??

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: male, velike rege i tko smije na autoceste
« Odgovori #5 : 17 Veljača, 2007, 02:43:25 »
Prosvjed je ok, no tko će od vas regrutirati prosvjednike... inače, u novom Moto klubu tema je posvećena blokadama!
možda i to nekog malo lecne...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: male, velike rege i tko smije na autoceste
« Odgovori #6 : 17 Veljača, 2007, 11:24:11 »
..dosad je to bilo sve mlako.. ako se mene pita..

treba ici na jedan globalni prosvjed , svi na dvokotace i pravac djir oko grada i kroz centar.. pa neka oni nas prate sta mi radimo..


do sad cijelo vrijeme mi trazimo njihovu paznju , da nas saslusaju.. 




sad vise se nama sta njima obracat, nego novinarima , idemo s druzenjima, koncertima.. potaknimo ih da oni nas potraze..



idemo i kao ZAMP, pa cemo napaviti da se kroz placanje svake cestarine, uplacuje dodatno na sigurnost motorista i sl..  :laughing7:  :toothy9:



Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: male, velike rege i tko smije na autoceste
« Odgovori #7 : 18 Veljača, 2007, 17:34:22 »
Ajmo ca  :angry5: :hbusa:
Who's looking for punishment ??

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: male, velike rege i tko smije na autoceste
« Odgovori #8 : 19 Veljača, 2007, 03:41:15 »
postajem skeptičan...
zagrebački motociklistički klub iz martićeve organizirao je fašnički defile motora i oldtimera kroz sam centar grada, preko jelačića do cvjetnog... od silnih bikera skupilo nas se samo dvadesetak manje od murijaka koji su organizirano vodili i pratili povorku... eto kakav je odaziv kada se bikeri trebaju pokazati...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT