Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NOSAC TABLICE KOJI IDE NA DEKL  (Posjeta: 13833 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
NOSAC TABLICE KOJI IDE NA DEKL
« : 22 Studeni, 2006, 14:23:23 »
Evo, posto ne zelim imati tablicu iza na repu sto mi uvelike poruznuje skuter itd... Sada sam otisao do garaze i napravio neke izmjere i konstruirao nosac tablice koji bi isao na dekl...
Na ovaj nosac se pricvrsti plasticni nosac tablice (onaj dio na koji se umetne i prisarafi tablica).

Kod mene na deklu je rupa sa novojem M5, i razmak izmedju vijaka na plasticnom nosacu je 75mm pa sam onda i napravio nosac u skladu s tim + mogucnost da se stavi i plasticni nosac koji ima manji razmak izmedju vijaka...

Smatram da je debljina od 2mm dovoljna ako ce se nosac izradjivati od prokroma ili obicnog konstrukcijskom celika 0361.

Evo slika sa dimenzijama:








Dimenzije mog plasticnog nosaca tablice su 170 x 110 mm a dimenzije ovog nosaca (sireg dijela na koji se pricvrscuje plasticni nosac) su 85 x 20 kako bi bio sto laksi i zadovoljavao uvjete nosivosti tablice. Jos bih preporucio pri montazi nosaca da stavite gumenu podlosku izmedju nosaca i dekla kako bi se prigusile vibracije i nebi doslo do zakretanja nosaca uslijed slabog pricvrscenja i vibracija...

Dimenzije ce biti vidljivije kada se slika downloada i otvori sa neim programom za pregled slika...

Siri dio se zavarai za ovaj duzi pa se zavar obradi, brusilicom... ili se izreze iz jedne plocevine i savine na dijelu koji ce se pricvrstiti na dekl!
« Zadnja izmjena: 22 Studeni, 2006, 14:25:28 Mr J »
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: NOSAC TABLICE KOJI IDE NA DEKL
« Odgovori #1 : 22 Studeni, 2006, 15:28:57 »
Evo i drugi model pomocu kojega je nagib tablice moguce stelati po zelji...

Bitno je da je promjer sipke 5,5mm a zadnjih 7 mm ima navoj M5, rupa na sirem nosacu je 5,1mm tako da lijepo dosjeda na sipku i pritegne se sa maticom M5...

Ostale dimenzije su iste...

Slike :







MOze se napraviti da ovaj okrugli dio samo malo preuredite, tj. na ovom kraju koji ide na dekl ne zavarujete plocicu kao sto je ovdje nacrtano nego samo da narezete navoj koji vam je i na deklu, naravno malo ga produzite pa sa druge strane stavite sigurnosnu maticu...

Za sve informacije u vezi nosaca pitajte me na pm ili icq!
« Zadnja izmjena: 25 Studeni, 2006, 22:25:47 Mr J »
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: NOSAC TABLICE KOJI IDE NA DEKL
« Odgovori #2 : 25 Siječanj, 2007, 16:14:39 »
Evo danas sam isao raditi nosac (posto mi je bilo malo dosadno) i izabrao sam 3. varijantu...

Uzeo sam malu plocicu zeljeza te sam ju pobrusio i napravio 2 provrta, i odrezao sam komad od kutne sipke (L profil) te sam takodjer pobrusio i napravio 2 provrta...

 

Evo kako izgleda kada se sastavi...



A ovako izgleda na skuteru...

 

A moze i pod 90°... :)



Tablica je 13 cm od poda sto je po mom skromnom misljenju dovoljno visoko...
Dolazi odmah ispod airboxa (na formuli) pa tako ne smeta - nije izbocena prema van...


Evo danas napravih i ovakvu verziju, malo sam ju podigao gore i izravnao gornji dio tablice sa tjemenom airboxa...

 
« Zadnja izmjena: 26 Siječanj, 2007, 16:40:13 Mr J »
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!