Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Preporuka za kacigu  (Posjeta: 5146 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Preporuka za kacigu
« Odgovori #20 : 29 Listopad, 2013, 06:32:44 »
scorpion je veliki kineski proizvođač, hvale se da proizvode kacige za puno poznatih marki i sada pokušavaju progurati vlastiti brand.

ovdje možeš dobiti 50% pomoći, npr ako ti netko kaže kakva je kaciga na većoj brzini ili slično, ali prvih 50% mora biti tvoj feeling kada je staviš na glavu što je (narvno radi različitih oblika naših glava) vrlo subjektivno

odmah se osjeti razlika kada staviš kacigu od 100 ili 300 eurića, ali ne mora biti nužno tako. meni racimo stara xr1000 shoei stoji kao da sam se rodio sa njom, a noviji model me "žulja"

drugi dio je što skuplja kaciga dulje traje, baš tu sam na proljeće postao kako sam zadovoljan novokupljenim airohom, nisam je nosio cijelo ljeto (po ljeti nosim jet) neki dan je stavim i puše kroz nju na sve strane...  :dontknow:
Pula Über Alles

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Preporuka za kacigu
« Odgovori #21 : 10 Studeni, 2013, 11:36:30 »
Normalno je da nova kaciga stišće sa strane glavu kad se kupi, tako i mora jer za par dana nošenja dođe na svoje i onda je ko salivena. Naravno ne govorim da stišće da ti oći padnu van  ;D

I ja preporuku dajem Airoh/Nolan/AGV/Caberg/Shoei/Schubert i sl. čini se puno dati soma kuna za kacigu ali onaj ko nije probbal nek vjeruje na rijeć da mu se isplati i da će razliku vidjet u udobnosti, a u sigurnosti se nadam da nikad neće....

To govorim jer sam prve dvije sezone kad sam kupil skuter vozil neku kinesku iz Metroa za 250kn, i kad sam kupil Airoh...lupal sam se po glavi di mi je pamet bila.

Pogledajte si u Louisu, imate veliki izbor i lako se nabave od tamo. Ja sam čak na neviđeno kupil po mjerama za glavu i kacigu sa njihove stranice i sad ne znam jel tu sreća igrala ulogu ili je zbilja tako ali savršeno mi pristaje po tome kak sam izmjeril i kupil.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Preporuka za kacigu
« Odgovori #22 : 10 Studeni, 2013, 11:48:45 »
Kaciga ne smije ni kao potpuno nova neugodno stiskat u predjelu oko i iznad ociju. Za obraze moze malo, taj dio ce se formirat po faci. Iako, bolje marke imaju mogucnost biranja cheekpadsa razlicite debljine da se i to dovede u savrsenstvo.


A kaj se tice oblika glave, neke kacige nekom odgovaraju, nekom ne. Bez obzira sto im je opseg glave isti, ali oblik nije

Offline vasodubrava

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • RR FF XX
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: par
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Čudo neću da se kurčim
  • MojSpuh: Također
Odg: Preporuka za kacigu
« Odgovori #23 : 10 Studeni, 2013, 15:20:41 »
AGV  :icon_thumright:

Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: Preporuka za kacigu
« Odgovori #24 : 16 Studeni, 2013, 11:57:24 »
uzeo na kraju n85 jucer i zanima me di se na toj kacigi nalazi homologacija
jel treba bit negdje ono 22.05 ili samo e3 ?

 :hello:

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Preporuka za kacigu
« Odgovori #25 : 16 Studeni, 2013, 12:00:33 »
uzeo na kraju n85 jucer i zanima me di se na toj kacigi nalazi homologacija
jel treba bit negdje ono 22.05 ili samo e3 ?

 :hello:

na remenu