Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera runner 50sp boja svječice  (Posjeta: 3022 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner 50sp boja svječice
« Odgovori #20 : 12 Ožujak, 2013, 09:53:18 »
najbolje je ravnat se po provijerenom iskustvu sa konkretnim brojkama kao što je alfa naveo tu se nemože sigurno pogriješiti :icon_thumright: :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera runner 50sp boja svječice
« Odgovori #21 : 12 Ožujak, 2013, 10:12:31 »
nije bitno koju lovu je plaćen skuter ni jel kupljen nov il polovan..
radi se o variomatu i razlici od 100 kn koju ja također nebi platil  iz sljedećih razloga..
u godinama u kojima sam u doticaju s tim dijelovima po ničem se multivar nije pokazal da bi bil bolji nego polini,po performansama su skoro pa identični,u pitanju su nijanse,tak da se tu nebi složil s alfom da za piaggio jedino multivar 'valja'.
polini ima kvalitetnije materijale i klizači i rolice dulje traju.
žal mi je da nisam slikal multivar koi sam jesenas skinul sa sr 50 koi se doslovno raspal u 10 tkm (od toga je 5 voženo na base setapu)..

naravno tu dolazimo i do onog kaj pojedinac preferira,nekom je draži npr multivar i malossi kompanija pa ga bude uzel bez obzira na cijenu itd,dok drugi bude uzel polini ili s6 ili nekaj četvrto (ko kak neko više voli nike patike a neko adidas)

ja osobno sad nebi uzel ni jedan od tih nego ovaj novi FR4,samo neznam jel je dobavljiv na kojem od shopova kod nas..nadasm se ubost sebi za vxr FR4 makar imam novi zapakirani polini speed control.
na većim kubikažama (konkretno 4t 200 i 250cc) se pokazala veća razlika u konstrukcijskim idejama i kvaliteti koja je na strani polinija naspram malossia u svakom segmentu.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Gilera runner 50sp boja svječice
« Odgovori #22 : 12 Ožujak, 2013, 10:21:33 »
opet se ne isplati uzet multivar jer je skuplji 100 kn :icon_thumright:

Ovo boldano me ubolo u oko pa da prokomentitam........dečko ima relativno mlad suter,uredan i očuvan plaćen finu lovu kao nov i sada u ovakvom stanju dosta vrijedi i neznam zašto bi se sada koplja lomila oko tih 100 kn?
To je totalno nevažno u to cijeloj priči,oba variomata su najpopularnija na tržištu i uvijek će se voditi rasprava koji je bolji a do zaključka se neće doći.

Bravo, upravo tako :) Neznam koliko ću dobiti sa sportrskim variomatom na ubrzanju i krajnjoj brzini, kad bih znao da neće biti nekakve prevelike promjene, ne bih ga ni uzimao. Nisam ja baš neki perfekcionista, da bi sad gledao tako malo razlike, vjerujem da su dobra obadva i da za mene kao rekreativnog vozača skutera nema razlike između ta 2 variomata, tj. ja vjerovatno ne bih ni osjetio razliku. Tako da ako Polini uskoro bude na nekoj akiciji, uzimam ga :)

Hvala na savjetima
« Zadnja izmjena: 12 Ožujak, 2013, 10:28:34 danko0907 »

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner 50sp boja svječice
« Odgovori #23 : 12 Ožujak, 2013, 10:30:53 »
Ne preferiram ni jedan ni drugi brend I vijecite su dileme polini vs malossi.
Jedino sto me smeta kod polini da sam u dosta navrata morao provijeravat tocnu gr rolica.dok kod malossi je uvijek deklaracija bila tocna.eto jedino me to smeta kod polini proizvoda sto sam isprobao...
lovac u mutnom team

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner 50sp boja svječice
« Odgovori #24 : 12 Ožujak, 2013, 10:41:24 »
nije bitno koju lovu je plaćen skuter ni jel kupljen nov il polovan..
radi se o variomatu i razlici od 100 kn koju ja također nebi platil  iz sljedećih razloga..
u godinama u kojima sam u doticaju s tim dijelovima po ničem se multivar nije pokazal da bi bil bolji nego polini,po performansama su skoro pa identični,u pitanju su nijanse,tak da se tu nebi složil s alfom da za piaggio jedino multivar 'valja'.
polini ima kvalitetnije materijale i klizači i rolice dulje traju.
žal mi je da nisam slikal multivar koi sam jesenas skinul sa sr 50 koi se doslovno raspal u 10 tkm (od toga je 5 voženo na base setapu)..

naravno tu dolazimo i do onog kaj pojedinac preferira,nekom je draži npr multivar i malossi kompanija pa ga bude uzel bez obzira na cijenu itd,dok drugi bude uzel polini ili s6 ili nekaj četvrto (ko kak neko više voli nike patike a neko adidas)

ja osobno sad nebi uzel ni jedan od tih nego ovaj novi FR4,samo neznam jel je dobavljiv na kojem od shopova kod nas..nadasm se ubost sebi za vxr FR4 makar imam novi zapakirani polini speed control.
na većim kubikažama (konkretno 4t 200 i 250cc) se pokazala veća razlika u konstrukcijskim idejama i kvaliteti koja je na strani polinija naspram malossia u svakom segmentu.

Neću komentirati tvoju stručnost i iskustvo jer to nije upitno i nisam kompetentan da o tome sudim,samo želim reći da je moj komentar bio praktičnog karaktera.
Upravo je to i Pajo sada rekao,ostaje vječita dilema koji je bolji a 100 kn nebi trebao biti presudan faktor za odluku ako netko preferira određeni brand.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera runner 50sp boja svječice
« Odgovori #25 : 12 Ožujak, 2013, 10:48:23 »
meni na bilokojim rolicama odstupa jer imam kinesku vagicu :P
oću reć da bi si možda neko dal truda pa van te šablone došel do boljih rezultata jer se te konkretne brojke s multivarom vrte po forumu možda 5 i više godina..od tad su se razvili i drugi proizvodi..
malossi je uvijek bil razvikaniji i blje marketinški potkovan..ko ni nezna nešt o tuningu zna za multivar,misle da je to jedini trkaći variomt a ne malossiev proizvod..za polini il nešt drugo nikad nisu ni čuli..to su moja iskustva s ljudima koi dolaze u servis i okolko.


Neću komentirati tvoju stručnost i iskustvo jer to nije upitno i nisam kompetentan da o tome sudim,samo želim reći da je moj komentar bio praktičnog karaktera.
Upravo je to i Pajo sada rekao,ostaje vječita dilema koji je bolji a 100 kn nebi trebao biti presudan faktor za odluku ako netko preferira određeni brand.

napisal sam iskustva,iznad citata sam i napisal zakaj se većinom malossi ugrađuje..
da su mi iskustva drugačija,nebi razmišljal uopće oko tih 100 kn..ili isto da se furam na malossi pa da sve na skuteru oću malossi ili s6 ili polini ili bilo kaj.
kužim ja točno kaj si ti htel reć,al nekom školarcu kojeg roditelji financiraju tih 100kn igra ulogu a u pitanju su nijanse i ne preferira ni jedan brend nego gleda omjer uloženo/dobiveno.
ili neko jednostavno neće dat više para ako to nije potrebno,kak nebi ni ja dal.
« Zadnja izmjena: 12 Ožujak, 2013, 10:50:23 steeef »
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Gilera runner 50sp boja svječice
« Odgovori #26 : 12 Ožujak, 2013, 14:47:11 »
meni na bilokojim rolicama odstupa jer imam kinesku vagicu :P
oću reć da bi si možda neko dal truda pa van te šablone došel do boljih rezultata jer se te konkretne brojke s multivarom vrte po forumu možda 5 i više godina..od tad su se razvili i drugi proizvodi..
malossi je uvijek bil razvikaniji i blje marketinški potkovan..ko ni nezna nešt o tuningu zna za multivar,misle da je to jedini trkaći variomt a ne malossiev proizvod..za polini il nešt drugo nikad nisu ni čuli..to su moja iskustva s ljudima koi dolaze u servis i okolko.


Neću komentirati tvoju stručnost i iskustvo jer to nije upitno i nisam kompetentan da o tome sudim,samo želim reći da je moj komentar bio praktičnog karaktera.
Upravo je to i Pajo sada rekao,ostaje vječita dilema koji je bolji a 100 kn nebi trebao biti presudan faktor za odluku ako netko preferira određeni brand.

napisal sam iskustva,iznad citata sam i napisal zakaj se većinom malossi ugrađuje..
da su mi iskustva drugačija,nebi razmišljal uopće oko tih 100 kn..ili isto da se furam na malossi pa da sve na skuteru oću malossi ili s6 ili polini ili bilo kaj.
kužim ja točno kaj si ti htel reć,al nekom školarcu kojeg roditelji financiraju tih 100kn igra ulogu a u pitanju su nijanse i ne preferira ni jedan brend nego gleda omjer uloženo/dobiveno.
ili neko jednostavno neće dat više para ako to nije potrebno,kak nebi ni ja dal.

BTW, neznam dali je to išlo mene, ali ja nisam školarac nego medicinski tehničar koji radi u bolnici XD Ali sam htio reći da mi je nepotrebno davati 100 kn više ako je taj skuplji bolji za nijansu, jer kao što sam napomenuo, nisam kupio motor da se trkam, i da izvlačim iz njega neke bijesne performanse, nego da se mogu odvesti na posao i pokušati ušparati malo novaca na gorivo, da ne idem na kratke relacije sa autom.  Motor želim uštimati optimalno, znači ništa pretjerano, nego samo da sve bude kolko-tolko usklađeno :) Koliko sam vidio, uz taj polini hi speed set se dobije i plavi centralni feder i plave rolice. Dali je taj set optimalan za moj motor sa gore navedenim dijelovima (ZX, dizna 64, red sponge) Ili treba uzeti neke druge rolice/centralni feder?

Hvala

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Gilera runner 50sp boja svječice
« Odgovori #27 : 12 Ožujak, 2013, 15:03:10 »
Ne mogu odlit, mos me jebat....

Malossi multivar2000 all the Way

:)

Sent from my HTC One X

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Gilera runner 50sp boja svječice
« Odgovori #28 : 12 Ožujak, 2013, 16:19:25 »
Dali je taj set optimalan za moj motor sa gore navedenim dijelovima (ZX, dizna 64, red sponge) Ili treba uzeti neke druge rolice/centralni feder?

MOLIM ODGOVOR :)

Offline kileextreme

  • Tržnica : (+10)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 898
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg servis skutera 0977970315
  • Moj Skuter: NRG Extreme,Sp neki bijesni
  • Moja Kaciga: Agv Rossi
Odg: Re: Gilera runner 50sp boja svječice
« Odgovori #29 : 12 Ožujak, 2013, 16:50:27 »
Ne mogu odlit, mos me jebat....

Malossi multivar2000 all the Way

:)

Sent from my HTC One X


 :hahahaha: :hahahaha: :hahahaha: :hahahaha: :grejt:

Offline ivan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 565
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jastrebarsko
  • Moj Skuter: piaggio nrg power
  • Moja Kaciga: hjc
  • MojSpuh: giannelli reverse
Odg: Gilera runner 50sp boja svječice
« Odgovori #30 : 12 Ožujak, 2013, 17:33:34 »
Dali je taj set optimalan za moj motor sa gore navedenim dijelovima (ZX, dizna 64, red sponge) Ili treba uzeti neke druge rolice/centralni feder?

MOLIM ODGOVOR :)

da optimalan je... stavi ono kaj dobijes u paketu... i po mogucnosti stavi žute federe kvacila...

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Gilera runner 50sp boja svječice
« Odgovori #31 : 12 Ožujak, 2013, 17:35:32 »
Dali je taj set optimalan za moj motor sa gore navedenim dijelovima (ZX, dizna 64, red sponge) Ili treba uzeti neke druge rolice/centralni feder?

MOLIM ODGOVOR :)

da optimalan je... stavi ono kaj dobijes u paketu... i po mogucnosti stavi žute federe kvacila...
A oni se ne dobiju uz variomat? Kolika im je cca cijena, ako znaš?
Hvala na odgovoru

Offline ivan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 565
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jastrebarsko
  • Moj Skuter: piaggio nrg power
  • Moja Kaciga: hjc
  • MojSpuh: giannelli reverse
Odg: Gilera runner 50sp boja svječice
« Odgovori #32 : 12 Ožujak, 2013, 18:13:05 »
federi kvacila se ne dobiju uz variomat nego se kupuju zasebno, mislim da pojedinacno samo zuti nisu tak skupi,a imas i set od 4 kompleta i on ti kosta kojih 120 kn( unutra su plavi,zeleni,zuti i obicni kao seriski) ... naravno sve od polinija...  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: POLINI RULS

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Gilera runner 50sp boja svječice
« Odgovori #33 : 12 Ožujak, 2013, 18:44:42 »
federi kvacila se ne dobiju uz variomat nego se kupuju zasebno, mislim da pojedinacno samo zuti nisu tak skupi,a imas i set od 4 kompleta i on ti kosta kojih 120 kn( unutra su plavi,zeleni,zuti i obicni kao seriski) ... naravno sve od polinija...  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: POLINI RULS

OK, hvala