Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Baotian 50qt-7 by Bađi  (Posjeta: 11633 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #40 : 06 Svibanj, 2013, 20:35:54 »
Dakle da osvježimo malo temu. Ovaj fakultet me ubiva. Nemam ništa slobodnog vremena. Al eto neke sitnice su se rješile :sad3:
 
Malossi sunđer nabavljena, izrezana i postavljena


Iako sad vidim na ebayu jedan filter zraka koji mi se isto čini neloš čak i duplo jeftiniji, ali prekasno sam ga vidio. Sad je gotovo. http://www.ebay.co.uk/itm/Baotian-BT49QT-9-50cc-Speedy-Double-Layer-Air-Filter-Element-/300878177024?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item460dbca300

Auspuh izbrušen, posprejan i vraćen nazad


Naspram običnog starog auspuha koji je već i počeo hrđati ja sam prezadovoljan. Sprej je onaj za visoke temperature oko 600oC

Sve popucale plastike na motoru poljepljene smolom i vlaknima   :party046:

Prvo sam malo sve pobrusio. Kažu da je dobra priprema već pola posla. Pa sam izbušia rupe bušilicom da mi smola probije na drugu stranu tako kad budem drugu stranu prolazio da mi bude više čvrsto tj. da se jedna strana bolje slijepi s drugom. Jedina greška možda što sam trebao malo većim svrdlom provrtiti, ali dobro je i ovako




Novi držači štop svjetla 

Jednostavno nemogu virovat koliko je toga na njemu popucalo. Na svaku jednu odvidanu vidu imam jednu puknutu vidu, jedan navoj bez matice il jedan puknuti držač. Možda će neko reći da ova moja metoda izgleda il ovako il onako al sad drži ko nikad do sad :rofll:


Nije mi se dalo više slikavat da vas ne zamaram, al sam polijepio sve plastike i držače i utore i sve sve. Sutra ide sastavljanje plastika i vađenje iz garaže jer je otac poludio više što nemože auto stavit u garažu :binkybaby: Jedni od sljedećih planova u bližoj budućnosti, nadam se kroz sljedećih tjedan-dva dana je nabavka novih guma jer je sa ovima prijeđeno 20t kilometara, a još izgledaju solidno al zbog starosti i dotrajalosti ću ih promijenit već kad sve mjenjam. Možda opituram felge u crno jer imam viška ovog crnog spreja ako mi se bude dalo :zijev: Mislio sam kao član "steef" rezat onaj prihvat amortizera i zavarit ga niže al nije mi se dalo igrat s tim jer se plašim da nebi puklo jer čini mi se da je to mjesto dosta osjetljivo na naprezanja tako da ću vjerovatno samo nabavit distancer. Naručit ću ručke za njega, napravit alu podnice, ledice stavit u celer, izrezat malo prednji blatobran, stavit elektronsku blokadu .. I još mnogo toga ako stignem.

Za undertail me nemojte ni pitat jer mi to izgleda preružno tako da nema šanse da mu to stavim :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 26 Ožujak, 2014, 23:13:55 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #41 : 21 Ožujak, 2014, 14:08:12 »
Krenile pripreme za novu sezonu. Lipo vrime došlo, a svi skuteri neispravni :angry7: Pa sam prvo ovoga odlučio rastavit na faktore. Skuter ima problem sa strujom i milijun drugih sitnica.

Kad je već mašina dolje, isprao sam je od masnoće. Nisam ima ivasola, pa sam se poslužia s onim šta imam. A imam benzine, nafte, petroleja i nešto šta sam naša u garaži, nekakvi "Dax", nije ni on loš.



Ovako to izgleda nakon šta sam proša dvi ruke sa malo petroleja, benzina, nafte i pobrisa krpom. Ko bude sa ovim odmašćiva blokove, moj savjet je da poslije ne prolazi vodom. Već samo premaže i pobriše krpom. Nisu ni benzin ni nafta toliko agresivni da bi radile problem.


Ja sam zadovoljan sa ovim. Ko novo :toothy11:

Inače naručia sam radapciger. Najjeftinije šta sam naša na netu je sa aliexpressa i cijena je 8.69$:

http://www.aliexpress.com/item/50cc-GY6-Magneto-Flywheel-Stator-Puller-Remover-Tool-For-139QMB-Chinese-Scooter-Honda-Dio-Motorcycle-Repair/710016926.html

Sljedeće je ispitat namotaje jer sam 99% siguran da su ovi trenutno otišli, uštelat ventile i nabavit zadnji gumu i promijenit i zatim ide vraćanje mašine na ramu i vidit što je sa strujom i šta je sve izgorilo. Ona je također raskopana :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 25 Ožujak, 2014, 23:15:31 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #42 : 21 Ožujak, 2014, 14:51:50 »
Za te pare sam ti ja mogel napravit radapciger i za 2 dana bi bil kod tebe, a sigurno kvalitetniji nego to sranje ;D
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #43 : 23 Ožujak, 2014, 20:41:21 »
Za te pare sam ti ja mogel napravit radapciger i za 2 dana bi bil kod tebe, a sigurno kvalitetniji nego to sranje ;D
Poslužit će i ovaj (valjda). A ovaj s kojim sam skinuo magnet nisam htio od sramote slikati ::)

Neradni je dan, al sam bar shvatio da su namotaji na njemu za baciti u smeće. Na svim izvodima pokazuje beskonačan otpor prema masi, što bi u teoriji značilo da su 100% neispravni.

Jedino sam imao rastavljene ove namotaje pa sam njih stavio, bez obzire šta otpori koji pokazuju nisu bajni. Žuta i bijela prema masi imaju 6.0 ohma, al taj visoki otpor je više do jeftinog instrumenta slabe rezolucije. I ova crno-crvena ima otpor 0.535 kohma. Znači to sve štima.


Problem je u plavo-žutom izvodu koji pokazuje beskonačan otpor, što nije dobro. Al svejedno sam ih namontirao na skuter jer drugih nemam pri ruci, pa ako ne bude bacao iskru lako zamjenimo sa novim namotajima kad dođe radapciger :icon_thumright:

Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #44 : 25 Ožujak, 2014, 23:13:50 »
Ventili uštelani. Usisni je na 0.10, a ispušni je na max 0.15.


Stanje zadnje gume je ovakvo... :toothy11: Dakle zadnjih 5-6t km stoji nekakva brokva ili komad željeza u njoj i ne mogu više to tako gledat pa sam se odlučia prominit to. Nebi minja, al lagano duši na to.


A plus toga, prešle su već 20t km i već 7 godina stoje na motoru. Došlo je vrime da ih se promine, iako ih neću baciti jer i dalje odlično služe :rofll: Evo ovako izgleda stara (3 raštele) vs nova (5 raštela).


Ovih dana ćemo je namontirat i vratit mašinu na ramu. Zatim prednju gumu zamijenit skupa sa prednjom kočnicom jer je guma kroz koje ide ulje do čeljusti ispucala na više mjesta :bang:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6739
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #45 : 25 Ožujak, 2014, 23:19:32 »
uuuu previše je to za ventile, stavi usisni 0.07 ispišni max 0.1 i toje to
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #46 : 25 Ožujak, 2014, 23:22:54 »
uuuu previše je to za ventile, stavi usisni 0.07 ispišni max 0.1 i toje to

Nemam toliko preciznih špijuna. Usisni je 0.10, a oko ispušnog moram pola sata čaćkat da prođe ovaj od 0.15.

Nek on meni baci iskru, pa ćemo lako za ventile :icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6739
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #48 : 26 Ožujak, 2014, 23:02:48 »
15kn

http://www.ebay.com/itm/360681587021?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
Zvonku za dušu sam i smanjio malo ventile, kako je i rekao. Valjda bu dobro :icon_scratch:


Stigao i novi črljeni amortizer. Ovog starog crnog mi je žao gledati ovako istrošenog.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6739
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #49 : 26 Ožujak, 2014, 23:12:44 »
uu bježi od tog crvenog to ništa nevalja, imo ja to i nikako nisam bio zadovoljan sa njim. a na crnom izguraj tu pixu iz sredine van, gumu okreni prema gore, znači to puknuto/sjebano/ukur*u kako god, okrenu prema gore, vrati pixu nazad i rješen problem :P
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #50 : 26 Ožujak, 2014, 23:24:20 »
Estetika je na prvom mjestu! :redface: Zezam se.

A vidit ću kako će bit pa lako zamijenimo ako ne bude valjalo, al za prvu ruku ide on na skuter.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #51 : 27 Ožujak, 2014, 14:07:33 »
Danas namontirana zadnja guma i amortizer :icon_thumright:


Usput samo ispitao i stavio osigurač, jer je neki fuš majstor u kojeg je bio skuter samo kratko spojio mjesto gdje dolazi osigurač. U Baotiana ide 10A tromi, stakleni osigurač kojega se može naći u chipoteci za kunu i nešto sitno. Nisam uspio naći originalnu zaštitu za njega pa sam to nešto iskemijao sa onim što sam imao plus izolir traka. Uglavnom bolje išta nego ništa i teško može voda direktno do njega doći.


Sljedeće na redu je zamijenit i prednju gumu sa novom, zamijenit lajtung, čeljust, pogledat u kakvom su pločice stanju. Prednje amortizere bi valjalo rastavit jer nisu idealni, ali ima puno prišnijih i gorih stvari na ovom skuteru, pa to nećemo još dirati.

Ovih dana je vrime nikakvo pa mi se ni neda izlaziti iz kuće, a i jutros sam dobio posao, plus fakultet i završni radovi. Tako da će usporit malo projekt! :sad120: :kipi:
« Zadnja izmjena: 27 Ožujak, 2014, 14:13:18 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #52 : 31 Ožujak, 2014, 18:46:43 »
Stigla nova guma i felga sa 5 krakova. Oprane i izglancane :zubo:



Stare pločice su bile debljine 4.5 mm i nisu bile mjenjane dosta vremena, isplatile su svaku kunu za njih. I druge rabljene pločice debljine 7 mm. Nove su vjerovatno i deblje, al nije ni ovo loše s obzirom kako je bilo.


Stari lajtung oštećen na tri mjesta i tako se vozilo dosta dugo, pa sam odlučio sve skupa promijenit jer je i klipić kliješta zapekao. Dakle stigao novi BREMBO kočioni sustav za Baotian od kolege Jogurta iz Yamahe :icon_thumright:


To je sve fino i lipo smontirano i očišćeno. Nisam stigao slikati kako to na kraju izgleda jer sam se iživcirao od odzračivanja kočnice (:mad0260:) koja je na kraju ipak uspješno prošla. Savjetovao bi svima da paze kuda im kaplje ovo ulje od kočnice jer je agresivno ko Torcidaš na sjeveru.



Sljedeće na redu je karburator pogledat, očistit, filter zraka oprat i fino sve nazad vratiti.
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2014, 18:49:53 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!