Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???  (Posjeta: 5514 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brzi46

  • Tržnica : (-1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 220
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f15 firefox
  • Moja Kaciga: suomy
pozdrav,vjerojatno je neko to vec radio...samo nemogu nac nista konkretno,dakle zanima me kolko smijem spustit glavu na minarelli LC cilindru i kako da to napravim i dali bi onda trebao metalni dihtung dole izmedju bloka i cilindra ili neki deblji i jos imam pitanje kako da glavu unutra fino ispoliram  (sa kojim alatom,smirglom ili bilo sta drugo) ?? hvala

Offline Maurini-Tuning

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Konavle
  • Moj Skuter: NRG power
  • Moja Kaciga: Vemar Tai2K
  • MojSpuh: hrđavi TT for rejsing
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #1 : 21 Veljača, 2013, 14:49:28 »
Granica squisha kod LC-a je 0.8mm...Mozes i glavu spustit',ali ako ides na mali squish onda ces najvjerojatnije morat urezivat' nove utore za dihtunge u glavi.Lakse je skinuti gornji dio cilindra kod tokara onoliko koliko ti treba i ne trebas podlagati nikakvim dihtungom... :icon_thumright:

EDIT: Glavu tj. kompresioni prostor mozes ispolirati obicnim vodobrusnim papirima :)
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2013, 14:51:01 Maurini-Tuning »
Pia NRG :)

Offline brzi46

  • Tržnica : (-1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 220
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f15 firefox
  • Moja Kaciga: suomy
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #2 : 21 Veljača, 2013, 15:50:11 »
hvala puno  :icon_thumright:

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #3 : 15 Travanj, 2013, 20:24:44 »
Jel itko pokušao samo spuštanje glave na seriskoj mašini?
Htjeo bih malo podignuti snagu, s tim da skuter ne postane glasan(dakle nemože after market auspuh) da se potrošnja ne poveća(ne može veći karb)
tražim skoro nemoguće,al meni netreba puno povećanje snage.

LC minareli ima 7.5:1 std. omjer kompresije ako se ne varam.Pošto ima skuish i vodeno hlađenje dakle nema detonacija ni pregrijavnja ni do 12:1 omjera kompresije.Jedini logični razlog zašto su stavili tako malu kompresiju je zbog trajnosti motora.
Dakle smanjenjem kompresnog prostora po mojoj zamisli dobio bi još snage uz istu potrošnju i skratio bi vijek trajanja.
E sad može li mi netko reći kako se to ponaša u praksi?

Offline vale_46

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR
  • Moja Kaciga: Premier
  • MojSpuh: ZX
spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #4 : 15 Travanj, 2013, 23:17:11 »
I sa spuštanjem same glave da ništa drugo nediraš budeš povećao potrošnju goriva jel ti se skuter bude bolje vrtio.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #5 : 15 Travanj, 2013, 23:27:57 »
Ak misliš da budeš dobio na snazi sa spuštanjem glave na serijskoj 50ki uštedi si vrijeme i odustani od svega. Ja sam to davnih dana radio na serijskoj mina mašini(bilo mi dosadno) i nema kruha od toga.

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #6 : 16 Travanj, 2013, 00:26:17 »
a koliko si spustio glavu? nemoguće je da se ništa ne dobije, da je nisi možda previše spustio?

Moguće da će skuter više vrtiti, ali to rješim produženjem prijenosa(ili ga ne tjeram u okretaje)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #7 : 16 Travanj, 2013, 00:35:01 »
Ne sjećam je koji je skviš bil kad sam to radil prije 6-7 godina,uglavnom bilo je napravljeno u granicama normale.
Al opet velim,serijska 50ka se ne tunira spuštanjem glave jer se ne dobije niš s tim,a ko ne vjeruje nek gubi vrijeme nadajući se da bu skuter letil nakon tog zahvata.

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #8 : 16 Travanj, 2013, 00:42:41 »
neznam dali znate, al kada bi ottovom motoru kompresija bila kao u dizela, onda bi mu iskoristivost bila veća nego kod dizela.
Teško za postići,ali neki automobili su to već napravili,peugeot bi trebao za koju godinu početi proizvoditi te automobile, benzinci od 250 ks koji guraju limuzine od 1.500 kg za samo 4-5L/100 km

No vratimo se na skutere, ne očekujem previše, ali mi sve znači, svaka sitnica koja će mu donjeti snagu

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #9 : 16 Travanj, 2013, 10:51:02 »
a veći klip kada bi stavio?
kada bi cilindar probušio na 43 mm?

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #10 : 16 Travanj, 2013, 14:59:29 »
zasto se glupirate sa glavama to mi nije jasno, na serijskom minarelli cilindru se treba ispuh isturpijat u krug prema auspuhu, popravit malo kanali i odozgo ga skinut na 0,6 -0,8squish, ustelat karb, zxa stavit i to je to otprilike, ove sve ostale kemije ne drze vodu
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #11 : 16 Travanj, 2013, 16:17:54 »
Cudi me da niko nije predlozio opciju koja ujedno daje i najbolje rezultate,kratko i jasno samo izvadis dihtung ispod cilindra i dobijes to sto zelis. Znaci umjesto dihtunga stavis dihtmasu(silikon) i dobices manji squish a samim time i vise snage,kako se citav cilindar spustio nize dobices i bolji moment jer su se izduvni i usisni kanali zatvorili za par stepeni u proracunu ciklusa usisavanja/izuvavanja tako da je snaga sisla na nize obrtaje.

Razultat ovog poduhvata je dosta jaci skuter,startniji i odzivniji na gas i bolji u medjuubrzanjima ALI ono sto ti se nece svidjeti sporiji 3 do 5 km/h u maksimalnoj brzini.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #12 : 16 Travanj, 2013, 21:44:52 »
dino dal to vrijedi i za kit?
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1015
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #13 : 16 Travanj, 2013, 22:21:09 »
Cudi me da niko nije predlozio opciju koja ujedno daje i najbolje rezultate,kratko i jasno samo izvadis dihtung ispod cilindra i dobijes to sto zelis. Znaci umjesto dihtunga stavis dihtmasu(silikon) i dobices manji squish a samim time i vise snage,kako se citav cilindar spustio nize dobices i bolji moment jer su se izduvni i usisni kanali zatvorili za par stepeni u proracunu ciklusa usisavanja/izuvavanja tako da je snaga sisla na nize obrtaje.

Razultat ovog poduhvata je dosta jaci skuter,startniji i odzivniji na gas i bolji u medjuubrzanjima ALI ono sto ti se nece svidjeti sporiji 3 do 5 km/h u maksimalnoj brzini.

  :icon_thumright: isprobano, i osjeti se razlika, uz to sam jos skidao i celo cilindra ali sasvim malo, ne sijecam se vise koliko i poturpijat ispuh.
i ide mali ko blesav. al i trosi benge vise.
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #14 : 16 Travanj, 2013, 22:45:50 »
dino dal to vrijedi i za kit?

Naravno da vrijedi ali kako nabrojah sva ta poboljsanja tu je i to neizbjezno gubljenje tih par km/h krajnje brzine. Jer jasno je da osim  dobijene kompresije gubimo na otvorenosti prelivnih kanala i izduva,to povecava snagu na nizim obrtajima al smanjuje sveukupne maksimalne obrtaje masine.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #15 : 16 Travanj, 2013, 23:54:56 »
dobijem više snage na manjim okretajima,ali to će biti manja snaga nego što je ima seriski skuter.
Dakle gubim maximalnu snagu.

Odavno se pitam zašto izlaz na ispuhu nije okrugal kakav je i auspuh?

Već sam rekao zašto nemože ZX(ni bilo kij drugi aftermarket auspuh) ni veći karb, buka i potrošnja, to su stvari koje ne želim mjenjati.

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #16 : 17 Travanj, 2013, 08:05:12 »
dobijem više snage na manjim okretajima,ali to će biti manja snaga nego što je ima seriski skuter.
Dakle gubim maximalnu snagu.

Odavno se pitam zašto izlaz na ispuhu nije okrugal kakav je i auspuh?

Već sam rekao zašto nemože ZX(ni bilo kij drugi aftermarket auspuh) ni veći karb, buka i potrošnja, to su stvari koje ne želim mjenjati.

Nisi u pravu vezano za snagu,ako skuter ima npr 5ks na 7500rpm....poslije vadjenja ditunga imace 5,5ks na 7000rpm i zato ce da izgubi par km/h krajnje brzine.

A kad pronadjes nacin da povecas snagu i maksimalnu brzinu a da se potrosnja i buka  ne povecaju prijavi patent i bit ces bogat covjek.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #17 : 17 Travanj, 2013, 11:29:30 »
nemoguće da na manjim okretajima ima više snage samim smanjivanjem tajminga.
onda bi se jednostavno produžio prijenos da on na 7000 rpm ide isto kao što je prije išao na 7500 rpm. Onda bi još spustio cilindar i imao bi 8 ks na 4000 rpm,niti bi mi trebala jača radilica,niti bi se karike trošile. Imao bi tjuniran skuter koji se ne troši.

Moguće je napraviti povećanje snage da se buka ne povećava, samo treba napraviti auspuh da je kao original čitav obložen onom mrežicom iznutra.

Nemoj mislit da je nemoguće povećat snagu,a da potrošnja ostane ista. Ovisi koji je cilj proizvođača bio. Npr. Audi ima dva motora 1.8 i 1.8T. Potrošnja skoro ista samo što turbo ima 25 ksi 50 nm više. Zašto bi onda netko kupovao ovaj slabiji motor kad oba dva isto troše goriva? Zato što ovaj 1.8 može preći 700 000,a 1.8 t 300 000(bubam brojke)

Ta minareli mašina okrene kilometara i kilometara, ali to ne mora značiti da je do kraja iskorišten

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #18 : 17 Travanj, 2013, 15:57:01 »
nemoguće da na manjim okretajima ima više snage samim smanjivanjem tajminga.
onda bi se jednostavno produžio prijenos da on na 7000 rpm ide isto kao što je prije išao na 7500 rpm. Onda bi još spustio cilindar i imao bi 8 ks na 4000 rpm,niti bi mi trebala jača radilica,niti bi se karike trošile. Imao bi tjuniran skuter koji se ne troši.

Moguće je napraviti povećanje snage da se buka ne povećava, samo treba napraviti auspuh da je kao original čitav obložen onom mrežicom iznutra.

Nemoj mislit da je nemoguće povećat snagu,a da potrošnja ostane ista. Ovisi koji je cilj proizvođača bio. Npr. Audi ima dva motora 1.8 i 1.8T. Potrošnja skoro ista samo što turbo ima 25 ksi 50 nm više. Zašto bi onda netko kupovao ovaj slabiji motor kad oba dva isto troše goriva? Zato što ovaj 1.8 može preći 700 000,a 1.8 t 300 000(bubam brojke)

Ta minareli mašina okrene kilometara i kilometara, ali to ne mora značiti da je do kraja iskorišten
prvo.. nemoj usporedivat skutere i aute..
drugo.. na serijskim komponentama odnosno kada ti je skuter cijeli serijala spustanjem cilindra dobivas vise snage jer ti je auspuh nariktan da daje vise snage na manjim okretajima.. samo trebas postelat prijenos i karburaciju i to je to kaj mozes.. nebi bilo lose isturpijat ispuh da bude okrugal i to je to.. nema tu sad nekih cuda.. ovo kaj ti je ivo reko to je najidealnije..

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: spuštanje glave na minarelli LC cilindru i poliranje glave???
« Odgovori #19 : 17 Travanj, 2013, 16:03:24 »
nemoguće da na manjim okretajima ima više snage samim smanjivanjem tajminga.
onda bi se jednostavno produžio prijenos da on na 7000 rpm ide isto kao što je prije išao na 7500 rpm. Onda bi još spustio cilindar i imao bi 8 ks na 4000 rpm,niti bi mi trebala jača radilica,niti bi se karike trošile. Imao bi tjuniran skuter koji se ne troši.

Moguće je napraviti povećanje snage da se buka ne povećava, samo treba napraviti auspuh da je kao original čitav obložen onom mrežicom iznutra.

Nemoj mislit da je nemoguće povećat snagu,a da potrošnja ostane ista. Ovisi koji je cilj proizvođača bio. Npr. Audi ima dva motora 1.8 i 1.8T. Potrošnja skoro ista samo što turbo ima 25 ksi 50 nm više. Zašto bi onda netko kupovao ovaj slabiji motor kad oba dva isto troše goriva? Zato što ovaj 1.8 može preći 700 000,a 1.8 t 300 000(bubam brojke)

Ta minareli mašina okrene kilometara i kilometara, ali to ne mora značiti da je do kraja iskorišten

Vidi druze,koje rekao da samo spustanje tajminga povacava snagu. Smanjenje squisha je to koje je povecalo snagu a smanjenje tajminga u tom slucaju je bilo samo nus proizvod.Dalje,ako se zabavimo proracunom usisavanja i izduvavanja fabricke situacije cilindra i setupa karburatora i na kraju dobijemo neki rezultat gdje je npr u karbu potrebna dizna 65 a za situaciju sa spustenim tajminzima po tom istom proracunu bi trebala dizna 60. Znaci kad mi izvadimo dihtung i spustimo taminge i povecamo kompresiju tj smanjimo squish a ostane nam isti karb sa diznom 65 to ti vec dodje kao da si pojacao dotok goriva i plus na sve to povecana komporesija rezultira povecanjem sveukupne snage ali zbog spustenih tajminga motor ne ide u obrtaje kao prije pa se gubi malo maksimalne brzine.

Ja ti sve ovo ne bih pisao i predlagao da to vec nisam probao i upotrebio u praksi vise puta.

Drugi dio price,povecanje snagebez povecanja buke,naravno da je izvodljivo,kupi si leo vince touring i motor ce ti biti garantovano tisi nego sto je bio sa serijskim auspuhom a osjetices znacajno povecanje snage.

Al treci dio price povecanje snage bez povecanja potrosnje to vec ne pije vode.Taj isti touring koji ce ti dat snage bez dodatne buke ce naravno da ti digne potrosnju.Taj isti audi o kojem ti pricas manje ce trositi samo na otvorenom putu na istoj brzini na kojoj bude isao i onaj bez turbine jer jaci motor treba manje gasa da bi isao istom brzinom a sta mislis kakvo je stanje u gradskoj voznji kad se koristi tih 25ks viseili na otvorenom putu kad taj turbo audi bude isao onom brzinom koju onaj obicni 1.8 ne moze ni da postigne........sta mislis kolika ce onda biti potrosnja tog turbo stroja.

Da ti to uprostim onim narodnim rijecnikom: Nema na qrcu meda.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle