Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Htc one x VS samsung galaxy s3  (Posjeta: 5736 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Htc one x VS samsung galaxy s3
« : 16 Veljača, 2013, 12:35:50 »
Znam da je vječito pitanje koji odabrat?
Šta vi kažete  jel ima stvarno dosta razlike?jer koliko vidim s3 je nešto u startu skuplji.koji biste vi odabrali i zašto osim izgleda...

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
« Zadnja izmjena: 16 Veljača, 2013, 12:46:20 pajo »
lovac u mutnom team

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #1 : 16 Veljača, 2013, 12:47:04 »
Vidi potpis.
Razliku u brzini nebi primjetio ni da je visestruko veca razlika.
Al se zato odma osjeti da je htc u kvalitetnijem kucistu - samsung je radjen ko od casice za jogurte :)

Sent from my HTC One X

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #2 : 16 Veljača, 2013, 12:57:56 »
Ako ti loša podrška za custom romove, spor iako lijep i moćan htc sense ne znače ništa onda HTC.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #3 : 16 Veljača, 2013, 13:05:51 »
Samo mi objasni sto je sporo u senseu (na jellyu)...
Na mom mobu se stvari odvijaju ko po putru :)

Sent from my HTC One X


Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #4 : 16 Veljača, 2013, 13:20:34 »
S obzirom da imam SGS3 i na njemu custom rom i kernel, kad uzmem stock one x, spor mi je.
Isto kao kad sa svog kompa sjednem na komp sa mehaničkim diskom, sporo mi je.

Da sada uzimam, uzeo bi Nexus 4. SGS3 neki imaju problema sa umiranjem nakon 200 dana i pukotina na rubu fiksnog kućišta, HOX sa kvrckanjem i preljevanjem boja kao na digitronu pri pritisku po ekranu, pa pripazi oko toga kad ćeš kupovati. Naravno da sve u EU pokriva garancija, no u mi živimo na balkanu, koliko se god neki trudili tvrditi suprotno.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #5 : 16 Veljača, 2013, 13:32:37 »
Moj vec par mjeseci radi bez problema. Nema prelijevanja boja, krckanja itd.
Feeling u ruci je odlican - bas je kvalitetno slozen. Mozda zato kaj je skroz zatvoren i nema utora za karticu, poklopca baterije itd.
Iskreno, to me i privuklo htc-u u odnosu na s3. Da ne pricam kak je uletio super povoljno - to je bio dodatni bonus :)

Sent from my HTC One X
« Zadnja izmjena: 16 Veljača, 2013, 13:34:09 3alfa3 »

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #6 : 16 Veljača, 2013, 13:46:27 »
Osjećaj u ruci je definitivno jer je unibody design, dakle zatvoreno kućište bez poklopca i sl. kao i gejfon
Nexus 4 ima još bolji osjećaj jer uz unibody ima staklo na pozadini
Još jedan primjer je Htc One S koji ima aluminijsko kućište, također odličan mobitel.

Ti problemi su individualni, ali se događaju zato treba pripaziti kod kupnje. Vrlo vjerojatno bi tu "sporost" sučelja ubio Holo Launcher HD ili Apex, ali nisam imao prilike isprobati.

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #7 : 16 Veljača, 2013, 13:49:07 »
I ja sam nekako naviknuo na htc i uvijek mi je na ruku i izgled izgledao cvrsce nego ostali kojo su doslovce bacali na jeftinu plastiku.nego mi nije jasno radi cega je s3 skuplji kad po karakteristikama su podjednaki,a očekivao bi da je bolji i vidim na ljuskalu da drži cijenu.ili je više komercijalan??


Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

lovac u mutnom team

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #8 : 16 Veljača, 2013, 13:53:57 »
Razlika u trgovini je 1000kn. Ničime ne opravdava toliku razliku. Bolje uzeti jeftinije.

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #9 : 16 Veljača, 2013, 13:54:08 »
Mislim da bi bilo glupo mijenjat hox-a sa 32gb za s3 16gb +nešto sitno nadoplate
Oba mob su tako reći nova.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

lovac u mutnom team

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #10 : 16 Veljača, 2013, 13:57:08 »
To bi bilo i više nego glupo. Ajde da se pališ silom na sgs3 pa ključ za ključ, ali još i nadoplatu  :angry7:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #11 : 16 Veljača, 2013, 22:50:45 »
striko zašto baš nexus 4??ima neki poseban razlog?
lovac u mutnom team

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #12 : 19 Veljača, 2013, 00:25:51 »
najbrzi android mobitel sa najvise novotarija, i losom kamerom :) i ja bih nexa
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Guje

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 383
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: japan
  • Moj Skuter: aerox 2010, zip sp
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #13 : 19 Veljača, 2013, 00:40:09 »
Kada bih birao izmedju ta dva uzeo bih one x, bas iz tog razloga sto je dosta kvalitetnije napravljen. Po mom ukusu je čak i ljepsi...
Da li si mozda razmisljao o one x+?

I usput da vas pitam , za koji dan treba mi stići samsung note II... Da li ću se pokajati sto nisam uzeo s3 ili one x?
1960-2013

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #14 : 19 Veljača, 2013, 10:49:13 »
Kada bih birao izmedju ta dva uzeo bih one x, bas iz tog razloga sto je dosta kvalitetnije napravljen. Po mom ukusu je čak i ljepsi...
Da li si mozda razmisljao o one x+?

I usput da vas pitam , za koji dan treba mi stići samsung note II... Da li ću se pokajati sto nisam uzeo s3 ili one x?

Ako ti ne smeta to kaj ti neće stati u džep, i kad se razgovraš uređaj ti pokriva cijelu glavu pa izgledaš ko freak, kaj postoji veika mogučnost da ti se slomi ekran ak napraviš pritisak na jedan dio...
onda se nećeš pokajat.

Inače uređaj je vrhunski, ali definitivno nije za svaki dan i nije praktičan u smislu mobilnog telefona. Nemam riječi za performanse i ekran, ali po meni mobitel i note II nejde skupa.

Samsung S3 je bolji od HoX-a, to je činjenica. Ono kaj je + za HoX je bolje kučište i manja cijena, dok performanse jesu lošije ali ne nešto kaj bi činilo toliku razliku u cijeni. Meni je S3 jedino odbojan zbog kučišta i cijene, inače bi ga kupil.

Kod HoX-a nemrem shaviti 16Gb memorje a da nemaš utora za microsd, to je takav minus da ovi iz HTC nisu ni svjesni, mob bi bil brutala da ima utor za microsd. I da imaju bolju podršku ne bi ih ubilo! Al zato i je tak jeftin...
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #15 : 19 Veljača, 2013, 11:03:59 »
Evo mođe Pajo stavit u naslov Sony Xperia T, jer to je mobitel iz tog ranga.

Imal sam ga do nedavno pa mogu reći rijeć dvije ak nekog zanima Xperia.

Xperia T je odličan uređaj, ekran je vrhunski, proširiva memorija, eto nedavno je došel i JB za nju (debelo kasni). Kučište i dizajn kučišta je po meni vrhunski, sjeda u ruku kak treba, otraga je kao neka meka plastika, također odlično izgleda.

Dizajn je ja bi reko 10/10. Brzina 9/10  Ekran je 8/10 (razlog su one virtualne tipke, koje uzmu jedan red ekrana, koje su recimo kod HoX-a fizičke na kučištu, tako da ekran nije više 4.55" nego manji. Kaj je dobro da te tipke nestaju prilikomslikanja i gledanja vide, al opet za sve ostalo imaš manji ekran od konkurencije) Kaj se tiće same oštrine i kontrasta tu nemam zamjerke, to je 9/10.

Vizualno vođenje po uređaju je 11/10, zbilja tak grafički uređen Android nisam videl, možda je i to jedan od razloga kašnjenja JB  :dontknow:

Eto, tko uzme Xperiu T definitivno neće biti razočaran, može stat uz bok Hox-u i S3, dakako mana mu je dosta manji ekran od konkurencije, ali nikako ne manje kvalitetan. Ako uleti za male pare definitivno uređaj koji se treba uzeti jer vjerujem da nebute požalili, naravno memorija je proširiva do 32Gb, veliki + ! 

P.S - eh da, također kao - naveo bih još hardverske tipke za stišavanje i pojačavanje, koje su previše dole, ne znam iz kojeg razloga, i dok se ne navikneš jako iritira.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #16 : 19 Veljača, 2013, 11:49:15 »
Moj hox je 32gb a 16gb i je i nije malo zavisi.
Xperia t isto ok mob samo ga nebi mogao svrstat u kat.s lll i hox-a samo radi dvije jezgre...
lovac u mutnom team

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #17 : 19 Veljača, 2013, 11:56:14 »
Ja nemogu naći te činjenice na netu da je slll bolji?sve testove što sam gledao je podijednako.
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2013, 12:08:19 pajo »
lovac u mutnom team

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #18 : 19 Veljača, 2013, 11:58:31 »
E sad ne znam kaj da ti velim po pitanju 2 jezgre, bratić mi ima HoX i ja T, jedan pored drugog iste aplikacije i HoX nie brži. čak ima slučajeva di je sporiji, al ono svakom normalnom čovjeku bi to bilo isto, kak i meni, nisam ja od onih di mu je važna 10tinka, glavno da na oko ne laga i to je ok, i kažem ti da razlike nije bilo, ponekad Hox otvori brže ponekad Xperia, al to sve nezamjetno.

E sad kolko Hox-u znače te dvije jezgre ne znam, danas mi dolazi pa bum malo bolje proučil :)

Al velim, to kaj Xperia ima 2 jezgre definitivno nije neka mana, jer ima odličan ćipset i brzu memoriju, a vjerojatno je i dobro optimizirana, a 4 jezgre je Sony sad ostavil za perjanicu Z i ZL...

Kažem, mene je više mučilo to kaj virtualne tipke dosta uzimaju ekran...al otom-potom.

A ti imaš VIP, oni jedini daju 32Gb, to je ok, al 16Gb je definitivno premalo za takav uređaj, pa na HoX-u komotno možeš pogledat seriju ili neki filmić kad si u valku ili doma ležiš u krevetu, a istovremeno imat gore par giga muziike jednostavno nejde... Jer ak se ne varam ostane ti 10Gb ravno kad upališ HoX...kaj ti je to NIŠ. Ne znam kak bum to prebrodil.

Videl sam da postoji kabel USB-->microUSB tak da spojiš usb stick na mobitel prek tog kabla i tak dobiš eksternu memoriju :)

P.S- sva tri su tu negdje, no S3 uvjek ima za zeru veći skor, od ostala 2, jel to zbog toga kaj ima veći marketing ili ne ja ne znam, ali velim, bolji je samo jel to vrijedi soma kuna više. I jel to uopće prosjećan ili malo zahtjvan korisnik skuži, ja mislim da ne. Jer velim, S3 nisam isprobal, dok HTC i Sony su podjednaka li-la.
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2013, 12:00:57 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Htc one x VS samsung galaxy s3
« Odgovori #19 : 19 Veljača, 2013, 12:32:39 »
Koliki score ti ima xperia t na antutubenchmark??

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

lovac u mutnom team