Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Polaganje A1  (Posjeta: 8845 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Polaganje A1
« Odgovori #20 : 11 Veljača, 2013, 12:16:26 »
Ajde pošto imam položenu A1 a trenutno polažem B da kažem kako stvari stoje

dakle cijena B kategorije s A1 položenom u Sisku u autoškoli KLINDIĆ je 5120kn(trenutno dok opet ne povise cijenu)
prije toga obaviš lječnički. Dođeš tamo u medicinu rada ili gdje je to već kod tebe, ako imaš A1 kategoriju daj osobnu ili vozacku dok ti vozacka jos vrijedi, da ne moras svoje vrijeme odugovlaciti na preglede i da platiš 130kn umjesto 450kn.

slušaš 4 sata na predavanjima(umjesto 30 ako imaš A1), nakon toga plačaš ispit 150kn i pišeš taj test(na kompu je to danas, prije je bilo na papiru)
prvu pomoć ne moraš ni slušati ni polagati ni platiti jer si to sve već napravio s A1 kategorijom
voziš 30 sati i nakon toga ideš na ispit vožnje koji košta 450kn, 40kn su ti biljege, 25 slika za vozacku i 70 vozacka...




Moj savjet ti je ako imaš još malo do 18-e da sačekaš i polažeš B+A2.... jer zašto polagati A1 ako imaš onda pravo na A2?

B kategorija u ovoj autoškoli kojoj sam ja košta 6860kn
+ ljecnicki 450 + prva pomoc 450 + ispit prve pomoci 150 + ispit propisa 150 + ispit vožnje 450 + biljege + slike + vozacka

zatim polagati A2 ako se odlucis, ljecnicki ne moras placati jer si ga upravo platio s B kategorijom.
Cijena za A1, A2 ili A kategoriju s položenom B ti je u Sisku trenutno 2985kn, dakle trebaš samo doći, dati pare odvoziti 15 sati na motoru, platiti i proci ispit voznje.

Vec sam pisao prije par godina o tome, ali moram ponovit....

Da nemam B, morao bi stedit godinu dana za to.
1991. godine sam platio sve to 300dm (oko 1200kn).
Godinu poslije se to moglo obavit i za duplo manje novaca.
Danas je to skupo, preskupo, prepreskupo.....

Sent from my HTC One X


Offline Grotty

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: Lazer Venom
  • MojSetup: Malossi Sport Stage 2 , Multivar , 15%+
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Polaganje A1
« Odgovori #21 : 11 Veljača, 2013, 16:09:31 »
Sad ni sam nezz kaj da napravim... Ak idem prvo a1 pa b onda mi ispadne skoro duplo , a ak pricekam i polozim prvo b pa onda a1 onda mi je dost jeftinije... bil sam prical s covjekom iz autoskole i on sam mi je rekel da mi se neisplati bas a1 pa b , vec da pricekam 18 i ganjaj..

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Odg: Polaganje A1
« Odgovori #22 : 11 Veljača, 2013, 16:10:53 »
naravno imaj na umu da će te svaka kazna koštat više nego polaganje tako da ako misliš da možeš izdržat još 2 godine onda nemoj ic na polaganje

Offline dachi

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 1055
  • Spol: Muški
  • :))
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Privlaka/Vk
  • Moj Skuter: Aprilia sr
  • Moja Kaciga: Streetfighter
  • MojSetup: Malossi 172...
  • MojSpuh: serijalkovic
Odg: Polaganje A1
« Odgovori #23 : 11 Veljača, 2013, 18:45:41 »
zar nije da A2(motor do snage 36kw) smijes tek sa 19 polagat!??


tako pisalo u knjizi prije godinu dana

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Odg: Polaganje A1
« Odgovori #24 : 11 Veljača, 2013, 18:51:50 »
zar nije da A2(motor do snage 36kw) smijes tek sa 19 polagat!??


tako pisalo u knjizi prije godinu dana

u kojoj knjizi je pisalo?
sumnjam, vjerovatno it je krivo ostalo u pamčenju.
A2 se može polagat sa 18 i to je za motor snage do 35 kw
(ima i ono oraničenje mase i snage od 0.2 ali nećemo sad baš cjepidlačit jer  vjerujem da se ni na cesti ne drže tog zakona kao pijan plota)

Offline dachi

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 1055
  • Spol: Muški
  • :))
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Privlaka/Vk
  • Moj Skuter: Aprilia sr
  • Moja Kaciga: Streetfighter
  • MojSetup: Malossi 172...
  • MojSpuh: serijalkovic
Odg: Polaganje A1
« Odgovori #25 : 11 Veljača, 2013, 18:52:30 »
ja neznam otkud sam ja vidio u knjizi 19 god  :dontknow: :dontknow: 





istipa eo ispravak  :icon_thumright: 
U A2 kategoriju ulaze motocikli čija snaga motora ne prelazi 35 kW i čiji omjer snaga/masa ne prelazi 0,2kW/kg, tako da s položenom A2 kategorijom možete voziti motocikle do 600 cm³ (ovisi o omjeru snage/mase).
[/color]Upisati se može osoba koja ima minimalno 18 gododina. U obuci prolazite 30 sati iz teorijskog dijela, predavanje prve pomoći i 20 sati iz praktičnog dijela.
[/color]Ukoliko posjedujete B kategoriju, u obuci imate samo 15 sati vožnje. Obuka se provodi na motociklu Yamaha YBR 250cm³.

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Polaganje A1
« Odgovori #26 : 12 Veljača, 2013, 02:28:27 »
ma položi ti A1 isplatit če ti se.. ja da sam čeko 18. rođendan poludio bi, a do tad bi nabro već 500 kazni, ovako sam položio sa 16 i vozio se 2 godine bez ikakve brige.. a bome 2 godine neče tak brzo proč...

Offline marinjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: GP1 OPEN 50
  • Moja Kaciga: MDS i NITRO N12
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Polaganje A1
« Odgovori #27 : 13 Veljača, 2013, 09:45:43 »
mislim da nemožeš polagati A2 kategoriju, moraš prvo položiti A1, pa onda nakon dvije godine položiti A2.
tko je sa 16g. položio ispit i u svakoj kategoriji je proveo dvije godine, taj sa navršenih 20 g. starosti može položiti za a kategoriju, onaj koji je sa 18 polagao, taj će moći dobiti A kategoriju sa 22g starosti. tko je položio sa 24 g. starosti taj odmah dobiva A kategoriju.
do 24g. starosti u mladi vozaći.

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Odg: Polaganje A1
« Odgovori #28 : 13 Veljača, 2013, 09:51:04 »
mislim da nemožeš polagati A2 kategoriju, moraš prvo položiti A1, pa onda nakon dvije godine položiti A2.
tko je sa 16g. položio ispit i u svakoj kategoriji je proveo dvije godine, taj sa navršenih 20 g. starosti može položiti za a kategoriju, onaj koji je sa 18 polagao, taj će moći dobiti A kategoriju sa 22g starosti. tko je položio sa 24 g. starosti taj odmah dobiva A kategoriju.
do 24g. starosti u mladi vozaći.

krivo, ako A2 polozis sa 18, A mozes sa 20 (ako A2 polozis sa 19, a mozes sa 21)
Znaći moraš imat 2 godine staža na A2 ako hoces A polagati prije 24-e godine.
A1 nema apsolutno nikakove veze sa A2 i A

Offline marinjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: GP1 OPEN 50
  • Moja Kaciga: MDS i NITRO N12
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Polaganje A1
« Odgovori #29 : 13 Veljača, 2013, 09:55:44 »
   Najranije šest mjeseci prije navršenih godina propisanih za izdavanje vozačke dozvole određene kategorije, odnosno
   - 15 i pol godina za moped – “M” kat.
   - 15 i pol godina za motocikl – “A 1” kat.
17 i pol godina za motocikl – “A 2” kat.
najranije 19 i pol godina za motocikl – “A ” kat.
   - 17 i pol godina za osobni aut. – “B” kat.

Offline marinjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: GP1 OPEN 50
  • Moja Kaciga: MDS i NITRO N12
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Polaganje A1
« Odgovori #30 : 13 Veljača, 2013, 10:10:09 »
Članak 216.

(1) Osoba može steći pravo na samostalno upravljanje vozilom određene kategorije ako je:
1) duševno i tjelesno sposobna upravljati vozilom određene kategorije,
2) navršila minimalnu dob za upravljanje vozilom određene kategorije,
3) položila vozački ispit za upravljanje vozilom određene kategorije.
(2) Minimalna dob za upravljanje vozilom pojedine kategorije je:
– navršenih 16 godina za upravljanje vozilima M, A1, F i G kategorije,
– navršenih 18 godina za upravljanje vozilima A2, B i C1 kategorije,
– navršenih 19 godina za upravljanje vozilima B+E, C1+E i C kategorije,
– navršenih 20 godina za upravljanje vozilima A i C+E kategorije,
– navršenih 21 godinu za upravljanje vozilima D, D+E i H kategorije,
– navršenih 24 godine za upravljanje vozilima A kategorije, bez posjedovanja iskustva upravljanja vozilom A2 kategorije.
(3) Ministar nadležan za unutarnje poslove propisat će posebne uvjete glede dobnih granica za vozače motornih vozila kategorije C u skupnom prijevozu ljudi te uvjete za upravljanje i način prijevoza na motornim vozilima policije.
(4) Ministar nadležan za poslove obrane propisuje uvjete za upravljanje i način prijevoza na vozilima oružanih snaga Republike Hrvatske.
(5) Ministar nadležan za unutarnje poslove u suglasnosti s ministrom nadležnim za poslove obrazovanja propisat će posebne uvjete glede dobnih granica za početak osposobljavanja te uvjete za upravljanje vozilima C1 i C kategorije za učenike srednjih prometnih i drugih strukovnih škola koji se obrazuju za zanimanje vozač motornog vozila u redovitom srednjoškolskom obrazovnom programu.
(6) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna ili kaznom zatvora do 60 dana, kaznit će se za prekršaj osoba koja u prometu na cesti upravlja motornim vozilom prije stjecanja prava na upravljanje.

Članak 217.

Vozačka dozvola izdaje se za upravljanje vozilima koja su svrstana u A1, A2, A, B, B+E, C1, C1+E, C, C+E, D, D+E, F, G, H i M kategorije gdje u:
– A1, spadaju motocikli radnog obujma motora do 125 cm3 i snage motora do 11 kW,
– A2, spadaju motocikli čija snaga ne prelazi 35 kW i čiji omjer snaga/masa ne prelazi 0,2 kW/kg, a ne potječu od vozila čija je snaga dvostruko veća i više,
– A, spadaju motocikli sa ili bez bočne prikolice,
– B, spadaju motorna vozila, osim vozila A1, A2, A, F, G i M kategorije čija najveća dopuštena masa ne prelazi 3.500 kg i koja su dizajnirana i konstruirana za prijevoz ne više od 8 putnika, ne računajući sjedalo za vozača; motorna vozila ove kategorije mogu biti u kombinaciji s priključnim vozilom čija najveća dopuštena masa ne prelazi 750 kg,
– B+E, spadaju kombinacije vozila koje se sastoje od vučnog vozila B kategorije i priključnog vozila, pri čemu najveća dopuštena masa priključnog vozila ne prelazi 3.500 kg,
– C1, spadaju motorna vozila do 7.500 kg najveće dopuštene mase,
– C1+E, spadaju vučna vozila kategorije C1 i priključna vozila čija najveća dopuštena masa iznosi više od 750 kg, s time da najveća dopuštena masa tako nastale kombinacije vučnog i priključnog vozila ne smije prelaziti 12.000 kg,
– C, spadaju motorna vozila čija je najveća dopuštena masa iznad 7.500 kg,
– C+E, spadaju skupine vozila koje se sastoje od vučnoga motornog vozila C kategorije i priključnog vozila čija najveća dopuštena masa iznosi više od 750 kg,
– D, spadaju motorna vozila za prijevoz osoba koja osim sjedala za vozača imaju više od osam sjedala,
– D+E, spadaju vučna motorna vozila D kategorije i priključno vozilo čija najveća dopuštena masa iznosi više od 750 kg,
– F, spadaju traktori sa ili bez prikolice,
– G, spadaju radni strojevi,
– H, spadaju pružna vozila – tramvaji,
– M, spadaju mopedi i motokultivatori.