Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume  (Posjeta: 973556 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2360 : 14 Srpanj, 2013, 17:38:28 »
Prednja guma trpi obrnute sile od zadnje i zato izgleda kao da je naopacke.

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Gume
« Odgovori #2361 : 14 Srpanj, 2013, 21:11:56 »
U petak sam se cuo sa deckima iz DUNLOPa i dobio info kako je SCOOTSMART postigao strahovite rezultate prodaje u cijelom svijetu, cak su i sami sebe iznenadili sa kvalitetom gume i time kako je prihvacena kod kupaca, i veliki plus je cijena koja nema konkurenciju za odnos ulozeno/dobiveno

Radi gore navedenog vec sada dolazi do nestasice SCOOTSMARTa u određenim dimenzijama i nece je ni biti vise do kraja ove godine, radi se o par dimenzija u 15, 14 i 13 cola........isto tako predpostavke ekipe iz DUNLOPa su te da ce guma iduce sezone sigurno cijenovno ici gore i pribliziti se cijenama konkurencije  :(
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2362 : 15 Srpanj, 2013, 08:01:49 »
nisu oni sad niš jeftiniji od konkurencije. u mojoj dimenziji od 13 cola jedina konkretna konkurencija je michelin power pure. metzeler je dosta jeftiniji.
to im baš ne ide u prilog, jer sa višom cijenom neće biti konkurentni Michelinu.
dakle npr u unikomercu je dunlop scootsmart puna cijena na kartice u mojoj dimenziji, prednja 353 kn a zadnja 384 kn. sa popustom za cash izađe 300 i 330 kn. takva je cijena i na našem webshopu.
michelin powerpure je u motoboxu i kod dario auto puna prednja 310 a zadnja 340kn s popustom za cash je 295 i 327kn
tak da je dunlop za cash gotovo identična cijena ko michelin a ako poskupe dat će si pljusku i dobar start usrat lošim nastavkom poslovanja.
iako mislim da je agresivna reklama odigrala veliku ulogu jer je proizvod relativno nov, a većina dunlopovih guma do sada bar za skutere je bio li-la.. tak da želim im sretno poslovanje a samo treba pratiti kad izađe novi model pa budu cijene očito prvu sezonu prihvatljive....
 :laughing7:



e da i veeeeelika pohvala dečkima u dario auto.. http://www.darioauto.hr/index.htm
sa takvom pedantnošću i predanošću je taj baš dario montirao i balansirao gume ko kad kirurg radi neku kompliciranu operaciju mozga djetetu od 2 godine.
svaka čast i preporuka..  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2013, 10:46:10 ivanm »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2363 : 15 Srpanj, 2013, 14:13:05 »
e da i veeeeelika pohvala dečkima u dario auto.. http://www.darioauto.hr/index.htm
sa takvom pedantnošću i predanošću je taj baš dario montirao i balansirao gume ko kad kirurg radi neku kompliciranu operaciju mozga djetetu od 2 godine.
svaka čast i preporuka..  :icon_thumright:

Jesam ti reko  ;D

Kad vidim kako skidaju i stavljaju gumu na felgu bez da i tockica ostane ostecena na felgi - to je to. Pita te na koliko zelis tlak, balansiraju najpreciznijom metodom i ne naplacuju utege po komadu nego stave koliko treba bez dodatne naplate - pa taman da treba pol kile stavit.
Uvijek novi ventili....

To je to - ni s autom necu ic drugdje (btw, gledao sam kako rade i aute - kilokljuc se uvijek koristi)



Kaj se usporedbe cijene scootsmarta i Metzelera tice - nema usporedbe. Scootsmart je daleko naprednija guma, 2-3 generacije ispred ME7.
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2013, 14:15:14 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2364 : 15 Srpanj, 2013, 17:44:31 »
da, za razliku od ostalih vulkanizera stavljaju bez pitanja novi ventil u cijeni montaže, tak da sam im ostavil 20kn za kavu.. ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2365 : 15 Srpanj, 2013, 18:12:44 »
da, za razliku od ostalih vulkanizera stavljaju bez pitanja novi ventil u cijeni montaže, tak da sam im ostavil 20kn za kavu.. ;D

Ajd, kad jos koji put dodjes bit ce malo drugacije.
Recimo, bit ces ponudjen kavom, sokovima, kolacima (ak ih ima) itd  ;D

Meni zadnjih par krpanja guma ne zele uzet novce. A krpanje moto gume toplom vulkanizacijom traje i traje. Cak i struje potrose (pegla).
Tu se treba uracunat i demontazu i montazu, novi ventil, balansiranje... I nece naplatit. Svejedno, ostavim 50tak kuna za kavu






btw, od kad si ih kontaktirao... Koliko je proslo dok te nisu primili? Navodno im je sad velika guzva (al pretpostavljam da te utrpaju ako doneses skinute kotace)
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2013, 18:16:38 3alfa3 »

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Gume
« Odgovori #2366 : 15 Srpanj, 2013, 21:04:30 »
toliko si ih nahvalio da si i mene napalio, ako sam dobro shvatio oni prodaju gume iz motobox-a ili imaju i drugo?
Pula Über Alles

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2367 : 15 Srpanj, 2013, 21:33:26 »
toliko si ih nahvalio da si i mene napalio, ako sam dobro shvatio oni prodaju gume iz motobox-a ili imaju i drugo?

ne znam, ne kupujem tamo gume, cak mislim da lager guma niti nemaju nego po narudzbi nabavljaju

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2368 : 15 Srpanj, 2013, 21:45:41 »
heeheh... da carevi su, to je zapravo pravi moto servis, vulkanizacija je samo dio posla koji rade..
ne znam, mislim da rade s motoboxom, ono naručiš, dođe roba i oni besplatno montiraju. (valjda)
nazvao sam u petak i pitao za montažu i reko mi je lik da ako donesem kotače bude gotovo u roku sat vremena..
nisam pitao za varijantu da dovezem skuter jer nikada tako nisam radio, naravno.. ;D


j**** ti sad sam vidio da mi onaj veliki lager na zadnjoj osovini ima dosta lufta.. kotač pleše na sve strane :omfg:
opet sve dolje i getriba širom  :angry9:

kak  se ovo mijenja, getriba dole, kotač dole, semering ovaj unutarnji van, pa zeger i onda tek lager ide van na stranu zupčanika?

http://www.easyparts.nl/showarticles_info/0015434735/0-968-1-m420-m94-m6281-m6491-m2576-s17984-d46382/2576/Spheric._Bearing_X_Drive_Shaft%2820x47x14%29.html

« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2013, 21:48:20 ivanm »

Offline [R]UNNE[R]

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 884
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2369 : 27 Srpanj, 2013, 14:47:41 »
.
« Zadnja izmjena: 01 Lipanj, 2018, 12:10:42 [R]UNNE[R] »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2370 : 27 Srpanj, 2013, 15:20:35 »
Može neki prijedlog guma za aeroxa pošto morma uzet nove pa nebi htio dat bzvz lovu u lošu gumu pa da po zavoju moram hvatat skuter ja a ne da ona lovi asfalt.. :P
Koliko znam dimenzije su 140/60/13 i 130/60/13 ako može i neki link i savjet sve je dobrodošlo  :icon_thumright:

Dunlop Scootsmart.
S tim da pazi da prednju (koja je 130/60-13) okrenes naopako od strelice rotacije jer je to zapravo zadnja guma koja se mora montirat na takav nacin ako ide na prednji kotac.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2371 : 27 Srpanj, 2013, 15:21:17 »
ne, nego michelin power pure.. :icon_biggrin:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2372 : 27 Srpanj, 2013, 15:21:41 »
ne, nego michelin power pure.. :icon_biggrin:

To nis ne valja, pa radi se u Srbiji  :toothy12:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2373 : 27 Srpanj, 2013, 15:22:39 »
Michelin je Michelin, bio iz Srbije ili iz Zimbabwea ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2374 : 27 Srpanj, 2013, 15:24:58 »
Nema do Francuskog  ;D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2375 : 27 Srpanj, 2013, 15:27:00 »
zato je Dunlop francuski :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2376 : 27 Srpanj, 2013, 15:28:03 »
zato je Dunlop francuski :icon_thumright:

Dunlop je Engleski, a kad ga rade zabari, onda namjerno nesto sfusaju jer ne podnose engleze  :toothy9:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2377 : 27 Srpanj, 2013, 15:32:30 »
da, zanimljivo je kak britanska firma ima tvornicu u francuskoj i to im se isplati a francuzi i talijani moraju upošljavati kineze i srbe da bi im se isplatilo?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2378 : 27 Srpanj, 2013, 15:38:02 »
da, zanimljivo je kak britanska firma ima tvornicu u francuskoj i to im se isplati a francuzi i talijani moraju upošljavati kineze i srbe da bi im se isplatilo?

Garantiram ti da u toj tvornici nema ni jednog (po nacionalnosti) Francuza. Sve Marokanci, Tunizani, bjeloobalokoscani (  :toothy12: )  itd  ;D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2379 : 27 Srpanj, 2013, 15:45:28 »
nema ni u njemačkoj nego samo turci, poljaci, česi i rumunji..