Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume  (Posjeta: 973583 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Gume
« Odgovori #2340 : 26 Lipanj, 2013, 15:49:26 »
ljudi a michelinke city grip
kakva je
ima dobru šaru :D

ako oces michelin uzmi power pure...cijene su im tu nedi, mozda koju kunu i jeftinija...guma je odlična  :headbang:
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: Gume
« Odgovori #2341 : 26 Lipanj, 2013, 16:46:28 »
Pomješal si nickove malo  :icon_biggrin:
Gledaj, onome kome je skuter modan za styling je bitnija šara od držanja i kvalitete gume, al je žalosno to kaj ima guma koje imaju lijepu šaru,  a služe svrsi.
Da nisam pročital na forumu, nikad nebi ni skužil da molas ima "ružnu" šaru :laughing7:

ispravio nickove. hvala  :)
baš to, ima guma sa lijepom šarom i onda se nađe kompromis. bitno je ne narušavati sigurnost.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1013
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Gume
« Odgovori #2342 : 28 Lipanj, 2013, 14:40:09 »
nikad mi neće biti jasno zašto svi preporučaju savu 29-ku. to je tako smeće od gume.
top gume su bridgestone. ako nisi pri novcima onda tražiš neku gumu koja će biti solidna, ali ćeš ju zato moći voziti znatno duže, recimo metzeler me 7 teen ili čak nova scootsmart navodno nije loša. ima ju efz i ima dosta pozitivne dojmove.

stvar je u tome sto kad uzmes novu mc29 prvih 6mj. imas osjecaj da se mos po plafonu vozit kako ljepi, a kasnije places od muke
jer postanu ziva plastika a zao ti ih bacit jer jos imaju mesa.  :laughing7:
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Gume
« Odgovori #2343 : 29 Lipanj, 2013, 06:45:15 »
imas osjecaj da se mos po plafonu vozit kako ljepi,

potpis

ovo je ono što bi svi željeli od gume, nažalost moje mischelin pilot sport (made in serbia) su daleko od toga, rade samo u idealnim uvjetima, idealno zagrijane, a sve ostalo je ruski rulet...netko je je dobro opisao kao nedorečenu, ja bi više kao nedohebana  :icon_biggrin:
Pula Über Alles

Offline njezni

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 314
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2344 : 29 Lipanj, 2013, 10:15:10 »
u potrazi sam za kupnjom novih guma za peugeot trekker 50 cm.. koje gume mi preporucati i gdje se mogu nabavit  :icon_scratch: :icon_thumright:

Ja sam imao Vredestine na Trekkeru, super gume.

Offline silvio

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrava
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox 50
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSetup: sporcke kuglice
  • MojSpuh: giannelli reverse
Odg: Gume
« Odgovori #2345 : 01 Srpanj, 2013, 23:07:14 »
imas osjecaj da se mos po plafonu vozit kako ljepi,

potpis

ovo je ono što bi svi željeli od gume, nažalost moje mischelin pilot sport (made in serbia) su daleko od toga, rade samo u idealnim uvjetima, idealno zagrijane, a sve ostalo je ruski rulet...netko je je dobro opisao kao nedorečenu, ja bi više kao nedohebana  :icon_biggrin:

neznam sta ti je s gumama al moje su stare 6 godina,motor je stajao pun k i sve i drze predobro  :dontknow:
Moj Rox ;)
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,80658.0.html

Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2346 : 03 Srpanj, 2013, 20:22:24 »
nažalost moje mischelin pilot sport (made in serbia) su daleko od toga, rade samo u idealnim uvjetima, idealno zagrijane, a sve ostalo je ruski rulet...netko je je dobro opisao kao nedorečenu, ja bi više kao nedohebana  :icon_biggrin:

toga se bojim i u slučaju kupnje power pure srbijanki..
ipak ću uzet dunlop scootsmart kad se malo opernatim.

inače svaka guma drži kad je nova ili po suhom.. meni treba guma koja će držat po mokrom i hladnom također.. metzelerka me7teen je 4 godine odlično obavljala taj posao.. sad je ostarila i po hladnoći se stvrdne..

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Gume
« Odgovori #2347 : 03 Srpanj, 2013, 20:34:31 »
ja sam odlučio poslije sezone na prvom prigodnom popustu uzeti dunlopice pa ti kažem dojmove. do tada će i ove gume imati cca 10k kilometara pa će im biti vrijeme. inače radi moje "legendarne" dimenzije baš i nemrem birati + osim dunlopa su sve bolesno skupe.

dođem kod vulkanizera, pitam za gume, kažem dimenziju i svaki se počne smijati od "uha do uha" i kaže: aha, sportcity :angry7:
Pula Über Alles

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2348 : 03 Srpanj, 2013, 20:43:46 »
i ja do jeseni moram uzet nove..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2349 : 03 Srpanj, 2013, 20:54:52 »
nažalostoga se bojim i u slučaju kupnje power pure srbijanki..


Inace, Pirelli je proizvodnju najpopularnije moto gume u sport touring klasi prebacio u Kinu. Nije zbog toga nista losija (radjeni testovi).
Btw, ulupane su milijarde eura u tu novu tvornicu tako da nema govora o losijoj kvaliteti bilo smjese bilo tehnologije proizvodnje.
I gume za aute su tamo prebacili.

Uskoro se nista vise nece prozivodit na zapadu - jednostavno nema racunice za proizvodjace.


Tako da to sa Michelinom nema veze gdje se radi. Pitanje je samo jel guma dobra ili nije. Ionako se jedino u svijetu radi bas u SRB

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Gume
« Odgovori #2350 : 03 Srpanj, 2013, 21:15:25 »
je, jedno dva tri potpisa na ovo tvoje, ali hebiga, pa bar se smijemo žaliti  :icon_biggrin:

barem ja kao trgovac vidim koliko je "zapadnih" stvari made in china, ali jednostavno sam nekako siguran da naši prvi istočni susjedi uspiju naći načina da "ukake" i šefa i stanicu

off, malo edukacije, ako na makiti piše makita corporation japan, onda ste sigurni da nije iz japana. kada je to slučaj onda jasno piše made in japan
Pula Über Alles

Offline njezni

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 314
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2351 : 11 Srpanj, 2013, 20:36:21 »
Kupio prije 1 mj. Dunlop Scootsmart za Aprilia Sportcity 200cc. Napravio sam cca 200 km, i za voznju po suhom ( nisam ljubitelj voznje motora po mokrom ) su odlicne. Mekane, ne tresu na volanu, u zavoju se sagnes bez problema i bojazni.
« Zadnja izmjena: 11 Srpanj, 2013, 20:38:36 njezni »

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: Gume
« Odgovori #2352 : 12 Srpanj, 2013, 14:56:25 »
da ne otvaram temu posebno..
danas se vozim po asfaltu koji je isfrezan ima par dana i kako krivudaju one šare po asfaltu meni tako vrluda skuter po cesti  :redface:
pogotovo je izrazeno kad se sporije vozim, ako je veca brzina vrludanje je manje ali ipak ga ima..

jel to normalno da se tako ponasa skuter na cesti? ili je ipak do guma koje su dozrele za zamjenu?
Weddings are basically funerals with cake.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2353 : 12 Srpanj, 2013, 15:10:34 »
da ne otvaram temu posebno..
danas se vozim po asfaltu koji je isfrezan ima par dana i kako krivudaju one šare po asfaltu meni tako vrluda skuter po cesti  :redface:
pogotovo je izrazeno kad se sporije vozim, ako je veca brzina vrludanje je manje ali ipak ga ima..

jel to normalno da se tako ponasa skuter na cesti? ili je ipak do guma koje su dozrele za zamjenu?

normalno je

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Gume
« Odgovori #2354 : 12 Srpanj, 2013, 16:22:06 »
točnije rečeno nije normalno da idioti tako isfrezaju cestu i puste je godinama, a ples po tome je nažalost uobičajen  :'(
Pula Über Alles

Offline luka ns

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 606
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Malaguti Madison
  • Moja Kaciga: AIROH
  • MojSpuh: je šupalj
Odg: Gume
« Odgovori #2355 : 13 Srpanj, 2013, 13:16:41 »
oni to frezaju gdje je klizavo a nije planirano asfaltiranje onda isfrezaju da je bolji grip iako to za motoriste nije pogodno  ;D
Ko drugom jamu kopa, trećom gumu pali

:bero2:

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Gume
« Odgovori #2356 : 13 Srpanj, 2013, 15:00:28 »
samo čekam da smisle namazati debelim slojem masti, da nas manje boli ako padnemo!!!!
Pula Über Alles

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2357 : 14 Srpanj, 2013, 11:37:03 »
gledam malo profile tih scootsmart i  zadnji mi se čini ok. isprva sam mislio da šara prednje gume prati zadnju, ali ispada obratno.. upravo ovako kao na slici.. sad po mokroj podlozi zadnja guma ima gazni sloj takav da kao i većina guma odvodi vodu sa sredine prema rubovima i na taj način stvara grip ali kod prednje gume situacija je čudna jer guma vodu dovodi u sredinu gaznog sloja odakle ona ne može bit istisnuta..
iskreno se nadam da su u dunlopu uvjereni u dobro držanje na mokrom kako deklariraju na stranici:

IZVRSNA VOZNA SVOJSTVA U KIŠNIM UVJETIMA

Usvajajući znanja iz vrlo uspješne sportske gume RoadSmart, ScootSmart ima povećani raspored utora i izbočina u središnjem dijelu kako bi se povećale performanse u mokrim uvjetima i manji postotak površine utora na krajevima gume koji povećava prianjanje i bolje performanse kod vožnje u zavojima kod ekstremnog naginjanja.

Dublji utori u središnjem dijelu gazne površine zadržavaju poboljšane performanse u mokrim uvjetima tijekom cijelog vijeka trajanja gume.

FEA simulacije vožnje po vodi rezultirala je izradom dugih bočnih žlj#bova i podžlj#bova u više smjerova, ne samo za učinkovitiju propusnost vode nego u svrhu optimizacije dodirnog pritiska za veću kilometražu i ujednačenu potrošnju.  :dontknow:
« Zadnja izmjena: 14 Srpanj, 2013, 11:38:48 ivanm »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Gume
« Odgovori #2358 : 14 Srpanj, 2013, 15:21:48 »
zanimljivo razmisljanje.. i dobro si primjetio
ali ucen sam da "osjecaje" treba pustiti po strani , nego uzeti izracune u ruke, statisticke podatke , jer oni ne lazu  :toothy11:

bas cu malo o tome popricati s ekipom iz dunlopa kad bude prilika, mozda oni imaju neki zanimljiv podatak oko toga  :laughing7:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2359 : 14 Srpanj, 2013, 16:34:24 »
nije zajeb jer je slično tak i na michelinu city grip, samo mi nije jasno kak su to sad tek otkrili..
i da zadnja mora imat normalno a prednja kontra šaru..




prednja:

« Zadnja izmjena: 14 Srpanj, 2013, 16:36:19 ivanm »