Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume  (Posjeta: 973514 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Gume
« Odgovori #2060 : 23 Veljača, 2013, 20:46:34 »
nebi ni ja..
Onda neznaš zkj preporučuješ nekome takve ideje?
Alfa je objasnio poantu.
Dalje molim samo bez spamma,provocija i prepirki.
Hvala
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gume
« Odgovori #2061 : 23 Veljača, 2013, 20:48:40 »
Ak je bitno da drži po kiši nek uzme molasicu i bok,mana joj je brza potrošnja na jačim mašinama al pošto on vozi 50ku nema brige.
Kaj se tiče diablo scooter ja sam ju nedavno kupio al sam ju vozio samo po hladnom(nikad više od 6-7 stupnjeva) i po takvom vremenu dosta dobro drži,u usporedbi sa savom nebo i zemlja,a ni po kiši nije loša,al siguran sam da je molasica bolja.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Gume
« Odgovori #2062 : 23 Veljača, 2013, 20:52:33 »
Ak je bitno da drži po kiši nek uzme molasicu i bok,mana joj je brza potrošnja na jačim mašinama al pošto on vozi 50ku nema brige.
Kaj se tiče diablo scooter ja sam ju nedavno kupio al sam ju vozio samo po hladnom(nikad više od 6-7 stupnjeva) i po takvom vremenu dosta dobro drži,u usporedbi sa savom nebo i zemlja,a ni po kiši nije loša,al siguran sam da je molasica bolja.
Kolko vidim molasice mu izlaze dobrano iz buđeta, cijena njim se kreće skoro oko 400 kn, na dvije gume je to razlika od 200 i više kn od konkurencije.
Indes nosivosti molasice u toj dimenziji je 44(160 kg), a pošto je navel da je masa putnika na skuteru skoro 150 kg, znači plus skuter i ostale stvari, bilo bi dosta na knap i vjerujem da bi se vrlo brzo potrošile.

Ali da su odlične po kiši, jesu :icon_biggrin:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2063 : 23 Veljača, 2013, 20:55:24 »
Ak je bitno da drži po kiši nek uzme molasicu i bok,mana joj je brza potrošnja na jačim mašinama al pošto on vozi 50ku nema brige.

Pogledaj index nosivosti za ML 50 u 120/70/12  a kolega se ne vozi sam nego ima suputnika na skuteru u više od 50%pređenih kilometara.
No,no.. :nono:

edit - Grale je bio brži.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gume
« Odgovori #2064 : 23 Veljača, 2013, 21:02:12 »
Promaknul mi je taj detalj  ;D
Ja sam mu iz dosadašnjeg(doduše sitnog) iskustva s pirellicama napisal iz prve ruke pa nek vidi,mada je i taj diablo scooter dosta mekana guma,ak po hladnom tak dobro drže po toplijem vremenu su odlične,barem tak vele vlasnici

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2065 : 23 Veljača, 2013, 22:59:15 »
Onda neznaš zkj preporučuješ nekome takve ideje?
Alfa je objasnio poantu.
Dalje molim samo bez spamma,provocija i prepirki.
Hvala
nisam ja preporučio metzeler feelfree.
DARIO mu je preporučio feelfree. DARIO je rekao da ima svih dimenzija, ali da je dublje istraživao, uočio bi da postoji samo prednja u toj dimenziji i pošto je DARIO rekao da je to super guma, predložio sam mu da stavi dve prednje.. jer ako hoće feelfree po DARIOVOJ preporuci, mora staviti dve prednje ili birati drugog proizvođača koji ima prednju i zadnju gumu u ponudi za razliku od metzelera..

nadam se da sam bio jasan i ozbiljan.

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2066 : 23 Veljača, 2013, 23:28:51 »
nisam ja preporučio metzeler feelfree.
DARIO mu je preporučio feelfree. DARIO je rekao da ima svih dimenzija, ali da je dublje istraživao, uočio bi da postoji samo prednja u toj dimenziji i pošto je DARIO rekao da je to super guma, predložio sam mu da stavi dve prednje.. jer ako hoće feelfree po DARIOVOJ preporuci, mora staviti dve prednje ili birati drugog proizvođača koji ima prednju i zadnju gumu u ponudi za razliku od metzelera..

nadam se da sam bio jasan i ozbiljan.

Prvo ću se ispričati svima zbog moje greške. Ja sam išao sa mišlju da je prednja 120/70/12 a zadnja 130/70/12 i zato sam preporučio FeelFree. Sada sam ponovo prošao temu i vidim da mi je promaklo da su obe gume 120/70/12 i automatski FeelFree ispada iz svih kombinacija i stoga smatram da sam odveo raspravu u krivom smjeru.
Još jednom,nije namjerno,promaklo mi je i ispričavam se.
Što se tebe ivanm tiče,ja barem imam savjesti pa priznam da sam pogrešio i ispričam se,imam kulture i ne pišem štampanim slovima i uslovljavam članove sa krivim nickom i da ne nabrajam dalje usudio sam se quotati tvoj post usprkos tvom protivljenju.Također smatram da svoje možebitne nesuglasnice ne možeš i ne smiješ riješavati putem Foruma a pogotovo ne u Teh. pitanjima.
Forum služi razgovoru i diskusiji i svatko se smije uključiti u temu koja mu se sviđa,zar ne? Ili možda ne?

Moderatori,ako sam pretjerao prihvaćam sankcije i nije mi žao jer sam smatrao da se moram oglasiti a ne šutiti jer ljudski je priznati svoju pogrešku.

Offline NikolaHR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Gume
« Odgovori #2067 : 24 Veljača, 2013, 09:35:21 »
ok. mozda sam malo pretjerao s kilažom (ali nije na odmet više, nego manje), zajedno imamo 130kg, kad se tome nadodaju stvari ispadne oko 140kg (molasice idu do 160 kolko mi se čini).. obje gume su 120/70/12 ali ne bih htio experimentirati nego staviti provjereno neku gumu do 300kn.. evo, meni se sviđaju power pure (koje su po sredini tvrde) i makar se istroše za 3 sezone, imam osjecaj da su dober.. samo kad bi neko iz prve ruke ispričao kako odvode vodu.. čujem da su dobre po mokrom, al nije da idem na mokru cestu, ali nikad ne znaš da te zadesi ono najgore: dugo vruće + lagana kiša = led  ::)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2068 : 24 Veljača, 2013, 09:45:30 »
evo, meni se sviđaju power pure (koje su po sredini tvrde)

Kako znas da su tvrde po sredini?

Sent from my HTC One X


Offline NikolaHR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Gume
« Odgovori #2069 : 24 Veljača, 2013, 10:36:19 »
evo, meni se sviđaju power pure (koje su po sredini tvrde)

Kako znas da su tvrde po sredini?

Sent from my HTC One X

malo sam se krivo odrazio  ::) ("tvrđe")
heh, no jedan pogled na ovu sliku  objsnit ce na sto sam mislio


pitanje: jel ima to 120/70/12 za prednju i zadnju?!?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2070 : 24 Veljača, 2013, 11:11:38 »
To sto su bokovi meksi ne znaci da je sredina tvrda. Mozda je sredina mekana, a bokovi jos meksi od toga?

Pogledaj na stranici proizvodjaca za dimenzije prednje i zadnje

Sent from my HTC One X

Offline NikolaHR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Gume
« Odgovori #2071 : 24 Veljača, 2013, 12:24:33 »
To sto su bokovi meksi ne znaci da je sredina tvrda. Mozda je sredina mekana, a bokovi jos meksi od toga?

Pogledaj na stranici proizvodjaca za dimenzije prednje i zadnje

Sent from my HTC One X

da shvaćam te u potpunosti, no njihova medijska kampanja je da su tvrđe po sredini upravo zbog povećanja vijeka trajanja, što ne mora biti istina, no pošto nema feedbacka na te gume, ne vjerujem da su loše, ako i jesu mekše imat ću bolji grip. možda onda požive 3-4 ljeta, to bi bilo super

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2072 : 24 Veljača, 2013, 12:33:29 »
vidi se da prednja i zadnja imaju različita svojstva i sastav..
prednja je mekano-ultra mekana a zadnja je srednje tvrda-mekana..
tak da traju podjednako i prednja i zadnja a ne da prednja nadživi 2 zadnje (normalnim stilom vožnje)
također da se sredina i bokovi troše podjednako.
« Zadnja izmjena: 24 Veljača, 2013, 12:36:35 ivanm »

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2073 : 24 Veljača, 2013, 12:50:05 »


da shvaćam te u potpunosti, no njihova medijska kampanja je da su tvrđe po sredini upravo zbog povećanja vijeka trajanja, što ne mora biti istina, no pošto nema feedbacka na te gume, ne vjerujem da su loše, ako i jesu mekše imat ću bolji grip. možda onda požive 3-4 ljeta, to bi bilo super

Poprilično sam siguran da neće izdržati više od 10000 km a to je po onome što si rekao cca 2 god.Prednja možda ali zadnja nikako.
Da se voziš sam šanse bi ti bile veće ali opterećenje je jako važan faktor bez obzra šzo imaju dobar indeks nosivost,vožnja pod opterećenjem ubrzava trošenje gume koliko god ona bila dobra.
Također nemoj zaboraviti marketing,nazidu piše pi...pa nije a isto tako uzmi u obtir da u zemljama EU postoju neko nepisano pravilo da se ne vozi više od 8000-10000 km na gumama,neznam za veće moto dimenzije ali za skutere je tako.
Nemoj misliti da te odgovaram od kupnje,vidim da si euforičan i da si skroz zagrijan za tu gumu i samo ti skrećam pažnju na detalje koje utječu na trajnost koja je tebi bitna.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2074 : 24 Veljača, 2013, 12:52:18 »
Dodao bi i da guma po kisi funkcionira samo ako ima dovoljno kanala koji odvode vodu. Potrosena je skoro ko slik i vrlo opasna. Tako da se gume koje voze po kisi mijenjaju prije nego se potrose do kraja. Odprilike, barem da imaju 2-3 mm profila

Sent from my HTC One X

Offline NikolaHR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Gume
« Odgovori #2075 : 24 Veljača, 2013, 12:55:40 »


da shvaćam te u potpunosti, no njihova medijska kampanja je da su tvrđe po sredini upravo zbog povećanja vijeka trajanja, što ne mora biti istina, no pošto nema feedbacka na te gume, ne vjerujem da su loše, ako i jesu mekše imat ću bolji grip. možda onda požive 3-4 ljeta, to bi bilo super

Poprilično sam siguran da neće izdržati više od 10000 km a to je po onome što si rekao cca 2 god.Prednja možda ali zadnja nikako.
Da se voziš sam šanse bi ti bile veće ali opterećenje je jako važan faktor bez obzra šzo imaju dobar indeks nosivost,vožnja pod opterećenjem ubrzava trošenje gume koliko god ona bila dobra.
Također nemoj zaboraviti marketing,nazidu piše pi...pa nije a isto tako uzmi u obtir da u zemljama EU postoju neko nepisano pravilo da se ne vozi više od 8000-10000 km na gumama,neznam za veće moto dimenzije ali za skutere je tako.
Nemoj misliti da te odgovaram od kupnje,vidim da si euforičan i da si skroz zagrijan za tu gumu i samo ti skrećam pažnju na detalje koje utječu na trajnost koja je tebi bitna.


ma ok, bio sam najviše zagrijan za molasice ali sam odustao zbog tog indexa,,.. onda sam čuo da su te PP trajnije i bolje na kiši od city diablo.. i još sam pronašao komentar nekog forumaša da su se on i draga preporodili na PP.. tak da.. za sad to, ako ne nađem neke po svojstvima iste kvalitete ali trajnije.. ako ne, javim kakve su ove jer ih sa dostavom imam za 600kn, ST->VZ :)

p.s. na kisu idem iskljucivo kad me po putu zadesi, inace ne :)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2076 : 24 Veljača, 2013, 12:58:23 »
Mislim da se previse raspravlja o necemu sto i nije tako skupo. Kaj bi reko na to da dobre moto gume traju 4000-6000km, a kostaju 2000+ kuna?
:)

Sent from my HTC One X


Offline NikolaHR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Gume
« Odgovori #2077 : 24 Veljača, 2013, 12:59:32 »
Mislim da se previse raspravlja o necemu sto i nije tako skupo. Kaj bi reko na to da dobre moto gume traju 4000-6000km, a kostaju 2000+ kuna?
:)

Sent from my HTC One X

reko bi da ako si profi motorist koji zarađuje trkama ok, u suprotnom čisto rasipanje para

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2078 : 24 Veljača, 2013, 13:06:23 »
po meni pošteno..
ak imaš motor koji košta 10000€, moraš imat love i za održavanje..
ko da voziš BMW M3, normalno da jedna guma 245/35-19 košta ko pola mog auta..

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gume
« Odgovori #2079 : 25 Veljača, 2013, 18:27:01 »
ne kuzim onda kak se molasice voze na vxrovima koi su mozda duplo tezi nego jedan dieisis pa onda jos dvoje ljudi gore koi su recimo isto 150 kg plus skuter koi ima isto tolko  :dontknow:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)