Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume  (Posjeta: 973507 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline NikolaHR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Gume
« Odgovori #2040 : 21 Veljača, 2013, 14:05:21 »


nope  :( imaju od 13 na dalje.. a možda da ih zovem da mi naprave jedne 12-tice  ???   :icon_biggrin:
[/quote]

Imaju ih samo trenutno nemaju u Zg na centralnom skladišto a roba dolazi oko 01.03.
Malo si pogledaj ovdje.....
http://www.unikomerc.hr/files/cjenik/moto.pdf
[/quote]

jes, hvala ti.
ima redak 24 koji kaže:
120/70 -12 51S SCOOTSMART F TL 261,00 326,25 277,31

molim samo da mi pojasnite koja je razlika između tih i mishelin power pure(dvokomponentne) ali u praktičnom smislu. zašto su bolje te dunlopice za mene?! hvala

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2041 : 21 Veljača, 2013, 14:32:53 »
Ne znam za razliku jer nisam probao niti jedne.
Al ako je filozofija kao kod moto guma iz kojih su nastale, michelin bi trebala biti vise sportska, a dunlop izdrzljiva.

Al obje su sigurno odlicne, pitanje je samo koje dulje traju, a ja bi, ovako napamet, reko da je dunlop trajniji

Sent from my HTC One X

Offline NikolaHR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Gume
« Odgovori #2042 : 22 Veljača, 2013, 13:08:27 »
Ne znam za razliku jer nisam probao niti jedne.
Al ako je filozofija kao kod moto guma iz kojih su nastale, michelin bi trebala biti vise sportska, a dunlop izdrzljiva.

Al obje su sigurno odlicne, pitanje je samo koje dulje traju, a ja bi, ovako napamet, reko da je dunlop trajniji

Sent from my HTC One X

ja mislim da je power pure na 50ccm trajniji jer je dvokomponentna guma. ali ako netko više zna iz prve ruke nek se javi...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2043 : 22 Veljača, 2013, 13:23:33 »
Ne znam za razliku jer nisam probao niti jedne.
Al ako je filozofija kao kod moto guma iz kojih su nastale, michelin bi trebala biti vise sportska, a dunlop izdrzljiva.

Al obje su sigurno odlicne, pitanje je samo koje dulje traju, a ja bi, ovako napamet, reko da je dunlop trajniji

Sent from my HTC One X

ja mislim da je power pure na 50ccm trajniji jer je dvokomponentna guma. ali ako netko više zna iz prve ruke nek se javi...


To sto je dvokomponentna ne znaci da je (mozda) srednji sloj tvrd, nego da su bokovi jos meksi od ionako mekanog srednjeg sloja.
Sve ovisi u koju klasu spada guma - sportsku ili "touring"

al ako kazu da je micheling odlican na suhom, sklon sam vjerovat da se radi o gumi koja ne traje previse

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2044 : 22 Veljača, 2013, 16:56:06 »
ja mislim da je power pure na 50ccm trajniji jer je dvokomponentna guma. ali ako netko više zna iz prve ruke nek se javi...

Kolika bi tebe trajnost zadovoljila???

Offline NikolaHR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Gume
« Odgovori #2045 : 22 Veljača, 2013, 19:38:39 »
ja mislim da je power pure na 50ccm trajniji jer je dvokomponentna guma. ali ako netko više zna iz prve ruke nek se javi...

Kolika bi tebe trajnost zadovoljila???

pa ja koji radim par hiljada na sezonu, barem 5 godina :)

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2046 : 22 Veljača, 2013, 19:53:07 »
pa ja koji radim par hiljada na sezonu, barem 5 godina :)

Nadam se da se zezaš.
Btw,nakon 2 god i po tvojoj ,matematici 10000 km su za  baciti pogotovo zadnja. Možda i prije,na zadnju mislim.

Offline NikolaHR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Gume
« Odgovori #2047 : 22 Veljača, 2013, 20:14:18 »
pa ja koji radim par hiljada na sezonu, barem 5 godina :)

Nadam se da se zezaš.
Btw,nakon 2 god i po tvojoj ,matematici 10000 km su za  baciti pogotovo zadnja. Možda i prije,na zadnju mislim.

znači da su vee rubber vrhunske jer su sad već 8godina stare ;) veliš, ni mjenjati ih ne trebam jer idu ok :D

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2048 : 22 Veljača, 2013, 20:27:08 »

znači da su vee rubber vrhunske jer su sad već 8godina stare ;) veliš, ni mjenjati ih ne trebam jer idu ok :D

Bez uvrede ali ova izjava nije ni za zezanciju a još gore ako si na sebe ponosan zbog vožnje na 8 god. staroj gumi.
Ali svako radi po svome,tvoja glava pa se vozi i na selotejpu ako smatraš da je to u redu.

Offline zvons7

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 238
  • Spol: Muški
  • SR
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR
  • MojSetup: Hela
Odg: Gume
« Odgovori #2049 : 22 Veljača, 2013, 20:33:00 »
Nakon 8 godina voznje gume ti nikako ne mogu biti dobre, ni da si ih vozio 100 km svake godine... Nisi cuo da gume s godinama gube svojstva? Nakon toliko godina su cista plastika...
Vozi pametno

Offline NikolaHR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Gume
« Odgovori #2050 : 22 Veljača, 2013, 20:34:27 »
Nakon 8 godina voznje gume ti nikako ne mogu biti dobre, ni da si ih vozio 100 km svake godine... Nisi cuo da gume s godinama gube svojstva? Nakon toliko godina su cista plastika...


ma ne, kupio sam ga sa takvim gumama polovnog (orighinalne gume).. sad tražim neke koje budem stavil prije proljeće, a niko ne zna koje su za mene najbolji izbor. napisao sam 3 komada koje sam za sad pronašao i uvjete vožnje.. samo to

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2051 : 22 Veljača, 2013, 20:55:51 »

niko ne zna koje su za mene najbolji izbor. napisao sam 3 komada koje sam za sad pronašao i uvjete vožnje.. samo to

Točno,nitko to nezna jer najbolje gume nema,ni jedna nije savršena a i tu je faktor individualnih kriterija i izbora.
Ti imaš jedan veliki problem a to je veliko opterećenje.Rekao si da veliku većinu vremena imaš suputnika  i da se radi o 140 kg ukupne mase. To nije problem za 13,14,ili 15 cola gumu ali za 12 i to na više od 50% pređenih kilometara u dvoje je velik problem i tu o nekom trajanju većem od 10000 km nema govora pogotovo za zadnji kotač.
Molas ML 50 odmah otpada jer u 120/70/12 ima mali indeks nosivosti.
Michelin i Dunlop su u ovom trenu dva najnovija modela na tržištu sa najnaprednijom tehnoligijom sastava smjese i tu po meni nema greške,koju god uzmeš nečeš fulati jer se radi o brzinama do max 70 kmh i tu će one odraditi zadatak korektno a i sam kažeš da nisi racer.
Na mokrom bi uz tu smjesu isto trebale biti dobre a u prilog tome ide i konstrukcija šare,imaš jednu za prednju i drugu za zadnju osovinu.
Znači to nisu univerzalne gume da ih metneš na bilo koju osovinu nego su prema silama i ostalim parametrima tako konstruirane što govori da se radi o ozbiljnom proizvodu.
Po meni izaberi između Michelina i Dunlopa prema cijeni i dobavljivosti.Ako ti treba odma onda Dunlopa nema prije 01.03. pa ti je Michelin jedini izbor. Ako ti se ne žuri čekaš Dunlop i razmišljaš. :icon_thumright:

Offline NikolaHR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Gume
« Odgovori #2052 : 22 Veljača, 2013, 21:03:34 »

niko ne zna koje su za mene najbolji izbor. napisao sam 3 komada koje sam za sad pronašao i uvjete vožnje.. samo to

Točno,nitko to nezna jer najbolje gume nema,ni jedna nije savršena a i tu je faktor individualnih kriterija i izbora.
Ti imaš jedan veliki problem a to je veliko opterećenje.Rekao si da veliku većinu vremena imaš suputnika  i da se radi o 140 kg ukupne mase. To nije problem za 13,14,ili 15 cola gumu ali za 12 i to na više od 50% pređenih kilometara u dvoje je velik problem i tu o nekom trajanju većem od 10000 km nema govora pogotovo za zadnji kotač.
Molas ML 50 odmah otpada jer u 120/70/12 ima mali indeks nosivosti.
Michelin i Dunlop su u ovom trenu dva najnovija modela na tržištu sa najnaprednijom tehnoligijom sastava smjese i tu po meni nema greške,koju god uzmeš nečeš fulati jer se radi o brzinama do max 70 kmh i tu će one odraditi zadatak korektno a i sam kažeš da nisi racer.
Na mokrom bi uz tu smjesu isto trebale biti dobre a u prilog tome ide i konstrukcija šare,imaš jednu za prednju i drugu za zadnju osovinu.
Znači to nisu univerzalne gume da ih metneš na bilo koju osovinu nego su prema silama i ostalim parametrima tako konstruirane što govori da se radi o ozbiljnom proizvodu.
Po meni izaberi između Michelina i Dunlopa prema cijeni i dobavljivosti.Ako ti treba odma onda Dunlopa nema prije 01.03. pa ti je Michelin jedini izbor. Ako ti se ne žuri čekaš Dunlop i razmišljaš. :icon_thumright:

tnx dario!  :ajdepopijemopivoo:
mishelin power pure (dvokomponentne) mislim kupiti i nadam se da bude to ok.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2053 : 22 Veljača, 2013, 21:12:00 »
mishelin power pure (dvokomponentne) mislim kupiti i nadam se da bude to ok.

U zadnjem Motopulsu je testiran novi Aerox koji serijski dolazi s njima. Receno je da je guma odlicna na suhom, a ne predobra na mokrom. To mi je malo cudno jer michelin je tradicionalno dobar po mokrom, al ako tako kazu (a vozili su po mokrom).....

Trajnost je isto vjerojatno manja od dunlop scootsmarta jer power pure naginju sportskoj voznji sto znaci da su mekane, a mekana guma ne moze trajat.


Ovako napamet, reko bi da se strpis i kupis dunlop scootsmart

Offline NikolaHR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Gume
« Odgovori #2054 : 22 Veljača, 2013, 21:21:20 »
mishelin power pure (dvokomponentne) mislim kupiti i nadam se da bude to ok.

U zadnjem Motopulsu je testiran novi Aerox koji serijski dolazi s njima. Receno je da je guma odlicna na suhom, a ne predobra na mokrom. To mi je malo cudno jer michelin je tradicionalno dobar po mokrom, al ako tako kazu (a vozili su po mokrom).....

Trajnost je isto vjerojatno manja od dunlop scootsmarta jer power pure naginju sportskoj voznji sto znaci da su mekane, a mekana guma ne moze trajat.

Ovako napamet, reko bi da se strpis i kupis dunlop scootsmart


hvala. a imamo tu još na popisu i diablo scooter od pirelija!


Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2055 : 22 Veljača, 2013, 21:31:33 »


Trajnost je isto vjerojatno manja od dunlop scootsmarta jer power pure naginju sportskoj voznji sto znaci da su mekane, a mekana guma ne moze trajat.


Ovako napamet, reko bi da se strpis i kupis dunlop scootsmart

Potpis. :notworthy:

Još bih dodao da nebi bilo loše uzeti u obzir i Metzeler FeelFree.
Dokazano dobra guma,i nakon 3 sezone nije plastična,perfektna je na mokrom.Cijena također debelo ispod 300 kn i u uglavno dobavljiva uvijek.
Kad malo bolje razmislim možda je to i najbolji izbor s obzirom na zadane kriterije pokretača teme s obzirom da su Michelin i Dunlop nove i nema dovoljno feedbacka da bi se stvorila prava slika o njima ali loše svakako nisu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2056 : 22 Veljača, 2013, 21:33:44 »


Trajnost je isto vjerojatno manja od dunlop scootsmarta jer power pure naginju sportskoj voznji sto znaci da su mekane, a mekana guma ne moze trajat.


Ovako napamet, reko bi da se strpis i kupis dunlop scootsmart

Potpis. :notworthy:

Još bih dodao da nebi bilo loše uzeti u obzir i Metzeler FeelFree.
Dokazano dobra guma,i nakon 3 sezone nije plastična,perfektna je na mokrom.Cijena također debelo ispod 300 kn i u uglavno dobavljiva uvijek.
Kad malo bolje razmislim možda je to i najbolji izbor s obzirom na zadane kriterije pokretača teme s obzirom da su Michelin i Dunlop nove i nema dovoljno feedbacka da bi se stvorila prava slika o njima ali loše svakako nisu.

Slazem se. Sve kriterije koje je naveo pokrivaju. A i nisu skupe.


Ionako se ne trazi guma za voznju na noz po suhom, a svaka ce za normalnu voznju bit i vise nego ok na suhom. Onda ispada kao 2 kritrerija mokro i trajnost
« Zadnja izmjena: 22 Veljača, 2013, 21:35:17 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2057 : 23 Veljača, 2013, 19:52:46 »
feelfree ima samo prednja u toj dimenziji..
nije bed vozit se na dve prednje gume, ali nije ni pravilo..
dakle ako su obje gume iste dimenzije, stavi dve prednje i ok.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2058 : 23 Veljača, 2013, 20:01:50 »
feelfree ima samo prednja u toj dimenziji..
nije bed vozit se na dve prednje gume, ali nije ni pravilo..
dakle ako su obje gume iste dimenzije, stavi dve prednje i ok.

Ako je tako, ja nebi to stavljao.
Suprotne sile djeluju na prednji i zadnji kotac.

Sent from my HTC One X


Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2059 : 23 Veljača, 2013, 20:36:36 »
nebi ni ja..