Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume  (Posjeta: 972511 )

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Gume
« Odgovori #4200 : 10 Veljača, 2021, 21:49:14 »

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Gume
« Odgovori #4201 : 10 Veljača, 2021, 21:51:08 »
ajde ti meni reci kako tražiš moto/skuter gume jer sam već 15 minuta na web shopu, teško se snalazim ahahahahaha - CIJENA DOSTAVE 12,5 KN po pneumatiku PA JA NE VJERUJEM!
Nema moto/scooter programa na webu, ja ga pitao preko Vibera i poslao mi ponudu.

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gume
« Odgovori #4202 : 10 Veljača, 2021, 21:54:45 »
Ovo su mi gume na Vitari, provjerio sam još i za Partnera dimenzije, apsolutno je skuplji u svemu haha


Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Gume
« Odgovori #4203 : 10 Veljača, 2021, 22:00:42 »
Eto.... Nez mogu ti dat broj na PM pa pitaš za scooter.... Ja imam male dim 15" na autima, apsolutno mi je bio najpovoljniji (Dunlop, Bridgestone, Goodyear i Conti sam kupovao, ljetne i zimske).... Jel uspiješ sad vidjet račun što sam digao za HOOP?

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gume
« Odgovori #4204 : 10 Veljača, 2021, 22:01:56 »
dada, vidio sam sve, tako sam i vidio cijenu dostave. Ostavi tu broj da mu se ljudi mogu javiti.  :headbang: ako je stvarno ovo ta cijena sa dostavom, isplati se naručiti
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Gume
« Odgovori #4205 : 10 Veljača, 2021, 22:06:02 »
A nisam baš siguran jel smijem ostaviti privatan broj moba (tj. mislim da je privatni jer piše ime i prezime na Viberu, a ne ime firme) pitam ga sutra. Može tako? Danas je onaj GDPR, ili kako se već zove, u igri, a može se nazvat i onaj broj s websopa ili na mail poslat upit!

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gume
« Odgovori #4206 : 10 Veljača, 2021, 22:12:30 »
+385 99 449 0414 ??
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Gume
« Odgovori #4207 : 10 Veljača, 2021, 22:35:38 »
Je da, vidim sad da ima na webu javno naznačen i taj br. za kontakt.... Eto, ne znam jel to samo meni nabavio Hoop, jer nudio mi je Mitas i Dunlop, a ja sam izričito htio Molas ili Hoop od Japanaca.... Ništa Vas ne košta pitat.... Nadam se da će biti još po toj cijeni.... Ja neću trebati uskoro.... A valjda sam pomogao nekom, eto pozdrav!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #4208 : 10 Veljača, 2021, 22:46:07 »
Cestitke na izboru Bridgestone Hoopa B02! To ti je jedna od najboljih guma za skuter, vrhunska je! Probaj ako imas iskustva i sve ce ti biti jasno. Sanse da padnes su dosta manje, a platio si ih kao srot gume.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Gume
« Odgovori #4209 : 10 Veljača, 2021, 22:57:06 »
....kao što rekoh prije, čitao sam postove iznad, pitao Vas ovdje, trebam gumu koja će "paziti" na mladog neiskusnog vozača koji je položio vozački ispit B kategorije pred kraj ljeta.... ja znam da je 7teenu vrijeme prošlo, mada imaju malo km i izgledaju skoro pa novo, osjetio sam nekoliko puta po hladnom, a pogotovo po mokrom asfaltu da su postale plastični karnisteri.... scooter nisam vozio baš po kiši, a od 11. mj pa do sredine 3. nisam ga nikad vozio (acc vani), on u garaži pod ceradom.... no sad se situacija mijenja, vidjet ću kad ih montiramo kolika je razlika....
« Zadnja izmjena: 10 Veljača, 2021, 23:01:53 jony b. »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #4210 : 11 Veljača, 2021, 00:46:34 »
Sve ce biti u redu, imas provjerenu gumu, na bolju neces naici.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #4212 : 23 Veljača, 2021, 11:22:32 »
Hijoj, sad se kajem sto sam hvalio Bridgestone, pocet ce dizat cijene :/
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Gume
« Odgovori #4213 : 25 Veljača, 2021, 22:26:44 »
....ovako, Bridgestone Hoop, 130/60-13 (na obje gume piše "Rear" i ima strelica smjera vrtnje), scoot 49ccm, razgovarao sam osobno sa 4 lokalna vulkaniizera kroz zadnjih 7 dana, 2 tvrde da se prednja montira u smjeru poput zadnje, u smjeru strelice vrtnje, a druga dvojica, kontra strelice. Za svaku tvrdnju je jedan mlađi i jedan stariji vulkanizer.... Znači nema "old school". Nije mi jasno da struka nije složna ili definirana.... 🤔

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #4214 : 25 Veljača, 2021, 22:31:04 »
Okreni tu Rear u smjeru vrtnje.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gume
« Odgovori #4215 : 26 Veljača, 2021, 00:20:17 »
Rear gumu koju montiraš naprijed obavezno okrećeš kontra,jer prednja guma trpi obrnuto proporcionalne sile

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gume
« Odgovori #4216 : 26 Veljača, 2021, 08:27:27 »
Ja sam prednju okretao kontra samo ako je to naznaceno na gumi.Sve ove koje nisu imale napisano da se montira kontra sam okretao isto kao zadnju i nikad nije bilo problema.
I po toj tvrdnji bi tu tvoju okretao isto kako stoji zadnja.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #4217 : 26 Veljača, 2021, 10:17:08 »
Rear gumu koju montira%u0161 naprijed obavezno okre%u0107e%u0161 kontra,jer prednja guma trpi obrnuto proporcionalne sile

Logicno je ovo objasnjenje. Kod mene su Hoopice odvozile 3 srzone tako da je Rear bilo okrenuto u smjeru vrtnje kotaca naprijed. Ja sam se dizao na prednji, silovao po tom pitanju sile gumu. Gume su drzale kao po tracnicama. Treba jednostavno poslati mail vise proizvodjaca i vidjeti kaj kazu.

Ajmo sad realno.
Netko tko se normalno vozi, taj ce vise imati problema od potencijalne jebacine na tehnickom nego na cesti. Nema tu neke krucijalne razlike, jer se ne razvijaju extremne sile ni brzine.
Realno, ja unistim i deformiram Molas gume od silovitog kocenja i stvore se kaskade na ripnama koje su obrnuto poslozene od smjera vrtnje, dakle vozim se kao po stepenicama!


Ajde istrazite to detaljno sta bi bilo ako se guma krivo okrene, nek se zna.
Ali realno na 50ccm to ne bi trebalo nikoga sekirati toliko koliko to da ima neke plasticne i padalicarske gume, a i dolazili su ljudi s krivo okrenutim gumama koje skuzis tek nakon vise godina...
Kod mene na pretovarenoj Pezi, zadnja trpi sile ko prednja na nekim skuterima.

Uglavnom, previse sekirancije oko vrhunske gume koja je tako odvozena 3 sezone i sve je bilo TOP! Skalpovi, pucanja gume, demontaze gume u votnji, to se nece desiti da je ne znam kako okrenes na 50ccm.

Bitno je da nisi na felgi, e tad je opasno!

« Zadnja izmjena: 26 Veljača, 2021, 10:28:49 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gume
« Odgovori #4218 : 26 Veljača, 2021, 11:25:14 »
Vidim ja da vas i dalje muče ti smjerovi,evo objašnjenja zakaj guma koja postoji samo kao REAR,a montira se na prednju osovinu ide naopako

Tekst je c/p iz posta od IgorSB iz ove teme,objašnjenje je od Bimbe iz Motoboxa,dotični mi je rekao istu stvar kad sam telefonski razgovarao s njim,a isto su mi rekla i braća iz Trnskog kad sam bio kod njih,s obzirom da su to dva najbolja moto vulkanizera u državi,sumnjam da neki seoski fušer zna bolje od njih


Citat:
- Postoje gume za dvojnu montažu ( za straije motore, slabije skutere itd.. ) koje su predviđene za ugradnju na kako prednju , tako i na zadnju osovinu. Isto tako  ( većina ), gume predviđene za ugradnju na određenu osovinu, dakle za prednji kraj i za zadnji kraj

- Montažu gume ne određuje šara ( kod velikih motora u većini je usmjerena prednja suprotno od zadnje ) nego je na bočnici gumu označena rotacija, odnosno smjer kako se montira guma. Kod guma za dvojnu montažu je oznaka dupla i na jednoj strani piše Front ( smjer rotacije kod montaže na prednju osovinu ) a druga Rear ( smjer rotacije za zadnju osovinu ). Kod ostalih guma, na gumi piše Front i oznaka smjera ( dakle montira se na prednju osovinu i prati se oznaka rotacije ) i isti je slučaj kod guma za zadnju osovinu

- E sad , ovo je konkretno vezano za slučaj iz mog odgovora, radi se o skuteru koji nazad ima gumu 120/70-14. Problem je u tome što je to dimenzija u kojoj trenutno na tržištu postoje gume koje su predviđene za montažu isključivo na prednju osovinu.
Kada se na prednji kraj montiraju gume predviđene za montažu na zadnji kraj, ili obrnuto, obavezno se moraju montirati u kontra smjeru od onog naznačenog na gumi. Razlog tome je sljedeći. Smjesa gazečeg sloja izlazi iz proizvodnje kao beskonačna traka, reže se na određenu dužinu , namotaje oko karkase i spaja u jednoj točki. Spoj je pod kutem. Najveće sile koje djeluju na prednju gumu ( kočenje ) su iz kontar smjera u odnosu na najveće sile koje djeluju na zadnju gumu ( ubrzanje ). Spoj na gumi je pod kutem da kod najvećih sila ima najveći pritisak jedne strane na drugu. Kada se guma za prednji kraj montira nazad ili obrnuto, a ne okrene se smjer, onda sile ne djeluju na spoj da ga pritišću , nego ga odvajaju, što u konačnici dovodi do separacije gazečeg sloja i odvajanja ( pojavi se pukotina popreko )

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #4219 : 26 Veljača, 2021, 11:35:07 »
E dobro je da si nasao, ostalo mi je nesto u sjecanju, a toga nije bilo prije 4 godine.

Iako je ovo tumacenje vezano za motocikle gdje nema prostora za ikakve nedoumice, treba to primjeniti i na mopedima. :icon_thumright:
Dakle okrenuti zadnju gumu u kontra smjer na prednjem kotacu i to je to. Nedajte se smesti sto Bridgestobe Hoop B02 130/60-13 postoji samo za zadnju osovinu, jednostavno se okrene kontra i eto je na prednjoj.
« Zadnja izmjena: 26 Veljača, 2021, 11:36:50 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<