Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume  (Posjeta: 972081 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Konigsblau

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway fact 50
Odg: Gume
« Odgovori #3940 : 28 Travanj, 2020, 17:08:34 »
Lik mi je umjesto Metzelerovih guma poslao Dunlopove scootersmart da l da mu vratim?

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Gume
« Odgovori #3941 : 28 Travanj, 2020, 17:58:26 »
Obavezno!

Offline Konigsblau

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway fact 50
Odg: Gume
« Odgovori #3942 : 28 Travanj, 2020, 18:01:36 »
Kasno je sad. Nema veze, mogu dvije sezone valjda..
Zaebo se sam se plaho?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3943 : 28 Travanj, 2020, 20:24:52 »
Hoce to tako, zato ih i ima najvise na cesti...
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gume
« Odgovori #3944 : 28 Travanj, 2020, 20:29:02 »
Kasno je sad. Nema veze, mogu dvije sezone valjda..
Zaebo se sam se plaho?

Sad bus uzival u voznji dok ih ne bacis u smece.
Meni je ta guma klizala i prvu sezonu.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Konigsblau

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway fact 50
Odg: Gume
« Odgovori #3945 : 28 Travanj, 2020, 21:28:27 »
Hahahahaha
A isprobat ću sve..

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gume
« Odgovori #3946 : 28 Travanj, 2020, 21:31:16 »
Dobra je po ljetnim vrucinama. Onda je solidna.
Ali kad zahladi bas se osjeti pad performansi.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3947 : 28 Travanj, 2020, 22:07:59 »
Drzim fige da budes sretnik kao ja, pa odfuras 2 solidne sezone. Tada su izgleda radili ok smjesu, ova nova je famozna, flis flis...
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline sopot2

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: beverly 250 ei
Odg: Gume
« Odgovori #3948 : 01 Svibanj, 2020, 02:58:24 »
Pred cca 2 tjedna sam stavio pitanje koje gume uzeti (Heidenau,Mezteler,Pirelli..) pa je netko zamolio da javim utiske
Upravo sam dosao doma po laganoj kisici. Uzeo sam Heidenau K66 na kupigume , mekana,jebeno puna ripni naspram  prastarih scootsmart koje sam dobio sa svojim rabljenim Beverlijem 250. Komentar? Meh :ludludd: . Apsolutno nisam "divlji " vozac,ono,40 g laganini drkica sa skuterom,na posao u odijelu,vrh ekstremizma mi je ak 1 mjesecno  popijem 3 pive pa dodam maaaalo gasa na semaforu na ravnini u startu ,al i to je fkat "vaginalno". sad su mi na putu doma proklizale par puta na laganoj kisici,na zebri,na kocenju,prednja,zadnja...,za gume kaj sam caltao skoro 500 kn komad ne mogu rec da sam impresioniran. Sa prastarim scootsmart (zlizane i vec pretvorene u plastiku) sam pazio i bio pimplav,nije da sa ovima osjecam sad neku hipersigurnost Da mogu sad birat opet i nekom rec dal "udarit" i  EXTRA 200-250 po gumi za "extra" klasu,rekao bi mu NE. Sava,Michelin,dUNLOP  pazit kak vozis, ovo sve ostalo mozda djeluje na autima al na skuteru je uzalud bacen novac rekao bi
« Zadnja izmjena: 01 Svibanj, 2020, 03:20:44 sopot2 »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gume
« Odgovori #3949 : 01 Svibanj, 2020, 05:31:29 »
Rekao bi da si mozda prerano donio sud.Ceste su opcenito trenutno jako skliske jer nije bilo prave kise,odnosno ta jucer je bila prva i na njoj se sa bilo cim bilo ekstremno sklisko voziti.

Druga stvar preko zebre i bijelih crta po kisi jako pazi,ja jos nisam sreo gumu koja po mokrome ne proklize preko zebre.

Izvozaj jos pa budes vidio...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gume
« Odgovori #3950 : 01 Svibanj, 2020, 07:53:33 »
Zanimljivo skroz. Prvi dojmovi su nezadovoljstvo :dontknow:

Tu di na masnoj cesti proklizava/ sa dunlopom je vjerojatno vec pad sa skutera
Na crti di proklizava/ sa dunlopom je pad da ni neznas kaj se ti se dogodilo
A guma je skuplja jedva 100kuna!!

Ubuduce kod kupovine guma treba gađat najjeftinije!!!
Jer te su najbolje!!!
Bez obzira sta skuter nakon pada bude totalno unisten. Bitno je ustedit na gumi :laughing7:

I sad daj nekom preporuku :icon_scratch:
"NAJJEFTINIJE=NAJISPLATIVIJE"
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Gume
« Odgovori #3951 : 01 Svibanj, 2020, 11:04:47 »
Ja se isto za beverlya dvoumim izmedu k66 i metzeler feelfree. K66 mi se i nisu pokazale nesto posebne na 50cc. A metzeler nisam nikad ni probao

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3952 : 01 Svibanj, 2020, 11:34:31 »
Sinoc sam i ja testirao stare Bridgestone Hoop gume na onoj prvoj kisi, jer sam bjezao od iste. Treca sezona ako se ne varam i preko 10tkm, ni blizu klizaljkama, a kontrolu stalno ima kad je namjerno izgubim, hehe.

Ako sam dobro primjetio, za Heidenau K66 imamo 2 negativna feedbacka, s tim da je Beverly u drugoj klasi jer nas ima najvise koji vozimo 50ccm skutere s dimenzijama guma u 12 i 13", te manje u 10 i 14".
Ovo je samo dokaz koliko je tesko naci gumu koja odskace od prosjeka.
Za Beverly zapazam jos 2 zanimljiva modela vrijedna paznje: Metzeler Feelfree, ekipa s maxi skuterima je davala pozivivan feedback.  I pojavljuje se Mitas TouringForce kao jako mekana guma s prvim dojmovima.


Ja se isto za beverlya dvoumim izmedu k66 i metzeler feelfree. K66 mi se i nisu pokazale nesto posebne na 50cc. A metzeler nisam nikad ni probao

Slobodno si uzmi FeelFree, jer je to ipak ozbiljnija i skuplja guma od modela ME7 s kojim je bilo nezadovoljstva i neocekivanih padova. Metzeler radi neke najpopularnije modele koji zaista rade svoj posao, ali i kostaju.
Upravo zbog te price sam uzeo M5+ Sportec Street za Yamahu MT03, i kad se usporedi s Michelinom i Dunlopom iz tog cijenovnog razreda, guma je klasu iznad, jedino se osjetno brze trosi, ali to je cijena gripa na motorima.



Za sebe osobno i klasu 50, - 12", odrzao sam jos neke konzultacije s osobama koje su prosle mnogo toga, i kako sam vec odlucio da ponovno idem na Molas jer u potpunosti zadovoljava moje potrebe, napravio sam korak dalje u sakupljanju informacija glede jos bolje gume, i zaista, Sava/Mitas Monsum MC20 se pokazuje kao guma koja je sposobna pruziti nijansu vise, fokus je na suhu cestu prilikom ganjacine. Da stvar bude bolja, ta guma je medju najjeftinijima, ali taj njen dizajn sa 6 poprecnih lamelica koje su najmanje medjusobno razmaknute vs molasove s 5 i vecim razmacima, ocito dolaze do izrazaja u kombinaciji sa smjesom "Silica Rich". Kisna smjesa je uvijek meksa od klasicne cestovne, izuzetak su rijetki soft i supersoft modeli. Prednost Save/Mitasa je sto ima jako lijepi profil gume i sigurno se vozi lakocom.
Imam ih u vidu i zelim ih testirati.

K66 imam na Poweru i prevelik mi je razmak izmedju lamelice sto bi mogla biti mana. Nisam nesto specijalno odusevljen jer znam da moze bolje, ali nisu ni klizaljke niti kamenarke sto se na jednom Nrg Poweru itekako osjeti. Ja nisam kupio te gume, nego sam ih dobio uz skuter, a bio bih suzdrzan prema njima na tom skuteru jer sam probao nesto slicno sto se zove Schwalbe Weatherman pa nisam htio probijati led. Medjutim kod odredjenih skutera se namece kao logican izbor za probu naspram standardne ponude.

I treba biti realan te spomenuti da ScootSmart ima dobrih primjeraka, ali ima i puno vise primjeraka gdje su ljudi opasno nezadovoljni od same kupovine. Sto se tu desava, ni meni nije jasno. Ja sam se dobro proveo s Nrgom Mc3 u dimenziji 130/60-13 gdje sam umalo rubio te gume i stvarno uzivao, prva sezona odlicna, druga vec lagano gubi svojstva sto sam najprije primjetio na kocenju, ali i dalje je ok, nakon toga je naglo otvrdnula i izgubio sam "muda" koja sam imao. Primjetio sam da ima na dodir tvrdih i mekih ScootSmartica prilikom kupovine u istim dimenzijama i pratecim oznaka glede indeksa nosivnosti i brzine.
Masa ostalog od Dunlopa sto sam probao, i probao, pa probao opet na nekom drugom modelu, vodilo je ka tomu da mi se zgadi zauvijek. Jedna od jacih anegdota je ta da vozim staru Gileru Runner 50, sa Dunlopom prednji kotac blokira i skripi dok drzim gas, dakle nema govora o zaustavljanju (mogao bih snimiti film "Brzina"), a s druge strane lomim teleskope s Bridgestoneom nakon sto me fino zakuca savrseno simulirajuci sudar.
Kad sam imao Stalkera, s novim novcatim Dunlop GT301 gumama bilo je klizanja, nakon cega sam odlucio proci "ziheraski zavoj" jer nemoguce je da se sanjkam i suzdrzavam s novim gumama, mislim haloooo. I idem prkositi, i isklizne mi prednji kotac... na srecu, nisam isao naglo na sve ili nista jer sam pretpostavio sto me ceka ako samo malo pretjeram nakon prvih znakova klizanja, jer nakon klizanja slijedi iskliznuce, s obzirom na spremu, noga je klepile od asfalt, i ne znam jel znate za onaj feeling kad vas ozari stopalo i prodju trnci, doduse to je sekundarni dozivljaj jer su sok i nevjerica s eruptiranim adrenalinom na prvom mjestu. Onda slijedi bijes i jebanje svega po spisku kad shvatis da si se trebao oporavljati neko vrijeme s tim podsjetnikom...
Imam negdje slike gdje sam u povratku doma, s makrerom za gume, na onom velikom sidewallu napisao "ĐUBRE EDITION" i tako da sranja. Slikao sam uredno DOT, saru, vidi se da je guma frisko crna...

Klopotao sam vise puta nogom zbog Dunlopa, i ovom prilikom mu j**** mater, postujuci one rijetke iznimke koje su zaista ok, ali koliko sam losih i friskih Dunlop guma izvozao, i sto je najgore, nije bilo potrebe za ikakvih pretjerivanjem, samo mali izlazak iz zone komfora bi vodio u vrazju mater!

Ukratko, vrloooo zajeban omjer dobrih vs losih iskustava s Dunlopom.


« Zadnja izmjena: 01 Svibanj, 2020, 12:41:17 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Gume
« Odgovori #3953 : 01 Svibanj, 2020, 11:47:29 »
Mislim da ce i bit feelfree.
A za k66 moje su 13 na nrg, daleko od toga da su to lose gume, ali svakako se osjeti da losije drze od molas/hoop na drugim skuterima

Offline DNKZ

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 164
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: nrg power
  • Moja Kaciga: astone
  • MojSetup: malossi sport 70 nrg power
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Gume
« Odgovori #3954 : 01 Svibanj, 2020, 12:07:46 »
Ja se isto za beverlya dvoumim izmedu k66 i metzeler feelfree. K66 mi se i nisu pokazale nesto posebne na 50cc. A metzeler nisam nikad ni probao
Meni se čini zanimljiva mitas touring force sc......možda da i o njima razmisliš za beverlya......

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3955 : 01 Svibanj, 2020, 12:56:18 »
Savu/Mitas treba uzimati s rezervom, dobro se zna da ne vole pljuvacke na cesti, i da u pravilu treba prihvatiti cinjenicu da je to sezonska guma za vecinu modela.

E sad, ovo je nesto novo i na prvu zanimljivo. Nesto motoristi gundjaju da se jako brzo potrosi, ali pricekati cemo jos malo, ne treba puno ako nije bas najmudriji izbor :D

Imaju super soft smjese na koje se zaista nitko ne bi smio pozaliti na cesti.
Od ovih normalnih, pozitivne feedbackovi stizu za MC20 Monsum, mogu potvrditi da je MC25 Bogart bio jeben, i kad sam je poklonio Suhom, takodjer je dizao palac.

Imaju i onaj model MC34, sad kakav je u standardnoj ponudi ne znam, ali za super soft ne bi trebalo biti dileme.

Pratim jedan set, pa ce biti jedan kvalitetan feedback krajem sezone jer ga vozi kompetentna osoba...


Glupo mi je sad opet iznositi anegdote, ali sa MC28 Diamond, starima 1 sezonu, na Runneru 50 SP, dakle novi model, uspio sam spiciti biciklistu jer mi je apsoutno pijani kripl oduzeo prednost, a ja nisam mogao stati, medjutim trebao sam da nije bilo tih guma. Znao sam da su gume za k**ra* (ne nisu bile prva ugradnja, nego je kupljen drugi set sezonu prije mene i gotovo ne vozen).
Otisao po starog Runnera s Bogart MC25 naprijed, s tim da su bile stare jedno 3 godine, ali sam novu namontirao te ili prosle sezone, ne sjecam se. Ta guma je stala dvostruko ranije od MC28, napravio i ponovio test u istim uvjetima ne znam koliko puta, pa sporadicno kad bih se sjetio u prolazu. Istu sam stvar ponovno ponavljao sa MC28, i cudio se, cudio cudio cudio...... a iste su sirine guma... moram li spomenuti kako je MC25 bio sposoban dici na prednji na boljem asfaltu...


Testna dionica koju korostim, sadrzava prakticki sve moguce smjese i stanja asfalta, postoje i odredjeni zavoji koje nije mkguce proci brze od 30kmh, i tu vrsim vjecne diskvalifilacije, a prosap sam sa stotinama razlicitih skutera, i razlicitih DOTova. Tek nakon te selekcije, mogu dalje u tisuce novih situacija...
« Zadnja izmjena: 01 Svibanj, 2020, 13:10:28 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3956 : 04 Svibanj, 2020, 18:11:19 »
Jedna tvrda ko starudija, a druga umjereno mekana. Razlika je velika.

Zanimljivo je da Roki kupi isti set i dobije obje tvrde, a Đorđe drugi istih dimenzija i indeksa i dobije mekane.

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3957 : 10 Svibanj, 2020, 20:50:36 »
Pohvale za Heidenau K62!

Mekano, udobno, drziii.



Approved!!!


Dakle: Bridgestone Molas, Bridgestone Hoop B02, Bridgestone Battlax SC, Heidenau K62, Heidenau K61, Heidenau K80SR, to su gume koje respektiram.
« Zadnja izmjena: 10 Svibanj, 2020, 20:56:52 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3958 : 16 Svibanj, 2020, 10:51:30 »
Testirana 2 seta Mitas MC16, doduse samo s prvim dojmovima i do 20km. Makar mi je 100m dovoljno da bacim u smece misli koje bi isle ka tomu.

Nov novcat na Nrgu mc3, odlicno se ponasa, meka guma, drzi i po kisi.

Mitas mc16 star 2 sezone. Zadnja guma nista ne koci, samo skripi. Prednja je jos dobra, ali je pitanje kakva je na mokrom i losijem asfaltu. Uglavnom, primjecuje se naglo opadanje performansi sto je ocekivano, jer je tako bilo i sa Savom MC16. 2 sezona i 2700km, znaci da je na triperskom skuteru i da je vidjela jos sunca, to bi bilo vec grdo, sa i tocno znam kako ide prica sa Savom.

Ali Sava/Mitas dok je nova, j#bo me pas, bolja je od Michelina, Pirellija i Dunlopa.


Moje prvo iskustvo je bilo sa Savom MC16 starom 1 sezonu. Prvo jace kocenje i zadnji kraj nevjerojatno lako klizi, kao po ledu, bez onih 1,% neke kontrole, ne znas hoce li frknuti lijevo ili desno.
Kasnije je bili veselja i sprdacine.

Volio bih da imaju jos nesto konkretno i zanimljivo osim programa "Super Soft".
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gume
« Odgovori #3959 : 16 Svibanj, 2020, 11:20:30 »
Zamisli da imas skuter koji juri maximalno 50km/h, pa ta guma bi bila cist solidna onda.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.