Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume  (Posjeta: 972364 )

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3920 : 24 Travanj, 2020, 08:41:55 »
Šta se na kraju preporučuje od gume za novog runnera, jer ima gadnu dimenziju guma? Trenutno je na njemu conti twist, gume nisu loše, ali nekad sam znao osjetiti da zadnji kraj zanosi, zadnju sam i dobro potrosio, a prednja kao da se ne trosi.
Vidim da je corrector se žalio na Pirelli Angel Scooter a te sam imao u planu.

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk


Na Runneru kao tvoj, .nakon 1 sezone, tvrda guma, veoma siroka, nista posebno.

ContiTwist, na Nrgu mc3, ovog sam testirao priie 2 godine i pao je na testu kocenja. Imam osjecaj kao da se stanje malko poboljsalo jer je to guma veoma sirokog profila, a kako vrijeme leti, guma se jos vise spoljostila pa je dodirna povrsina veca. Jzuzetno neudoban i tvrd skuter zbog tih kamenjarki, odbio mi bubrege pa sam rado na nogama prrlazio prko graba. Mc3 je najdirektniji pokazatelj koliko su neke gume komforne...

Oko 3soma km imaju, i brutalno su neudobne, znam za puuno bolje po tom pitanju.



@Tomi_ZG jel ti imas na runneru pirelli?

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gume
« Odgovori #3921 : 24 Travanj, 2020, 09:57:01 »
Dobra je to guma dok neznas za bolju :laughing7:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3922 : 24 Travanj, 2020, 10:02:04 »
Ne znam, evo razmisljam cak i o Dunlop Scootsmart, jucer bas gledao ih na frendovom runneru dot 2119 i ne zali se jos na njih, kaze da drze u zavojima

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Gume
« Odgovori #3923 : 24 Travanj, 2020, 11:09:09 »
Ne znam, evo razmisljam cak i o Dunlop Scootsmart, jucer bas gledao ih na frendovom runneru dot 2119 i ne zali se jos na njih, kaze da drze u zavojima

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Nije losa guma ali dobra je za max 2 sezone.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Gume
« Odgovori #3924 : 24 Travanj, 2020, 14:39:11 »
Ja nisam nesto prezadovoljan s heidenau k66 na poweru. Jako ga je tesko nagnut u zavoju, i polomio sam cijeli skuter s njima, naglo kocenje pri nekih 60kmh, prednja totalno otisla u pm. Ne kazem i ne znam bi li neke druge to izdrzale jer je asfalt bio nikakav, al opet suh i vruc. Al da su nesto posebno nisu. Osjetim svako malo da zadnja u zavoju pobjenge.
Sto sam vozio bridgestone na tudim skuterima, cine mi se za klasu bolje od k66. K61 nisam probao. Vjer cu kad sredim nrg stavit zadnju k61 prednju hoop

Opcenito su po meni smece sve ove male gume za 50cc. Evo npr scootsmart 3g star na beverlyu mi drzi 5x bolje nego k66 star godinu na nrg
« Zadnja izmjena: 24 Travanj, 2020, 14:43:11 tdj595 »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3925 : 24 Travanj, 2020, 16:59:53 »
Ne znam, evo razmisljam cak i o Dunlop Scootsmart, jucer bas gledao ih na frendovom runneru dot 2119 i ne zali se jos na njih, kaze da drze u zavojima

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Nije losa guma ali dobra je za max 2 sezone.


Sent from my iPhone using Tapatalk

2 sezone sam i ja vozio na Nrgu mc3, i tu su dobre. Medjutim, ima problematicnih od sampg pocetka (tvrde su).
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gume
« Odgovori #3926 : 24 Travanj, 2020, 17:17:44 »
K66 je bas mekana guma za hladnije dane odlicna.
E sad pitanje dali je po ljetnim vrucinama cak i premekana :dontknow:
Nisam ju vozil po ljeti, a vjerojatno ni necu jer imam za ljeto tvrđu gumu koja bude taman kad je asfalt na +70*C
I moramo bit svjesni da se dvije iste gume na dva razlicita skutera ne ponasaju isto.
Tako da naci idealnu gumu i nije lako.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline R3nchi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: yamaha xmax 300
  • Moja Kaciga: hjc f15
  • MojSetup: StoCk
  • MojSpuh: StoCk
Odg: Gume
« Odgovori #3927 : 24 Travanj, 2020, 19:12:20 »

Nrg Power 50, naprijed ima Bridgestone Hoop B03 gumu, slabo potrosenu, iz 2005. godine, guma je i dalje mekana, meksa od vecine novih.

Koji to kreten vozi 15.g staru gumu???



E frendu smo stavili Metzeler me7teen na Powera,guma je mekana ko putar i drzi odlicno.Kamencici se lijepe za nju.
Uzeli ju jer je bila oko 200kn komad na akciji i izgleda da su tokom silnih godina malo promijenili smjesu.

Pa jel znas da je i Michelin te Dunlop imAao mekane serije guma? Kos je sa City gripom respektabilnog DOTa brasnario ko Rossi.


Previse se ljudi spi*kalo, a i velika vecina se zali i trubi na ono o cemu pricam! Ovo se prati godinama.
Treba uzet City Grip sa manjim indexom brzine do 100kmh onda to nije uopce losa guma kako se prica.
ScootSmart je dobar jednu ili max dvije sezone na skutu, treca sezona postaje kriticna hahah.
Moje su sada 3.5g stare i to je trenutno idealan spoj za razbit skut ako nije topli asfalt, jednostavno klizi i klizi ali se nista ne trosi. Ja imam trenutno 7800km na njima i ima jos vise od pola mesa, za nekog tko se lagano vozi je mila majka za udarit veliku kilometrazu sa jednom setom.
Medutim, imao sa na X8 Dunlop SS ali sa indexom brzine do 100kmh i guma se booolesno drzala, nije pustila nikada pa ni po hladnom asfaltu, ugrijala se nakon 1km voznje ali sam se izbrasnario vise od pola u 2500km.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Brate u pravu si da  nemos bit vise... Dans pol dana guglam gume, jer su moje katastrofa u zaviju mi xmax plese/leluja, kod klretanja zanja proklize iako imam tu neku elektroniku. I neda  meni danas isus mira sagnem se i pogledam koji k je to dole.. dunlop.. A guma sto ti kazes ko da je jucer kupljena.
Nego sta sad kupit?
Malo mi se ne daje 900kn za diablo rosso, kakaw je angel pirelli? nesto trece?
Sad ukrstene rijeci ne mogu da rjesim, ne pitaj me nista kilo granja lesim...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3928 : 24 Travanj, 2020, 22:57:02 »
Kako se saltam s dvokotaca na dvokotaca, stalno nekakvo klizanje i slicni modovi. Sjednem na Bridzs setup, odjednom nema vise masne ceste, glatkog asfalta i tih pi*darija, sad sam i naucio za pojam "pricekati dok gume dodju na jebenu radnu temperaturu", a to mi je bas onako kraljevski kad imam hrpu voznji po par minuta, ili par km, nema sta, potpisao bi  :toothy12:
Prosao sam cijelu jebenu zimu, i onaj mokri studeni s gasiranjem tj. brzinama duplo vecim nego s ovim otpadima gdje se spi*kavam pri 50kmh, ma niti jedne jebene zamjerke.
A priie nego sto sam stavio jesenas Molas, mislio sam naivno proci s ovim standarnim gumama kroz jesen, i furao sam brijem lojtre na pezi, i vozio sam samo s desnom rukom, i naletim na grdi skliski asfalt koji je jos bio mokar, auto ispred mene nepotrebno koci, dodirujem mislima ruckicu kocnice, prednja guma blokira bez ikakvog smanjovanja brzine, ali zato ide ekspresno u lijevo pod 90*, izglealo je kao da sam vec polegao ali  2x hopsnem nogom te zavrsim s polegnutim skuterom na centralnoj... Moze se reci da sam se rasuo, ali ipak nisam, napravio sam skoro spagu, skut je polegnut i bas ga je sjebano podici iz tog polozaja, da je bilo nesto vece i teze, zaboravi na takve gimnastike...
Odmah sam taj dan otisao po polovan Molas u stek, i rijesio se svih tih padavicarskih problema. Moram priznati kako sam bio razocaran stanjem Molasa - prednja bila u Grckoj i dozivjela extremna masakriranja prednjom kocnicom na Runneru s preko 10tkm, lamelice se izvakale, a zadnja ko nova, ali mi lezi vec 2 god. Sta je tu je, jesen je pocela i vjerujem im...
Danas u cast Molasu, vozim prednju bez ripni, i takva celava je bolja nego nove te tuge iz ducana.
Jos mjesec dana je furam, a onda cu morati zbog tehnickog staviti nove. Paljenje Molasa sam jednom dozivio i ne bih vise, za kurit tu gumu ti treba duplo vise snage jer jebeno grize.
« Zadnja izmjena: 24 Travanj, 2020, 23:06:15 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline R3nchi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: yamaha xmax 300
  • Moja Kaciga: hjc f15
  • MojSetup: StoCk
  • MojSpuh: StoCk
Odg: Gume
« Odgovori #3929 : 25 Travanj, 2020, 11:18:35 »
Jel to bridgestone molas??

JA kontam na kraju opalit mitas ove nove gore..
jbga iovako vozim samo kad je lijepo vrijeme..
Sad ukrstene rijeci ne mogu da rjesim, ne pitaj me nista kilo granja lesim...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3930 : 25 Travanj, 2020, 11:35:42 »
POŠTOVANI!

Upravo sam odradio test (hrpu samoubilackih testova) naglog kocenja s prednjom gumom primarno, test prilikom blokiranja prednjeg kotaca s ovim Bridgestoenom Molas DOT 1816, cca 15tkm.


Asfalt koji je koristen na testu, je onaj ispolirani, najzajebaniji, socijalni smanjene kvalitete od Bandica pred izbore.

j**** MATER SVIM GUMAMA MARKE:
- MICHELIN
- DUNLOP
- PIRELLI

Svaka im cast, dobre su to gume, ali su s druge strane teska kurcina koja ima BAREM DUPLO MANJE GRIPA nego ovo smece sa slike!!!! Znaci to je STRASNO, JEBENI UZAS!!!! Dzabaaa ti friski DOT, maaaars od mene, NIKAD. NIKAD vise.

Pala je kompletna gama jebenih guma na vecini skutera, pala je i na motorima, te na 4 kotaca, Dunlop bokarenje bez mogucnosti uspostavljanja kontrole jer frkne u nepovrat...

Nabijem na k**ra* taj otpad smrdljivi, sad kad sam napravio test tocno tamo di sam padao, ali ipak nisam pao, jos zesce cu pljuvat po tom otpadu, tom mrtvom smecu!!!


Hvala i dovidjenja, PUJ!!!!!!!


Edit:
Stoji murja na izlazu iz podvoznjaka kod Domovinskog, sa nekih 105 ukopavanje na 40.
Nakon toga frajer s bijelim autom, otvorenim gepekom i kosilicom stoji na semaforu, jos jedna cimalica na najjace...
« Zadnja izmjena: 25 Travanj, 2020, 12:05:24 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #3931 : 25 Travanj, 2020, 14:55:51 »
Danas, kad je na satu 1600km i motor i sluzbeno razradjen, TC se palio i u 4. brzini na otvaranje gasa pri 4-5 soma okr, dakle, daleko od okretaja gdje je najveci moment. Doso doma, skoro ler gasom napravio ovo u garazi, a TC upaljen. Inace, na toj kilometrazi bi falilo oko 1-1,5mm gume. Na ovoj se jos vide one ukrasne share koje su plice od toga.

Dunlop Roadsport  serijska ugradnja.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Gume
« Odgovori #3932 : 27 Travanj, 2020, 15:59:25 »
Hidenau k80sr vs bridgestone molas/hoop
Jesu identicne ili neka ima prednost, odnosi se na ove koji su probali (za nrg mc3)

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gume
« Odgovori #3933 : 27 Travanj, 2020, 16:40:52 »
Za 50cc molas jer je meksa,za 70 ili jace k80sr jer je tvrđa,obadvije drza kao zvake,jedino je heidenau vise gljivast,dok je molas zaobljen,pa kako kome pase.Za vislje brzinr je k80sr odlicna,ja je nisam uspio naterat da klizne sa 180 masinom na mc3
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3934 : 27 Travanj, 2020, 23:04:20 »
Hidenau k80sr vs bridgestone molas/hoop
Jesu identicne ili neka ima prednost, odnosi se na ove koji su probali (za nrg mc3)

Jedno je sigurno, neces pogrijesiti niti s jednom od 3 navedene.  To je sigirno, stos je u tome sto onaj tko vozi Heidenau, vozi ga i dalje, ista stvar vrijedi i za Bridgestone. Ja sam htio testirati K80SR za 13" cisto da kompletiram tu usporedbu, medjutim taj skuter se slabo vozi i produzena je sezona za B02 iako nema vise ripni. A sljedece bih ponovno uzeo B02 jer nikad niti jednu jedinu zamjerku nisam imao, kako ja, tako i drugi koji su se vozili.

Tu se vec radi o nijansama koje dolaze do izrazaja tek kada krenes pomicati granice. Dakle ovo sto cu pokusati pribliziti, osjeti se tek kada ides pomicati granice, tu nema kriticne razlike, a najbolje bi bilo da se isforsiraju usporedno takva 2 seta tko se dobro vozi.


Heidenau K80SR  je guma iz sireg kalupa "gljivasta" guma, sto znaci da je i malo "sira" od nazivne mjere, ima veliku bocnu povrsinu i stabilnija je za brze duge zavoje.

Bridgestone Hoop B02, uzi kalup, skuterom je lakse upravljati jer s lakocom mijenja smijer, za brze promjene smijera, nekakva provlacenja, i voznju kroz extra urbane sredine, osjeti se lakoca upravljanja. Teze je dovesti do ruba i manja je povrsina na rubu nego kod gljivaste gume.
Ovako na dodir prstom, meksa je od Heidenau-a, sto direktno znaci da je udobnija. Grip je odlican!

Molas je prica za sebe, kisna guma s lamelicama koje su najmekse u ovoj prici. Moze se osjetiti kako lamelice lagano "plivaju" kad krenes forsirati gumu, nije za trkanje, makar su je koristili, ali sigurno nije najsuperiornija na suhom i vrucem asfaltu kada se trazi maksimum. Tko se ne trka, guma je vrh i najkompletnija je za sve vremenske prilike te uvjete na cesti!! Grip prilikom kocenja je bolestan. Pricali su da kratko traje, svaka cast onome tko ih sasije u 1 sezoni.
Ostajem im vjeran, i za 12" cu ih ponovno kupiti, s tim da sam odlucio experimentirati. Prednja ce biti klasika, 120/70-12, a zadnja, 140/70-12 umjesto 130, to idem na svoju ruku glede propisa...
Ovu gumu bih preporucio svakome tko ne zna sto bi, tko se vozi normalno, povremeno, i tko zeli da ima dobre gume vise od jedne sezone (po mom  iskustvu na vise skutera i setova, 3 sezone bez problema drze jako dobro, makar ja tjeram vec i cetvrtu i tu drze bolje nego masa guma na trzistu.

Ovo su sve iskustva na laganim, 50ccm skuterima.


Otkako sam sisao s Bridgestonea i poceo sarati s tu nekim gumama koje sam opsovao par postova ranije, dobio sam grč i fobije, i odrvenio sam vec na 5% nagiba gdje se zahstavljam s bilo cim, i onda se dovodim u zajebane situacije da ne mogu proci zavoje. Gore navedena smeca su me sjebala skroz, ubila u pojam. Znaci na motoru da guma slajdra ispod powerbanda, duboko ispod gdje motor treba trzati od gusenja, on prokleto slajdra na 2 soma rpm, a visokoturazni je motor...
Sjebale me te gume toliko, da su me ubile u pojam. A sad uskoro kad si kupim nove Molasice, s gustom cu se nateravati do ibera pa da vidim dokle ce...
Nikad se nisam osjecao toliko hendikepirano i usrano, dok sam bio godinama vjeran Bridgestoneu, nisam poznavao strah, i jos prodjem cijelu ovu zimu s Molasom, da bi sad u ovo proljece dozivio nevidjene sokove, ali sve bih to razumio da ja nisam budala koja ce se vratit nazad po Bridgestone i uletiti u tu istu putanju ponovno i onda se britalno tek raspizditi na taj otpad koji kruzi okolo, i na svakom cosku je dostupan.

PS guma se ne kupuje tamo gdje je najblize dostupna, za pravu gumu se isplati pricekati koji dan.

PPS Molas guma je jako jako dugo na trzistu, i zanimljivo, masa novih, modernih guma, je sljam naspram te old school gume na kojoj je fino otisnuto "Made in Japan".


PPS2 Za Hoop B02, nisam imao nikakve informacije prije prve kupovine i htio sam je testirati na Nrgu mc3. Do tad sam bio zadovoljan s Battlaxom i Molasom, ali me zanimala i ova. I u Križevcima na trci nakon raspitivanja, lik mi ubaci bubu u uho direkt sa staze - Hoop.
« Zadnja izmjena: 27 Travanj, 2020, 23:08:47 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3935 : 27 Travanj, 2020, 23:13:24 »
Imam ponudu za dunlop scootsmart, i pirelli angel scooter i pirelli diablo rosso scooter (nazad bi isla angel a naprijed diablo jer nema na stanju obe angel). Sta da izaberem, misljenje?

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline DNKZ

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 164
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: nrg power
  • Moja Kaciga: astone
  • MojSetup: malossi sport 70 nrg power
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Gume
« Odgovori #3936 : 27 Travanj, 2020, 23:36:18 »
Hidenau k80sr vs bridgestone molas/hoop
Jesu identicne ili neka ima prednost, odnosi se na ove koji su probali (za nrg mc3)

Jedno je sigurno, neces pogrijesiti niti s jednom od 3 navedene.  To je sigirno, stos je u tome sto onaj tko vozi Heidenau, vozi ga i dalje, ista stvar vrijedi i za Bridgestone. Ja sam htio testirati K80SR za 13" cisto da kompletiram tu usporedbu, medjutim taj skuter se slabo vozi i produzena je sezona za B02 iako nema vise ripni. A sljedece bih ponovno uzeo B02 jer nikad niti jednu jedinu zamjerku nisam imao, kako ja, tako i drugi koji su se vozili.

Tu se vec radi o nijansama koje dolaze do izrazaja tek kada krenes pomicati granice. Dakle ovo sto cu pokusati pribliziti, osjeti se tek kada ides pomicati granice, tu nema kriticne razlike, a najbolje bi bilo da se isforsiraju usporedno takva 2 seta tko se dobro vozi.


Heidenau K80SR  je guma iz sireg kalupa "gljivasta" guma, sto znaci da je i malo "sira" od nazivne mjere, ima veliku bocnu povrsinu i stabilnija je za brze duge zavoje.

Bridgestone Hoop B02, uzi kalup, skuterom je lakse upravljati jer s lakocom mijenja smijer, za brze promjene smijera, nekakva provlacenja, i voznju kroz extra urbane sredine, osjeti se lakoca upravljanja. Teze je dovesti do ruba i manja je povrsina na rubu nego kod gljivaste gume.
Ovako na dodir prstom, meksa je od Heidenau-a, sto direktno znaci da je udobnija. Grip je odlican!

Molas je prica za sebe, kisna guma s lamelicama koje su najmekse u ovoj prici. Moze se osjetiti kako lamelice lagano "plivaju" kad krenes forsirati gumu, nije za trkanje, makar su je koristili, ali sigurno nije najsuperiornija na suhom i vrucem asfaltu kada se trazi maksimum. Tko se ne trka, guma je vrh i najkompletnija je za sve vremenske prilike te uvjete na cesti!! Grip prilikom kocenja je bolestan. Pricali su da kratko traje, svaka cast onome tko ih sasije u 1 sezoni.
Ostajem im vjeran, i za 12" cu ih ponovno kupiti, s tim da sam odlucio experimentirati. Prednja ce biti klasika, 120/70-12, a zadnja, 140/70-12 umjesto 130, to idem na svoju ruku glede propisa...
Ovu gumu bih preporucio svakome tko ne zna sto bi, tko se vozi normalno, povremeno, i tko zeli da ima dobre gume vise od jedne sezone (po mom  iskustvu na vise skutera i setova, 3 sezone bez problema drze jako dobro, makar ja tjeram vec i cetvrtu i tu drze bolje nego masa guma na trzistu.

Ovo su sve iskustva na laganim, 50ccm skuterima.


Otkako sam sisao s Bridgestonea i poceo sarati s tu nekim gumama koje sam opsovao par postova ranije, dobio sam grč i fobije, i odrvenio sam vec na 5% nagiba gdje se zahstavljam s bilo cim, i onda se dovodim u zajebane situacije da ne mogu proci zavoje. Gore navedena smeca su me sjebala skroz, ubila u pojam. Znaci na motoru da guma slajdra ispod powerbanda, duboko ispod gdje motor treba trzati od gusenja, on prokleto slajdra na 2 soma rpm, a visokoturazni je motor...
Sjebale me te gume toliko, da su me ubile u pojam. A sad uskoro kad si kupim nove Molasice, s gustom cu se nateravati do ibera pa da vidim dokle ce...
Nikad se nisam osjecao toliko hendikepirano i usrano, dok sam bio godinama vjeran Bridgestoneu, nisam poznavao strah, i jos prodjem cijelu ovu zimu s Molasom, da bi sad u ovo proljece dozivio nevidjene sokove, ali sve bih to razumio da ja nisam budala koja ce se vratit nazad po Bridgestone i uletiti u tu istu putanju ponovno i onda se britalno tek raspizditi na taj otpad koji kruzi okolo, i na svakom cosku je dostupan.

PS guma se ne kupuje tamo gdje je najblize dostupna, za pravu gumu se isplati pricekati koji dan.

PPS Molas guma je jako jako dugo na trzistu, i zanimljivo, masa novih, modernih guma, je sljam naspram te old school gume na kojoj je fino otisnuto "Made in Japan".


PPS2 Za Hoop B02, nisam imao nikakve informacije prije prve kupovine i htio sam je testirati na Nrgu mc3. Do tad sam bio zadovoljan s Battlaxom i Molasom, ali me zanimala i ova. I u Križevcima na trci nakon raspitivanja, lik mi ubaci bubu u uho direkt sa staze - Hoop.
:notworthy:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3937 : 28 Travanj, 2020, 08:58:14 »
Dodao bih jos 1 stavku:

- Prosle sezone, na Yamahi Mt03, trebalo je pod hitno baciti u smece Michelin gume "dobre jer imaju ripne" koje su bile klizaljke i vrhunski recept za samoubojstvo, DOT16 6tkm. OK, vozene su 2 ili 3 sezone, i realno su za zamjenu. ALI, stanje tih guma tada je toliko katastrofalno, da sam odmah nanjusio kako taj otpad smrdi cak i dok je nov. Ali ajde da je to 1 slucaj, nego kolegin mt03 je takodjer radio show s tim gumama, a iza toga je dosao jos jedan...  Sve sam to morao testirati osobno za sebe, jer mi se zivo jebe za tamo neke recenzije i preporuke. Eventualno uzimam u obzir preporuku od nekoga za koga smatram da moze pomoci, i to je onda top, da se sto manje ucim na vlastitim greskama...
Navikao sam da prava guma polako popusta s gripom, a ne da "drzi vodu dok majstori ne odu".

Trebao je doci Britgestone Battlax S10, cista kultura s kojom se skupe svi kamencici u prasina u dvoristu... Medjutim, bile su nesto skuplje, a i nije se predvidjala ganjacina, tako da je izbor pao na Metzeler Street Sportec. Meka, fina guma, nikad problema! Ali tu na motoru dolazi do izrazaja kraci vijek gume, na 4tkm se vec primjetilo kako se sredina zaravnava. Ali to me nikad ne bi sekiralo na motoru, koliko ono prokleto klizanje prednjeg kotaca, podupravljanje, i kao secer na kraju, gubitak gripa s oba kotaca, i kao izdrkotina na kraju, kad se poravnas nekako i nagazis na obje kocnice, ti ides, ides, tebe gura prikolica od 20tona....


Btw, recimo taj everyday zavoj, s motorom prolazim na 43kmh. Jer na 53 produzavam ravno. A sa skuterom, i Bridgestoneom - barem 63kmh.
« Zadnja izmjena: 28 Travanj, 2020, 09:02:17 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gume
« Odgovori #3938 : 28 Travanj, 2020, 11:38:22 »
Jbt od kad sam stavil molas na zamorce vise ni ne pustam gas po zavojima :dontknow:
Sad neznam jel to tako dobro ili da vratim michelin :dontknow:
Postaje mi dosadno, netrebam vise kocit prije zavoja i gledat na km/h kolko idem. Ocu proc zavoj ili ne.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3939 : 28 Travanj, 2020, 12:19:20 »
Da da, kad otkrijes finocu, onda bides bjezao od kamenjarki.
Ja cu sad uzeti 140 zadnju Molas, tako da probijem granice posto je uzi kalup. Nek se izujem onda barem sa stilom...
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<