Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume  (Posjeta: 972030 )

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3900 : 19 Travanj, 2020, 20:54:44 »
Corector, pa ko pri zdravoj pameti koristi brake cleaner za cistit klipice celjusti? Sapunica majka (i to nekog tvrdog sapuna za prat ruke) jos malo i lubrificira klipic u gumicama. Isprat vodom (idealno destiliranom), osusit kompresorom (moze i bez susenja) i nabijat kilometre

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Pa ljudi to rade, misle da je brake cleaner svemoguc, malo se poprska i sve je cisto i isprano. Kociona celjust je ipak osjetljiv sklop koji zahtjeva malo paznje i temeljitu cistocu  potisnih klipova.
Bez cetkanja se ovakvi klipici ne mogu ocistiti tako da s jednim prstom kliznu u celjust:




Na Lujzijani sam i ja peglirao s Michelin City Gripom na Nexusu. Zatim prema Senju s Dunlopom, vise puta mi je klizila zadnja, pa se naucis voziti s tim da pomalo popusta, a nagib je smjesan. Imam jedno pitanje, ako shbatimo da guma popusta na 20° nagiba, konstantno, da li idete preko toga dalje? Ja osobno stanem, jer smatram da cu flisnuti iznad toga. A u to sam se uvjerio tako sto sam nastavio probijati granicu jer sam jzasao na Magistralu, i mislio sam da moze vise, i moglo je, do jednog zavoja gdje je zadnja popustila, i zamalo se se nasao pod kriticnim kutem da preskocim skuter, ali sam se odbio nogom, istredao par puta i stao u zadnji cas.
 
Zvoneta je otreslo isto tako na spustu niz Vratnik, presao me, i zadnja je pocela raditi kruznicu, medjutim zadnjo kraj se izlamatao posteno, i nekako je uspio ostati na skuteru.

Ne kazem da te neke gume ne drze cijelo vrijeme, ali su vrlo varljive i podmukle naravi, sjebe te i otrese tamo gdje druge ne bi, jer sam se vracao na ta ista mjesta i radio testove za sebe. Kad sam oborio biciklistu koji mi je oduzeo prednost, isao sam simulrati kocenje sa Savom Bogart MC25, koja je bila strava od gume, pa test kocenja je bio neusporediv, misl.da sam mogao nabrati oko 20kmh vise i stao bi za razliku od MC28 Diamond koji je bio mladi za godinu ili dvije cak i imala je manje km, stara sezonu.

Najlakse mi je testirat s autom, jednkstavno si mogu dopustit da zadnji kraj popusti, ili pak da ode preko nosa, tocno.se kuzi da neki igraju na istu kartu u svim segmentima.
« Zadnja izmjena: 19 Travanj, 2020, 21:18:51 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tihich

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: B.Poljice
  • Moj Skuter: Typhoon, Vespa lx
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Serijski
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Gume
« Odgovori #3901 : 19 Travanj, 2020, 20:56:13 »
Pa ne znam zakaj se čudite za te Pirelli Angel gume, pa lijepo vam ime kaže da ako se vozite na njima upoznat će te njihovog imenjaka :confused5:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3902 : 19 Travanj, 2020, 21:36:59 »
Danas sam ih vozio na Runneru 50SP, toliko su siroke da bi jedini ostao na 2 kotaca prilikom jakog potresa. Za neki duzi test nisam imao mogucnosti. Ali sam zato vozio Metzeler Sportec Street na MT03 od prosle sezone i nikakvih problema, osim jednog kamencica ili dva, pri skretanju pod 90° kad sam imao besplatnu voznju s prednjim dijelom.

Nrg Power 50, naprijed ima Bridgestone Hoop B03 gumu, slabo potrosenu, iz 2005. godine, guma je i dalje mekana, meksa od vecine novih.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline srunner221

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 327
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Sport pro mk2,dell 21, 13% getriba, multic
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gume
« Odgovori #3903 : 20 Travanj, 2020, 17:25:46 »
Ima dosta razlike od skutera do skutera.
I ovo sta je kolega napisao da ljeti svaka guma drzi je tocno. Jer ljeti kad su paklene vrucine i najtvrđa guma bude mekana dovoljno. Ali taj period kratko traje.
Tko se vozi u hladnije dane taj osjeti razliku jer je tada najveca razlika između dobre i lose gume.

Ja se osobno vozim cijele godine na skuteru i nedavno sam bio vozio dostave na njemu te nisam primjetio da su navedene gume toliko lose koliko se pise.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gume
« Odgovori #3904 : 20 Travanj, 2020, 17:50:10 »
A kakve sada imas gume na skuteru da mozes rec da si zadovoljan s njima?
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline DNKZ

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 164
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: nrg power
  • Moja Kaciga: astone
  • MojSetup: malossi sport 70 nrg power
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Gume
« Odgovori #3905 : 20 Travanj, 2020, 17:54:33 »
mitas TOURING FORCE-SC   Ima li tu kakvih iskustava? Pomalo njuškam!!!!!!!

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Gume
« Odgovori #3906 : 20 Travanj, 2020, 18:36:47 »
Pola foruma motori.hr vozi na Mitasicama. Hvale ih do nebesa. Mislim da je to nekadašnja Sava

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gume
« Odgovori #3907 : 20 Travanj, 2020, 19:43:00 »

Nrg Power 50, naprijed ima Bridgestone Hoop B03 gumu, slabo potrosenu, iz 2005. godine, guma je i dalje mekana, meksa od vecine novih.

Koji to kreten vozi 15.g staru gumu???



E frendu smo stavili Metzeler me7teen na Powera,guma je mekana ko putar i drzi odlicno.Kamencici se lijepe za nju.
Uzeli ju jer je bila oko 200kn komad na akciji i izgleda da su tokom silnih godina malo promijenili smjesu.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline DNKZ

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 164
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: nrg power
  • Moja Kaciga: astone
  • MojSetup: malossi sport 70 nrg power
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Gume
« Odgovori #3908 : 20 Travanj, 2020, 19:44:50 »
Pola foruma motori.hr vozi na Mitasicama. Hvale ih do nebesa. Mislim da je to nekadašnja Sava
vozim i ja na mitas mc16 i vrlo zadovoljan sam,ali možda ovaj model koji sam spomenuo prije je korak naprijed u odnosu na ove!?

Offline DNKZ

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 164
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: nrg power
  • Moja Kaciga: astone
  • MojSetup: malossi sport 70 nrg power
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Gume
« Odgovori #3909 : 20 Travanj, 2020, 19:47:01 »

Nrg Power 50, naprijed ima Bridgestone Hoop B03 gumu, slabo potrosenu, iz 2005. godine, guma je i dalje mekana, meksa od vecine novih.

Koji to kreten vozi 15.g staru gumu???



E frendu smo stavili Metzeler me7teen na Powera,guma je mekana ko putar i drzi odlicno.Kamencici se lijepe za nju.
Uzeli ju jer je bila oko 200kn komad na akciji i izgleda da su tokom silnih godina malo promijenili smjesu.
.....evo sad mi i ovo zanimljivo! :glasses2:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gume
« Odgovori #3910 : 20 Travanj, 2020, 20:20:18 »
Ako si spreman izdvojiti malo vise novaca moje preporuke idu za Heidenau K80sr,ta guma je cudo.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gume
« Odgovori #3911 : 20 Travanj, 2020, 20:44:26 »
Tako je :icon_thumright:
Ustvari cjelo vreme se vrtimo u krug dali kupit dobru gumu i vozit se bezbrizno ili kupit michelin oa se vozit ko baba i cekat taj zavoj di ces se razbit.

Nikad necu zaboravit kad sam klizal sa michelinkama od vratnika do doma. Isto tako i suhi na dunlopu. Jer je cesta djelomicno bila vlazna od guste magle. A pero na bridgestonu se vozi brze od nas i nemre vjerovat da klizemo u svakom ttecem zavoju.
I di je gust. Lepo smo se vozili 30 na sat sporije napeti ko pracke ocemo doc cjeli doma.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Gume
« Odgovori #3912 : 20 Travanj, 2020, 20:52:23 »
Ako si spreman izdvojiti malo vise novaca moje preporuke idu za Heidenau K80sr,ta guma je cudo.

100% :icon_thumright:

Sada se vozim od ruba do ruba gume.  :glasses9:
Purejet racing :aprilia:

Offline DNKZ

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 164
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: nrg power
  • Moja Kaciga: astone
  • MojSetup: malossi sport 70 nrg power
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Gume
« Odgovori #3913 : 20 Travanj, 2020, 21:25:22 »
Ako si spreman izdvojiti malo vise novaca moje preporuke idu za Heidenau K80sr,ta guma je cudo.
Hvala! Ali ako dobro vidim dvije gume bi me 650 kn cca ispale.Pa to je odlična cijena! Plus dostava  200kn   :(! Budem još tražio možda ima i povoljnije negdje!
« Zadnja izmjena: 20 Travanj, 2020, 21:48:01 DNKZ »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3914 : 21 Travanj, 2020, 14:09:15 »

Nrg Power 50, naprijed ima Bridgestone Hoop B03 gumu, slabo potrosenu, iz 2005. godine, guma je i dalje mekana, meksa od vecine novih.

Koji to kreten vozi 15.g staru gumu???



E frendu smo stavili Metzeler me7teen na Powera,guma je mekana ko putar i drzi odlicno.Kamencici se lijepe za nju.
Uzeli ju jer je bila oko 200kn komad na akciji i izgleda da su tokom silnih godina malo promijenili smjesu.

Pa jel znas da je i Michelin te Dunlop imAao mekane serije guma? Kos je sa City gripom respektabilnog DOTa brasnario ko Rossi.


Previse se ljudi spi*kalo, a i velika vecina se zali i trubi na ono o cemu pricam! Ovo se prati godinama.
« Zadnja izmjena: 21 Travanj, 2020, 14:14:30 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Gume
« Odgovori #3915 : 21 Travanj, 2020, 22:52:54 »

Nrg Power 50, naprijed ima Bridgestone Hoop B03 gumu, slabo potrosenu, iz 2005. godine, guma je i dalje mekana, meksa od vecine novih.

Koji to kreten vozi 15.g staru gumu???



E frendu smo stavili Metzeler me7teen na Powera,guma je mekana ko putar i drzi odlicno.Kamencici se lijepe za nju.
Uzeli ju jer je bila oko 200kn komad na akciji i izgleda da su tokom silnih godina malo promijenili smjesu.

Pa jel znas da je i Michelin te Dunlop imAao mekane serije guma? Kos je sa City gripom respektabilnog DOTa brasnario ko Rossi.


Previse se ljudi spi*kalo, a i velika vecina se zali i trubi na ono o cemu pricam! Ovo se prati godinama.
Treba uzet City Grip sa manjim indexom brzine do 100kmh onda to nije uopce losa guma kako se prica.
ScootSmart je dobar jednu ili max dvije sezone na skutu, treca sezona postaje kriticna hahah.
Moje su sada 3.5g stare i to je trenutno idealan spoj za razbit skut ako nije topli asfalt, jednostavno klizi i klizi ali se nista ne trosi. Ja imam trenutno 7800km na njima i ima jos vise od pola mesa, za nekog tko se lagano vozi je mila majka za udarit veliku kilometrazu sa jednom setom.
Medutim, imao sa na X8 Dunlop SS ali sa indexom brzine do 100kmh i guma se booolesno drzala, nije pustila nikada pa ni po hladnom asfaltu, ugrijala se nakon 1km voznje ali sam se izbrasnario vise od pola u 2500km.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3916 : 23 Travanj, 2020, 06:53:59 »
Ispada da bi se te originalke kaj imas trrbale brze trosit jer je index prilagodjen skuteru?
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3917 : 23 Travanj, 2020, 23:09:09 »
Šta se na kraju preporučuje od gume za novog runnera, jer ima gadnu dimenziju guma? Trenutno je na njemu conti twist, gume nisu loše, ali nekad sam znao osjetiti da zadnji kraj zanosi, zadnju sam i dobro potrosio, a prednja kao da se ne trosi.
Vidim da je corrector se žalio na Pirelli Angel Scooter a te sam imao u planu.

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline Konigsblau

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway fact 50
Odg: Gume
« Odgovori #3918 : 24 Travanj, 2020, 00:13:28 »
Pozdav. Nestručan sam u gumama pa ako moze najbolja opcija za maxter 125ccm, max brzina 90km/h, trenutne mi nisu stabilne..

Vidi Metzeler, s njima ne možeš falit

Baš sam našao dvije:
Zadnja 140/60 13
Prednja 130/60 13
Metzelerove, 85€ obe..


https://www.olx.ba/r/37741021/204564
« Zadnja izmjena: 24 Travanj, 2020, 00:15:26 Konigsblau »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3919 : 24 Travanj, 2020, 08:35:33 »
Šta se na kraju preporučuje od gume za novog runnera, jer ima gadnu dimenziju guma? Trenutno je na njemu conti twist, gume nisu loše, ali nekad sam znao osjetiti da zadnji kraj zanosi, zadnju sam i dobro potrosio, a prednja kao da se ne trosi.
Vidim da je corrector se žalio na Pirelli Angel Scooter a te sam imao u planu.

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk


Na Runneru kao tvoj, .nakon 1 sezone, tvrda guma, veoma siroka, nista posebno.

ContiTwist, na Nrgu mc3, ovog sam testirao priie 2 godine i pao je na testu kocenja. Imam osjecaj kao da se stanje malko poboljsalo jer je to guma veoma sirokog profila, a kako vrijeme leti, guma se jos vise spoljostila pa je dodirna povrsina veca. Jzuzetno neudoban i tvrd skuter zbog tih kamenjarki, odbio mi bubrege pa sam rado na nogama prrlazio prko graba. Mc3 je najdirektniji pokazatelj koliko su neke gume komforne...

Oko 3soma km imaju, i brutalno su neudobne, znam za puuno bolje po tom pitanju.


>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<