Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume  (Posjeta: 971986 )

0 Članova i 9 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3880 : 17 Travanj, 2020, 18:23:04 »
Danasnji test.
Ninja i Dunlop Sportmax.
Kad su hladne, slabije klize od Angela, nisu nemoguce, ali su jako lose.
OK, idem pokusat biti realan, zagrijem ih i osjetno bolje grizu, i to je sad kao to. I fakat je, picim, picim, zaista, koce, drze, ema sta da se kaze.
I dodjem u jedan zavoj s manje gripa, imajuci to na umu i uspije mi prednja okliznuti, malo al dovoljno.

Zakljucak, moram postati kurvimetar i prije svake voznje temeljito proracunati rizik, uzeti sve koeficijente trenja u obzir i oznaciti crne tocke, te to sve unesti u aplikaciju da me mob upozorava, i spojiti se preko OBDa tako da mi automatski oduzima gas prije nailaska na crnu tocku. Inace ovo nema jebenog smisla, nema!

Vise se ne javljam do sljedeceg testa s necim konkretnim.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3881 : 17 Travanj, 2020, 19:57:17 »
Nasao sam negdje legendarni video s Danlop smetlištem. Da ne nabrajam silna negativna iskustva, ovaj video dovoljno govori gdje sa jebenom DESNOM rukom vozim i kocim prednjom da blokiram kotac, a u lijevoj opusteno drzim mobitel i snimam kako jadno smece cvili i kurca ne koci!

Sa svojim Runnerom, i Molasicama, letio sam na prednji pri 50kmh gpsa, znači to bi bilo kocenje sa nekih 80gpsa na nulu, i pri 50 sam samo na prednjem kotacu skoro do nule kada me vec hoce prebaciti na nos jer je jebeno izdozirati taj kulturni sigurnosni ciklus kočenja, to su bile tolike sile da sam se drzao za volan ko isus. Tu gumu kad bi uspio nacimati pomocu narusavanja ravnoteze skutera da zaskripi naprijed, taj zvuk bi bio dubok i prodoran, a ne ovaj pičkarski vriskavi. Dakle morao bih jos oduzeti dosta kila pritiska da bi zaskripala, a i tada je grizla! I rezime, uspio sam saviti prednje teleskope koliko je Bridgesone jebao majku!!

Pederska guma


Poso koji je napravio Bridgestone! Jer jebeš gumu s kojom ne možeš saviti prednje teleskope!





Naravno, od tada se vise ne zajebavam s kocenjem jer imam fobiju i od toga.
« Zadnja izmjena: 17 Travanj, 2020, 20:07:10 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Gume
« Odgovori #3882 : 17 Travanj, 2020, 20:38:31 »
Krivo gledas na to, Dunlop ti štiti vilice od savijanja :toothy12:

Offline Kontagma

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha X-MAX 300
Odg: Gume
« Odgovori #3883 : 19 Travanj, 2020, 12:02:57 »
Pozdrav,
pročitao sam skoro sve o gumama i na kraju trebam vašu preporuku jer mi ništa nije jasno.
Dakle, trebam nove gume za Yamahu XMAX 300
Moj izbor su ova 3 seta, al daj molim preporuku i kritiku.
 
Pirelli Diablo Rosso Scooter
Bridgestone Battlax SC
PIRELLI ANGEL SCOOTER

HVALA!
Pozz!

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gume
« Odgovori #3884 : 19 Travanj, 2020, 12:11:46 »
Bridgestone batlax je najbolji od tvog izbora.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Kontagma

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha X-MAX 300
Odg: Gume
« Odgovori #3885 : 19 Travanj, 2020, 12:17:58 »
a dal je velika razlika između Bridgestone Battlax SC i Bridgestone Battlax SC 2 ili SC 2 rain
jer SC prve generacije košta 50€, dok ovaj SC2 je oko 100€


Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gume
« Odgovori #3886 : 19 Travanj, 2020, 12:48:29 »
Slobodno pogledaj kaj se nudi od heidenau. Sa heidenau neces puno fulat
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3887 : 19 Travanj, 2020, 12:50:30 »
Naravno da ti nista nije jasno, jer je jasno samo sta treba uzeti u 12 i 13" dimenziji.

Nedavno je covjek pitao za Beverlija i preporucili smo mu Heidenau. Zasto? Zato sto testiramo i na zalost ucimo na vlastitim greskama, a Heidenau i Bridgestone su majka. S obzirom da je fokus na ta 2 brenda, s vremenom cemo izganjati i nijanse, ali bitno da smo se odmaknuli od marketinskih guma. Naravno, neovisno smo i nezavisni, nismo kao influenceri koji ce ti reci da je bolje ocostiti klipice kocione celjusti s Motorex brake cleanerom, nego sa cetkicom za zube i sapinicom. Nakon sto upitas inluencera, da je to isto kao da kaze kako je bolje prati zube s vodicom za usta nego cetkicom za zube, nastaje muk i čmrljenje.

Smatram da je bitno traziti nijanse medju gumama, jer nije isto ako naletis na mokru cestu, i da se moras voziti doslovno kao po jajima, a cijelo vrijeme se osjecas kako "lebdis" i nema dobar kontakt s podlogom, ili pak ako vozis gumu s kojom se osjecas kao po suhom, odnosno puuno sigurnije.
Drugo, imas gume koje je potrebno dovesti na radnu temperaturu, a voznja do te faze je izuzetno rikatna i pogubna, moras si zacrtati u glavi visi nivo od pravih zimskih uvjeta.
Trece prilikom kocenja prednjom, ako te ne izuje sa sjedala - nije dobra guma. Pravi pokazatelj je da moze dici na prednji kotac. Zvuci kao zajebancija, ali to je istina.
Losa guma ce zablokirati, zaskripati, a vozac ce osjetiti minimalnu silu zaustavljanja, jer guma ne moze izdrzati navalu kineticke energije, i kocnica nadjacava grip sto je - nedopustivo!
Cetvrto, te varljive gume, na dobrim asfaltima gdje se vozis bez problema s celavim gumama koje su bile na nekom Katamaranu 17 sezona nakon sto su otpisane, vozis se bez greske, medjutim, u gradu, ili na asfaltu upitne kvalitete, dolazi do iznenadnog proklizavanja tj. gubitka prijanjanja s podlogom. Kod refleksnog kocenja, losa guma samo izbaci skuter iz putanje, a kod dobre se prospes po volanu, ali si i dalje na skuteru, medjutim kad se naviknes na jaku i pouzdanu silu kocenja, onda si spreman na to.

Heidenau i Bridgestone su se pokazale najpouzdanije u svakodnevnom koristenju, a jedine ne posustaju, odnosno  znatno se bolje konroliraju i upozoravaju na nailazak:
- mokre i skliske podloge
- kiticne situacije u fazi zagrijavanja guma
- kriticne situacije prilikom intenzivnog i refleksnog kocenja
- drukcijeg i rizicnog stanja asfalt/podloge.



Nakon ovog kratkog uvoda, vratimo se na temu. Nemamo pravih vozaca s dosta km u tocno toj dimenziji gume, medjutim kad se sagleda sve do sada, mislim da ti mozemo sloziti dobru preporuku.
Stos je u tome da se drukciji kocept skutera moze i drukcije ponasati, tako da i to trrba uzeti u obzir.

Vidi, ako nisi trkacki nastrojen, ja bih isao na kisnu gumu. Pruza ti vise sigurnosti na tim kracim turama gdje je potrebno gumi da se zagrije, na mokroj podlozi ces biti superioran, a jedino gdje kisna guma moze kaskati za onom sa sportskim profilom je prilikom izvlacenja maksimuma iz gume. Posto je kisna smjesa meksa, moze se lagano osketiti kako ta guma "pliva", ali zanemarivo, ta preciznost je narusena koja je bitna kod visokih brzina...

I ima jedan primitivan pokazatelj, sto meksa guma na dodir - to je bolja, i osjetno udobnija!


Provozao sam na stotine skutera, i gotovo sve na istoj cesti, 1 klasa guma se uvijek isticala, a zanimljivo je to sto je marketing bruuuutalno odradio svoje i svi dolaze s Mochelinom, Dunlopom u prvom redu. Znaci preko one stvari sjedam na taj otpad, i jedva cekam da se otarasim toga. A za iste novce si kupis Bridgestonea. Ali jebiga, Bridgestone da se izradi od kvalitetnije smjese je ipak skupljo u nabavi, a pohlepa tj. marža radi svoje, pa eto hrpe klizavog smeca... bas se pitam koliko se ljudi spi*kalo nepotrebno, i dam se kladit da svi voze recimo Molas, da bi statistika bila bitno drukcija.


Na Beverliju 250i.e.  sam imao ScootSmart, a na Nexusu 250 Michelin City grip, krš kakav ces vidjsti na gotovo svakom drugom skuteru. Ne zelim reci nista, ali znam dobro da sam psovao sve i svasta, dok sam gledao u te divne gume pune ripni i mladosti, a najradje bi ih zamjenio!

Ee da, marketing igra i na kartu trajnosti! Razlila izmedju mekse kvalitetne gume, i kamenjarke je neznatna, a kamenjarku ne bi pozelio nikome!
I ta fora u imenu City Grip! Pobogu, ime govori da ces biti baja u gradu, a probaj se ganjacit za nekim tko ima kisnu gumu pp gradu, shvatit ces da je kisna guma najbolja za e urbane podloge.
« Zadnja izmjena: 19 Travanj, 2020, 13:01:36 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Kontagma

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha X-MAX 300
Odg: Gume
« Odgovori #3888 : 19 Travanj, 2020, 12:51:25 »
Nemam te marke.. Živim u Belgiji i tu su mi na ponud još Metzeler Feelfree,  Dunlop i Micheline

Offline Kontagma

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha X-MAX 300
Odg: Gume
« Odgovori #3889 : 19 Travanj, 2020, 12:57:01 »
Hvala ti puno na tekstu.
Ja koristim skuter za svakodnevnu vožnju od točke A do točke B i nemam nikakvih jurnjava u tim rutama tako da ću onda definitivno otići na Bridgestone (vidi link)

https://www.123pneus.be/cgi-bin/rshop.pl?dsco=118&cart_id=NfhqeQ4IhWPELc90.118.284836922&Breite=140&Quer=70&Felge=14&Speed=P&Marke=Bridgestone&ranzahl=1&tyre_for=Roller&Herst=Bridgestone&m_s=1&rsmFahrzeugart=MO&details=Ordern&typ=R-274717

Misliš da bi to trebalo biti OK?


Naravno da ti nista nije jasno, jer je jasno samo sta treba uzeti u 12 i 13" dimenziji.

Nedavno je covjek pitao za Beverlija i preporucili smo mu Heidenau. Zasto? Zato sto testiramo i na zalost ucimo na vlastitim greskama, a Heidenau i Bridgestone su majka. S obzirom da je fokus na ta 2 brenda, s vremenom cemo izganjati i nijanse, ali bitno da smo se odmaknuli od marketinskih guma. Naravno, neovisno smo i nezavisni, nismo kao influenceri koji ce ti reci da je bolje ocostiti klipice kocione celjusti s Motorex brake cleanerom, nego sa cetkicom za zube i sapinicom. Nakon sto upitas inluencera, da je to isto kao da kaze kako je bolje prati zube s vodicom za usta nego cetkicom za zube, nastaje muk i čmrljenje.

Smatram da je bitno traziti nijanse medju gumama, jer nije isto ako naletis na mokru cestu, i da se moras voziti doslovno kao po jajima, a cijelo vrijeme se osjecas kako "lebdis" i nema dobar kontakt s podlogom, ili pak ako vozis gumu s kojom se osjecas kao po suhom, odnosno puuno sigurnije.
Drugo, imas gume koje je potrebno dovesti na radnu temperaturu, a voznja do te faze je izuzetno rikatna i pogubna, moras si zacrtati u glavi visi nivo od pravih zimskih uvjeta.
Trece prilikom kocenja prednjom, ako te ne izuje sa sjedala - nije dobra guma. Pravi pokazatelj je da moze dici na prednji kotac. Zvuci kao zajebancija, ali to je istina.
Losa guma ce zablokirati, zaskripati, a vozac ce osjetiti minimalnu silu zaustavljanja, jer guma ne moze izdrzati navalu kineticke energije, i kocnica nadjacava grip sto je - nedopustivo!
Cetvrto, te varljive gume, na dobrim asfaltima gdje se vozis bez problema s celavim gumama koje su bile na nekom Katamaranu 17 sezona nakon sto su otpisane, vozis se bez greske, medjutim, u gradu, ili na asfaltu upitne kvalitete, dolazi do iznenadnog proklizavanja tj. gubitka prijanjanja s podlogom. Kod refleksnog kocenja, losa guma samo izbaci skuter iz putanje, a kod dobre se prospes po volanu, ali si i dalje na skuteru, medjutim kad se naviknes na jaku i pouzdanu silu kocenja, onda si spreman na to.

Heidenau i Bridgestone su se pokazale najpouzdanije u svakodnevnom koristenju, a jedine ne posustaju, odnosno  znatno se bolje konroliraju i upozoravaju na nailazak:
- mokre i skliske podloge
- kiticne situacije u fazi zagrijavanja guma
- kriticne situacije prilikom intenzivnog i refleksnog kocenja
- drukcijeg i rizicnog stanja asfalt/podloge.



Nakon ovog kratkog uvoda, vratimo se na temu. Nemamo pravih vozaca s dosta km u tocno toj dimenziji gume, medjutim kad se sagleda sve do sada, mislim da ti mozemo sloziti dobru preporuku.
Stos je u tome da se drukciji kocept skutera moze i drukcije ponasati, tako da i to trrba uzeti u obzir.

Vidi, ako nisi trkacki nastrojen, ja bih isao na kisnu gumu. Pruza ti vise sigurnosti na tim kracim turama gdje je potrebno gumi da se zagrije, na mokroj podlozi ces biti superioran, a jedino gdje kisna guma moze kaskati za onom sa sportskim profilom je prilikom izvlacenja maksimuma iz gume. Posto je kisna smjesa meksa, moze se lagano osketiti kako ta guma "pliva", ali zanemarivo, ta preciznost je narusena koja je bitna kod visokih brzina...

I ima jedan primitivan pokazatelj, sto meksa guma na dodir - to je bolja, i osjetno udobnija!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3890 : 19 Travanj, 2020, 13:12:17 »
Uzmi si slobodno tu gumu, takvu smjesu koristim vec u drugom setu. Ali, ako hoces jos bolje iskustvo i ako ne radis previse km po sezoni, recimo do 5000km, preporucujem kisnu smjesu. To kazem svima jer tek nakon toga krenes kuziti te lose gume.

Donsad sam cuo za samo 1 negativan feedback kad mi je Firke rekao da mu zadnja Battlax popusta na Runneru prilikom zustrije voznje, i da je taj problem rijesio s Diablom.
Za normalnu upotrebu, mogu ti reci da je guma jako dobra, i ono najbitnije, bitno odskace od onih Michelin i Dunlop. Onaj tko trazi maksimume, ici ce na super-soft smjesu...

I ima jos jedna caka, taj novi Battlax SC, ne proizvodi se u Japanu kao prethodna generacija koja je bila vrhunska, i samo u dimenziji 12". Ali je i dalje dobar.
A recimo Molas ML50, i dalje potpisuke Japan, a i ista je kao prije, takodjer Hoop B02 je Japan, vrhunska guma, i dobio sam pohvalu od Sukosanca jer su ga se dojmile.
E sad, problem je sto ovih serija imas samo za neke dimenzije, a ako ne postoje, onda treba ttaziti alternativu, i ono najgore, treba netko odvoziti barem 1 set da imamo kvalitetan feedback.


PS ne bi bilo lose da se sjetis nakon sezone i ostavis svoj feedback, jer na taj nacin pomazemo jedni drugima.
« Zadnja izmjena: 19 Travanj, 2020, 13:16:53 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Kontagma

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha X-MAX 300
Odg: Gume
« Odgovori #3891 : 19 Travanj, 2020, 13:30:13 »
Sutra ću onda naručiti Bridgestone Battlax SC (prvu generaciju u kojoj još nije bilo opcija za kišnu gumu) i javim dojmove.
Sad kad već tipkam.. sa Xmax 300 sam dobio i Akrapocič auspuh.. vidim da dosta ljudi skida db killer.. imaš kakvo mišljenje o tome?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3892 : 19 Travanj, 2020, 13:42:48 »
Bez dB kilera je jako glasan, privlacis pozornost policije i riskiras kaznu. Obrati pozornost ako ce pucati iz auspuha, jer ce ispusni ventili biti na meti stradavanja.
Ako ces ici na duze voznje, ne preporucujem voznju bez dB kilera, radje ga ponesi sa sobom da ne bi zazalio od buke. 
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #3893 : 19 Travanj, 2020, 15:07:27 »
Corector, pa ko pri zdravoj pameti koristi brake cleaner za cistit klipice celjusti? Sapunica majka (i to nekog tvrdog sapuna za prat ruke) jos malo i lubrificira klipic u gumicama. Isprat vodom (idealno destiliranom), osusit kompresorom (moze i bez susenja) i nabijat kilometre

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Offline dado_mhr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha 5BR Rossi 06
  • Moja Kaciga: Agvk1
  • MojSetup: Trophy70; phbg ds 21; speed control...
  • MojSpuh: Shot V4
Odg: Gume
« Odgovori #3894 : 19 Travanj, 2020, 16:28:46 »
Nemam te marke.. Živim u Belgiji i tu su mi na ponud još Metzeler Feelfree,  Dunlop i Micheline

metzeler me7 teen sam uzeo 13" tip top guma

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Gume
« Odgovori #3895 : 19 Travanj, 2020, 16:35:11 »
Nema do briđsa, da imam bager doma i na njega bi ih METNIJO  :laughing3:  :laughing6:
:yamaha:

Offline srunner221

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 327
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Sport pro mk2,dell 21, 13% getriba, multic
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gume
« Odgovori #3896 : 19 Travanj, 2020, 16:41:48 »
Evo slika gume s kojom sam uletavo u zavoje bez problema i ni jednom mi nikad nije proklizila, prije nego sam je skinuo ( konci vec poceli virit van) sam iso starom cestom do Krka (kroz delnice) svi koji su isli tom cestok znaju koliko zavoja ima i svaki zavoj je bilo polegavanje do maxxa, prednja guma je valjda original 2008... nakon te sam uzo dunlop scootsmart isto tako odma polegavanje do ibera (prednja je ostala ova iz doba dinosaura) takoder mi nikad bije proklizila.. neki or vas su se vozili sa grottyem na stazi i vidjeli koliko se polegava a ima takoder iza dunlop a naprijed iz doba dinosaura... ne kazem da te gume koje spominjete nisu top ali se vec pitam kako se vi to vozite da vam svaka guma izbacuje toliko? A da ne pricam da su mi svi seleni razvaljeni a amortizer iza spigan...

Offline dado_mhr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha 5BR Rossi 06
  • Moja Kaciga: Agvk1
  • MojSetup: Trophy70; phbg ds 21; speed control...
  • MojSpuh: Shot V4
Odg: Gume
« Odgovori #3897 : 19 Travanj, 2020, 18:15:49 »
U ljeto i kad suho vise manje svaka drzi, ja sada imam gore savu mc29 dobra guma nista vise. Uzeo bi Metzeler opet prije, iduce ce biti Heidenau K61! realno nekih 6-7 t km i nova guma da se vozis na sigurnoj strani!
« Zadnja izmjena: 19 Travanj, 2020, 18:19:18 dado_mhr »

Offline srunner221

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 327
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Sport pro mk2,dell 21, 13% getriba, multic
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gume
« Odgovori #3898 : 19 Travanj, 2020, 19:39:54 »
U ljeto i kad suho vise manje svaka drzi, ja sada imam gore savu mc29 dobra guma nista vise. Uzeo bi Metzeler opet prije, iduce ce biti Heidenau K61! realno nekih 6-7 t km i nova guma da se vozis na sigurnoj strani!

Konkretno to na more kad sam iso uhvatilo nas je uzasno nevrijeme sa kisom i nisam imao nikakvih problema. Ima clanova foruma koji mogu to isto potvrdit tako da mislim da ima tu vise i do vozaca...

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gume
« Odgovori #3899 : 19 Travanj, 2020, 19:58:21 »
Ima dosta razlike od skutera do skutera.
I ovo sta je kolega napisao da ljeti svaka guma drzi je tocno. Jer ljeti kad su paklene vrucine i najtvrđa guma bude mekana dovoljno. Ali taj period kratko traje.
Tko se vozi u hladnije dane taj osjeti razliku jer je tada najveca razlika između dobre i lose gume.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.